Widok

jakie ogrzewanie domu?

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu?

Dom bedzie mial ok. 160m. W projekcie jest przewidziane ogrzewanie na gaz, ale niestety na ta chwile na naszej dzialce jeszcze gazu nie ma i predko nie bedzie...
Zastanawiamy sie wiec nad zwykla kotlownia (na eko groszek).

Moze macie jakies fajne, w miare ekonomiczne rozwiazanie?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pompa ciepła jest najekonomiczniejszym i najczystszym rozwiązaniem.
Do tego ewentualnie rekuperator jak komuś nie przeszkadza
wymuszony obieg powietrza :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tez korzystam z pompy,więc polecam.
piotrusiek - dzieki za rade :-)
bardzo dobry pomysl, choc same pompy do najtanszych nie naleza :( ale widze, ze bardzo szybko ich koszt sie zwraca.

a jak z gazowym ogrzewaniem?
nie "zabijaja" Was rachunki?
image
image
Kazdy kto ma dom to w zimę często dogrzewa kominkiem.
Generalnie samym gaz to koszt rzędu 1 tys. zł m-c.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas za pierwszy rok użytkowania domu rachunki za gaz (ogrzewanie + woda) wyszły za cały rok (nawet za 13 m-cy) niecałe 5000 - więc chyba nie aż tak strasznie. Temperatura w domu - salon 22 stopnie, sypialnie 20 stopni, łazienki 24.
Piotrusiek, przy jakiej powierzchni i jakiej temperaturze pomieszczeń dostałeś rachunek na 1000 zł?
Początek 2010 r był bardzo zimny, mamy 240 m +120 m piwnicy i nasz najwyższy rachunek ( za jeden miesiąc) to 930 zł. Od 5.11 do 5.12 2010 - 545 zł; aktualny - 750 zl; Temperatura w pomieszczeniach 19-20,5 stopnia.
No i nie wiem czy koszt pompy ciepła zwróci się tak szybko.
Tylko gaz, czysto i ciepło. Domek 150 m2 rachunek za gaz od 08.11 do 20.12 to 580 zł. Pompa zwraca się po dwudziestu latach, pobiera prąd jak chłodziarka, a do czasu kiedy się zwróci koszt jeszcze będzie trzeba przeprowadzić regenerację złoża, serwis, bo to nie prpetum mobile jak się co niektórym wydaje.
Masz wiadomości sprzed lat. Teraz są pompy ciepła biorące
ciepło z powietrza. Kocioł gazowy też duzo więcej jak 1--15 lat nie wytrzyma, a coroczne koszty czyszczenia to 200zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kala to średnia z kliku domów znajomych. Ustaw sobie 22 stopnie
jak powinno byc w domu, to zobaczymy Twoje rachunki :)
nie ustawię 22 stopni, bo mam w domu malego alergika i optymalna temperatura przy włączonym nawiżaczu to 18-21 stopni
Skoro stosujesz nawilżacz, to znaczy masz bardzo szczelne okna.
To jest dopiero niezdrowe.
no ja mysle, ze tez marzlabym przy temp. 19 stopni ;-)
z bloku przyzwyczajona jestem do dosc cieplarnianych warunkow :-)))
piotrusiek to buc gaz nie kosztje 1 ts miesiecznie nie słuchaj sie go
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to jest twój wątek, że się wtrącasz?
Każdy budynek jest inny, każdy użytkownik ma swoje potrzeby, nie można wszystkiego podciągać pod jeden mianownik.W budynkachi bliźniaczych majace ten sam system grzewczy są rozbieżności w opłatach za energię.
Innowacje zamiast imitacji
www.systemysolarne.co
ja mam eko groszek i mam już dość he he, brud i syf, jakbym miała jakiś wybór wybrałabym wszystko byle nie to :) my teraz będziemy przebudowywać kotłownie bo tak się wszędzie nosi ten brud, że szok! w sezonie gdzie tylko grzeje się wodę to luz bo wsypuje do podajnika i nie interesuje się przez nawet czasem 2 tyg., teraz to koszmar, często gaśnie piec, trzeba rozpalać - to w sumie nasza wina bo węgiel trzeba kupować latem żeby był suchy, a nie zimą...

a koszty np. kupiłam węgla 1400 kg we wrześniu i skończył mi się w grudniu, od września dom już ogrzewałam, czyli chyba całkiem ok, teraz przez miesiąc spaliłam już ok. 700 kg
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
pietrusiek naczytałeś się literatur i pierdzielisz głupoty. Pompa o której piszesz to jak klimatyzator split z funkcją grzania bez grzałek. Jestem praktykiem i wiem co piszę. Jeśli czysto i tanio to tylko gaz.
Sam się dokształć :) Chyba tylko praktykiem od gazu.
Policzmy, ze kocioł wytrzyma 15 lat:
- kocoł kondensacyjny - 6000 zł
- coroczna konserwacja - 200 zł * 15 = 3000zł
- kosz wymiany wymiennika i innych części mechanicznych
w trakcie życia kotła z pewnie drugie 6000 zł
- abonament W3 za gaz - 70zł * 12 * 15 = 12600zł
- zużycie gazu na ogrzanie rocznie przyjmijmy 3000zł *15 = 45000zł
Podsumujmy:
Na ogrzanie domu gazem przez 15 lat wydasz 70 000 zł !!!!!
To ma byc tanio??????????????
przedstaw teraz koszty pompy, rownież tej ogrzewającej dom powietrzem z zewnątrz. Szczególnie zimą przy minusowych temperaturach. Koszt zakupu, konserwacji, energii pobieranej przez automatykę, pompy itd. Oczywiście przyjmując okres 15 lat o ile pompa tyle wytrzyma. Przygotuj sobie szklankę wody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
OK:
Sama pompa - 20000 zł
Przyjmijmy naprawy tyle samo - 6000 zł
Koszt ogrzewania: połowa co gazem - 23000zl

Wychodzi jak by nie liczyl niecale 50 tys zł !!!
oczywiście przeglądy, energia elektryczna potrzebna do agregatu chłodniczego, pomp i automatyki będzie za darmo. Przestań pier..ć, jak w każdym temacie.
a zapomniałbym za mniejsze pieniądze pietrusiek, kup bilet do ciepłych krajów, gdzieś na równiku, tam twoja pompa może służyć jako chłodziarka. Tylko zabierz trochę darmowego prądu w walizce
"fachowiec" pietusek zaponiał jeszcze o drobnym detalu do jego pompy ciepła , dolne źródło, no chyba że podał cenę lodówki, a koszt dolnego źródła to min 10 tys
Innowacje zamiast imitacji
www.systemysolarne.co
Tom-instal:
Haha :) Ale teraz dałeś reklamę swojej firmie :) Piszemy o czerpaniu
ciepła z powietrza, a nie z gleby :D U Ciebie to żadnej instalacji
bym nie zrobił :)

mm:
A piec gazowy to czerpie prad ze slońca ??? :)
Z tobą piotrusiek to, jak za przeproszeniem dyskusja ze ślepym o kolorach. Zainstaluj sobie taką pompę i będziesz zadowolony. Zapytaj tych co mają ile im brakuje lat do zwrotu poniesionych kosztów. Przejdź do realu
zablokowany
MM: Jak by się nie opłacało to by nikt pomp nie kupował.
Jak na razie to tylko każdy narzeka na niską kaloryczność
gazu i wysokie rachunki i pali w kominku :D
Wszystkie nowoczesne pompy ciepła wykorzystują sprężarki typu Scroll, które cechują się wyjątkową długowiecznością, gdzie mówi się
o kilkudziesięciu latach bezawaryjnej pracy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Ogrzewam dom 240 m uzytkowej drewnem, piec na holzgas - zgazowujący drewno. Koszt miesięczny drewna wyszedł mi w ubiegłym roku 417 zł plus trochę za prąd, bo jak w każdym piecu chodzi pompa. Jest w miarę czysto, zapach też ładny (Świerk) tyle, ze drewno trzeba kupowac z wyprzedzeniem, aby było suche.
ja bym zainstalował na twoim miejscu powietrzną pompę ciepła ( działa coś w rodzaju chłodziarki - lodówki, zamienia powietrze chłodne na ciepło i odwrotnie, w miarę potrzeb) ma bardzo niski pobór prądu a co za tym idzie niskie rachunki, bo za powietrze póki co nic nie płacimy. mogę w razie co polecić kogoś na spotkanie i powie ci coś więcej.
tez nad tym intensywnie myślimy najlepiej na gaz bo czysto i nie musisz nic przy tym robic ale nie wiem jak to wyjdzie z rachunkami za ogrzanie 200metrów.Myslimy tez o eko groszku teść ma i nie jest az tak zle z utrzymaniem czystości ale tez wcale tak tanio nie wychodzi tyle ,ze on ma jeszcze raz taki dom do ogrzania niz my bedziemy mieli.

Takrze dylemat jest.
mialo być TAKŻE:-)
Ogrzewam gazem ziemnym, mam powierzchnię 180m. Od września 2010 do stycznia 2011 zapłaciłem łącznie 1430 zł. To chyba niewiele, bez brudu, smrodu zawsze ciepło.
jakby tak było jak piszesz to mercedesy i bmw się nie sprzedawały
bo sie nie zwróci

masz poleneza przecież, albo fiata czy opelka

KLAKULATORKU?
Jeśli nie ma gazu i nie ma rokowań na gaz w najbliższym czasie to masz 2 wyjścia:
1. kotłownia na paliwo stałe - do wyboru węgiel, pelety, drewno itd. Minusy: - dźwiganie paliwa (samo się nie przeniesie) popiół, brudna kotłownia.
2. Pompa ciepła: powietrze-woda - nie opłaca się (niższe koszty instalacji ale mały współczynnik całoroczny COP - "sprawność") glikol-woda wyższy koszt instalacji - wskaźnik COP ponad 4. Plusy: czyściutko i bez obsługowo, minusy ..... koszt instalacji.
jest jeszcze trzeci sposób - butla z gazem na działce.

porównanie kosztów ogrzewanie gazowe a pompa ciepła. Jeśli miałbym gaz ziemny na działce nie bawiłbym się chyba w PC. Wyliczenia takie jak przedstawiają przedmówcy są śmieszne. Każdy dom jest inny i każdy klient jest inny. Koszt ogrzewania gazowego przy uwzględnieniu wszystkich kosztów (przyłącza, projekty, komin itp) jest porównywalny do dobrze dobranej pompy ciepła.

Każdy żyd swój towar chwali - to jest pewne. Ja nie handluję pompami ciepła ale jeśli miałbym doradzać to szczerze polecam. U siebie postawiłem pompę 20 kW mocy grzewczej na 2 budynki w sumie około 400 m2. dolne źródło 1200 metrów rury pe 40. Sam wykonałem wszystkie instalacje wewnętrzne oraz dolne źródło. Firma wstawiła pompę swojej produkcji, napełniła dolne źródło uruchomiła wszytko i chodzi cudnie od 4 miesięcy.

Jeśli chcesz namiary na firmę to mogę podać.

Trochę długo, ale na taki temat nie ma krótkich odpowiedzi.

Michał Mejka
image

Uploaded with ImageShack.us
Ogrzewanie jest jedynym z elementów, na których nie powinno się oszczędzać. My mamy piec z podajnikiem. One wcale nie są drogie - http://www.e-inclusive.pl/Kot%C5%82y-CO/Kot%C5%82y-z-podajnikiem.html A wygoda? Rewelka...
Ogrzewa ktoś z was dom Pellety? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
Witam.
Ogrzewam dom pelletami i jeśli chodzi o moje doświadczenia to najważniejsze jest dla mnie to iż prawie nie odwiedzam pieca, popiół mogę wysypać na ogrodzie a do piwnicy mogę zejść w eleganckim ubraniu ponieważ pellet prawie nie pyli. Ogrzewam pelletem Stelmetu można go kupić u nas w Gdyni .
orientujesz się jak to ceno wygląda? Ile za tonę? Podaj jakieś dokładniejsze namiary.
839 lub 869 zależnie od rodzaju Lava czy olimp. W Gdynii kupisz na Nowogrodzkiej 23/6 lub Buraczanej 7d/811
Mi do ogrzania domu wystarczają grzejniki: http://www.egrzejniki.pl/pl/p/Grzejnik-plytowy-PURMO-CV22-600x1000/127

800 zł za całość, a ogrzewanie nie jest problemem heh.
Pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym, ogrzewanie elektryczne akumulacyjne, kolektory słoneczne, kolektory solarne.

Proponuję porozmawiać w tym temacie.
501567259
ja ogrzewam się takim czymś http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl ogólnie polecam.

Posiadamy u siebie pompę ciepła, co prawda wydatek na początek jest spory, jednak użytkowanie i koszty eksploatacyjne są na tyle niskie, że warto było zainwestować.

http://www.ecostrus.pl/

My ogrzewamy dom panelami słonecznymi i jesteśmy bardzo zadowoleni że zdecydowaliśmy się na właśnie takie rozwiązanie. W porównaniu do tego co było, kiedy grzaliśmy gazem jest ogromna przepaść nie chodzi już nawet o rachunki które de facto myślałam, że nas wykończą ale o jakość ogrzewania. Plusem dużym dla mnie też był fakt, że jak już zdecydowałam się z mężem na panele od oze-biomaru to montaż mieliśmy w cenie a i dostaliśmy kilka możliwych rozwiązań ich zamontowania itp
do góry