Widok

już tak długo jest nowy organista

i nadal ludzie nie umieją śpiewać na jego nutę!!

jakoś z innymi organistami nie było takich problemów

śpiewa bardzo ładnie ale

intonacja zupełnie inna

i co się stało z starymi pieśniami lobię nowe

ale stare też nie powinniśmy przekreślać

a jak wy myślicie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 15
My nie filozofujemy, a angażujemy się do śpiewu. Jest ekran z tekstem, jednym uchem słuchamy melodii, którą nuci organista i stopniowo włączamy się do śpiewu. Aby tylko chęć była, a na pewno można dać radę ! Nie jestem specjalnie obdarowana talentem muzycznym, ale wystarczy że 3-4 razy posłucham jakiejś nowej pieśni i już ta melodia odkłada się w pamięci, że później potrafię samodzielnie ją zaśpiewać. Tak naprawdę, nie ma nowych piosenek, są tylko stare pieśni nam dotąd nieznane, które we wszystkich parafiach normalnie są śpiewane, a w naszej nie. Dlaczego? ZACOFANIE HABITUALNE w ostrym stadium degradacyjnym! Jest to wynikiem braku organisty przez długie lata i zaniedbywaniem życia muzycznego przez poprzednich organistów. Nie było komu uczyć ludzi podstawowych kościelnych pieśni i dlatego śpiewali na swój obraz i podobieństwo to co zapamiętali. Stąd mamy sytuację, w której co druga melodia jest dla nas nowa, jest nam nie znana. Ludzie, pisałam już wcześniej i jeszcze raz mówię, zajrzycie do innych kościołów naszego dziekanatu i zobaczcie jak tam wygląda sytuacja. Podoba się Wam w kółko śpiewanie tych samych 10 piosenek przez cały rok liturgiczny? Mi nie ! Potępiacie człowieka, który przyjął parafię w okropnym stanie, w której życie muzyczne było bardzo zaniedbane, ale mimo tego już prawie od roku stara się stopniowo wprowadzać nowe/podstawowe pieśni i ma do nas niesamowitą cierpliwość. Nie zamykajmy się na nieznane nam dzieła, mówiąc, że są nowe (bo są to podstawowe pieśni kościelne, które każdy Polak powinien znać, które wszędzie są śpiewane). Starajmy się wsłuchiwać, zapamiętywać te melodię i włączać się do śpiewu. Kto śpiewa, ten podwójnie się modli. I skończmy z tym narzekaniem, plotkowaniem i potępianiem człowieka, który stara się coś dobrego zrobić dla parafii. Chyba ten ostatni tydzień i ten Festiwal Kultury Białoruskiej, który organizował nasz pan organista wyraźnie pokazał, z kim mamy do czynienia. Jest to specjalista wysokiej klasy, kompozytor, dyrygent i szanowany przez wielu osób człowiek. Stąd krytykowanie tak zdolnej i kompetentnej osoby jest po prostu nie na miejscu. Na zakończenie chciałabym przytoczyć cytat ks. prof. dr hab. Edward Staniek: Postawa wdzięczności człowieka buduje, a postawa narzekania niszczy. Amen +
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 6
Popieram Monikę i proszę aby więcej pozytywów a mniej negatywów.Będzie sie lepiej żyło wszystkim.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Bolszewo

Parafia NMP w Bolszewie co się z nia stało???? (83 odpowiedzi)

Jeszcze nigdy nie komentowałem sytuacji w Parafii w Bolszewie ale ostatnimi czasy dzieją się to...

do góry