Widok

katar u 3 miesięcznego dziecka, POMOCY

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Jak mogę pomóc mojemu dziecku poza wodą morską i fridą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
głownie sól morska jest też chyba sterimer czyli sól morska ale z dodatkiem miedzi antybakteryjnie na opakowaniu jest dodany napis Cu, poza tym nawilżanie pokoju wietrzenie i spacery ,czego zazwyczaj unikamy można też bez recepty nasivin dla najmłodszych dzieci chyba 0,01,no i jeżeli zmieni kolor na zielony lub żółty to wizyta u lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Również maść majerankowa pod nosek na noc.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja przy katarku uzywam oczywiście wody morskiej i fridy oczywiscie ale poza tym na noc smaruje pod noskiem mascia majerankowa a jak Artur mocno meczy sie w nocy to na noc psikam Nasivin po jednej kropelce do kazdej dziurki - wtedy babel ładnie oddycha całą noc. Tylko nasivin mozna uzywac chyba mx 5 dni. Są jeszcze takie krople hoemopatyczne nazywaja sie Euphorbium, ale powiem Ci ze u nas nie zdaja rezultatu.

sa jeszcze takie kropelki które kropi sie na podusie albo na śpioszki i one ułatwiaja oddychanie podczas snu - nie pamietam tylko nazwy - zapytaj w aptece
[url]http://www.suwaczki.com/]image[/url]
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
maści nie wolno, za małe dziecko. Idź lepiej po poradę do lekarza. Są syropki dla takich maluchów(moja brała ale nazwy nie poamiętam) i na pewno cebion można.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja smarowałam takiemu maluchowi - nic Mu nie było :D
[url]http://www.suwaczki.com/]image[/url]
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez smarowalam
czasem nawet pediatra sama poleca masc pomimo ze na opkakowaniu jest napisane ze po roku dopiero
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zakraplalam nosek sola fizjologiczna zaraz po tym kladlam na chwile na brzuszek nawet jak mlody sie rozryczal to potrzyamalam go jeszcze na brzuszku i pozniej frida wszystko ladnie schodzilo byl spokoj ale niestety tylko na chwilke
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sól morska, froda, maść majerankowa, cebion do herbatki i mi pediatra przepisał otrivin dla dzieci i niemowląt. Psikałam w nocy. Poza tym zwilż pieluszkę amolem lub obierz 2 ząbki czosnku i połóż przy łóżeczku, . Śmierdzi jak diabli, ale czosnek to antybiotyk. Mojemu synkowi pomagał.Życzę zdrówka
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
przede wszystkim pod nos maść majerankowa, można często ją stosować
odradzana jest wyłącznie z tego powodu , że u niektórych dzieci ten intensywny zapach może wywołać alergię

no i syrop-wapno (calcium) 2 razy po pół łyżeczki dopóki katar nie zgęstnieje, póxniej przestac

frida tylko rano i na noc, nie wolno częściej, bo można słuch uszkodzić, tworzy się podwyższone ciśnienie w nosie i uchu od fridy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a i jak katar mocny to Cebion C - 3 razy dziennie po 7 kropelek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy Któraś z Was podawała może clemastium?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja podawałam, ale dziecko było wtedy trochę starsze miało z pół roku i pomagał :)

Jest tez taka maśc pulmex baby i nią sie smaruje klatke piersiową i plecki dziecka i ułatwia oddychanie w nocy.
Przydaję sie równiez poduszka specjalnie wyprofilowana tak żeby głowka była wyżej, wtedy dziecku lepiej sie oddycha :)
Zdróka życze i wygranej walki z katarem :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie walczymy z katarem u córki. Do teg doszło wirusowe zapalenie gardła. Straszne jak te dzieciaczki się męczą. Na katar dostaliśmy wapni 3 x 4ml dziennie, potem doszedł nam Aflubin (homeopatia) 3 x 1 kropelka. Oczywiście w ciągłym użyciu jest woda morska i frida + częste układanie na brzuszku. Dodatkowo robię małej inhalacje i wieszam na łóżeczku mokrą pieluszkę z 2 kropelkami oilbas.
Mówi się, że nieleczony katar trwa tydzień, leczony 7 dni i coś w tym jest. U nas zaczęło się jakieś 5-6dni temu i widać, że już się kończy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
"frida tylko rano i na noc, nie wolno częściej, bo można słuch uszkodzić, tworzy się podwyższone ciśnienie w nosie i uchu od fridy"

Pierwsze słyszę... czy może ktoś się jeszcze na ten temat wypowiedziec?

Moje dziecko ma prawie 3 latka ale niestety nie umie albo bardziej nie chce wydmuchiwac nosa i jestem zmuszona używac fridy bo inaczej wszystko by zaległo albo spływało do gardła.


Ja stosuję wodę morską,Nasivin, 2 razy dziennie Mucofluid i odciągam dosyc często.
Porozwieszałam pieluchy mokre skropiłam je olejkiem Olbas .Też kładę pokrojony czosnek obok łóżeczka ale niestety 2-3 nocki są i tak wyjęte z życiorysu:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też oczywiście wapno,wit C na dokładkę no i antybiotyk niestety:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mi lekarz kazał jak najczesciej czyscic nosek fridą. Więc ja tez pierwsze słysze.

Tez oczywiscie uzywałam wapna, Nasivin, masci majerankowej i pulmex baby, i starałam się jak najwięcej na powietrzu byc z dzieckiem bo wtedy sie lepiej dziecku spi ale to w dzien oczywiscie :)
No i do tego witaminka C.
Miałam tez syrop Bactrim.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak mam pomuc mojej 3 miesięcznej córuni na katarek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Ja przede wszystkim od razu daję wit C, wapno. Od pediatry receptę na Fenistil krople- ale tylko na noc, żeby pospało spokojnie- powstrzymuje powstawanie kataru, blokuje jakieś tam receptory.

Oczyszczanie nosa fridą, woda morska, po oczyszczeniu nosa kropelki nasivin, ale krople nie częściej niż 4 razy dziennie podczas nawału kataru.

No i inhalacje!!! Solą fizjologiczną!!! Nawilżają śluzówki, sprawiają, że katar łatwiej spływa z zatok przynosowych i czołowych. Infekcja trwa krócej. A jeśli katar robi się zielonkawy i gęsty, ciągnący to dodatkowo kilka kropli lekarstwa ale nazwa mi wyleciała- lek na receptę.

Inhalacje w naszym wypadku działają cuda, jak tylko zaczyna się katar 3 x dobę i nie ma problemu ze schodzeniem kataru niżej do krtani lub oskrzeli.

Inhalatory są chyba jeszcze w Lidlu, przynajmniej w Rumi, cena ok 90 pln
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
inhalacje, woda morska, frida, sol fiziologiczna, masc majerankowa + nawilżanie pomieszczenia / wietrzenie. w okresie grzewczym nie trudno o suche pomieszczenia i dziecko sie moze zakatarzyc, ale jak jest zółty/zielony katar u takiego maluszka to jednak wizyta u pediatry byłaby wskazana
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
z trzymiesięcznym dzieckiem poszłabym do lekarza. z kataru łatwo może zrobić się zapalenie płuc, bo dziecko większość czasu jest w pozycji horyzontalnej.
almol, czosnek i aromaterapie nie są dla takich małych dzieci. sól fizjologiczna, frida. najlepiej kup nebulizator.
cebion i wapno też, ale lekarz musi Ci ustalić dawkowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgodzę się z "marta" my własnie jak synuś miał fakt 3 tygodnie, ale przez katarek który trwał tylko dwa dni trafiliśmy do szpitala z zapaleniem płuc.Ja też bym się skonsultowała z lekarzem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry