Widok

konieczność noszenia odblasków

Bardzo proszę o noszenie przez pieszych odblasków. Byłam świadkiem jak mama prowadziła dwoje małych dzieci ul. Pszenną wieczorem prawą stroną. Za nią jechał duży samochód a z przeciwka samochód osobowy z którym na wysokości idącej mamy z dziećmi by się mijały. W ostatniej chwili duży samochód zauważył idące osoby i się zatrzymał. Naprawdę nie było ich widać. Być może jadąca osobówka ich trochę oświetliła. Wszyscy ubrani byli na ciemno. Jeżeli czyta to forum ktoś z policji to warto by było żeby od czasu do czasu radiowóz wieczorem przejechał się ul. Pszenną oraz innymi nieoświetlonymi ulicami.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo jakaś latarka.....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
i LEWĄ, błagam, LEWĄ stroną!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ta sama prośba do rowerzystów! Codziennie rano około 6:50 jedzie taki cichociemny ubrany na ciemno najpierw Pszenną, później Lipową i skręca w Kolejową. Ani jednej lampki, ani jednego odblasku!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzis o 20 jadę Pszenną a pod górkę lewą stroną jedzie chłopak ok 13 lat, bez lamki w rowerze, bez odblasków w czarnej kurtce z kapturem-MASAKRA. Jechałam wolno jak zawsze, zatrzymałam się i zwróciłam uwagę ,że kiedys ktoś na niego najedzie czego mu nie życzę.
Gdzie są rodzice pytam?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
~baninka, dziękuję za jazdę wolno...
gdyby tak wszyscy kierowcy podobnie postepowali to byłoby super.
Przecież Pszenna to droga utwardzona o limicie 30km/h!!!!!!!!!
A co do odblasków to racja, może tak w ramach jakiejś akcji dzieci mogłyby otrzymać je w szkole?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci otrzymały odblaski w związku z otwarciem szkoły, każdy uczeń otrzymał odblaskowego misia i każdy uczeń banińskiej szkoy ma obowiązek nosić kamizelkę odblaskową,którą dostał w szkole
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
OK, dzięki za wyjaśnienie.
Zatem zwracajmy uwagę dzieciom, których spotkamy na drodze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
popieram w 100%. Piesi muszą sobie zdawać sprawę że ich na naszych drogach nie widać gdy nie mają odblasków i jest to ŚMIERTELNIE niebezpieczne. A chodzenie po prawej stronie drogi powoduje, że nie widzicie aut które nadjeżdżają za Wami i nie możecie uskoczyć gdyby kierowca w tych ciemnościach Was nie zauważył.... do tragedii bardzo blisko.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak sami piesi nie zadbają o swoje bezpieczeństwo to nikt za nich tego nie zrobi i tyle, nie ma co się tu więcej rozwodzić w tym temacie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja. Studiuję, mieszkam w Baninie i sam przyczepiłem sobie odblask do plecaka. A kiedy wiem że będę wracał po zmroku to biorę ze sobą latarkę. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak się wstydzą tych odblasków. Jestem również kierowcą i wiem że taki odblask baaardzo ułatwia zauważenie danej persony na drodze. Także ludzie, myślcie i nie wstydźcie się noszenia odblasków. To nie boli, zaboli dopiero jak jakiś domorosły rajdowiec Was nie zauważy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście wolę po zmroku chodzić z latarką, światło latarki jest widoczne dla kierowców jadących z jednej i drugiej strony a dodatkowo oświetla mi drogę.
Niestety nie raz zdarzyło się tak gdy wracałam lewą stroną drogi (tak jak należy) oświetlając drogę przed sobą, jednak nie trzymając jej wysoko aby nie oślepiać kierowców z naprzeciwka nie jeden kierowca włączy długie (nie wiem po co) i oślepi. Zdarzyło się to już kilkakrotnie na ulicy Pszennej.
Więc tutaj prośba też do kierowców, aby nie włączali długich mijając pieszych. Takie światła oślepiają i mogą doprowadzić do nieszczęścia jak ktoś zrobi niefortunny krok i się potknie i przewróci pod jadące auto.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pszennej i rolniczej notorycznie jeżdżą na długich ostatnio jak szłam z córką obie w kamizelkach odblaskowtch i z latarką lewą stroną, niestety każdy mijający nas samochód nas oslepiał. Jadą z jednej i drugiej strony na długich ośpepiają siebie na wzajem i pieszych tylko czekać aż dojdzie do tragedii
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pewnie włączają długie, bo zastanawiają się co to za światełko się rusza, czy nie jest ono np z roweru, który jest prowadzony przez pieszego bez odblasków, wolą oślepić niż zabić. Latarka swoją drogą, ale odblaski dają inny odblask, inaczej się światło rozprasza, widać, że to pieszy. Dużo osób myśli, że jak oni widzą auto to i auto widzi ich - mimo latareczki - nic bardziej mylnego!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Włączają OK, ale nie jazda przez cała ul Rolniczą na długich, a niestety większość kierowców jeździ tam na długich i nie wyłącza ich widząc pieszego w kamizelce + latarka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziś po raz kolejny na Klonowej jechał jakiś debilny dzieciak pod prąd bez kamizelki/odblasków. zauważyłam go w ostatnim momencie. Z naprzeciwka jechał samochód, który dodatkowo oślepiał więc szanse na wyminięcie znikome. Rodzice opamiętajcie się nie wypuszczajcie bachorów bez odblaskow. Uczcie ich jak mają się poruszać na drodze! któregoś "pięknego dnia" mogą już do Was nie wrócić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
może dzieciak a nie bachor
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

kwiecistousta tiroriro

klonowa znajduje sie w strefie zamieszkania, wiec pieszy ma na niej bezwzgledne pierwszenstwo, skoro wiec masz problem z dojrzeniem dziecka czy bachora jak to okreslasz na rowerku co byloby z pieszym?
w strefie zamieszkania obowiazuje rowniez predkosc do 20 km/h mniemam ze z taka wlasnie sie poruszalas z ledwoscia ominawszy dziecko...
Odblaski i ich noszenie oboiazkowe sa POZA terenem zamieszkanym.
Niektorym powinno sie zabierac prawko po testach psychicznych, a bachorami to sobie mozesz nazywac wytwory twojej pokreconej macicy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
... bezimienny trzykropkowcu

poproszę o umieszczenie zdjęcia ze znakim gdzie taka strefa się znajduje wjazd od pętli :) zdarzenie miało miejsce między pętą a pierwszym garbem. tam tylko znak 30 w zwiazku z garberm. Czytaj uważnie, że dodatkowo oślepiał samochód z naprzeciwka.

obowiązek obowiązkiem, zdrowy rozsądek również !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja droga, strefa obowiazuje do odwolania wjezdzając od strony ulicy borowieckiej koło fryzjera stoi jak wół znak.
i to twoj psi obowiazek aby tak jechac zeby nikomu krzywdy nie zrobic, ale czemu wymagac odrobiny pomyslunku od kogos kto nazywa dzieci bachorami, moze do ciebie tak mama zwykla mawiac :D to by sie zgadzalo. przyklej pare odblaskow na aucie ktorym smigasz zeby wszyscy wiedzieli kto jedzie...
to bedzie zdrowy rozsadek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój drogi... kij ma dwa końce ja wjeżdżam od pętli a tam jak wół znaku nie ma wróżką nie jestem jaki znak stoi za 1km 2km czy 10km. Borowiecką nie mam w zwyczaju jeździć. Podążając Twoim tokiem rozumowania kodeksu drogowego całe Banino powinno by należeć do tej strefy. a o odrobinę pomyślunku to życzę ludziom stawiającym znaki skoro istnieje tyle "nadinterpretacji" nt. powyższego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamiast wychowywac inne dzieci, mysl za siebie i jezdzij tak, zeby nie stac sie morderca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie trzeba być domorosłym rajdowcem. pieszego bez odblasków można potrącić jadąc nawet 30 km/h - wystarczy np że oślepi nas auto nadjeżdżające z przeciwka i nie oświetlony pieszy jest NIEWIDOCZNY
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wieczorami chodzę na spacery z psem, mijam wielu pieszych i kierowcow w samochodach. Odblaski mam, ale nie zawsze ide wlasciwa strona, staram sie schodzic na pobocze gdy ktos mnie mija.
Zdarza sie, ze kierowcy jada na dlugich swiatlach, ale nie zauwazylaem zadnego, ktory by ich nie wylaczyl kiedy juz mnie zauwazy.
Piesi sa rozni, jadni oswietleni i z odblaskami, inni na czarno i niewidoczni.
Jezdze tez samochodem i czesto widuje dzieci w kamizelkach, ktore wogole nie odbijaja swiatla. Niskiej jakosci kamizelki nie gwarantuja nic, poza swoja obecnoscia na plecach noszacego. Na wszelki wypadek sprawdzilem swoje odblaski. Widac je wyraznie juz z odleglosci ok 40m. Warto byloby sprawdzic kamizelki dzieciakow. :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
To masz szczęście, bo mnie jak mijają na długich to na palcach jednej ręki mogę policzyć tych co je wyłączyli, też chodzę w kamizelce i z latarką, i też nie zawsze właściwą stroną ( bo chodzę z psem :) i jestem uzależniona od jego wyboru :) )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
to jak to jest ty wyprowadzasz psa czy on ciebie?
Pies ma iść tam gdzie chce właściciel nie odwrotnie tego uczą na wszystkich szkoleniach
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie pozwalam mu robić pod płot innych mieszkańców i dlatego nie zawsze jestem po lewej stronie drogi (i żeby uprzedzić głupie komentarze sprzątam po nim )
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niema obowiązku wyłączania świateł drogowych z powodu pojedynczego pieszego. Jest tylko nakaz w przypadku kolumny pieszych. A ty razem z psem nie jesteście kolumną pieszych. Co innego to używanie drogowych w terenie zabudowanym, można tylko w tedy jeżeli nikogo nie oślepimy. Czyli w zabudowanych nie można ciebie oślepiać ale poza terenem zabudowanym można walić prosto po gałach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11
Bardzo mądre, bardzo. Jaka elokwencja i składnia wypowiedzi, wspaniały dobór słownictwa, unoszący wypowiedź na szczyty pisarskich umiejętności.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucas
Puknij Ty się w pustą łepetynę!
Takie buraki Tobie podobne to tylko u nas. Zero kultury na drodze!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysiadz z samochodu i wtedy badz taki bohater. Zobaczymy czy bedziesz swiecic ludziom w oczy jak nie bedziesz zakuty w blachy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś po osiemnastej, Pszenna, niedaleko składu budowlanego: pani z wózkiem, bez choćby jednego odblasku. Może jej się wydawało, że wpadła na cwańszy pomysł niż mama małej Madzi? Gratulacje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pani na pewno była niepoważna ale twój komentarz jest wybitnie chamski
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeśli lafirynda chce sobie zrobić krzywdę - jej prawo i nie zamierzam jej go odmawiać. Są liny, mosty, wiadukty, żyletki, trutki na gryzonie, CIF, krecik, pastylki, płyn do spryskiwaczy, można się na śmierć zapić albo zaćpać... Jest tyle innych skutecznych sposobów - droga wolna.

Ale, po pierwsze, niech nie ciągnie za sobą dziecka, bo to żywy człowiek, a nie lalka w wózku, a po drugie - niech nie naraża innych osób na długotrwałą traumę spowodowaną nieumyślnym pozbawieniem życia jej i nie daj Boże potomka.
A jeżeli rzeczywiście jest taka durna (Ty na to mówisz 'niepoważna'), że nie rozumie, co wyprawia, niech ją lepiej ojciec dziecka upaluje, żeby się nie szwendała za ogrodzeniem.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozumiem Ciebie i się zgadzam ale uważam że sposób wypowiedzi i przykłady można wybrać inaczej nie zniżając się do poziomu tych durnie myślących osób. Prawda jest taka że zamiast w taki sposób opisywać sprawę na forum należało się zatrzymać i powiedzieć to tej kobiecie bo tylko to mogło odnieść jakiś efekt, a tak nawet jak przeczyta to raczej przez formę wypowiedzi to nie dotrze do niej.
Dodam że często czytam to forum i zazwyczaj popieram twoje wpisy ale powyższy jest jak dla mnie na krytycznym poziomie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
JJJ:
Pewnie masz rację... Na szczęście nie kandyduję w wyborach, ani nie jestem celebrytą i mogę sobie pozwolić na luksus swobodnego wyrażania poglądów, nawet tych niepoprawnych, bulwersujących albo uznawanych za głupie i zamierzam z tego przywileju korzystać tu i w każdym innym miejscu. Mam też całe mnóstwo innych wad, robię błędy interpunkcyjne, na autostradach z rozkoszą przekraczam dozwoloną prędkość i do tego podobno nie zawsze mam rację, chociaż akurat to wydaje mi się niepojęte :-D
Zgoda też, że lepiej było się zatrzymać i paniusię uświadomić, ale ruch w obie strony był na tyle duży, że, przyznaję, nie chciało mi się ryzykować, że mnie ktoś obtrąbi albo zaparkuje mi w zderzaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przede wszystkim pilnuj siebie i swojego jezdzenia. Wszystkich ludzi nie wychowasz, wiec, zeby nie zgnic w wiezieniu musisz zwolnic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po Pszennej jeżdżę 30km/h i nie zastanawiam się, czy ograniczenie jeszcze obowiązuje, czy już nie. Tam nie jechałem nawet 25, bo z przeciwka jechały dwa inne auta, a za mną chyba kolejne dwa. To chyba nie jest kryminalna prędkość nawet na Pszennej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

Szambo - wywóz (40 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry