Widok

koszt ogrzewania

Banino Temat dostępny też na forum:
Witam, planuję kupić dom w Baninie. Proszę o informcję, jakie są mniej więcej koszty ogrzewania takiego domu (ok.130m2).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
gaz ok. 2500 zł za rok (z podgrzaniem wody, której ja używam dość sporo chyba...; tak mniej więcej 900 zł to koszt podgrzewania wody, a nie ogrzewania domu), rok poprzedni, zima nie była długa ani zbyt ostra + drzewo do kominka, palone sporadycznie, w weekendy, 3 m3, 180 zł za m3; temperatura w domu ustawiona na 21 C w zimie, na wiosnę 20 C, bez różnic między dniem a nocą
Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Napisz jak udało ci sie wyliczyc koszt podgrzania wody?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na podstawie rachunków w lata. Proste, nie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ekogroszek, ogrzewanie w tej chwili taki metraż mniej więcej jak twój: ok. 3-4 tony (tona 720 zł) na zimę: listopad-marzec (woda + ogrzewanie, w tym dwie podłogówki) i ok. 3 tony na pozostałe miesiące (od czerwca do września tylko woda) + drzewo do kominka od ok. października do kwietnia (już 200 zł za metr sześcienny), a zużywamy to dokładnie nie wiem ile, ale zawsze kupujemy po 3 metry
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
to strasznie drogo wychodzi ten ekogroszek, myślałam że jest tańszy od gazu, a tu gaz wychodzi duuuużo taniej.
Właśnie, ja zapomniałam dodać, że cały dół i łazienkę u góry mam podłogówkę, tylko w pokojach na górze grzejniki, bo to w sumie ma znaczenie dla zużycia,
aaa i piec mam kondensacyjny, bo to też istotne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety koszt ogrzewania to coś co spędza sen z powiek każdego właściciela domu jednorodzinnego :/

Ja mam ogrzewanie gazowe i jak nadchodzi zima to tylko ze zgroza śledzę prognozy pogody...
Ojczyzna to ludzie, których rozumiemy i którzy nas rozumieją - Max Frisch
Projekty domow
Pozdrowionka - Kasia a.k.a. Carmen
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
no właśnie tak :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkanka, mogę Cię prosić o kontakt na prv: k_koseda@interia.pl? Mam jeszcze kilka pytań do Ciebie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam zamiar założyć w domu gaz .do tej pory miałam ogrzewanie i wode na ekogroszek ale to jest tak uciążliwe i brudne że postanowiłam przejść na gaz. Mam dom 200m jaki może być koszt gazu zimą?Czy ktoś się orientuje jakie są koszta podłączenia gazu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dom około 170m ,wg moich wyliczeń zima to 400-500zł miesięcznie ,choć w domu mam ustawione 22 stopnie bo małe dzieci.Koszt przyłącz nie pamiętam ,zadzwoń do gazowni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zeszłej zimy, raz za 1 miesiąc wyszło nam gazu za 1000zł, ale to przez naszą niewiedzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobre rozwiązanie http://dorozka-napoleona.pl/cechy-dobrego-centralnego-ogrzewania/ serdecznie polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dołączę się do pytania tylko że chodziłoby mi o opinie osób posiadających drewniane domy - planuje wybudować coś takiego http://www.domy-z-bali-markisz.pl a nie chciałabym żeby koszty eksploatacji mnie "zjadły"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
a ile kosztuje taki dom pod klucz? Tak dla przykładu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
MOżna i warto obniżać koszty ogrzewania tu proszę artykuł jak to można sprawnie zrobić http://www.pomyslnadom.pl/ogrzewanie/jakie_beda_ceny_opalu_w_przyszlym_sezonie_d32922.html , czyli można i to bez kupowania kiepskiej jakości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Posiadam dom szkieletowy ok 200mkw. Mam piec na eko, zuzylem niecale 3 tony od pazdziernika do kwietnia z woda uzytkowa. W domu cieplo, dom dobrze ocieplony. Groszek kupowalem po 720. Mysle ze przy tej pow domu, ogrzanie go nieduzo kosztuje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie polecam wchodzic w link....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dom tani w ogrzewaniu to dom szkieletowy dobrze ocieplony.
Oferujemy budowę domów około 140m2 w których rocznie za ogrzewanie i podgrzewanie wody rachunki nie przekraczają 2000PLN przy obecnych cenach gazu.
Zapraszam do zapoznania się z naszymi projektami:
http://www.zielonedomy.com.pl/
w razie pytań jesteśmy do dyspozycji: dział kontakt i Trójmiasto
trojmiasto@zielonedomy.com.pl
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dają Państwo gwarancje na tą cene ?
I przy jakich wartościach temperatury w sodku a jakim na zewnątrzą ?
Jak wygląda reklamacja jak tego dom nie będzie spełniać ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 19
Jestem właścicielem domu szkieletowego letniskowego wykonanego we własnym zakresie i potwierdzam ,że użytkowanie jest przyjemne . Brak jakiejkolwiek wilgoci wewnątrz. Dom pomimo kilku miesięcznych przerw w ogrzewaniu ( jesień , zima ) nie absorbuje wilgoci do wewnątrz a po ogrzaniu pomieszczeń szybko robi się komfortowo. POdstawa to poprawne wykonanie . Wniosek - koszt ogrzewania stosunkowo niski .Polecam
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brak wilgoci w domu ? Jak to zostało osiągnięte ? Są jakieś urządzenia? Komfort to 30-40% Rh inaczej jest nie optymalnie. Czy jest to zdrowe dla mieszkańców ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 20
Pisząc brak wilgoci mam na myśli brak zawilgocenia ścian i wyposażenia wewnątrz np. kanap,ubrań,pościeli itp, brak zapachu stechlizny itp, .w okresie jesień -zima dom nie jest używany regularnie, w środku jest sucho. Gdy przyjeżdżam na wiosnę to nie ma żadnych oznak ze nie był używany przez klika miesięcy. Dla porównania w murowanej piwnicy są oznaki wilgoci które ustępują wraz z nastaniem cieplejszych dni. Jednym słowem drewniany dom "oddycha" .
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak dajemy gwarancję na dom 20LAT.
Aby utrzymać się w przedziale około 2000zł rocznie należy wewnątrz domu utrzymywać temperaturę optymalną czyli około 21-22 stopni.
Ostatnia zima nie była zbyt sroga zatem koszt ogrzania przy takiej zimie spokojnie zejdzie poniżej 2000zł.
Na reklamację ma Pan 20Lat także spokojnie zdąży Pan wszystko sprawdzić.
W razie pytań jesteśmy do dyspozycji:
trojmiasto@zielonedomy.com.pl
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1
Twierdzil Pan ze razem z kosztami podgrzania cieplej wody !!!!
Ja zuzywam 5...6m3 wody miesiecznie (50C) . Jaki jest limit wody u Pana ze w tej cenie sie zmiesci ?

Jama mam murowany, dobrze ocieplony dom, 180m2 - koszt razem z woda z ostatniego roku to 3100. Ile bedzie Pan tanszy ? Pewnie nic.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 19
Będę tańszy o równe 900PLN!
Koszt z podgrzaniem wody i ogrzewaniem naszych domów do wielkości około 140m2 nie przekracza 2000PLN rocznie dla rodziny 2+2 normalnie korzystającej z wody!

Użytkowniku ~asd nie wspomniałeś o rodzaju ogrzewania a to dość istotne w tej kwestii.
Nie wspominałeś również jak dom jest ocieplony bo określenie"mam dom 180m dobrze ocieplony" może sugerować wszystko i nic.
Jeśli ktoś jest zainteresowany wybudowaniem takiego domu zapraszam do kontaktu:
trojmiasto@zielonedomy.com.pl
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2
1. Wiekszy dom o prawie 30% mam (180/140)
2. Nie podaje Pan ile to jest normalne zuzycie wody - ja podalem dokladnie ile zuzywam i ile place rocznie.
3. Ogrzewanie gazem.
A co do tego jak ocieplone - to wlasnie jest widoczne w koszcie ktory chcemy porownac. Murowany + 15cm styropian + dobre okna.

Ja podalem dokladnie. To Pan cos kreci z iloscia wody cieplej (prosze podac ilosc i temperature na jaka jest ustawiony zasobnik) wtedy dopiero porowa sie koszty ogrzewania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18
Chce Pan dowiedzieć się więcej to zapraszam na dni otwarte domu w którym rodzina 2+2 na ogrzewanie i podgrzewanie wody nie przekracza 2000zł - z parametrami temperatury wewnętrznej 21-22 i niemal identyczną ilością wody jak w Pana przypadku. Dni otwarte mamy 4 czerwca- życzy Pan sobie umówić się na konkretną godzinę?
W naszych domach mamy ograniczone występowanie mostków cieplnych zatem dom szybko się nagrzewa i bardzo dobrze utrzymuje temperaturę.
Ocieplenie to 15cm wełny kamiennej + 10cm styropianu i mamy efekt niskich rachunków.
Z naszą technologią można zapoznać się na stronie internetowej :
http://www.zielonedomy.com.pl/
W razie pytań zainteresowanym podałem także maila :
trojmiasto@zielonedomy.com.pl
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
mój dom ma też 140m2; murowany, styropian etc, czyli tradycyjnie; zużywam wody 7-8 m2, ogrzewanie gazowe - piec kondensacyjny, koszt gazu (ogrzewanie ustawione na 21,5C + ciepła woda, a raczej prawie gorąca :) za ostatni rok - 2000zł. Także z dobrym piecem i porządnie zrobionym ociepleniem (okna to mam przeciętne) nie potrzeba nowoczesnych technologii :-)
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli znajdziesz opał dobrej jakości to koszty będą inne. Jak znaleźć taki opał można przeczytać w art. http://www.budownictwo.org/artykuly,67972,1,Ekogroszek_cena_czyli_jaki_wybrac_by_nie_przeplacic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja mam dom ok 200 m2 i za gaz płaciłem za ubiegły rok 3400 z ciepłą wodą , ale ja lubię ciepło i długi prysznic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak zainwestujesz w dobry piec i w dobry ekogroszek to wyjdzie Ci taniej niż gaz. Ludzie kupują byle co, palą byle jak - nawet nie zastanawiają się nad ustawieniami pieca i palą 1,5 tony miesięcznie - wtedy faktycznie - jest bardzo drogo. Ja palę ekogroszek stabek, dobrałem odpowiednie parametry pieca i swój dom, ok. 140 m2, ogrzewam 600 kg ekogroszku na miesiąc. Jak zima nie jest jakaś sroga to spalę 1 tonę na 2 miesiące, więc wychodzi mi ok 400 zł na ogrzewanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza sie. Mam dom ok 200m kandyjczyka. I w zeszla zime spalilem niecale 3t ekogroszku. Wyszko 500-600kg/msc. Kupilem eko za 720. Czyli ok 400/msc za ogrzanie takiego domu mysle ze todobra cena. Piec rzeczywiscie dlugo ustawialem ale widać opłaciło się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam dom 180 m i płacę za cały rok ogrzewania gazem 3000 tys.plus koszt drewna do kominka około 800 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (3 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

rachunki za prad z Energii - licznik "inteligentny" (10 odpowiedzi)

Witam. Mam taki problem : od poczatku tego roku to juz drugi rachunek za energie elektryczna,...

Meble ogrodowe (48 odpowiedzi)

Założyłem nowy wątek, bo wszystkie dotyczące mebli ogrodowych są już bardzo stare. Jakie macie...

do góry