Widok

krem do twarzy 30+

Jaki krem lub zestaw kremów do twarzy dla trzydziestolatki polecacie? Macie jakieś sprawdzone typy? Jestem na etapie poszukiwania czegoś skutecznego, co poprawiłoby owal twarzy i gęstość skóry.
Z góry dziękuję za odp.
J.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
krem i owal twarzy? za duzo sie reklam naogladalas i wywiadow z Majka Sablewska, taki efekt maja tylko zabiegi kosmetyczne i operacje plastyczne. Ani krem ani dieta nic ci nie powprawi jak skora powoli zaczyna zwisac. Masaze owszem.

Kremy moga poprawic tylko i wylacznie kondycje skory i to tez nie bedzie cud nad Wisla ktory stanie sie po 3 zazyciach.

Z polecanych:
Serie GUERLAIN
kremy Estee Lauder
i dermokosmetyki firm jak Filorga itp.

Kremy ponizej 180 zl beda tylko mazidlem bez wiekszych szalenstw, ktore jak bedziesz miala szczescie utrzymaja stan skory i go nie pogorsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dzięki za rzeczową opinie.
Lubię szczerych ludzi ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem ,że dieta nie jest ważna. To co spozywamy , ile pijemy wody jest kluczowe. Im więcej składników odżywczych w spożywanych pokarmach , tym lepiej dla ciała/ skóry.
Ważne jest również unikanie promieni słonecznych i stosowanie kremów z filtrem, gdyż promienie słoneczne działają destrukcyjnie na skórę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zamawiam https://naturawitasp.pl/kremy-do-cery-wrazliwej/ super kosmetyki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problem w tym,że zazwyczaj kremy za 50 zł i za 180zł niewiele się różnią składem. Ja mogę polecić kremy z serii Ziaja z wit C, są naprawde fajne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem ile kremow stosowalas powyzej 180 zl, ale gwarantuje ci ze jest duza roznica jakosciowa miedzy kremami typu

Avene, Vichy a kremami
Estee Lauder,
Babor,
La Mer czy
Guerlain

i Ziaja mimo ze bardzo dobra w stosunku do swojej ceny, nie umywa sie do np Babora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Proponuje porównać skład i bedzie jasność :)
miałam okazję uczesniczyć przy produkcji kremów na UG, w wiekszości skład jest taki sam, te same składniki czesto pod różnymi nazwami.

Dlatego wybierając kosmetyki w pierwszej kolejności bierzmy pod uwagę skład, później stosunek składu do ceny. W drogich kosmetykach często dopłacasz za markę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma idelanego kosmetyku dla wszystkich! Najlepiej wykonać szczegółową analize skóry (face mapping) okreslic potrzeby i indywidualnie przez kosmetologa czy terapeute skóry dobrac odpowiednia pielegnacje domowa. Nikt nie powie Pani jaki krem jest najlepszy po "30+" gdyz takowego nie ma. Na pewno polecamy profesjonalne produkty nie drogeryjne ze wzgledu na skład chemiczny. Pozdrawiamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tydzień temu robiłam podobne poszukiwania, też chodziło mi o poprawienie owalu twarzy, bo to już 30+ i trzeba narzucić sobie nieco dyscypliny ;)
Ale do rzeczy: na forum wizaz.pl jest taki ranking, Kosmetyk Wszechczasów czy jakoś tak się nazywa, no i tam babeczki oceniają różne kosmetyki i piszą o swoich subiektywnych odczuciach. Dla mnie to ważne np. czy krem ma konsystencję serum czy "smalcu", bo mam bardzo kapryśną cerę. Po przeczytaniu opinii zdecydowałam się na krem Soraya Art&Diamonds Liftingujący Krem na dzień (Ultra Aktywny Lifting Kolagenowy). Trochę się bałam bo krem jest nieco gęsty, ale zaskoczył mnie bo szybko się wchłonął. Skóra jest po nim miło napięta. I jakby gładsza. Jestem zadowolona. Cena ok. 25zł, ja kupiłam na hali w Auchan.
Acha, i faktycznie mega ważne jest by dużo pić wody, to pomaga na jakość skóry i nawodnienie "od środka".
Nie inwestuję w bardzo drogie kremy, bo uważam że ważna jest też dieta. No i opinia znajomego lekarza dermatologa i kosmetologa: liczą się czyste składniki jak wit.c albo retinol, a naprawdę dobre specyfiki na nich oparte to już w ampułkach i to za grubą kasę. Bo krem za 30zł czy 200zł - tu efekty i różnice nie będą kosmiczne. Skóra ma dużo warstw, nie wszystko przenika (jeśli w ogóle) na tyle głęboko w nią żeby poprawiać jej jakość głębiej niż jedynie na powierzchni. Dlatego np. kremy z kwasem hialuronowym to ściema: bo cząsteczki kwasu są takiej wielkości, że nie "przeszłyby" same pod skórę na tyle głęboko by widać było wymierne efekty. Dlatego trzeba taki kwas hialuronowy wstrzykiwać w gabinetach. W kremach jego ilości są raczej symboliczne (zabieg marketingowy, oczywiście), skoro owe kremy kosztują 10x taniej niż zastrzyk w gabinecie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedna rzecz: też lekarz zwrócił mi na to uwagę: zanim położy się taki czy owaki krem, to najpierw warto zrobić peeling, by skóra była oczyszczona z różnych resztek i martwego naskórka czy innych takich. Wtedy nałożony na skórę krem będzie lepiej się wchłaniał. Niby logiczne, a rzadko kto to chyba robi w sumie :/
Dobry efekt dają też regularne maseczki, tak raz na tydzień, na bazie jakichś naturalnych składników, jakiś miód, ogórek, takie tam... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze raz napisze:

jest widoczna roznica w dzialaniu kremow za 30 zl a 250-1000 zl

i ci co pisza ze nie, daje glowe sciac, ze nigdy nie stosowali kremow La Mer, Guerlain czy Babor

zgodze sie ze roznie to bywa z mazidlami, i zakupiony przez mnie zestaw cieni Lancome, dosc drogi bo ponad 250 zl, okazal sie gorszy niz cienie chocby Inglota czy znanego na wyspach taniego Collection za okolo 3£. Natomiast podklad Estee Lauder Double Wear drogi jest i wart swojej ceny. I jak ktos mi napisze ze Ziaja jest lepsza to go wysmieje.

a owal twarzy, ok krem moze sprawic ze skora bedzie b napieta, ale nawet Babor nie podniesie obwislych policzkow czy kacikow ust. Od tego sa gabinety i chirurgia plastyczna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też napiszę raz jeszcze- w kremie najwazniejszy jest skład a nie nasze subiektywne odczucie po nałożeniu na twarz. Wyżej koleżanka wspomniała o równie ważnej kwestii- są substancje , które nie przenikną przez naskórek, bo ich cząsteczka jest za duża.
Fajnie,że są takie fora, gdzie ludzie dzielą się wiedzą na temat kremów, dzięki temu mamy szansę wziąć pod uwagę wiele różnych marek.
Ja osobiście wolę zrobić raz w tygodniu peeling i maskę i używać kremu, którego skład coś wnosi, niż używać kremu na 250, tylko dlatego,że jest z firmy takiej czy innej, ale to moja decyzja.

Pielęgnacja to też kilka innych waznych czynników:
- odpowiednia dieta
- picie ok 2 l wody dziennie
- aktywność fizyczna
- ok 8 h snu

Do tego zabiegi złuszczające skóre ,odpowiednie maski i podstawowa pielęgnacja domowa- kremy, serum pod oczy, o którym kobiety często zapominają.

WSZYSTKO MA ZNACZENIE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ostatnio używałam LOREAL REVITALIFT LASER są świetne:) wzięłam całą serie, krem na dzień, na noc i serum:) moim zdaniem ładnie nawilżają, napinają skórę, pięknie pachną i szybko się wchłaniają:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIe rozumiem dlaczego zakladasz ze krem za 250 nic nie wnosi i ma badziewny sklad?

Moze sprawdz bo z tego co wiem La Mer to sa najlepsze kremy na swiecie pod wzgledem wlasnie skladu. Tak samo Babor. Sa to exkluzywne firmy dermokosmetyczne.

Do tego jest wiele mniej exclusive w granicach 200zl, jak Filorga, Chantarelle, NUXE, itp, jakos tez jest b dobra i sklad pozbawiony szajsu.

Czego nie mozna powiedziec o kremach Loreala, Garniera itp.

Ciekawostka jest ze w Uk jest linia niedrogich kosmetykow ziolowych z ladnym skladem, seria BOTANICS dostepna w bootsie.
Ziaja, Soraya, Eris, maja dobry sklad - czasem. CZesto niestety kosmetyki sien ie sprawdzaja jak plyny micelarne Ziaji, ktore nie dosc ze maja srednia skutecznosc zmywania to jeszcze dosc czesto podrazniaja. Biotherm i Soraya bija ich na glowe.

Sa kosmetyki ktore maja praktycznie 90% doskonalych opinii, i sa takie pol na pol jak podklady ERIS ktore sa ok, ale np u wielu osob powoduja wypryski.

Ziaja, Eris, i nizsze to takie pol na pol wlasnie.
Babor, La Mer, Filorga, Chantarelle to takie wysoko oceniane jak to mowia for a reason.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgadzam się z tym co koleżanki napisała wyżej: podstawowe znaczenie ma skład (i ilość zawartych substancji), nie marka.
A i tak u każdego wywołać on może inny efekt.
Kosmetyk może podrażniać nawet jeśli ma świetne składniki do pielęgnacji, ale może do wszystkiego została domieszana odrobina alkoholu albo gliceryny czy jakiegoś zapychacza, i już cała formuła bierze w łeb.
Nie zostaje więc nic innego jak czytać ten drobny druczek na pudełkach od kremów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem, czy komentarz koleżanki o nicku see był przeznaczony dla mnie, przypuszczam że tak, bo pojawił się jako odpowiedź na mój post, więc podkreślę to o czym napisałam wcześniej:
"liczą się czyste składniki jak wit.c albo retinol, a naprawdę dobre specyfiki na nich oparte to już w ampułkach i to za grubą kasę. Bo krem za 30zł czy 200zł - tu efekty i różnice nie będą kosmiczne."
To jasne, że w pewnym wieku efekt czynników typu starzenie się, wiotczenie, grawitacja, genetyka, styl życia odkręcą tylko zabiegi/chirurg i tu żaden krem cudu nie zdziała.
Nawet kremy Clinique kosztują min. 300zł, a to nie mało. I też nie są to raczej kremy, po których użyciu efekty są spektakularne.
Wniosek jest prosty: jeśli ktoś ma grubą kaskę do zainwestowania to płaci 300-1000zł i kupuje krem, co do którego wie, że działa albo się nie certoli i idzie na jakiś zabieg po którym wie, że efekt będzie natychmiast i - przede wszystkim - na pewno.
Przypuszczam jednak, że osobom piszącym tu na forum chodzi o bardziej ekonomiczne rozwiązania ;)
A teraz prozaizm: jeśli nas na coś nie stać, to wyżej **** nie podskoczymy, i tyle.
Stąd rada: w wieku nawet jeszcze 30 lat (taką cezurę wiekową określiła autorka wątku) można wciąż zapobiegać kremami, nawet tańszymi, które mogą co nieco poprawiać niedoskonałości, kremami które mają nie "wszystko dla wszystkich" ale wyraźnie ten składnik, o jaki nam chodzi (retinol, wit.c, mocznik, lipidy, itp.), i wspierać to wszystko odpowiednią dietą, ruchem, masażem, snem, stylem życia, itp. ale nie oczekiwać radykalnych i szybkich zmian, niestety. Pewne procesy kosmetykami można spowolnić, ale nie całkowicie usunąć.
Ps. Kosmetyki do makijażu typu podkład i cienie do powiek, mimo że koleżanka see ma rację w tym co pisze, to jednak nie całkiem tutaj, bo zakładająca wątek jasno sprecyzowała temat: krem do twarzy 30+.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że nie powinnaś kupować czegoś zbyt "mocnego". Raczej to powinien być krem na pierwsze zmarszczki, ja używam teraz Sensilis Premiere, poleciła mi go moja pani farmaceutka. Ma dobrą konsystencje i jest przyjemny. Według mnie moja skóra prezentuje się lepiej. Unikałabym na Twoim miejscu kremów z drogerii, bo ich skuteczność jest znacznie niższa i często wywołują podrażnienia - niestety, mam doświadczenie w tym temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja stosuje od 2 lat krem brzozowy, zawiera chociażby masło shea bogate w witaminę E. Jest lekki, ekstrakt z brzozy nadaje skórze sprężystości. Cena ok. https://millaflux.pl/pl/p/Lekki-krem-brzozowy-50-ml/171
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam krem do twarzy firmy Tołpa, dermo face futuris 30+, krem przeciw pierwszym zmarszczkom (http://www.rossmann.pl/produkty/dermokosmetyki,2222) Dla mnie jest rewelacyjny. Bardzo szybko się wchłania i pozostawia skórę nawilżoną i sprężystą. Moja kosmetyczka zawsze powtarza dwie rzeczy. Po pierwsze nie warto oszczędzać na kosmetykach. Bardzo dobrej jakości kosmetyki sprawiają że nasza skóra bardzo długo wygląda młodo i promiennie. Rzadko która z nas dziedziczy w genach tzw gen młodości i do póżnej dorosłości na jej twarzy nie pojawiają się zmarszczki. Dlatego też gdy tylko skończymy trzydzieści lat to powinniśmy zacząć używać kremów na dzień i na noc dostosowanych do naszego wieku i rodzaju cery jaką posiadamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Manuka honey nutri elixir. Świetny krem odżywczo-nawilżający na dzień/noc od Bielendy. Używamy go razem z mamą i wydaje mi się, że świetnie nadaje się do skóry w różnych wieku. Szczególnie polecam osobą z suchą i wrażliwą cerą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krem nawilżający marchewkowy jest bardzo fajny https://kosmetykijolanta.pl/3-kremy. Akurat 50 ml to mi wystarczy na kilka miesięcy spokojnie, właśnie ze względu na specyficzną konsystencję. Wystarczy naniesienie niewielkiej ilości kremu, żeby uzyskać zadowalający wynik. Po drugie fajnie pachnie i w ogóle mnie nie podrażnia. Uzupełniam jeszcze innymi kosmetykami naturalnymi, ale tutaj mam pewność, że ręcznie robione, dlatego zostawiam kontakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja testuję teraz takie serum: https://www.notino.pl/bioliq/pro-intensywne-serum-nawilzajace-do-twarzy-szyi-i-dekoltu/
I na razie wydaje się bardzo w porządku, skóra po paru aplikacjach jest nawilżona, zobaczymy jakie efekty będą po miesiącu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam 30 lat ale używam 40+już na wyrost polubiłam z bielendy serie royal bee elixir polecam spróbować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja od tygodnia stosuję na noc to serum: https://www.notino.pl/delia-cosmetics/100-serum-hyaluronic-acid/
Jak na razie to wydaje się całkiem spoko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja stosuję aktualnie serum i krem firmy Samarite z serii Devine i jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ten dla żony będzie odpowiedni? https://kosmetolog.sklep.pl/bielenda-professional-specjalistyczna-pielegnacja-dla-twojej-skory/b_djsp - szukam czegoś na prezent...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super jest nawilżająca linia kosmetyków z Bielendy Blue Matcha, znakomite do młodej cery właśnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rano:
Myje twarz na początku olejkiem do twarzy, potem pianką. Od kiedy wprowadziłąm takie dwuetapowe oczyszczanie twarzy, zauważyłam, że skóra jest w znacznie lepszym stanie. Zerknij sobie na kosmetyki od Iossi https://iossi.eu/pl/c/oczyszczanie/286
Hydrolat,
Kwas hialuronowy + krem nawilżający
Wieczór:
Demakijaż olejem,
Mycie tym samym olejkiem, hydrolat, krem olej tamanu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Moda i uroda

Gdzie kupujecie kosmetyki??? (130 odpowiedzi)

Jestem ciekawa gdzie lubicie wybierać kosmetyki? Kierujecie się ceną, miejscem czy obsługą? I...

Co na szorstkie dłonie? (68 odpowiedzi)

Dziewczyny, pomóżcie, bo nie mam pojęcia czego używać. Wszystko mnie zaczyna uczulać (nigdy nie...

Keratynowe prostowanie włosów - kto próbował? (28 odpowiedzi)

Jak w temacie :) Warto zainwestować? Jeśli tak, to czy możecie polecić jakiegoś konkretnego...

do góry