Widok

leniuch nie chce leżeć na brzuchu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
mój synek ma ponad 2,5 miesiąca i bardzo nie lubi leżeć na brzuchu, leżąc na macie na plecach jest cały zadowolony ale już po odwróceniu na brzuch radość znika i zaczynają się skargi :(
wydaje mi się, że póki co głowę podnosi całkiem sprawnie ale wszystko w złości i z krzykiem, martwię się tym trochę bo zabawy na brzuchu są bardzo ważne dla prawidłowego dalszego rozwoju :(

czy, któraś z Was miała też w domu takiego leniucha ? a jeśli tak to czy to uległo zmianie, czy może miałyście jakieś sposoby na zachęcenie dziecka ?

ja sama teraz nie wiem czy go zmuszać i pomimo krzyków przetrzymać go kilka razy dziennie na tym brzuchu czy może sobie darować bo już w ogóle nabierze obrzydzenia ? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja swojej corki nie zmuszalam do lezenia na brzuchu teraz jest zdrowa ma 15 msc powolaj sie na to zeby robic dzieckiem to co ono akceptuje a nie pisza w ksiazkach ksiazka to sucha teoria adziecko to zywy czlowiek ktory ma prawo sie buntowac i jesli nie chce to nie trzeba zmuszac za pare miesiecy jak bedzie go Pani do czegos zmuszac czego nie akceptuje to straci do Pani zaufanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja moja corcie kładłam na brzuszku dopiero jak skonczyła 4 miesiace bo wczesniej nie chciała wiec jej nie zmuszłam a potem stopniowo po troszeczku i jakos sie udało stopniowo wydłuzałam czas podsuwałam zabawki i nie marudziła tak .Pozdarwaiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka w ogóle nie leżała na brzuszku będąc niemowlęciem, gdyż bardzo nie lubiła tej pozycji, kończyło się to zazwyczaj wielkim płaczem. Nie zmuszałam i teraz moja córka jest całkowicie zdrowa:) Patrycja ćwiczyła sobie unoszenie główki kiedy leżała na pleckach, unosiła główkę tak jakby chciała usiąść. Będąc u ortopedy kiedyś zapytałam się właśnie o przekładanie dziecka na brzuch, powiedział że absolutnie nie należy zmuszać dziecka jak nie chce, dlatego tego nie robiłam:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z moja Kornelka mialam to samo:) Nie martw sie:) Kazde dziecko inaczej zdobywa nowe doswiadczenia, jedne szybko innym zaczyna sie podobac nieco pozniej:) Mi zwrocila na to uwage pani dr, Mala nie bardzo chciala podnosic glowki, wlasnie przez to ze nie chciala lezec na brzuszku... i nie zmuszalam... Ale jak tylko dowiedzialam sie ze musi to szukalam sposobu, by cwiczyla ta glowke i misiala lezec na brzuszku. Siadalam na kanapie tak pol lecaco i kladlam Mala na brzuch, z dnia na dzien coraz bardziej jej sie podobalo:) Bo mama gadala, spiewala, glupkowate minki robila;) Jak sie oswoila to kladlam sie i ja na brzuszek i na swoj brzuszek - i Mala zalapala:) Potem probowalam sama ja klasc, ale latwo nie bylo - ale kwesia moze 2-3 dni i bylo super:) Teraz lezy w miare chetnie, wszystko jest ok... ale fakt len z niej jest, bo do siedzenia szybko sie zabierala, jak ja sie posiedzi to siedzi... ale jeszczenie do konca stabilnie, ale sama tez nie siada... ale wiem, ze u niej to taka uroda i kwestia czasu. Takze ie przejmuj sie, napewno polubi:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ja jako niemowlak (wiem z opowieści mamy) chciałam leżeć tylko i wyłącznie na plecach w dodatku krzywo. Efekt był taki, że źle rozwinęły mi się plecy - jedna strona rozwinęła się szybciej niż druga. Ortopeda kazał mnie kłaść na siłę na brzuchu. Początkowo dla mamy to był horror, bo podobno wcale nie chciałam leżeć na brzuchu, ale z czasem się przyzwyczaiłam, plecy się wyprostowały, a ja do dzisiaj śpię tylko i wyłącznie na brzuchu:).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma co zmuszać dziecka. mam dwie córeczki, starsza lubiła tą pozycję, młodsza nie. natomiast pediatra powiedział, żeby nie zmuszać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dorota mój Tomaszek ma to samo :) Tyle że na macie wogóle nie chce leżeć... On wogóle nie chce leżeć sam, spędza czas u mnie na kolanach, lub ewent, w wózku ;p
image
[url]image[/url]
[url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pisze sie W OGOLE, sorry ale nie moge patrzec na twoje bledy w kazdym watku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczyny pocieszyłyście mnie trochę, może rzeczywiście będę próbowała po troszku ale już bez ciśnienia, jeszcze raz wielkie dzięki :):)

p.s. mamcia i inne złośliwce- dajcie Wy święty spokój tej Kasi bo zaczyna mnie to juz wkurzac i wynocha z takimi komentarzami z mojego wątku !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Surin, dwulicowa osobo... Może byś się pokazała pod stałym nickiem... Raz "mamcia" raz "Surin" boisz się przyznać że Ty to Ty? Śmiech na sali.... Już się nie masz czego doczepić to się błędów interpunkcyjnych doczepisz... Teraz to ja Ci powiem.. Fałszywie mnie oskarżyłaś o błędy, zniesławiłaś mnie, bo to zwykła "literówka" - umknęła mi pod palcami spacja....
image
[url]image[/url]
[url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie tlumacz sie przed jakas blachara :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

do góry