nowy w徠eknowy w徠ek
ma這 w鏚 p這dowych w 38 tygodniu
[Rodzina i dziecko bez og這sze鎞

Dzi (38 tydzien 4 dni) mia豉m USG i lekarka stwierdzi豉, 瞠 ilo嗆 w鏚 p這dowych jest w dolnej granicy normy i 瞠 這zysko wykazuje oznaki lekkiego zwapnienia czyli innymi s這wy starzenia si (co jest normalne gdy kobieta pali, ale ja nie pal). Powiedzia豉, 瞠 z powodu tych w鏚 dobrze by by這 pojechac na KTG do szpitala.
Mam 2 pytania,
1. Czy na KTG wpada si tak po prostu z nienacka, bez skierowania, o ka盥ej porze dnia i nocy (interesuj mnie gdy雟kie szpitale), bo nie wiem czy moge z tym poczeka spokojnie do rana, czy dzia豉 juz teraz.
2. Czy kt鏎a z Was mia豉 podobne objawy i czy by這 to jako blisko porodu? (bo ta pani od USG stwierdzi豉, 瞠 prawdopodobnie to juz tu tu, cho do terminu mam jeszcze ponad 2 tygodnie)

Re: ma這 w鏚 p這dowych w 38 tygodniu

Ja mia豉m podobnie z tym ,瞠 ma這wodzie stwierdzono u mnie w 24 tyg. i kazano mi pi co najmniej 2 litry wody:) Nie wiem czy to co pomog這 ale po paru dniach na wod nie mog豉m ju patrze:) Na szcz窷cie por鏚 odby si bez zadnych komplikacji jedyne zalecenie od mojego leka瘸 to mia豉m si zg豉sza na usg co 2 tyg. Dzi mam zdrow 2 letni c鏎eczk:)
A z starzej帷ym si 這篡skiem to pono normalne:) Wi璚 g這wa do g鏎y:)

piernik-troche sie dziwie tej lekarce bo jestes juz w 38 tyg wiec mogliby spokojnie zaczac dzialac apropo porodu bo malowodzie i starzejace sie 這zysko to nic dobrego.malo wody jak jest to zagrozenie dla dziecka bo ono potrzebuje duzo wody.rozumiem ze piszesz o gdynskim szpitalu ale wydaje mi sie ze w wejherowie by cie do domu z tym nie wypuscili w 38 tyg ciazy.
Ja bym na Twoim miejscu z taka diagnoza to je寮zila na ktg ile sie da i sprawdzala czy wszystko ok.no ale to byloby moje postepowanie,a Ty zrobisz jak uwa瘸sz.w wejherowie nie trzeba miec zadnych skierowa na ktg i mzona jechac o kazdej porze dnia i nocy.mysle ze w kazdym szpitalu chyba tak jest.

image

zwlaszcza po terminie mozna jezdzic i sprawdzac.ja jezdzilam jak tylko mialam wrazenie ze cos nie tak.a u Ciebie z taka diagnoz z usg tym bardziej.

image

justi, wypu軼i豉 mnie, bo ja by豉m tylko na USG w przychodni i robi豉 je nawet nie moja lekarka prowadz帷a tylko jaka inna., kt鏎a zasugerowa豉 zrobienie KTG. Powiedzia豉m o tym w rejestracji , to one kaza造 mi przyjechac jutro rano na dy簑r mojej lekarki i ona ma mnie dalej pokierowa. Dlatego jestem w miar spokojna, ale na wszelki wypadek wol wiedzie, czy w razie czego w nocy mog na KTG pojecha.

ja tak mam od 36 tygodnia 3 stopien stazenia lozyska,dlatego jezdze na ktg do wojewodzkiego,moj lekarz mi dal taka karteczke i z nia tam chodze,na ktg wszystko jest oki,poza tym preplywy sa wzorcowe wiec nie musze zostawac w szpitalu choc na poczatku bylo takie podejrzenie,aa i teraz jestem w 39 tygodniu i w pon wyszlo ze troche malo tych wod sie zrobilo bylam na ktg ale mnie nie zostawili,lekarz powiedzial ze w ciagu kilku dni urodze

Ja na tydzien przed porodem mia豉m w鏚 7,5 cm, a norma jest od 10 -20.
Le瘸豉m w szpitalu na obserwacji, ale nic ze mn nie robili, czekali a akcja sama si rozpocznie.
W ko鎍u i tak jecha豉m na oct 3 dni a urodzi豉. Ma豉 mia豉 bardzo wysuszon sk鏎k, ale poza tym jest zdrowiutka. POWODZENIA

no ja mam 10, czyli dolna granica, ale wci捫 norma

Ja dosta豉m skierowanie5dni przed terminem od ginekologa( nieswojego) do szpitala z powodu ma貫j ilo軼i w鏚 p這dowych 6 oraz z powodu z造ch przep造w闚.Przyjeto mnie wpisujac w karcie ma這wodzie.Potem po badaniach okaza這 sie z 這zysko zamkn窸o sie juz w 36 tygodniu i dosz豉 hipotrofia p這du - ma造 nie przybiera na wadze juz od tego czasu i powinnien wyj軼 w豉snie w 36 tygodniu.A zapytana zosta豉m czy pali豉m czy pi豉m i czy bra豉m "co" podczas ci捫y - oczywi軼ie nic z tych rzeczy i drugie pytanie - czy przebywa豉m w鈔鏚 pal帷ych - no tak- wiec to jest gorsze ni samo palenie i mo瞠 by przyczyn starzenia si 這篡ska.M鎩 malutki urodzi豉 sie SN ale mia bardzo sine r帷zki n騜ki i brak odruchu ssania i wa篡 2600 :(.Ja bym na Twoim miejscu zarz康a豉 skierowania do szpitala.

piernik-aa bo ja myslalam ze Ty w szpitalu bylas na tym usg.
moja rada-jedz jak najszybciej na izbe do szpitala na ktg.usg tez zrobia napewno.przynajmniej mi robili za kazdym razem jak jechalam na ktg.i dalej niech lekarze w szpitalu zdecyduj..
Niewiem,ale ja bym nie mog豉 spokojnie spa wiedzac ze mam malowodzie i starzejace sie 這zysko.
rowniez zycze powodzonka:)

image

Dzisiaj rozmawia豉m z moj lekark i i stwierdzi豉 , 瞠 nie ma si czym martwic, bo starzej帷e si 這篡sko na tym etapie ci捫y to normalna rzecz, a wody w ilo軼i 10 to wci捫 norma a nie ma這wodzie i nie ma wskaza, 瞠by kierowa mnie na patologi i KTG. Denerwuje mnie takie r騜ne podej軼ie lekarzy do tej sprawy, moja lekarka pe貫n luz, a ta od USG by mo瞠 nadmiernie ostro積a, tylko 瞠 to ja pozostaje z dylematem i pe軟a niepokoju. W ka盥ym razie zgodnie z zaleceniem dr prowadz帷ej czekam do poniedzia趾u na um闚ion wizyt i mam tylko obserwowa ruchy p這du. Tylko, 瞠 wiadomo - dzidzia nie rusza si bez przerwy i nie wiem kiedy nast瘼uje ten moment, 瞠 ju powinnam by niespokojna. Zwariowa mo積a.

skierowanie na patologie-ok,moze i bez sensu poki co.
No,ale na ktg to ja bym je盥zila sama dla switego spokoju.skierowania i blogoslawienstwa swojej gin nie musisz do tego miec:)

image

ja mia豉m wody w ilosci 5 i chodzi豉m dalej z brzuszkiem ale KTG mia豉m raz w tygodniu

ja mialam wody w ilosci 4 to mnie dopiero na atologii po這篡i i z tego powodu 5 dni po terminie porod wywo造wali.

image
Czy za kar, 瞠 nie wierz w dusz, nie mam duszy?

ja tez mialam malowodzie, w 37tc AFI bylo 5,5-graniczne, caly czas malalo wiec NST mialam 2x w tygodniu, w 40tc cc (Nastka byla w polozeniu miednicowym wiec i tak bylo by cc)

WYMARZONA SUKNIA NA TW粑 印UB:)
http://forum.trojmiasto.pl/Sprzedam-suknie-z-salonu-Marietta-t222164,1,130.html

Moja gin i po這積e z przychodni twierdz, 瞠 w Gdyni tak z biegu, bez wyra幡ej przyczyny nikt mnie na KTG nie przyjmie.

U mnie dzi (38 tc 2 dni) te stwierdzili ma這wodzie i stare 這篡sko. Ale chyba nie jest tak tragicznie bo nie musz codziennie je寮zi na KTG. Za tydzie ze skierowaniem mam si zg這si do szpitala na test OCT i pewnie zostan ju do ko鎍a. Od czego to zale篡 瞠 jedn od razu bior do szpitala, innym tylko KTG...?????

U mnie (39 tc) dzisiaj stwierdzili na USG ma這wodzie i kazali mi zosta w szpitali ze wzgl璠u na to,瞠 mam cukrzyc.Nie zgodzi豉m si,chc poczeka 2 dni i zrobi kolejne USG,mo瞠 b璠zie poprawa. AFI wynosi 6,90 cm. Za dwa dni mam HTG wi璚 poprosz lekark aby da豉 mi skierowanie na kolejne USG... Strasznie si martwi i okropnie boj szpitala. Chc trafi do szpitala tego samego dnia co zaczn rodzi...

Zale篡 czy masz jakie dodatkowe dolegliwo軼i. Ja przyk豉dowo mam cukrzyc(39 tc) i dlatego kazali mi zosta w szpitalu.Nie zgodzi豉m si, chc poczeka jeszcze ze 2 dni i zrobic kolejne USG,mo瞠 b璠zie poprawa. AFI wynosi 6,90cm, za 2 dni mam KTG, poprosz lekark o kolejne skierowanie na USG.

DROGIE PANIE to mam takie pytanie moja 穎na by豉 w 37tyg i zosta豉 skierowana do szpitala w JAROSxWIU ze wzgl璠u na niski stan w鏚 lecz w 38 tyg przeprowadzili test oksytocynowy czyli pr鏏owali wywo豉 skurcze macicy, co lepsze po up造wie tygodnia i pobytu w tych wr璚z sparta雟kich warunkach, za這篡li jej cewnik na pobudzenie macicy czy co w tym stylu i co lepsze dosta豉 bardziej intensywnych skurczy ale nadal z rozwarciem na 3 cm !! zaraz po wyj璚iu cewnika zabrali j na mocniejsz dawke Testu oksy.... skurcze wzros造 ale rozwarcie nadal by這 na 3 cm wi璚 lekarz postanowi przebi p璚herz z wodami i czeka a tu nadal nic po up造wie 4 godz wzieli ja na cesarke co ciekawe na badaniu usg nie wykryli 瞠 ma豉 by豉 owini皻a p瘼owin! nawet nie wiem czy w og鏊e robili usg a o personelu to mo積a jeszcze wi璚ej napisa np.d szkodny jakie nazwisko takie czyny nawet mi nie chcia udzieli informacji o stanie zdrowia c鏎ki i 穎ny.Traktowa mnie jak powietrze jak tylko o co chcia貫m zapyta. To si nazywa bezczelno嗆!!! Tak 瞠 drogie panie wszedzie tylko nie w jaros豉wiu