Widok

mały guz na szyi u dziecka..

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziś wieczorem przypadkiem odkryłam guz u mojej 5-cio latki-średnica około 1,5 cm, miękki, przesuwający się, umiejscowiony centralnie około 5 cm ponizej ucha.tuż pod skórą.i po prostu nie wiem co mam o tym myśleć..i to jeszcze akura wykryłam go w piątek..chyba umrę do poniedzialku-zanim pojde do pediatry...spotkalyscie się z czymś takim?
jakichkolwiek objawów u dziecka brak..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pod skórą, za uchem, mogą być powiększone węzły chłonne po przebytej infekcji. Z Twojego opisu wynika, że guzek jest jeden i niżej. Jeśli bardzo Cię on martwi - skorzystaj z dyżurnej przychodni.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
A wczoraj go nie było??

Wiesz, ja miałam taki i nic dobrego się nie okazało niestety, choć na samopoczucie nie narzekam ale u mnie nie powstał z dnia na dzień i w takiej wielkości. :)
Sądzę więc że u Twojej córeczki przyczyna jest błaha, nawet... ugryzienie. Akurat moją córkę coś ugryzło i w efekcie powstało coś jak guz. Opis by pasował, tylko miejsce inne.

Niemniej nie daj się zbyć samymi badaniami krwi. Powinno być wykonane USG.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jak pisze Mikronezja to moze byc wezel chlonny powiekszony po infekcji my w styczniu to przerabilismy ale u synka nawet pod pachwinkami byly naszczescie u nas nic groznego nie bylo u nas to sa objawy przy AZS jak jest zaostrzone...dla swietego spokoju mozesz zrobic morfologie i CRP
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
myślę ze nie powstał w1 dzień...tylko ze jak ona trzyma głowę prosto to go nie widać, widać jedynie jak głowe przekręci całkowicie na bok, a ja jej nie oglądam dokładnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mój syn też ma jeden z boku szyi,węzeł chłonny.Miękki,przesuwający się,nie zawsze wyczuwalny ręką,zależy jak trzyma głowę.Powiększa mu się gdy ma katar lub kaszel.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pediatra skieruje do chirurga dziecięcego a ten na Usg,żeby oszczędzić sobie strachu można spróbować usg prywatnie ale lepiej przed odbyć wizytę u chirurga dziecięcego.Moja córka miała guzek pod pachą ale usg wykazało ,że to zwykły tłuszczak i po jakimś czasie sam się wchłonął ale trzebo to koniecznie sprawdzić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wiem, że post jest sprzed 5 lat ale nie mogę nigdzie trafić na bardziej aktyalna dyskusje na ten temat. Czy może
Mi Pani napisać czy ten guzek pod pacją b twardy czy miękki i czy był ruchomy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam to samo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogą być węzły chłonne jeśli z dnia na dzień się pojawił. Najlepiej na usg to sprawdzić u dobrego lekarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jezu,
nie straszcie dziewczyny, jeżeli jest miękki, przesuwalny i na szyi to na 90% jest węzeł chłonny.
ponad 50% dzieci ma je powiększone i jest to całkowicie normalne. węzły do 2 centymetrów nie szyi nie uznaje się za podejrzane onkologicznie bo bardzo często są takiej wielkości.
ja bym zaczęła od tego, że poczekałabym aż się zmniejszy. jeżeli się nie zmniejszy w 3 tygodnie to ewentualnie wtedy wykonałabym usg. można na skierowanie, jeżeli prywatnie to polecam dr. kujawe - pracuje w endomedzie na opolskiej i specjalizuje się w węzłach chłonnych u dzieci - polecany jest przez lekarki pracujące na onkologii dziecięcej.
po USG da wam ewentualne zalecenia ale jeżeli węzeł będzie odczynowy to na USG się skończy.
ku pokrzepieniu, moja gwiazda ma pełno powiększonych, szalałam z niepokoju, robiłam 2 razy USG, byłam u onkologa a wszyscy mówili mi że przynajmniej 50% dzieci ma powiększone węzły.
groźne choroby bardzo rzadko objawiają się u dzieci tylko powiększeniem węzłów szyjnych.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
dzięki mikulka za bardzo przydatne info :) podniosłaś mnie na duchu troszkę..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mikulka-a wiesz może czy powiększone węzły są bolesne? bo jak dotykam (nawet lekko) to mówi ze boli...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też myślę, że to węzeł chłonny. Ja niedawno przeszłam zapalenie tarczycy, które podobnie się objawiło u mnie i bolało przy dotyku. Idź na spokojnie do lekarza, wszystko sprawdzi i będziesz miała jasność. Ale obstawiam węzły. A nie dawno córka przechodziła jakieś infekcje, miała katar itp?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeżeli bolą to najlepsza informacja z możliwych. jeżeli węzły bolą to wskazuje na ich odczyn zapalny (wyklucza onkologiczne podłoże).
wiesz co, moja ma taki węzełek dokładnie w takim samym miejscu jak ty piszesz, na środku szyi na wysokości ucha. widać go jak odwróci głowę. robiliśmy 2 razy usg - jest wszystko ok, ten dr Kujawa mówi, że większość dzieci tak ma, po prostu niektórzy rodzice na zauważają. zresztą ja w tamtym czasie macałam dzieci znajomych i na jakieś 10 tylko jedno nie miało w tym miejscu powiększonego węzła.

zasad przy guzach/węzłach jest jedna. jeżeli są dość miękkie (nie mogą być twarde jak kamień), i przesuwalne względem podłoża i skóry (przeskakują swobodnie pod palcami) to nie wskazują na nic groźnego.

węzły, guzy podejrzanie onkologicznie są twarde, nieprzesuwalne, mają okrągły kształt (te o odczynie zapalnym są podłużne, w kształcie fasolki)

nie zmienia to faktu, że pokaż ją lekarzowi to umiejscowienie tego węzła wskazuje na proces zapalny w rejonie jamy ustnej, głowy, górnych dróg oddechowych. może też być wynikiem alergii, może też być tak, że taka jej uroda (jak u nas)

możesz też pomacać ją po całej szyi,ze szczególnym uwzględnieniem okolicy nadobojczykowej (bo tam węzły są już niebezpieczne i przy ich powiększeniu konieczna jest dalsza diagnostyka - oczywiście i tak ich powiększenie u dzieci w większości przypadków jest niegroźne) pod pachami i w pachwinach. jeżeli tam też wyczujesz węzełki może to świadczyć o zakażaniu jakąś chorobą powodującą ogólne powiększenie węzłów czyli np. toksoplazmozą która nie jest groźna :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
dzięki dziewczyny za konkrety-jutro od rana szturmuję rejestrację i pędzimy do pediatry..ale jak 1-wszy raz to zobaczyłam wieczorem-to po prostu -takie automatyczne skojarzenie...nowotwór (naprawdę bezwiednie tak pomyslałam..)....takze troszkę już spokojniejsza jestem....chorób ostatnio nie było (juz 2 miechy) jedynie wczoraj pokazywala -jakoby w buzi miała aftę (właśnie po tej stronie gdzie powiększenie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no to masz pewnie odpowiedź :)
no niestety matki tak mają, że zamiast wierzyć w 100000 bardziej prawdopodobnych przyczyn boją się o najgorsze.
(jestem najlepszym przykładem :)
a jak dla świętego spokoju zdecydujesz się na prywatne usg węzłów to polecam dr, Kujawe - endomed opolska w każdy wtorek - można wybłagać o szybki zapis. koszt 120, facet z super podejściem do dzieci i bardzo dokładny. wszystko Ci wyjaśni tak, że się wyluzujesz. ja już się wyluzowałam :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
I jak tam? Już po guzku? Wyjaśnione? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
był to powiększony węzeł chłonny, morfologia ok, obecnie skierowanie na usg może wypisać tylko laryngolog (tak mowila pediatra), ostatnio patrzyłam- na szyi pozostało niewielkie powiekszenie wielkości płaskiego, małego guzika-więc guz znika -także jestem 'spokojna' , ogólnie pediatra kazała poobserwować póki co , dzięki za wszystkie informacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wspaniała wiadomość. Bardzo się cieszę.
To ja ci mogę z doświadczenia napisać (mam nowotwór węzłów chłonnych), że gdyby to było coś niepokojącego, to nie zmniejszyłoby się. :)))
Śpij spokojnie. :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam nadzieję ,że wszystko dobrze się skończyło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też dziś wykrylam taki mały ruchomy guz u dziecka 3 latka na szyi stylu z boku bardzo się boje może wie ktoś co to może być
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przedtem tez wykrylam i sie boję -,- a córka niedawno miala gorączke , czy to moze byc przez to ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

no pewnie jak u góry - węzeł chłonny. wcześniej nic takiego nie wykryłaś czy nie macałaś szyi?
większość dzieci i dorosłych zresztą też ma je powiększone. BTW większośc pediatrów bada je na każdej wizycie u dzieci.
zasada jest prosta - niepokoisz się pokaż lekarzowi.
To piszę ja, Mikulka z góry wątku, której córka do dnia dzisiejszego ma powiększone węzły na szyi - latem trochę mniejsze, zimą jakieś 2 cm mają. Mamy się dobrze :P teraz tylko katar nas dopadła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja właśnie jutro wybieram się z córką do lekarza. Ma na szyi guza o wielkości jakichś 3 cm , twardy i nie przesuwany. Do tego na czole pawia się grudka , jakby chrzastka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas by powiększone węzły na szyi jak jajko kurze.zrobiłam usg i niby wszystko ok.po kilku dniach ból gardła i brzydki zapach stan podgoraczkowy.okazało się mononukleoza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście, ze tak. Jakas mala infekcha i juź węzły chłonne sie powiększają. Takze spokojnie. Trzeba tylko obserwowac i wyleczyć infekcje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

nietrzymanie moczu po ciąży (26 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

do góry