Widok

meble kuchenne Cooke & Lewis z Castoramy - proszę o opinie.

Czy ktoś z Was, kupił, zamontował i użytkował?Czy są warte polecenia?Zastanawiam sie czy je kupić?ale czy warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Są spoko prosty montaż, krawędzie wykończone abs na tym okleina, lepsze na pewno niż bodzio. Jeśli się chce można zaimpregnować tył mebli gdzie płyta jest goła trochę więcej czasu a żywotność mebla się wydłuży. Lepiej kupić trosze modele fronty są wykonane z mdf ale już bez abs na krawędziach ale to mdf. Ja kupiłem malibu są ok za tą cenę. Wszystko powiercone idealnie po skręceniu w każdej szafce przekątna idealna. Tylko zaimpregnować pamiętaj
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie składam meble kuchenne Cooke & Lewis z Castoramy - jednym słowem: masakra. W jednym miejscu w ogóle nie ma otworów nawierconych, w innym miejscu są, ale za głębokie, ta sama instrukcja montażu szafki do 5 różnych modeli, co sprawia, że ciężko się w tym połapać, w instrukcji składania błędy, co innego na rysunku, co innego w kartonie. A już to, że w instrukcji jest "wywierć wiertarką samodzielnie otwory w przednich lakierowanych panelach" to już zupełnie mnie rozwaliło. Nie polecam! Majsterkowanie i składania mebli nie jest mi obce, ale meble Cooke & Lewis to czasem prawdziwa zagadka podczas składania. Masakra!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Kupiłam również unik biały, porażka jeśli chodzi o szafki górne są tylko jedno stronę i w tym przypadku prawo-stronne.!są już wyznaczone otwory , niestety nie ma lewostronnych, dowiedziałam się iż można wykonać nowe otwory, czyli 4 dziury w jednej szafce masakra!!!
Po za tym fronty są wadliwe, paluchy odciśnięte brudne, które powstały brud zapewne przy produkcji mebli jeszcze przed lakierowaniem, na dodatek w miejscu gdzie otwieramy szafki są niedopracowane, czyli nie wygładzone tylko niestety chropowatą posiadają nawierzchnie, zapłaciłam dosyć drogo ponad 8.000 zł, i niestety pieniądze wyrzucone w błoto, meble wizualnie się z daleka nieźle prezentują, tylko z daleka niestety....w każdej szafce górnej są dodatkowo nawiercane dziury po lewej i po prawej stronie, płyta zwykła czyli front otrzymałam popękany, uszkodzony,...i tak jeszcze wiele wymieniać...Jestem przerażona .Szczerze nie polecam, w tej cenie można wykonać mebelki pod zabudowę na zamówienie, niestety byłam niecierpliwa, i skusiłem się na gotowca, aby uniknąć oczekiwania na projekt, okres oczekiwania na meble.Jakbym mogła wrócić czas, to z pewnością bym nigdy już nie kupiła mebli z castoramy.Szczerze nie polecam!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10

Bo dobry Bóg już zrobił co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie warto. Szkoda czasu i nerwów. Trafia się brak otworów, otwory zbyt głębokie, braki elementów w paczce z częściami montażowymi. Szafki niby są w wersji prawa/lewa i w korpusie są otwory na zawiasy z obu stron ale co z tego skoro można trafić że front idzie zamontować tylko z jednej strony, gdyż po obróceniu już nie pasuje (ze względu na uchwyt).
Instrukcja montażu jest jedna dla wielu różnych szafek. Fabrycznie szafka potrafi być spakowana byle jak i w domu okazuje się że elementy są zniszczone.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie warto. Szkoda czasu i nerwów. Trafia się brak otworów, otwory zbyt głębokie, braki elementów w paczce z częściami montażowymi. Szafki niby są w wersji prawa/lewa i w korpusie są otwory na zawiasy z obu stron ale co z tego skoro można trafić że front idzie zamontować tylko z jednej strony, gdyż po obróceniu już nie pasuje (ze względu na uchwyt).
Generalnie drugi raz bym nie kupił tego badziewia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam, posiadam meble z kolekcji City II
Jakośc płyty wiórowej jest dobra, jest to płyta 18mm czyli ta grubsza.
Fronty wykonane są z MDF co podwyższa jakośc produktu, fronty są ładnie oklejone bez skaz czy błędów.
Jedyne moje zastrzeżenia dotyczą słabej instrukcji montażu, po prostu trzeba mieć doświadczenie aby się w tym połapać.
Nie w każdej szafce była też instrukcja co było irytujące ale w sklepie wydrukowali nam wszystkie możliwe instrukcje i daliśmy radę.
Sam montaż przebiegał dośc sprawnie, elementy dobrze pasowały poza kilkoma sytuacjami kiedy musiałem użyć więcej siły.
Wszystkie elementy dodatkowe były, często nawet w nadmiarze, więc nie brakowało mi śrubek ani kołków itp.
Dla niektórych wiercenie we frontach otworów na uchwyty jest minusem, dla mnie był to plus bo mogliśmy z żoną sami wybrac w jakiej pozycji mają byc uchwyty i na jakiej wysokości, dzięki czemu mamy ten element kuchni skrojony pod siebie. Same uchwyty wysokiej klasy widać że nie zostały zrobione z odpadów i swoje warzą, gwint na srubki mocny nie niszczy się przy pierwszej lepszej okazji.
Systemy jak na razie działają sprawnie, szafki się dobrze domykają i nic nie uległo awarii po 2 m-c użytkowania.
Podsumowując, w dobrej cenie mamy piękne nowoczesne meble wypełniające dość dużą kuchnie 13 m2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całkowicie się zgadzam. Meble bardzo porządne, jedynie z ta instrukcją kiepsko, zwłaszcza jeśli chodzi o szuflady.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiłam meble unik biały do kuchni, sama skręcałam - nic trudnego!!! są super, rewelacja. polecam!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzień dobry. Jestem przed zakupem tych mebli w castoramie mam pytanie czy palce się nieodznaczją czy łatwo się je czyści jak z montażem czy nic niebrakowało.proszę o odp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kupuj tego dziadostwa, okleina zfrontów odkleja sie i nie można tego reklamować. Dziadostwo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po czterech latach okleina z frontów odkleiła się. W odmowie uznania napisano, że meble nie mogą być narażone na wysokie temperatury i wilgoć!!!! Czyli, że produkują meble kuchenne, które powinny stać w salonie? Kilka tysięcy poszło w błoto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba obok stałaś, a montował pracownik Castoramy, który już je wcześniej wielokrotnie montował i miał sprzęt w postaci wiertarki, wkrętarki itp. , a nie tylko dołączony do szafek "kluczyk" wpustowy. Brakuje wielu otworów pod mocowania przy pomocy wkrętów elementów szafek (chociażby nóżek szafek) lub uchwytów drzwiczek i szuflad. Część otworów, które są, są zbyt duże w stosunku do załączonych wkrętów np. mocowanie frontów do szuflady. Instrukcja składania, to porażka. Można wymieniać dłużej ale szkoda. Oprócz tego w części paczek brakowało wkrętów kołków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłam zestaw mebli I byłam w szoku jakie skręcanie mebli jest proste,wszystko do siebie pasowało,wszystko pieknie przylega,otwory wszedzie tam,gdzie powinny być,musiałam zrobić tylko otwory na uchwyty...polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No jeżeli ktoś zabiera się do montażu mebli bez wkrętarki to gratuluje... Miała być wg Pana dołączona w komplecie? A podwieszanie na taśmę dwustronną?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co kupić - wyposażenie

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (130 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

Gdzie kupić dobre drzwi wewnętrzne ??? (41 odpowiedzi)

Proszę o pomoc !!! W najbliższych dniach muszę zamówić drzwi do mojego nowego domu. Wiem, że...

Garaż na czas budowy domu (4 odpowiedzi)

Witam. Stoję aktualnie przed dylematem co postawić, garaż blaszany czy z pustaka? Chcemy przed...

do góry