Widok

meble kuchenne - "zrób to sam" - wskazówki

Remont - porady Temat dostępny też na forum:
Witam
chcielibyśmy z mężem sami zrobić kuchnie. brak funduszy zmusza nas do wszelakich oszczędności.

Wiem że są miejsca gdzie sa tzw "formatki" dotyczące wymiarów szafek. Gdzie szukac ?????
Gdzie tanio kupić przyciętę na format korpusy i fronty ???

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę głupio mi tak wprost... ale w mojej firmie :) Akuratnie sam próbuję zmontować szafkę kuchenną, bo mieszkanie mam niewielkie, a kuchnię jeszcze mniejszą, także w ogólnej wycenie wyszło mi to całkiem nieźle. Efekt końcowy jeszcze nie znany, bo wezmę się za to w weekend :)
W każdym razie oklejanie i formatowanie płyt meblowych oferujemy, śrubki i inne potrzebne cuda. Poza zawiasami, tych szukałem gdzie indziej :) W razie czego - więcej info na priv :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma tzw "formatek" gotowych.jedziesz do firmy z wymiarami jakie chcesz mieć te formatki,gdzie oklejone ,jakiej grubości okleiną i panowie na pile wycinają to co chcesz.takich miejsc jest wiele,zależy gdzie mieszkasz.najtaniej to wyjdzie castorama -nie liczą odpadu i za cięcie, ale mają pewne ograniczenia np.mały wybór płyt.jak chcesz najtaniej to i tak biała.osprzęt typu zawiasy już nie jest tak tani w casto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Wiem że są miejsca gdzie sa tzw "formatki" dotyczące wymiarów szafek.

Nie mam bladego pojęcia o czym piszesz. I sadzę, że nie jestem w tym odosobniony :)

Możesz kupić gotowe szafki w rastrze 10 cm (40-100 i wiecej) w np. Odpychającym (dla mnie) Szwedzkim Sklepie - ale to absolutnie nie będzie najtaniej.
Najtaniej będzie, jeśli kupisz płytę i sami potniecie, okleicie i złożycie z tego szafki.
Jeśli pocięcie płyty jest problemem - można kupić już wyciete kawałki (w np. któryms z marketów budowlanych). Plus taki, że nie płaci się za odpad. Czasami też oklejają - ale oklejenie samodzielne nie jest duzym problemem. Wystarczy żelazko.
Przy odrobinie wprawy - wyjdzie dosyc znosnie.
Można tez zamówić przycięte na wymiar fragmenty, już oklejone. To oczywiście podnosi cene - ale i tak jest dużo taniej niż gotowy mebel.
Wsytarczy to skręcic do kupy... Koszt praktycznie żaden - ale... zrobienie tego dobrze i estetycznie, to już wymaga i zmysłu technicznego i wprawy.

Fronty - podobnie. Można ze zwykłej płyty i samemu okleić. Można też kupic gotowce lub zamówić na wymiar.
Przeanalizujcie, co jesteście w stanie sami zrobić - i do tego dostosujcie poszukiwania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam Pana Łukasza doradzi wykona i nie weźmie nie wiadomo jakich pieniędzy ja byłam w tym samym położeniu co wy i koleżanka dała mi do niego numer skożystałam i jestem zadowolona
tel.510 759 002
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję wizytę w hipermarketach budowlanych, gdzie można osobno kupić korpusy szafek i dokupić do nich fronty. Nam pozostanie transport (wszystko w paczkach) i samodzielny montaż.
Należałoby sprawdzić, czy będą zawiasy i śruby do skręcania.
Trochę roboty to wymaga, ale będzie możliwie tanio, przy czym liczyć się trzeba z tym, że wybór nie będzie oszałamiający. Zawsze może się zdarzyć, że do pełnego wypełnienia ciągu górnego lub dolnego konieczne będzie zwężenia jednej z szafek na ogół witryny (bez drzwi), czyli będzie konieczne przycięcie górnej i dolnej części korpusu, płyty tylnej i półek. Jest to do zrobienia. Zaletą jest szczególnie fabryczne wykończenie frontów/drzwi z oryginalnymi np. szybkami w szafkach wiszących. Nie bez znaczenia są również oryginalne otwory na zawiasy w drzwiach.

To jest jakby średni poziom, od którego można wyjść z stronę lepszego/droższego wykonania, lub wykonania prostszego/tańszego.

Wykonanie lepsze to firmy począwszy od BRW, gdzie zapewnią projekt, doradzą, pomogą skompletować, a nawet przywiozą i zamontują. To kosztuje.

Wykonanie prostsze to zakup samych frontów i dorobienie samodzielne korpusów (w tym wyliczenie płyt korpusów i półek, zamówienie pociętych płyt, oklejenie). Zalety to niższe koszty przy dobrym końcowym efekcie, który dadzą oryginalne fronty. Zwracam uwagę, że firmy specjalizujące się w zabudowach kuchennych też korzystają z oryginalnych frontów

Najtańsze rozwiązania to jak wyżej, z robionymi przez nas frontami. Te rozwiązanie raczej odradzam: szafki mogą być robione tańszymi metodami, ale muszą przecież jakoś wyglądać. Kiedyś zrobiłem samodzielnie fronty wykończone boazerią o grubości 4 mm., górne z szybkami i listewkami w karo, ale to nie te czasy, nie ta moda, nie te wykończenia. Chociaż... było się czym pochwalić!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dawno temu, z mężem kupiliśmy płyty mdf, przycieliśmy, pomalowaliśmy, fronty kupiliśmy w BRW - kuchnia za grosze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tak jak kina. Mąż zrobi projekt, da do przycięcia w markecie itd. Z tym, że to nie jest super tanio, wychodzi około 30% mniej niż normalnie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może rozrysować kuchnię i pójść do hurtowni gdzie sprzedają płytę meblową tam najczęściej można dać pociąć na gotowe elementy.Dodatkowo poprosić o oklejenie kantów taśmą PCV. W domku już tylko wystarczy skręcić elementy + zawiasy i szafki gotowe. Można też w hurtowni pociąć płytę na fronty i zarajbować kanty. Jeśli chodzi o fornirowaną kuchnie odradzam przyklejanie na żelazko. Kupuje się fornir w hurtowni,ale do tego trzeba mieć prase i odpowiedni klej.Póżniej trzeba to wyszlifować i polakierować.Samemu odradzam.
Można kupić na zamówienie fronty z forniru lub malowane. Aby nie przedrażać kosztów warto zamówić fronty w tradycyjnych wymiarach,bo inaczej sa dodatkowe opłaty. Życze powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zrobienie samemu mebli to żadna filozofia, nie trzeba mieć nie wiadomo jakich umiejętności żeby sobie poradzić z tym zadaniem, wystarczy materiał i dobre narzędzia do pracy. Ja z żoną zrobiliśmy w mieszkaniu wiele mebli i dekoracji, niedawno kupiłem nową wiertarkę Ryobi, zdecydowałem się bo stara nie miała tyle końcówek ile ta nowa, cenowo też wyszło przyzwoicie, a dzięki temu zaoszczędziłem sporo kasy przy urządzaniu mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli meble nie mają skomplikowanych kształtów, to racja nie potrzeba dużych umiejętności. Wystarczy mieć dobre narzędzia, plan i chęci. Mam na swoim koncie kilka półek i szafek, do których wykorzystałem sklejki od http://www.multifarb.pl/oferta/materialy-drewnopodobne/sklejki/. Mi dobrze służą, więc i może do mebli kuchennych się przydadzą ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnym sposobem na zrobienie samodzielnie mebli jest skorzystanie z konfiguratora http://www.centrum.meble.pl/kk i zamówienie wszystkich potrzebnych elementów w rozmiarach, jakich dokładnie potrzebujemy. Elementy mebli przyjeżdżają do nas i pozostaje je tylko skręcić zgodnie z instrukcją. To fajna opcja, jeśli chcemy mieć meble na wymiar i zaoszczędzić pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fronty meblowe można zamówić na przykład w tej firmie http://www.stylfront.pl. oni mają swoje sklepy w Gdańsku, więc z transportem też nie powinno być problemu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. wysokie cargo (ja mam obok lodówki) to czad!
2. szafki do sufitu bo szafki w kuchni to cenna rzecz
3. głębokie szuflady
4. bateria żeby nie była zbyt krótka (my mamy pjekny zlew a bateria jest jakoś tak płytko przymontowana i źle się myje)
5. zwrócić uwagę na oświetleniem- dużo światła!
6. przemyśleć funkcjonalność rozkładu sprzętów żeby było wygonie korzystać
7. wybrać podłogę na której nie będzie od razu wszystkiego widać
8. Dystrybutor wody; https://dystrybutory.eu/ Można też zastanowić się nad montażem filtra pod kranem w kuchni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli szukasz akcesoriow jak zawiasy, podporki, tasy ledowe ,nozki do mebli etc to polecam Merkury AM w Izdebniku, maja tez stronke. Ogromny wybor akcesoriow wiec jak robisz mebelek to taki kontakt Ci sie przyda!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie dodatki niezbedne do montazu mebli i inne akcesoria meblowe polecam w merkury am w izdebniku. maja tez stronke internetowa. Swietnie zaopatrzony sklep!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Zakup mieszkania w trójmieście (73 odpowiedzi)

Witaj Was wszystkich rodowitych trój-mieszczan jak i trójmiejskich imigrantów, ;) tych drugich...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

do góry