Widok

mieszkacy Banina z Przymorza

witam,
juz dawno nosilem sie z zamiarem napisania na naszym forum odnosnie mieszkancow Banina (nowych) ktorzy pochodza z Przymorza.
Mieszakam w Baninie od 5 lat ale coraz czesciej (juz jako prawie 40 latek) wracam myslami do lat mlodzienczych i dziecinstwa. Jestem z Przymorza, i szukam wspomnien osób ktore jak ja przyjechaly tu z Przymorza. jak Wam sie mieszka, ale przede wszystkim jak wspominacie zycie na Przymorzu. Jak wspominam calkiem dobrze. Mieszkalem w 17 pietrowcu, tym blizej kolejki., niedaleko od kosciola okraglaka zwanego gazownią. chodzilem do sp. nr 71. dawne czasy. odezwijcie sie, co u was ludzie z Przymorza. moze zrobimy spotkanie. dajcie znac czy jest ktos z tych rejonów. pozdrawiam, arek
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie pochodzę z Przymorza ale 10 lat mieszkałem na Kołobrzeskiej 25 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mieszkam teraz na familijnym ale 25 lat mieszkalem na piastowskiej. Super czasy ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nia piastowskiej, jaki numer? moja babcia mieszkala numer 90? ja tam bywalem codziennie, potem rok mieszkalem, ale nie dalem rady. codziennie imprezy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pozdrawiam, do kolobrzeskiej mialem niedaleko, ale numer 25 to chyba kolo blokow leningradzkich. tym niemniej jestes przymorzak. jak sie odnajdujesz w Baninie, dlugo tu mieszkasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i do dzis bywam tam od czasu do czasu, u wuja i kupuje piwko w kaska market k. stefanki. pyszne czasy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam zioma z Heweliusza :) Mieszkałem z drugiej strony okrąglaka. 13 rok w Baninie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie konkretnie bracie? kiedy chodziles do szkoly p. burkwicza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mieszkalem w 68 na piastowskiej. A kaska market byla naj lepsza ratowala w naglyxh sytuacjach :-P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

do dzis ratuje. jutro tam bede:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 1977 do 1983, czyli od zerówki do V klasy :)
W nowej Polsce komuś przeszkadzał Heweliusz i zmienili nazwę szkoły. Chyba Macierzy Gdańskiej, czy jakoś tak. Ale pomnik został :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja od 81. macierzy to chyba gimnazjum. bo od 2003 chyba to bylo gimnazjum. ale pomnik stoi do dzis. z kim miales lekcje, biola- burkwicz, wf- semanyszyn, polak- razny, hista/ wos- taka komunistka, nie pamietam. zpt- pawlik. a plasta- taka wariatka, zapomnialem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiego Heveliusza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Całe życie mieszkałam na Przymorzu na Kołobrzeskiej . Tutaj dopiero od półtora roku. Fajne dziecinstwo....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie na Koło? pzdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za sklepem z lampami :) koło Praktikera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkalam na przymorzu 26 lat. Też chodziłam do 71 :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez mniej wiecej tyle mieszkalem. a szkola to bylo super, do dzis wspominam bardzo dobrze. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja 17 lat w Baninie mieszkam. Wcześniej jako dziecko na Rzeczpospolitej dawna Rokossowskiego ( falowiec) obok Kołobrzeskiej. Szkoła nr 80
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też😃
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Baninie 6lat. Na Przymorzu mieszkalem na Piastowskiej 106, ten przy ogrodku jordanowskim. Chodzilem do SP.25 na Lumumby oczywiscie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

znam, znam. do dzis tam czasem zajezdzam z dziecmi, chodzi tu o piastusia.
czyli jest nas troche. pozdrawiam wszystkich z Przymorza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem z Jagiellońskiej - dawna Lumumby, SP.44 a w Baninie już 16 rok. Najpiękniejsze dziecięce wspomnienia. Blisko do morza, z psem było gdzie pochodzić, na sanki do lasku, na łyżwy do TKKF. Boszsze. Całe lato na dworze i zimą dopóki coś było widać. Acha! Kolejki w SAMie po wszystko. Sznur samochodów (czasem aż pod szkołę 44) w kolejce do CPNu. Basen w Jordanku. Pięknie było
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rocznik 74, 25 lat od urodzenia w falowcu na Obrońców Wybrzeża, szkoła nr 44 - od 13 lat Banino
Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

tkkf- tez chodzilem. cpn, a jakze w kolejkach z ojcem. z sp 44 pare osob znalem, ale sie pamiec " zatarla"pozdrawiam przyjaciol z wielkiego przymorza
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kołobrzeska 53 od urodzenia do 99 :) 20 lat w Baninie :) SP 79 najlepsze czasy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na familijnym w Baninie mieszkam od kwietnia zeszłego roku. 20 lat mieszkałem na Przymorzu na Jagiellońskiej. Sp44, tkkf, Z tego co się oritnuję to Pan Dyrektor z SP44 tez mieszka w Baninie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

TKKF wspaniałe wspomnienia. A was też Pan Tałaj ganiał z metalową rurką jak graliście po deszczu albo wjechaliście na teren na rowerze?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak Pan Władek Tałaj opiekował się TKKFem to przynajmniej życie tam było. Teraz wybudowali korty tenisowe i ściągają tylko kasę. No cóż, takie czasy. Na tkkf przychodziło się mimo iż Pan Tałaj gonił każdego, za każdą pierdołę, jednak potrafił utrzymać to wszystko w ryzach. Mimo iż zabierał piłkę, rowery, kazał przychodzić z rodzicami etc to i tak go bardzo miło wspominam. Całe dnie na tkkfie się spędzało, od samego rana do późnego wieczora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkałem na kołobrzeska 67. Blisko SP nr 78. Obecnie jest tam zespół szkół podstawowych. Okolica pełna wspomnień. Pozdrawiam wszystkich z Przymorze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry