Widok

msza w szkole?

Mam pytanie do rodziców uczniów ze szkoły w Baninie. Czy to jest utarty lokalny zwyczaj ze w szkole odbywają się msze święte? Po feriach jest planowana msza z okazji urodzin patrona szkoły. Z tego co widziałam w kalendarium szkoły to święto tego patrona jest w czerwcu - pewnie też będzie msza. Jesteśmy w tej szkole pierwszy rok i jest to dla nas zaskoczenie, w poprzedniej placówce do której syn uczęszczał nie było tego typu zjawisk.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 15

co nazywasz zjawiskiem.?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 11

żartujesz? msza w szkole? jeszcze w godzinach nauki może? czy po?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jak masz z tym jakiś problem to nie posyłaj swoich dzieci w ten dzień. A nie że sie teraz szarogęsisz i chcesz narzucić wszystkimi swoje myślenie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 33

oczywiście że będę brał, ale chcę ci uświadomić, że to władze szkoły organizując mszę w ŚWIECKIEJ szkole narzucają wszystkim swoje myślenie i swoją jedynie słuszną religię
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 17

chcesz powiedzieć większość, że musi podporządkować się mniejszości.? bo TY i jeden z drugim tak chcesz.?
Skąd wiesz ile rodziców jest za tym, aby w ten sposób zorganizować mszę połączoną z występami dzieci.?
Najlepiej wprowadzać jad, zamęt, bo komuś coś się nie podoba, i tylko dzięki takim osobom jak ty szkoła ma zrezygnować z takiego sposobu uczczenia pamięci patrona szkoły.
Większość to większość.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 20

no wiem, większość żywi się w fast foodach, robi awantury domowe, z zazdrością patrzy na kogoś komu się udało, narzeka na co się da etc etc
większość jest naprawdę wyznacznikiem drogi życiowej , współczuję braku umiejętności myślenia za siebie.

miejsce obrządków religijnych jest w KOŚCIELE, nie wchodzę tam i nie zakłócam modłów większości
niech mi ta większość nie wchodzi do przestrzeni świeckiej i nie zakłóca mojego świętego spokoju
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 11

jeżeli nie wchodzisz i nie zakłócasz to zamilcz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 15

ludzie jesteście zabawni... wątek jest o mszy w SZKOLE
w szkole do której niebawem będę musiał posłać swoje dziecko - które trzymam z dala od jakichkolwiek religii, podobnie jak siebie
oczywiście jeśli zdarzy się to nieporozumienie za kadencji mojego dziecka to będzie szło na zwolnienie etc, ale to jest jedno wielkie nieporozumienie
co dalej ? czekamy na hiszpańską inkwizycję :))
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8

Kadencję to ma dyrektor szkoły ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skąd takie informacje. Fantazja podpowiada, czy jednak jest jakieś źródło?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

To informacja od wychowawcy, nie moja fantazja. Msza jest w piarek 3.02. Absolutnie niczego nie narzucam nikomu tylko pytam mieszkańców z dłuższym stażem bo w poprzedniej szkole nigdy się nam to nie zdarzyło. No cóż, trzeba rzeczywiście wziąć urlop na ten dzień. Moze jednak ktoś odpowie czy tak bywalo w poprzednich latach?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

3 lutego przypadają urodziny patrona. W 2016 roku tego dnia była msza ale w kościele :), uroczysta z występami przygotowanymi m.in. przez uczniów. Mszy w szkole nigdy nie było ;)) i mam nadzieję, że tak pozostanie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

"Nie ma bóstwa prócz Boga Jedynego, a Muhammad jest jego wysłannikiem"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

To jest szczyt twoich możliwości.?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko na nie nie podoba sie to wyprowadzcie sie tam gdzie nikt wam niczegio nie bedzie narzucal.Polska jest katrolicka i tak pozostanie zakodowanano jeden wpis niczego nie zmieni brawo za inicjatywe mszy w szkole
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 18

Może gdybyś trochę interpunkcji wprowadził do tego ciągu dałoby się zrozumieć o czym właściwie piszesz... Polska nie jest krajem wyznaniowym, spójrz do wstępu do konstytucji. Szkoła to miejsce nauki a kościół to miejsce modlitwy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Na dziś obowiązuje nas taka preambuła do Konstytucji:

my, Naród Polski wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga
będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary,
a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, (...)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie było w poprzednich latach mszy w szkole, ale wyjścia do kościoła to i owszem, były zawsze... tak jak i różne spotkania, konkursy dot. kościoła; niestety ta szkoła, choć w nazwie nie jest katolicka, dość mocno jest związana z kościołem; czasem nawet myślę, że bardziej niż prywatna katolicka w Sopocie; np. nasze dzieci na religii mają prace klasowe, sprawdziany i zadania domowe, a tam lekcje (i oceny) polegają na opowiadaniu, pogadankach i aktywności.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak były msze z przemarszem sztandaru szkoly z calą odświętną kadrą i dziecmi w gali w asyście Pani Stopki a wcześniej msza ze ...świeceniem tornistrow:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no więc właśnie, dopóki to się dzieje w kościele to wolna wola. Ale to się nigdy nie powinno wydarzyć w publicznej szkole.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co wy tak ciagle macie cos do kosciola? Za waszych szkolnych czasow tez sie tak nienawidzilo religii i kosciola?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 16

za naszych czasow ... to były inne czasy. Rozejrzyj sie co kler robi z tym krajem i małymi dziećmi. Ale sądząc po Twoim pytaniu i tak nie zrozumiesz.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 9

za moich szkolnych czasów byłem za mały aby myśleć za siebie oraz miałem zbyt mało wiedzy na temat jak wiele złego zrobiły na świecie religie, nie tylko katolicka
naprawdę nie rozumiecie, że władzom kościoła chodzi tylko o 2 rzeczy? o kontrolę nad ludźmi (wpójmy dzieciom że jak będą przestrzegać naszych zasad to pójdą do pięknego raju w chmurkach z aniołkami i wszystkim czego dusza zapragnie, a jak nie będą nas słuchać to będą się smażyć w wiecznym ogniu. A wszystkiego dopilnuje gość z dziurą w brzuchu, koroną z kolców, przybity do 2 desek) oraz pieniądze.
Zastanówcie się jeden z drugim jak bardzo religie ze swoim systemem kar wpływają na psychikę małego dziecka. To jest kaganiec i stygmatyzacja do końca życia.
Ja wychowuję swoje dziecko bez tego. Jest roześmianą, szczęśliwą i GRZECZNĄ dziewczynką. Nie potrzeba do tego straszenia piekłem albo kuszenia niebem, które przecież nie istnieją...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Dobrze, że księża nie mówią takich kazań jak to powyżej. Kaznodziejstwo Pieczyńskiego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ten koleś qve, to taki "typowy ateista dzisiejszych czasów", znajdzie się kiedyś w okopach, to nagle żarówa się w bani zapali i sobie przypomni "Pod Twoją obronę..." Z łaski swojej idz zaśmiecaj swoją ideologią inne fora.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

lisu rabusiu, niedoczekanie twoje :))) po czyja obrone? wytworow wyimaginowanych przez ludzi ktorzy nie potrafili kiedys wytlumaczyc sobie podstawowych zjawisk przyrodniczych i wymyslali do tego bogow? ;)))
koncze, bo nie chce mi sie dalej dyskutowac z betonem
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

kończ,kończ i nie zapomnij książki o swoich przemyśleniach napisać, chętnie ją kiedyś zobaczę na półce w biedronce. adios kretinos
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Oprocz tej oburzajacej sytuacji z mszą w srodku zajęc lekcyjnych, szkola ma rowniez dyskryminujace ateistow podejscie do religii w szkole. Pomijam fakt, ze religia jest np w srodku lekcji, co zmusza dzieci nieuczeszczajace na nia, na tułanie się po bibliotece lub innych klasach. Etyka natomiast wrzucana jest jak popadnie w zajecia pozalekcyjne, i koliduje z nimi.
Ale najgorsze jest to, ze na poczatku roku szkolnego infomuje sie rodzicow wielkodusznie ze "Mozna zapisac dziecko na religie albo na etyke, do wyboru". Nie informuje sie o tym, ZE MOZNA NIE ZAPISYWAC NA ZADNE Z TYCH ZAJEC DODATKOWYCH!!! Efekt jest taki, ze rodzice patrzac na plan zajec, zapisuja dziecko na religie, ktora ma swoje miejsce w srodku zajec lekcyjnych bo np etyka kolidowala by mu z angielskim!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

To prawda, religia jest niestety zawsze w środku zajęć a etyka po południu, równolegle z zajęciami dodatkowymi. Jakoś dla pani dyrektor łatwiej logistycznie jest ułożyć plan pod katechetkę niż pod nauczycieli etyki, ciekawe. To jednak absolutnie nie sprawi, że zapisze syna na religię.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co jak niektórzy chodzą na katechezę i na etykę? Trudno żeby też plan układać pod kilka osób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Słusznie nasz kaznodzieja prawi, że trzeba mieć trochę wyobraźni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodzilo mi glownie o fakt nie informowania o trzeciej mozliwosci - nie zapisania dziecka na zadne z tych zajec.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pie*dole ale wy macie problemy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ludziska naprawdę nie macie problemów tragedia!!!!!! Jak przeszkadza msza w szkole to zostaw bachora paskudnego w domu albo na świetlicy!!! Jak wam się szkoła nie podoba to spadać tam gdzie podatki odprowadzacie wracajcie do Gdańska na blokowiska śmierdzące albo wracajcie do Lądynu na scierke rodzice znudzeni i zatroskani
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

Oliba, internertowy szczekaczu, spotkajmy się proszę f2f i nazwij moje dziecko "paskudnym bachorem" przy mnie. Dostaniesz ode mnie w prezencie szczerą, serdeczną i przede wszystkim REALNĄ plombę i skończy się anonimowe bohaterowanie w internecie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

hahaha MMA normalnie się szykuje :) ludzie ale z was są buraki tylko się straszycie, "fajtery" w ryju mocni tylko. religia przeszkadza - nie posyłaj dzieciaka, msza przeszkadza - nie posyłaj dzieciaka, inni tolerują twój ateizm, ty toleruj to, że ktoś ma prawo do własnego wyznania i do własnego zdania :) A wartości przekazywane przez KK sa dużo starsze od kościoła radze Platona trochę poczyta i innych filozofów... KK Ameryki nie odkrył ze swoja etyką, to ponadczasowe uniwersalne wartości.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

To może lepiej w szkole uczyć filozofii, na którą mogą uczęszczać wszystkie dzieci, a nie tak jak w przypadku religii tylko część. Katechezy dzieci mogą uczyć się w parafiach.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

jeśli pozwoliłbyś aby ktoś obraził twoje dziecko albo jeśli go nie masz - żonę czy dziewczynę, to gratuluję szczerze postawy. Na pewno nie jest to moja postawa i "MMA" jest mi dużo bliższe, używając twojej metafory, niż nadstawianie drugiego policzka.

nie poślę dziecka na religię ani na mszę dopóki nie dorośnie i samo świadomie nie podejmie decyzji. Problem polega na tym, że jak wiesz, albo jak nie wiesz, szkoły takie jak w tej wsi świadomie utrudniają rodzicom takim jak ja wrzucając religię w środek zajęć zamiast na początku czy na końcu. Organizowanie mszy W SZKOLE, gdzie to religia przychodzi do dzieci których rodzice tego sobie nie życzą, to w ogóle jakieś nieporozumienie.
Niech sobie to będzie w kościele tam gdzie tego miejsce. Nie w świeckiej szkole. To wszystko na głowie stoi...
Co do wartości. Oczywiście że KK przywłaszczył sobie część świata antycznego (a resztę zniszczył - tak na marginesie) . Powiedz lepiej dlaczego większość z tzw katolików w życiu nie przeczytała swoich świętych ksiąg, oraz nie postępuje zgodnie z głównymi wartościami tej religii - miłosierdzie, szacunek do bliźniego, tolerancja, życzliwość, pomoc, przebaczanie.

Czy może pomyliłem się i inne są te wspomniane wartości? Bo jak patrzę na katolików na tym forum i w naszym kraju to widzę:

- obrażanie innych
- pogarda dla bliźnich którzy ośmielają się być inni, mieć inne poglądy czy nie daj boże wiarę lub orientację. Za pogardą idzie wręcz agresja...
- zawiść
- zazdrość
- ochlejstwo i obżarstwo
- ksenofobia
i jeszcze mnóstwo innych

Polacy zrobili sobie swój własny, polski katolicyzm który nie ma już nic wspólnego ani ze wspomnianym przez ciebie Platonem, ale co gorsza nawet z głównymi naukami przewodnika swego, Jezusa
:)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dobrze będzie ponoć macierewicz z misiewiczem maja być i bedzie apel smolenski
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Marzeniem twoim chyba byloby zobaczyc tuska i niesilowskiego i pewnie apel muzulmanaski
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

marzeniem moim byłoby zobaczyć Polskę mądrych ludzi
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

czyli takich jak ty ateistów,bo tylko tacy są mądrzy i oświeceni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

mam mnóstwo mądrych znajomych-katolików
których wiara jest prawdziwa, mocna i skupiona na tym o co naprawdę w niej chodzi
takiej wiary nie da się obrazić, taka wiara nie potrzebuje przepisów o "urażeniu uczuć religijnych" , taka wiara nie przeszkadza przyjaźnić się z ludźmi którzy nie wierzą lub wierzą inaczej.
polecam tobie i tobie podobnym - potrzeba wam dużo refleksji i zrozumienia tego o co w takiej wierze chodzi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trudno uznać dorosłego człowieka zwierzającego się przez kratkę facetowi w sukience, że był niegrzeczny i oczekującego, że ten wygumkuje mu jego grzeszki za kogoś racjonalnie myślącego. To, że 99% z nich następnego dnia robi dokładnie to samo co przed wygumkowaniem grzechów tylko potwierdza, że uczestniczą w jakiejś zbiorowej farsie na własne życzenie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Banici przestańcie już prowadzić ten wasz dżihad !Za chwilunie będzie wielkie święto,a mianowicie Walętynki ,więc nie godzi się tak zachowywać :) Przygotujcie się na wielką miłość i kamasutre. Wczoraj był "Dzień Przytulania " 31.01,a dzisiaj jest "Dzień Pozytywnego Myślenia " 02.02 więc celebrujcie te wspaniałe święta :)

P.S No Ja ,to se wczoraj przytuliłem się do butelki z trunkiem %,więc dzisiaj se pozytywnie myślę :)
Dedykuję Wam piosenkę Johna Lennona -Imagine

Pozdrawiam nakręcony jak pozytywka Zdzisek
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serio taka spinkę masz na wpis na forum? Serio umówisz sie z gościem który cię trolluje na solo? Wiesz ze to dziecinada, czy tylko udajesz? Mnie stolec obchodzi zachowanie innych katolików o zachowaniu zdeklarowanych ateistów tez by można wiele napisać, sęk w tym ze każda jednostka odpowiada za siebie, bo w kk obowiązuje personalizm nie kolektywizm :P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Było super, trzeba to powtórzyć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I co była ta Msza dzisiaj? Bo g*wnoburza trwa w najlepsze tutaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Była!! Właśnie była!!! Co to za zwyczaje!!!?? To jest świecka szkoła !!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie podoba sie zmien szkole zmien kraj
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Polska jest jeszcze na szczęście świeckim krajem i jak się to Tobie nie podoba to zmień kraj. Mam nadzieję, że Polska nigdy nie będzie państwem wyznaniowym.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

I nikt się od tego nie rozchorowal ani nie umarł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

to przepisz dziecko z powrotem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

I ma rację, szkoła ma być świecka i każdy bez względu na wyznanie powinien czuć się dobrze w takiej szkole.Te pyskate , prymitywne mądrale NIBY Chrześcijanie bo nie chrześcijanie prawdziwi jedno co dobrze potrafia robić na tym forum to obrzucać błotem blizniego , wyzywać dzieci i wykazywać się brakiem tolerancji. Mamy Ku*** XXI wiek i wara Ci od tego co kto wyznaje. Smutne czasy i podziały, szczucie jednych na drugich. Po co chodzisz jeden z drugim do spowiedzi. Leżysz po figurą a diabła masz za skórą. Mieszkałem na Malcie to najbardziej katolicki kraj w Europie a tam są przemili ludzie, uprzejmi , mieszka tam wielu kolorowych ludzi o róznych wyznaniach i nikt nikogo nie wyzywa , nie obraża. Wstyd mi za taki zaścianek i ciemnogród jaki robicie tu , nawet księża o odmiennej orientacji sexualnej czy pedofile to dla Was normalne ale jak ateista to tfu ..najgorszy. Hipokryci ,**ygać się chce jak się Was czyta. Obłuda jak u tej Pisowskiej sekty.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie wiem czy zauważyłeś..... sam zaczynasz w swojej wypowiedzi obrażać innych, ot to hipokryzja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

10 lutego wystawiam moim dzieciom zwolnienia z zajęć szkolnych w baninie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No proszę. Jest wyjście z sytuacji. Brawo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie jest wyjście z sytuacji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co jest 10lutego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie sposób brać urlop za każdym razu gdy pani dyrektor postanowi z publicznej placówki zrobić kościół...
Kiedyś było jeszcze zabawniej, w starej szkole 1 września początek roku szkolnego był ogłaszany tak: Rozpoczęcie nowego roku szkolnego mszą święta o godzinie X. I domyślaj się wtedy o której jest prawdziwe rozpoczęcie roku szkolnego:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

No niesamowite.
Takie zabawne że szok.
Szacuneczek dla pani dyrektor za poczucie humoru.:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za bzdury piszesz bink jakoś moje dwie córki chodziły do starej szkoły chodziły i nigdy nie było na godz X,coś słabo się interesowałeś (aś)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

,,bink'' na tarczy zegarowej ma same ,,X'' . Stąd problem z godziną podaną rzekomo przez panią dyrektor.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Qaz i podobni,jacy wy madrzy, madrzejsi to po tej ziemi nie stapali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chodziło mi o to, ze kiedyś,zamiast podawać godzinę rozpoczęcia roku szkolnego, podawana była godzina mszy i informacja że rozpoczecie w szkole po mszy. Więc jak się akurat nie wybierałeś do Kościoła to musiałeś sobie zgadnąć na którą jest rozpoczęcie:) Sorry, niejasno się wyraziłem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry