Widok

nnt. RSM Gdynia - jest tu ktoś?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Jest tu jakaś mieszkanka tej spółdzielni? Mam pytanko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytaj:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj jest........niestety:p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)
No więc :P
Od maja mieszkam przy Benisławskiego. To nasz pierwszy sezon grzewczy. Włączyli u nas ogrzewanie od poniedziałku, ale do tej pory rury są ledwie letnie, a kaloryfery, poza dwoma, zimne :/ I nie wiemy teraz, czy to taki lekki rozruch, czy u nas coś nie tak jest. Wszystko jest poodkręcane a maxa i nic. Nie za bardzo chce mi się do nich dzwonić, ale chyba będę zmuszona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja siostra mieszka na benisławskiego i u niej zawsze słabo grzeją może to też być wina starych grzejników.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Super! To za co oni biorą takie pieniądze za ogrzewanie?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w miarę ciepłe, ale jeszcze nie gorące, dzwoń do nich
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie nie wiem, mój mąż rozmawiał z kimś w pracy i niby to jest normalne, że mają tak poskręcane, żeby było aby-aby ciepło. I że gdy zrobi się naprawdę zimno, to podkręcą i będzie cieplej. Poczekamy jeszcze kilka dni. Dziś zapowiada się ładny dzień, słoneczko świeci, więc nie zmarzniemy. Poza tym mam dość tej babki z naszej administracji :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja dość naszej pani sprzątającej klatki, ale to już zupełnie inna historia:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostałam dziś ze spółdzielni "potwierdzenie salda na dzień 31.10.2011r." i wynika z niego, że mamy jakąś niedopłatę. Próbowałam się skontaktować ze spółdzielnią, ale interesantów przyjmują między 9 a 13 :/ czyli w godzinach pracy przeciętnego obywatela. O co chodzi z tą niedopłatą? Spółdzielnia nam wszystko wyliczyła i taką sumę uiszczamy co miesiąc. Skąd więc taka kwota na minusie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co do kaloryfera: to czy aby nie są zapowietrzone ? Ja mam minimalnie odkręcone i tak za gorąco ;P A nie dopłata pewnie ze złej prognozy, ale to już sąsiadom podziękuj, tak to jest z ryczałtami niestety :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaloryfery - był facet, coś tam robił i mówił, że jest dobrze. Ale mam na 3 lub 4 i jest tak sobie. W dzień ok, wieczorem trochę gorzej. Ale nawet rury doprowadzające ciepło nie są jakoś super ciepłe. Dlaczego powinnam dziękować za niedopłatę sąsiadom? Dla mnie ten ich system jest straszny :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy masz liczniki, ja nie mam na kaloryferach i tak np: ty chcesz przyoszczędzić i masz na 2 lub 3 odkręcone a sąsiad ma na 5 i sie wietrzy bo mu za ciepło :) No i ilośc ciepła zurzyta musi mieć pokrycie więc ilość dzielą na liczbę mieszkań. Apropos to ja wogóle jestem zalamana opłatami bo za 46 m2 płacę w sumie 600 zł czynszu, masakra jakaś. Ale i tak my z RSM mamy lepiej niż ludzie z ABK.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja za 60m2 płacę 700zł:/

Kaloryfery mam tez jakieś walnięte, bo na 1 i 2 prawie w ogóle nie grzeją. A jak na 3,4,5 to gorące. Więc mam albo zimno albo gorąco:/

A co do liczników, to ja kiedys chciałam, ale teraz tak myślę, że w sumie lepiej nie mieć-przynajmniej w dużym mieszkaniu. Musiałabym kombinować, ustawiać, uważac na otwieranie okien, suszenie ręcznika na kaloryferach żeby nie płacić na darmo.

A tak płacę ciągle tak samo i się nie martwie. fakt, że dużo, ale kto wie ile by mi te liczniki pokazały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
o matko jakaś pokrewna dusza!! ja naszej sprzątaczki też-moze to ta sama? my dopiero poznajemy uroki tej spółdzielni.Wcześniejsza była droga,ale przyjazna ludziom a nie z czasów Komuny....
Fajnie jakby pisało nas tu więcej,ale data z przed roku to pewnie nikt nie zagląda..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj koleżanko myślę, że mamy wspólną sprzątaczkę:) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest na nią jakiś sposób? bo jak na razie to wymieniamy uwagi ;>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A z jakiej ulicy jesteście,gdzie jest ta niefajna sprzataczka?I dlaczego na nia narzekacie?Nie sprząta Wam spod wycieraczek? :)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja siostra musi ciągle odpowietrzać grzejniki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
benislawskiego. nie chodzi o sprzątanie,ale o jej zachowanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszyscy umilkli :(
A pozostając w temacie też mam zimne grzejniki,w zeszłym roku odpowietrzane były,ale to nie pomogło i znów mamy zimno....
Co do sprzątaczki to u nas też jest "dziwna taka" jakaś sfochowana wiecznie,ale mieszkam tu krótko i może tutaj tak jest....;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A u nas jest z grzejnikami ok. A jesli coś jest nie ok, to dzwonimy do Administracji i zaraz ktoś przychodzi i naprawia. Akurat tu nie mogę narzekać.

Narzekam na opłaty...:/ Przy 67m2 mieszkania płace teraz 830zł :/ Fakt, że w tym ogrzewanie, woda i wysoki remontowy (bo spłacamy ocieplenie) ale dla mnie kwota jest zaporowa...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak sobie pomyślałam, że ta nasza spółdzielnia to musi zatrudniać same dziwne panie od sprzątania, bo moja też pozostawia wiele do życzenia.

Ostatnio zadzwoniłam w piątek o 14.00 do spółdzielni i Pani mi powiedziała, że nie może się zająć moją sprawą, bo to już prawie weekend :D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zimno macie cos zrypane lub nie ocieplone bloki ja mam zkręcone grzejniki na maksa bo w mieszkaniu mam 24-25 stopni i nie idzie mieszkania zchłodzic okna pootwierane na chwile pomaga
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
SUPER WŁADZA SUPER PŁACE tylko nic dla mieszkańców Rada Nadzorcza płaci sobie z naszych czynszów po 1600 miesięcznie 11 ich jest policz sobie ile kosztują miesięcznie a ile rocznie . docieplenie to nie wszystko trzeba było najpierw zmodernizować instalacje Co
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co roku Spółdzielnia wykazuje nadwyżkę przychodów nad kosztami nazywając to nadwyżką bilansową. Jest to gigantyczne OSZUSTWO. Ta niby nadwyżka to ZAWYŻONE opłaty które my ponosimy.O tą niby nadwyżkę natychmiast winne być obniżone koszty, a tym samym niższe opłaty miesięczne, a tak, ta niby nadwyżka na koniec roku trafia w ręce określonych osób, w formie różnych ,,FRUKTÓW".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz rację Amatorze. R.S.M. im. K.P.w Gdyni nie prowadzi działalności gospodarczej, więc nie wypracowuje ,, NADWYŻKI BILANSOWEJ". Używany termin ,,nadwyżka bilansowa" jest fikcją, wykorzystywaną do oszukiwania Członków Spółdzielni, aby nadać pozory legalności działań.
Nadwyżka przychodów nad kosztami jest kwotą nie należnie pobraną od członków spółdzielni w opłatach miesięcznych za różne należności związanych z użytkowaniem mieszkania.(Rodzaj czarnej Kasy.)
Już w następnym miesiącu o tą kwotę ( nadwyżkę ) powinny być obniżone opłaty ponoszone przez członków.Jest to podstawa działalności Spółdzielni Mieszkaniowej; NON-PROFIT.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co na to ,,tęgie głowy z R.N.",czy frukta te trafiają do waszych kieszeni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nikogo tu nie ma! Brak jakiegokolwiek zainteresowania, przez członków R.N. sprawami wspólnymi. A członkowie S.M. też nie przejawiają
dbałości o swoją ,,kasę". Wyrażam wyrazy ubolewania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Halo! Jest tu ktoś?- Nie ma nikogo, nawet informatyk zatrudniony na etacie w Spółdzielni tu nie zagląda. Błogi sen zimowy.Brak zainteresowania swoimi
sprawami ze strony spółdzielców tłumaczy ,,olewanie" ich spraw przez członków R.N.,pobierających już w tym roku dietę w wysokości 1 680.00zł.
miesięcznie. Alleluja! Ido następnej podwyżki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
władze trzeba szanować i wynagradzać Jak w KOREI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Horał - jaka miła niespodzianka,jednak ktoś czuwa , doceniam Twoją ironię,
jak nie można kogoś przywołać do porządku cywilizowanymi metodami to należy sięgnąć po IRONIĘ. I tak trzymać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie dozorczyni prawie w ogole nie sprzatala, od jakiegos miesiaca widze jakas nowa pania- moze bedzie praca wykonana lepiej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam ten sam problem. płacę regularnie, tyle ile wyliczą i zawsze mam niedopłatę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mieszkam przy plk dabka, grzeja mocno, ale jak jest cieplo na zewnatrz podczas sezonu grzewczego, to i cieplo kaloryferow jest mniejsze. ogolnie ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my Unruga :) Jak tu się przenieść do prywatnego zarządcy? Ludzie generalnie nie zdaja sobie sprawy ze tzw abeki to samo zło :) Mieszkalismy w centrum Gdyni i odeszliśmy z abeku. Koszta były znacznie mniejsze i co do 1 zł się rozliczali a tu widze samowolka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie a czy my szanujemy pracę tych Pań?Za obserwowałem ,że nie..chcesz mieć czysto sam się tak zachowuj.Chodniki po zimie,to tragedia.Slalom gigant między psimi kupami,a przecież każdy pies ma właściciela.Zimą właściciele swoich pupili pozwalają sadzić miny gdzie chcą.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy są tu mieszkancy bloków Unruga 55-61? Mam pewien pomysł w zwiazku z samochodami, ale potrzebuję Waszej opini.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my dalej za mostkiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brak miejsc na samochody przy budynkach mieszkalnych oraz parkingu na osiedlu Obłuże Leśne, który byłby miejscem dla samochodów mieszkańców tutejszych. A czy w ogóle ktoś kontroluje niewłaściwie zaparkowane auta na chodnikach wąskich uliczek osiedlowych ? W przypadku mijania się graniczy z żonglerką niebezpieczną, a już o plamach tłustych, trwałych po cieknących olejach spod samochodów na niedawno wymienianych nawierzchniach chodników - pewnie za pieniądze naszej Spółdzielni , nie wspomnę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wielokrotnie zgłaszałem problem do adm RSM maja to głęboko w d.... a wzywana Straż Miejska nie za każdym razem przyjeżdza. Sprawa dotyczy dojazdu przy Unruga 74, szkoła , Przychodnia lekarska, apteka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wcale nie tak trudno odejśc od Spółdzielni. Musi przejść uchwała o przekształcenie spółdzielni we wspólnotę poprzez UCHWAŁĘ ( musi być 50% głosów + jeden mieszkańców) Należy rozwiązać umowę ze Spółdzielnią i zawiązać z jakimś biurem obsługi nieruchomości. Koszta jakie ponosicie są HORRENDALNE ! Nie rozumiem dlaczego ludzie dają się tak na boki robić...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odpowiadając na post poprzednika stwierdzam,że przyczyną takiego stanu rzeczy jest to ,że 95% członków spółdzielni są to ludzie z grupy
,,pożytecznych idiotów", wyznających zasadę- ,,...kochana Pani Janeczko, jesteś taka dobra , my za Ciebie się modlimy bo zwracasz nam pieniążki za centralne ogrzewanie,...."Ale wyznającym to uwielbienie już rozumu nie staje, aby się zastanowić, czy ten zwrot nie następuje na skutek tego, że wcześniej nastąpiło nie słuszne ich pobranie, a teraz bez
odsetek po czasie następuje ich rozliczenie, ale nowy sezon grzewczy
rozpoczyna się ponownie z zawyżonymi opłatami i dalej członkowie
będą kredytować jakieś działania Zarządu.Jest to bardzo skrótowa,poglądowa odpowiedź na poprzedni post.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli nie chcesz płacić 11 członkom Rady Nadzorczej po 1750,00 zł miesięcznie , koniecznie przyjdź na WALNE ZGROMADZENIE!! oddaj swój głos na NIE, proponowany status ma służyc Radzie Nadzorczej a nie członkom!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
właśnie przyjsc trzeba ale spółdzielnia w ogłoszeniu o walnym zgromadzeniu podaje tylko daty bez godzin zeby nikt nie dotarł ,,dzwonilismy i pani w rsm z wielka łaska podała ze o godz 17.00 zagłosujcie na nie dla statutu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy jest zebranie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wklejam link z info na temat zebrania http://www.rsmgdynia.pl/index1024.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i co dalej? nikogo już nic nie wkur..w naszej spóldzielni?
cóż ,żyje się bogato w tym kraju; każdy każdego ma w d*pie...
zazdroszcżę Wam,że uczciwą pracą stać Was na to wszystko i nie musicie się niczym martwić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wk*rwia mnie jeden koleś na Pogórzu, który prowadzi sobie skup pojazdów i parkuje je na osiedlowym parkingu (czasami stoi ich 5 - 7). Reszta jest zaparkowana np.: przy Kauflandzie, być może jeszcze gdzieś. Pojazdy cyklicznie są przeparkowywane (zamieniane miejscami, lub przestawiane pod w\w Kaufland), że niby są w ciągłym użytkowaniu przez właściciela. Gostek nic sobie nie robi z próśb współmieszkańców. Monity do naszej "kochanej" spółdzielni również nic nie dają. Czy jest sposób na ruszenie takiego leszcza?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

odświeżę stary wątek bo najchętniej komentowany . Czy ktoś mógłby mi podać jakie ceny jednostkowe obowiązywały od maja do sierpnia 2016 za ciepłą i zimną wodę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

od 1 maja do 31.12.2016

zimna woda 9,37 zł za m3
ciepła woda 17,96 zł za m3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

17,96 zł???? Ja już nie pamiętam kiedy płaciłam mniej jak 23 zł. Można wiedzieć z jakiej dzielnicy Pani jest ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Redłowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pogórze górne, hmmm ciekawe skąd aż taką różnica cen :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Obłuże

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (479 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

Fitness, siłownia (22 odpowiedzi)

Hey :) Szukam kogoś do wspólnych wypadów na siłownię, fitness itp. Od tygodnia mieszkam w Gdyni...

do góry