Widok

od kiedy żurek/barszcz biały?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
idzie wielkanoc i pewnie będzie żurek albo barszcz biały. można to dać rocznemu dziecku czuy lepiej jakiś rosołek ugotować?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja córce już dawałam,za miesiąc kończy 2 latka.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
okolo 1 roku i to bylow szytsko co jadla poza cycem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja dałam kilka dni temu. Nie wiem, czy można, ale zajadała się aż się uszy trzęsły ;p
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
wszystko można najważniejsze żeby było z umiarem:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy dziecku w wieku 1 roku można dać barszczyk biały?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A otruje się? Chyba nie ,no chyba ,że uczulone na gluten.No i pytanie podstawowe czy w ogóle będzie chciał to jeść.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bez soli i innych pikantnych przypraw można dać, tylko naturalny a nie z butli lub kartonu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Na pewno nie gotowy. Ale taki domowy z przepisu;
https://www.przepisy.pl/przepis/barszcz-bialy-wielkanocny-1

Barszcz biały ma jednak charakterystyczny smak. Z racji tego,ze zupa jest na zakwasie jest bardzo kwaśna, tak wiec nie wiem czy dziecku będzie to smakowało. Szczegolnie,ze bez pieprzu i soli zupa jest moim zdaniem mało zjadliwa.

Pozostałabym przy rosołku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bez przesady, dziecko nie umrze jeśli zje raz normalnie doprawioną, domową zupę bez dziwnych ulepszaczy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie, że można

Mój synek ma 13 miesięcy i zjada wszystko co my. Oczywiście nie przyprawione mocno i z umiarem z solą
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Takich bzdur dawno nie czytałam. Na kupnym eko zakwasie jest nawet napisane ze od 3 roku życia.... wyrywny mamom polecam tez dać dziecku grzyby, kapuśniak i śledzie w occie. Przecież wszystko w umiarze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Serio porównujesz grzyby i kiszoną mąkę na której robi się zupę? Nikt tu nie mówi o niemowlaku któremu zaczynasz rozszerzać dietę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moje barszcz biały jedzą od skończonych 10 m-cy (na początku barszcz z jajkiem, ale bez kiełbasy) do teraz. Zasmakował od razu i jęczą, że barszcz musi być z raz w miesiącu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

kiszona kauste i ogorki wg zalecen zywieniowych podaje sie jeszcze przed ukonczeniem 1 roku zycia (jesli dziecko toleruje). oczywiscie mowa o kiszonkach prawdziwych, ktore sa bardzo zdrowe, nie o kwaszonkach octem czy innym kwasem. a zurek czy barszcz bialy na prawdziwym zakwasie i wywarze warzywnym, bez wedzonek, kielbas itp. roczniakowi, ktory nie je tylko cyca i kaszki mozna podac sokojnie.prawdziy chleb tez jest na zakwasie, no chyba ze dajesz dziecku dmuchane buly z marketu...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bułki kupuje tylko "prawdziwe" w Manufakturze Mojej Mamy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rocznikowi spokojnie można dać kiełbasę. Można zrobić samemu, z majerankiem. Tak jak i zakwas na żurek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zdumiewające, że podanie żurku budzi takie kontrowersje. A jak powiesz, że nie dajesz roczniakowi słodyczy to niektórzy uważają, że jesteś wariatką i odbierasz dziecku dzieciństwo.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie daję:P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Domowy nie z paczki bym dala, czy ze to inna bajka ;) chociaż dzieci lubią kwaśne smaki :D
Grzybów do12 roku zycia nie wolno podawać!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się !!! Moja córka ma 1rok i je prawie wszystko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

do góry