Widok

ogrzewanie gazowe tanie czy drogie ???

idziemy na wynajem do domku 2 pietrowego w ktorym jest ogrzewanie gazowe jak i podgrzewanie wody .pierwsza kondygnacja ma 80m2 druga 50m2.

jestem ciekawa jakie sa koszta ??? zima i latem ?
jak bylo u Was?
licze na Wasze zdanie :)

dodam ze nie lubimy gdy jest bardzo cieplo w granicach 19-21C
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9
Wedlug mnie jest drogie.
Moi rodzice mieszkaja w mieszkanku ok.60m2 - grzeja wlasnie tak jak mowisz ok 20-21c - bo na wiecej ich nie stac:)
My wynajmowalismy kawalerke ok 30m2 za rok zaplacilismy 1200 zl + prognoza po 100/200, wiec malo nie wyszlo jak za taki maly metraz, a grzalismy malo, bo szybko sie nagrzewalo, wiec tylko jak bylismy w domu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
Za ogrzanie takiej powierzchni wyjdzie sporo, ale ile trudno powiedzieć. Bardzo dużo zależy od faktu, jaka jest stolarka okienna (nowa czy stara), czy domek jest ocieplony, jakie są straty ciepła. Poza tym istotne jest również to, w jakim stanie jest kocioł (czy jest nowej czy starej generacji, czy jest regularnie konserwowany itd.).

Za ogrzanie ok. 50m kw. przy temperaturach o jakich piszesz musisz średnio liczyć (oczywiście wszystko zależy również od temperatury na zewnątrz) jakieś 400 - 600zł.

Pamiętaj jednak, że wartości które podałam są szacunkowe. Wiem jednak na pewno, że sposób w jaki Betka ogrzewała mieszkanie jest nieprawidłowy. Jeżeli np. w dzień włącza się kocioł a na noc wyłącza (lub ogólnie jeśli są kilkugodzinne przerwy w ogrzewaniu) zużywasz więcej gazu. Kocioł w momencie uruchamiania zużywa najwięcej gazu. Jak już osiągnie ustawioną temperaturę to później tylko dogrzewa - uruchamia się raz na jakiś czas by dogrzać. Jak przez noc nie będzie grzane mieszkanie się wychłodzi zupełnie i na nowo trzeba będzie wszystko ogrzać, a to bez sensu, no chyba że Cię na to stać :)

I jeszcze jedno do Betki. Wcale dużo nie płaciłaś za ogrzanie tej kawalerki, wręcz bardzo mało, wierz mi (bo z tego co napisałaś wychodzi 100zł miesięcznie plus prognoza, więc średnio miesięcznie wychodziło 200-300zł. Czy to dużo? Nie. Ja płaciłam za ogrzewanie miejskie przez cały rok po 300zł a do ogrzania miałam 40m kw).
Wiele kobiet marzy o rycerzu w lśniącej zbroi. Ale większość musi zadowolić się giermkiem
w dziurawych skarpetkach.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wg mnie to jest bardzo mało, 100 zł za miesiąc? gdzie tak tanio ogrzejesz mieszkanie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chyba nie bardzo to sobie przeliczyles dzielac to przez ilosc miesiacy. Pamietaj ze latem nie grzejesz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Latem nie grzejesz, fakt. Ale możesz sobie odkładać latem do skarbonki, chyba, że wolisz (i masz) jednorazowo wyjąć z portfela kilkaset złotych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja place za ogrzewanie 110 zl/mies. w sezonie grzewczym. Ogrzewanie miejskie. Mieszkanie 55m/kw Tanio, co??:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
to wszystko zależy czy dom jest dobrze zaizolowany - za kawalerkę 42m2 w kamienicy na ogrzewanie gazowe płaciliśmy porównywalnie o dwupiętrowego pasywnego domku moich znajomych (ogrzewanie+ciepła woda) . Zimą za kamienicę ogrzewanie wynosiło nas około 300 zł - pamiętam, ze ci znajomi po sezonie zimowym za gaz zapłacili około 2tys. zł...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam,
ja mieszkam w domu (parter + poddasze) 90m2, ogrzewam gazem propan butan. Obecnie zatankowanie pełnego zbiornika to koszt ok 6000zl, ja tankowalam pełen jesienia i mam do dzis, ale od ponad mca mam kocioł wyłączony, bo wystarczaja mi solary, ktore ogrzewaja wode.
Nie jest wiec to tanie, dodam, ze dom jest swiezy, dobrze ocieplony, okna nowe itp.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja w domu nieocieplonym , ale z wymienioną stolarką i nowymi ciepłymi wylewkami m-cznie 800 zł zima (od listopada do maja), wrzesień, pażdziernik tez z 400zł, latem 100zł (tylko podgezanie wody i kuchenka). Ale w domu 17-19 stopni. Gaz grzeje do temp np. 20 ale odczucie wilgotności daje wrażenie że jest góra 18 stopni. Jak palimy drzewem to dużo taniej i suszej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11
co to za ciepłe wylewki?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
no jak na dom z 1934 to nowe z 2011 z grubą warstwą styropianu i taka zaprawa co wysycha najpierw przy zamkniętych oknach ale się jej nie podlewa wodą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dom 180 m2 (+3 grzejniki w piwnicy), zimą ok 400-600 zł miesięcznie, po sezonie 100-200 co dwa miesiące.

Piec z podwójną komorą spalania, sonda i super grzejniki idealnie dobrane kalorycznością do metrażu poszczególnych pokojów.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9
Mamo Marty nie ma czegoś takiego jak "podwójna" komora spalania. Zapewne chodziło Ci o komorę zamkniętą :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Noooo :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ta, takie teksty to do księgi rekordów Guinnessa. Nigdy nie uwierzę w tak małe rachunki przy takiej powierzchni mieszkalnej i jeszcze piwnica.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dom 100m2 bez podpiwniczenia, piec dwufunkcyjny, ogrzewanie. Poddasze sypialnie + wyżej jeszcze dodatkowe poddasze użytkowe na razie nie ocieplone, z zewnątrz ocieplenie styropianem 10cm. Bardzo duże okna. Ogrzewanie gazem wychodzi 350zł / 2 m-ce + 1,5m3 / m-c drewna brzozy po 140 zł za m3. Czyli łącznie wychodzi 385 zł za 1 miesiąc. Pomorskie. Ps 2 ściany wspólne z innym budynkiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
tak a w domu 15 st i grzyb nascianach tylko cymbaly grzeja gazem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
cymbał to ty jesteś , pewnie grzejesz węglem lub miałem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Weglem imam 23 st i koszt około 350 zl mies ogrzewacie gazem tak jak jezdzicie samochodem z klima niezałaczona bo spali o 0.5 paliwa wiecej pitolce
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
2800-3000 za rok z abonamentem gazowym place za ogrzewanie i podgrzewanie wody(tez na gaz).Ogrzewam 60m mieszkanie bez ocieplenia (grube mury) w kamienicy wolnostojącej.Mieszkanie srodkowe, sąsiedzi pode mna grzeja, ale nade mna nie grzeja bo nie mieszkają, wiec mam straty ciepla przez sufit.Temperatura 20 .Jak sąsiedzi nade mna w ubiegłym roku mieszkali zima to 2400 za rok wyszlo przy ostrej zimie.Takie kwoty to nie dramat w blokach tez po200-250 placa i czasami jeszcze po sezonie grzewczym doplacaja.Jestem zadowolona bo nawet latem w wilgotne dni na chwile wlaczam ogrzewanie dla wysuszenia powietrza.Jeszcze trzeba pamietac o cenie taryfy(abonamentu!) Jak w roku zużywa się do 1200m gazu to abonament wynosi 300zl rocznie(26 miesięcznie) a jak zużywa się pow 1200m to abonament wynosi 850zl (gaz w tej taryfie o 10gr tanszy tj 120zl na rok, ale abonament o 550wyzszy )tak PGiN robi nas w bambuko
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam ogrzewanie grzewcze na podczerwień. Najtańsze ogrzewanie. na pewno tańsze od gazowego. Firma nanoHEIZUNGEN oferuje owe panele. http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że gazowe od pewnego czasu jest sporo droższe od centralnego (jeśli ktoś ma możliwość przyłączenia takowego) ale i tak sporo tańsze od elektrycznego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też nie jestem zwolennikiem ogrzewania gazowego. My się ogrzewamy Infrapanelami http://www.infrapanel.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14
Witam. Wasze opinie są różne. Ja mogę z pewnością potwierdzić, że ogrzewanie gazowe jest extra. Mieszkam od listpada 2010 r. w domu zbudowanego wg. projektu "miodowy miesiąc" ok. 80 m2 do ogrzania, tylko parter. Za cały sezon grzewczy tj. VI-V mc płacę niezmiennie 1600zł. Dom jest ocieplony 15ką, na stropie 2 warstwy wełny na mijankę - łącznie 25cm. podłoga 2 warstwy 5 cm twardego styro. piec kondensacyjny + czujnik temp. na zewnątrz i wewnątrz. Ale --- prawda jest taka- mogę regulować dobową temp. jak chcę -- jest to jednak bez sensu --- lepiej utrzymywać stałą temp. cały czas- woda w instalacji się nie wychładza a piec nie rusza do -boju- na 200 proc.. Jeśli chcecie porozmawiać nie z instalatorem a z realnym użytkownikiem - piszcie keres1@wp.pl
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
tak a w domu 17 st i po latach grzyb nascianie jak was ludzie niestac na ogrzewanie gazem do temperatury 22 st to nierubcie zsiebie baranow ,mam mercedesa na placu ale jezdze autobusem bo mnie niestac napaliwo tak wyglada ogrzewanie gazem przez polakow
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Też wolę ogrzewanie gazowe :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja nie polecam gazowego. Rachunki miałem koszmarne, teraz ogrzewam się płytami na podczerwień z nanoheizungen i rachunki prawie o połowę niższe. Żałuję że wcześniej ten system był tak mało znany ehh ale mądry polak po szkodzie ;)
Gdyby ktoś chciał poczytać o tych płytach : http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 30
hehhhe ale za zakup tych polecanych grzejnikow..... to sie ciezko wyplacic Lepiej ogrzewanie gazowe NOWE zrobic ;-))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Fajna reklama kolego
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ściemniej facet. Jesteś idiotą. Takie panele były kiedyś w Szwecji. Wywalano je po roku tak żrą prąd. Po wyłączeniu momentalnie w domu Syberia, bo nic nie wygrzane.
Powinieneś pod swoim postem napisać POST ZAWIERA LOKOWANIE PRODUKTU.
LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABIERAĆ NA TO BADZIEWIE.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gazowe jest tańsze i np nie ubrudzisz się węglem ! :) Sam posiadam kocioł firmy Makroterm z małopolski. Dom ~100m2 cieplutko jak w lato :) polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
u nas podobno 100-200zł latem, 400-500zł zimą,
88m2 rozbite na 3 poziomy,
trochę pomieszkamy (też wynajmujemy) i zobaczymy, jak jest naprawdę ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
to i ja się wypowiem :)
Wcześniej mieszkałam w starej kamienicy ok 1940r. 120 m, kamienica bez ocieplenia, ale b. solidne mury. 2 pokoje ogrzewaliśmy piecem kaflowym, a resztę na prąd (MASAKRA). W dwóch pokojach ogrzewanych kaflowym było od 18-19 (gdy piec wygasł)do 22-23 gdy był rozchajcowany. Koszt 1,5 tony węgla (nie pamiętam ile placiliśy ale łatwo to spr. zadzwonić czy też poszukać jakiegokolwiek składu i spytać o cenę "groszku") + od września/października do końca kwietnia ok 650-700 zł miesięcznie za prąd :/ przy czym temp. w pokojach ogrzewanych na prąd nigdy nie przekroczyła 18,5 st.

Obecnie mieszkamy w domu 120 m, dwa poziomy. Przód domu ocieplony stropianem 15, tył 10, dach ocieplony watą 30 plus mury od środka domu watą. Podłoga ocieplona podobno porządnie ze wzgędu iż jest ogrzewana. Zeby nie szło w ziemię tylko w dom...
Miesięcznie płacimy 500-540 zł. Temp. w domu 24-25 stopni. WIem że za dużó, ale dopiero się uczymy "grzać podłogą" jak się rozbuja to już do takiej temp. Wyłączamy ją termostatem już przy 22 stopniach. myślę że tez coś dają okna... są 3 warstwowe. DOdatkowo w tej kwocie jest bojler 120 litrów na wodę dogrzewany gazem.

Dom moich rodziców- góra ok 80 m ocieplony stropianem 10, dach zupełnie normalny- płaski bez dodatkowych ociepleń. Koszt miesięczny 600 zł. Tepm. w domu 21,5- 22 st
parter- grzejniki starego typu- bardzo długo się nagrzewają. Tepm w domu 21,5- 22 st. koszt miesięczny 700 zł

Wczędzie mowa o sezonie zimowym
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ogrzewanie gazowe jest tanie . Jednak wysokie koszty są związane z błędami wykonawczymi czy eksploatcją. Skupiamy się głównie na piecu, a piece nie oszczędzają mogą być bardziej lub mniej sprawne( różnice na poziomie do 20%).
Oszczędza automatyka ale jest słabo z fachowością w tej dziedzinie
ciekawa strona to evohome.pl, polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mam pytanie budynek ma okolo 800 m2 jest niezbyt dobrze docieplony. Stolarka okienna jest nienajlepsza. Zima spalam okolo 20ton opalu(wegla, koksu) czli okolo 20000tys. Zlotych. Orjetuje sie ktos z was ile by kosztowala przerubka i czy to sie wogule oplaca.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam w domu jednorodzinnym ok.250m2, zbudowanym ok. 20 lat temu.
Nie jest ocieplony, mam tylko wymienione okna i drzwi.
Koszt ogrzewania za 2 mce ( styczeń, luty ) wyniósł mnie 3500,00zł.
Dla mnie gaz jest cholernie drogi. Proponuję dokładnie przemyśleć oraz szczerze porozmawiać z właścicielami domku, ile będzie kosztowało ogrzewanie zimą. Najlepiej niech pokażą rachunki. Po co wydawać dodatkowe fundusze na przeprowadzkę.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Potwierdzam ,dom szeregowy,nowe budownictwo,ocieplony,ok.250 m2 2000 za 2 mc w okresie grzewczym,jak dla mnie to troche za dużo biorąc pod uwagę ,że zima w tym roku trwała prawie pól roku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
metraż mówi sam za siebie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkanie 80 m2 w bloku ogrzewanym gazem - 2500 zł za cały rok grzania plus około 60 zł miesięcznie za podgrzewanie ciepłej wody
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pół domku - 62m2 + piwnica (jeden grzejnik jest w piwnicy). Ogrzewanie gazowe (3 letni piec z zamkniętą komorą, regularnie konserwowany - na kondensacyjny mam za mały metraż). ok 2400pln / rok (w tym jest ogrzewanie wody ok 80pln/mc).
Stolarka ma 15 lat i jest do wymiany bo poprzednia właścicielka jakiś shit wstawiła, dom nie jest ocieplony. Temperatury są na 20C ustawione.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zależy od domu, jego docieplenia, i sprzętu jaki pracuje. Ja mam w domu stary piec i grzejniki. Ściany i dach docieplone, nowe okna a rachunki takie,że już się boję sezonu grzewczego:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jest w całym domu ok. 350m, mamy nowy piec i nowe okna, największy rachunek był zimą za 2 miechy przyszło 3700zł przy temp wewnątrz domu 20st. Ale teraz latem mieliśmy 700zł za dwa mies. W tym jest ciepła woda i 3kuchenki gazowe. Najdroźej jest zimą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas (75 m2 mieszkanie) za grzanie tylko w łazience i podgrzanie wody wychodzi 320zł za dwa miesiące, zimą dojdzie koszt drewna do kominka :) generalnie gazowe jest dość drogie- na drugim miejscu po elektrycznym (tak gdzieś wyczytałam:))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Witam

My mamy adaptację strychu dwa poziomy około 100 m.
70 dolna część a u góry antresola i dwie sypialnie ze skosami.

6 lat temu odcięliśmy się od ogrzewania miejskiego i zrobiliśmy całą nową instalację. Trafiłem na super firmę w Gdańsku w której są prawdziwi eksperci jakich niestety ostatnio mało. Wyliczyli mi grzejniki i piec z zamkniętą komorą mało znanej firmy w naszym kraju ale jesteśmy zadowoleni. Z miasta mamy tylko zimną wodę zatem poza ogrzewaniem piec ogrzewa wodę w wymienniku.

Płacimy za gaz 300 złotych miesięcznie przez cały rok.
Latem mamy nadpłaty, Które kompensują się zimą.

Za miejskie ogrzewanie mieliśmy płacić 350 - 400 złotych a i tak potrzebny był piec aby ogrzać wodę.

Teraz byśmy się zastanawiali nad pompą ciepła rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem Klimawentu i robią coś na zasadzie odwróconej klimatyzacji i ponoć to wychodzi ekonomicznie.

Jeśli ktoś ma coś takiego to prosił bym o opinie.

Budynek ocieplony.

Pozdrawiam Arek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Arek , jaka to była firma od ogrzewania gazowego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam,

Czy mozesz podac namiary na ta firme, ktora ci montowala ten kociol ???

jestem na etapie wykonczenia domu jednorodzinego, jest to dom o powierzchni uzytkowej ok. 290 m2 trzy poziomy. budowany byl w technologii pustak + 2* styropian 2 cm na zakladke + polowka pustaka, bede terazx montowal okna planuje dac dodatkowe ogrzewanie na zewnatrz 12 cmm styropan ( albo 15, jeszcze nie wiem). teraz mam dylemat na temat ogrzewania: gaz czy "eko groszek".

Bede bardzo wdzieczny za jakies informacje w w/w temacie

Pozdrawiam.

Arek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jaką ty będziesz miał grubość ściany? 24+2*2+12+15=55cm grubości. Nie lepiej było zainwestować w izolację zewn.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkanie 48 m2 - kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania, okna PCV - co drugi miesiąc 420 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś z Was ma ogrzewanie gazowe połączone z rekuperacją? Podobno ekonomicznie to wychodzi. Jakie są koszta ogrzewania w takim połączeniu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogrzewanie gazowe, mieszkanie 54 m, nowe okna - płaciliśmy ok. 350-400 PLN miesięcznie, grzaliśmy do 21-22 stopnie.

W tej kwocie zawiera się też ciepła woda, o tym też warto pamiętać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie dajcie się nabrać na jakąś podczerwień to ściema. Ogrzewa tylko przedmioty gdy wyłączycie zimno jak na dworze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
nowe mieszkanie 50 m2 teraz przy grzaniu gdyż jest to nowy budynek i trzeba go wysuszyc 120 zł - piec dwufunkcyjny bez termostatów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My obecnie mamy piec dwufunkcyjny z zamknięta komorą spalania. Ogrzewanie + kąpiele + gotowanie. 49 metraż. Rachunek do zapłaty co dwa miesiące w kwocie 400 zł )
( okna pcv, budynek nieocieplony, temp. w pomieszczeniach max 21,5 st)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkanie 45m, okna pcv, budynek nieocieplony, 450zl msc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy okazji ,czy warto wyłączac ogrzewanie na czas nieobecności domowników 7-8 godz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie, bo mieszkanie sie wyziębi i później podwójnie musi grzac zanim nagrzeje się, ale można o 1 st obnizyc
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam. Mieszkam w starym domu, przedwojenny, nieocieplony ale mury solidne z cegly, metraz 63m ogrzewam gazem od 15 lat maly piec 2-funkcyjny do grzania wody, obecnie co 2 miesiace place 440zl ogrzewanie, goraca woda i kuchnia do gotowania tem zima 20 stopni. Ale w domu czysto , zawsze cieplo i nie trzeba nic robic , rabac drzewa, nosic wegiel i raz zimno a raz cieplo. 100% gaz!!! niesamowita wygoda. Dodam ze wysokie mieszkanie 2.9m i jeszcze jedno wymiecie okna i podwieszane sufity- oszczedzaja duzo energi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Drogie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Drogie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście, że drogie. Wszyscy piszą o ogrzewaniu, ale ja bym dodał do tematu kwestię ocieplenia. Jak się zrobi dobrą izolację to koszty lecą w dół. Mnie ostatnio jara temat izolacji natryskowych http://machpelc.com/izolacja-natryskowa/termiczna/ i chyba zainwestuje w coś takiego. Może będę miał taniej, ale te ceny gazu to i tak... brrr...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja się nie do końca z tobą zgadzam, uważam że to nie jest tak drogo strasznie, u=oczywiście przy termomodernizacji budynku koszty te mogłby spaść inwestycyjna nawet by się po jakimś czasie zwróciła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam 110m, ogrzewanie gazowe + woda + kuchenka, rocznie wychodzi od 3 do 4 tys. przy czym najzimniejsze miesiące gdzie było -20 st C płaciłem 650 zł., nie uważam żeby ogrzewanie gazowe było drogie, a jeszcze na dodatek mam stary piec około 13 lat, dlatego w tym roku zmieniam na nowy, mam nadzieję że wyjdzie mniej kasy do płacenia za miesiąc.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Myśmy gazowe zamienili na panele House Innovation bo opłaty były kolosalne. Mieszkanie 80 m2 a opłaty rzędu 800 zł miesięcznie naruszyły strasznie nasz portfel... Teraz mamy opłaty o jakieś 35 % niższe :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wystarczy sobie porównać koszty wytworzenia energii i od razu widać, że jeśli nie chcemy truć środowiska węglem to najbardziej opłaca się zainstalować sobie pompę ciepła. Mamy ciepło ze źródeł energii odnawialnej i niskie miesięczne koszty. Trzeba tylko mieć kasę na instalację sprzętu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ogrzewanie gazowe-cholernie drogie. moja mama ma i mieszkanie 60m2 płaci ok 900zł / 2m-ce, a piecyk ma ustawiony bez szału na 19'C!!! ps to koszta przy jednej osobie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
@ okruszek_

450zł miesięcznie za ogrzanie gazem 60m2 to nie jest wygórowana kwota, powiedziałabym raczej że taka "normalna". Pytanie jakie jest to mieszkanie? Czy jest ocieplone, jakie są okna (nowe, stare), jak jest zlokalizowane mieszkanie (parter - od piwnicy zawsze ciągnie, to samo z poddaszem, szczytowe itd.). Do tego ważne też jest czy sąsiedzi z boku grzeją.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodzice mieszkają w budynku przedwojennym, gdzie mają mieszkanie ok. 90-100 m2 i trzy lokale usługowe (
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gaz tak tani todlaczego energi niewytwarza sie z gazu tylko zwegla odpowiec jasna i prosta niema nic tanszego i efektywniejszego niz wegiel ciepłoi tanio
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Budowa domu w Trójmieście (27 odpowiedzi)

Czy ktos mógłby mi powiedzieć ile w warunkach trójmiejskich kosztowała by budwa takiego domu:...

Brama garażowa (24 odpowiedzi)

Witam,poszukuję firmy z okolic Redy, Wejherowa, Rumi która zajmuje się montażem i sprzedażą bram...

System oddymiania (3 odpowiedzi)

System oddymiania w hali produkcyjnej. Jak wyglada?

do góry