Widok

okręg nr 15

Polityka Temat dostępny też na forum:
co sądzicie o radnych i kto to jest pan Winogrocki bo pana Nawrockiego "groszka" trochę znam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie da się w kilku słowach opisać Pana Jacka. Zobacz czym się zajmuje

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007469297199&fref=ts
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czytałam ulotki wyborcze. Wnioski, które nasunęły się:
p. Winogrodzki- brak konkretów, jakieś tam baju, baju;
p. Nawrocki- przemawia do mnie planowanie utwardzania dróg, oświetlenie dróg, to akurat jest duży problem w Bojanie.
Byłam na spotkaniu wiejskim, wójt kładł nacisk na wykończenie dróg i oświetlenie.
Wygląda to spójnie.
Rozumiem, że mamy dwóch kandydatów w o. 15?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie zgadzam się z p. opinią. Czytałam też ulotkę p. Winogrodzkiego, tam również są konkrety dotyczące np. planów związanych z drogami , oświetleniem ulic, itp, podobnie jak podaje p. Nawrocki. Każdy o tym wie, że drogi i oświetlenie to duży problem. Więc każdy kto startuje w wyborach o tym mówi... W ulotce P. Winogrodzkiego jest dużo więcej co go wyróżnia z pośród kandydatów i przemawia na jego korzyść,. Będę glosowała na p. Winogrodzkiego, a nie na p. Nawrockiego. Innych też zachęcam do oddania głosu na p. Winogrodzkiego w o. 15.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przejrzałam ulotkę W.S.- p. Winogrodzki został przypisany do zupełnie innych stref działalności W.S.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Osobiście nie chciałabym, żeby p. W. został wybrany, wydaje mi sie, że ten pan mało jest zorientowany w społeczności bojańskiej a zwłaszcza w o. 15. Nie wydaje mi się, żeby poradził sobie w prezentowaniu nas w gminie. Dlatego będę glosować na p. Nawrockiego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Tak. Pani już o tym pisała. Każdy ma prawo dokonać wyboru i glosować na kogo chce. To co się p. wydaje to jest pani sprawa. A czas pokaże. Ja i tak będę głosować na p. Winogrodzkiego
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja nie będę głosować na pana.W.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Rozumiem, że powyższe tak dotyczy tego,że pan.W. jest przypisany do innej działalności niż została wcześniej wymieniona? Zgadzam się co do prawa wyboru.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dla Ciebie reprezentowanie w gminie to tylko drogi i Biedronka?
A niepełnosprawnych i nieporadnych to nie ma? Sami bogacze w terenówkach?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani abcde chyba nie wie i nie myśli o tym, że każdy może stać się w każdej chwili niepełnosprawnym i nieporadnym i Ona sama również (choroba, wypadek), no i co pozostanie jej wtedy z jej poglądów - eutanazja. Dlatego popieram p. Winogrodzkiego, który ma dużo kompetencji, doświadczenia i wiedzy. Na pewno oddam głos ma p. Winogrodzkiego
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
bez komentarza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak się składa, ze jestem osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku. Chciałabym poruszać się po dobrych drogach. Dotrzeć bezpiecznie do chociażby do sklepu.Tylko tyle.

Pan W. - brak konkretów. Hasłami każdy może rzucać.

Pozdrawiam bogaczy w terenówkach.

Zagłosuję na p. Nawrockiego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
Do Pani ABCDE
Pani wola na kogo będzie głosować. Pani naprawdę nie czytała ulotki p. Winogrodzkiego. Tam nie ma rzucania hasłami. tam są konkrety. Jeżeli Pani twierdzi, że: modernizacja dróg osiedlowych, wykonanie oświetleń ulicznych, rozbudowa sieci kanalizacyjnej, zakończenie budowy boiska sportowego itp. to rzucanie hasłami ! To p. Nawrocki również w swojej ulotce rzuca takim samymi hasłami i nie ma konkretów. Skoro Pani jest osobą niepełnosprawną, to dlaczego Pani nie lubi innych osób niepełnosprawnych. Rzeczą oczywistą, że każdy chce poruszać się po dobrych drogach i osoby niepełnosprawne i sprawne. O czym Pani mówi. Każdy kto czyta wie że Pani ma już swojego kandydata i będzie na niego głosować. Niech pani ciągle nie agituje. bo można pomyśleć, że ma Pani takie zadanie i taka jest Pani rola. Niech Pani nie opowiada kłamstw.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Że Wójtem pozostanie pan Kalkowski to już chyba pewne, a mnie ciekawi co zawalczy dla Bojana pan Winogrodzki który jest po tej drugiej stronie. Mnie się wydaje że więcej można zadziałać współpracując z tym co rządzi .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
To , że nie startuje startuje z listy pana Kalkowskiego nie znaczy , że gdy zostanie radnym to nie będzie współpracować z tym co rządzi dla dobra Bojana .

Nie ma rozróżnienia czy jest się po tej czy po drugiej stronie jeżeli chodzi o wspólne dobro którym jest rozwój Bojana .

Wiem , że pan Winogrodzki potrafi współpracować i zawsze dąży do porozumienia i zgody .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
Niestety, nie można tak powiedzieć o tych z którymi razem staruje. Dlaczego, nie zrobić tak jak wójt powiedział? Popierajcie mnie to głosujcie na mnie i mojego kandydata do rady gminy, jak nie popieracie mojego kandydata to nie popieracie mnie. Na przykładzie Gdyni doskonale widać ile udało się osiągnąć samorządności p. Szczurka, bez większości w radzie nie da się przeprowadzić tylu reform i inwestycji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
nie rozśmieszaj mnie z tym Szczurkiem. Gość doprowadził finanse Gdyni do ruiny.
- dług Gdyni to 526 mln PLN na koniec 2013r (budżet Gdyni to coś koło 1,2 mld , więc prawie 50% rocznego dochodu to zadłużenie)
- wszystkie medialne rzeczy typu heinekeny, cudowiani, air show, sylwestry w Gdyni itp są z kredytu
- tylko od 2010 r. Szczurek zadłużył Gdynie na ponad 200 mln.
- co roku deficyt budżetu
- 100mln PLN do zwrotu za lotnisko, myślę ze podatnicy poniosą koszty czyli podniesie podatki
Jeśli mielibyśmy mieć takiego Szefa u nas w Gminie, to nie dziękuje. Jako mieszkaniec Bojana, nie życzę sobie abyś wspominał o dorównywaniu tak niegospodarnej osobie.
Kolejna sprawa, Wójt jest od wykonywania uchwał radnych, a nie na odwrót. Chyba to logiczne, żeby w każdej gminie była opozycja, nie ważne której opcji politycznej. Ważne, żeby radni zajęli się rzeczami , które pomogą zwykłemu "Kowalskiemu" a nie kolegom z układu.
W żadnym postulacie , czy to grupy Kalkowskiego czy tej drugiej grupie, nie znalazłem nic o obniżce podatków, o wprowadzeniu zakazu uchwalania budżetu z deficytem, nic o promowaniu małych i średnich firm.
Każdy pisze o drogach o oświetleniu. Wszystko ok, ale budować z głową. Mowa tu o niezaciąganiu kredytów na 15-20 lat. Skoro nie ma pieniędzy, to zmniejszyć liczbę urzędników. Po co 2 zarządców hali w Bojanie i Szemudzie, wystarczy jeden. Po co tyle ludzi w pokojach UG? Czemu muszę dzwonić do Gminy i podawać stan licznika wody, chce to robić przez internet. Dużo jest tego typu rzeczy, które można by poprawić i zmienić. Czemu gmina organizuje festyny i inne tego typu zabawy z podatków? Socjalizm trzeba zakończyć. Chesz się bawić, baw się za swoje.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5
Co do Szczurka szczerze popieram, całe rzycie mieszkałem w Gdyni, zero wsparcia z miasta w sprawie kanalizacji, dróg lokalnych. Zadłuża miasto na potęgę. Rozwija tylko śródmieście, centrum, ale zapomniał o rozwoju dzielnic, efekt marketingowy ma znakomity, ale chyba nie jest w stanie zajmować się już tym co jest ludziom potrzebne na co dzień. Lotnisko, air red bull show, sylwester to są potężne koszty dla miasta. JA NIE CHCĘ TAKIEGO RZĄDZENIA W BOJANIE. MY POTRZEBUJEMY DRÓG, OŚWIETLENIA, BEZPECZEŃSTWA I SPŁATY ZADŁUŻENIA POPRZEDNIEGO WÓJTA. Jak Kalkowski przejmował stanowisko dług był 20 mln, on doprowadził do największych inwestycji w Bojanie od 20 lat w ciągu roku, a pomimo to zadłużenie zmniejszył do 18 mln. Na wątku MK nie chciałem zachwalać wójta bo był to wątek założony przez MK, ale ten wątek jak rozumiem jest bardziej ogólny więc poprę otwarcie obecnych radnych i wójta, nie dlatego, że uważam ich za bezbłędnych ale alternatywa jest wręcz groźna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11
Ja chciałbym zwrócić uwagę, że takie rozdanie gdzie wójt jest z naszych okolic i tutaj ma głównie swoich wyborców i ma swój komitet w radzie daje właśnie nam z Bojana szansę rozwoju, gdzie wójt ma inwestować jak nie tam gdzie tych wyborców może zdobyć najwięcej, czyli u nas w Bojanie. Efekty takiego podejścia widać już teraz. Podchodząc pragmatycznie najlepiej by było jakbyśmy wybrali Kalkowskiego i jego komitet. Jeżeli wybierzemy trzech radnych i każdy z innej parafii to nawet między sobą się nie dogadają (nie wiem czy z Panią Kordylewską można się porozumieć nie realizując jej wizji), a co dopiero przepchnąć projekty dla Bojana przez radę. Jeżeli jeszcze będzie tam wójt np. z Szemudu (co próbuje nam wcisnąć kandydatka Kordylewska) to wrócimy do czasów poprzedniego wójta, który zadłużył gminę na 20mln, a w Bojanie infrastruktura nie drgnęła. Obecny wójt oddłużył gminę o 1.5 mln a inwestycje w Bojanie każdy widzi. Zdaje się, że nie zatwierdzenie budżetu to wynik właśnie frustracji radnych przeciwników wójta których na chwilę obecną jest w radzie większość. Pewnie zaraz zostanę wyzwany od pupilków wójta, ale do tej pory nie uczestniczyłem w życiu Bojana, przeprowadziłem się z sąsiedniej wsi w zeszłym roku i tak obserwuje z boku i słucham jak to wszystko w Bojanie wygląda i taki jest mój pogląd. Na forum MK dyskutuję z kandydatką na radną, ale obóz który ona reprezentuje jest zgubny dla Bojana. Ludzie którzy tam są przez lata blokowali inwestycje dla Bojano. Ludzie pomyślcie pragmatycznie, po prostu co się nam opłaca bardziej !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
Panie Czesławie, mógł Pan to napisać również w moim wątku.
Jeśli Pan pozwoli sprostuję. Przeglądałam sprawozdanie z wykonania budżetu. Z tego co pamiętam to na koniec czerwca 2013 dług wynosił ok 15,5 mln, a na koniec czerwca 2014 było to już 18,5 mln. W 2013 nowy wójt zaciągnął kredyt (nie wiem na co bo w sprawozdaniu tej informacji nie znalazłam) w wysokości 4,9 mln. Kapitał z tego kredytu nie jest spłacany tylko odsetki, które w pierwszym półroczu tego roku wyniosły 84 tys. zł.
Jeśli zechce się Pan ze mną spotkać to ja chętnie z panem o wykonaniu budżetu porozmawiam, to akurat moja dziedzina zawodowa.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Sadd'zie w gdyni ruiny nie widać no chyba, że chce się ją zobaczyć. Zobaczymy 17 listopada czy tak jak Ty uważa większość gdynian, wg sondaży co drugi gdynianin będzie głosował na samorządność. Pamiętaj, że bez kredytów/linii kredytowych to byśmy mogli sobie pomarzyć o dofinansowaniach z UE na rozwój infrastruktury. Pamiętajmy też, że trzeba teraz o nie mocno walczyć na najbliższe 4 lata, później już nam nikt nic do niczego umownej połowy nie dołoży. Szemud jest gminą wiejską, jak Ci się nie podobają dożynki, które są w większości sponsorowane przez prywatnych przedsiębiorców to źle wybrałeś miejsce zamieszkania. Odnośnie pracy wójta z wiki :
-przygotowywanie projektów uchwał rady gminy
-określanie sposobu wykonywania uchwał
-gospodarowanie mieniem komunalnym
-wykonywanie budżetu
-zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.
a więc to coś więcej niż "Wójt jest od wykonywania uchwał radnych, a nie na odwrót".
Jak byś odrobinę się zainteresował i poszedł na spotkanie wyborcze radnych i wójta to byś wiedział jakie procesy zmian w urzędzie gminy rozpoczął i w jakim kierunku chce podążać. O podatkach też wspominał ale Ciebie ani jedni ani drudzy nie interesują, dlatego szkoda czasu na dyskusje. Ty chcesz (przepraszam "nie życzysz sobie") i masz do tego pełne prawo, pamiętaj że bez Twojego zaangażowania gmina będzie o nie uboższa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Konsolidacja. Stare niekorzystne spłacone nowym.
Budżet dwa razy był sprawdzany przez izbę obrachunkową, rozumiem że za mało.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10
Chce mi Pan powiedzieć, że nie mam prawa przejrzeć wykonania budżetu?
No jeśli to konsolidacja to kosztowała nas bez mała jakieś 3 mln.
Oj tam, bagatelka.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5
Zadłużenie gminy przy przejmowaniu urzędu przez Kalkowskiego było około 20 mln, zasięgnięcie obecnego kredytu na około 5 mln to zwykłe refinansowanie przy niższym oprocentowaniu, przy obecnych niskich stopach to była konieczność bo poprzedni wójt nad tym kompletnie nie panował.
Co do propozycji spotkania z Panią Małgorzatą to uprzedzam, że mam żonę, a sam jestem atrakcyjnym mężczyzną po 50 i chętnie się spotkam ale po wyborach. Moją ocenę buduję na bazie moich obserwacji i spotkań z ludźmi, na przestrzeni 4 lat, a nie spotykając tuż przed wyborami. Ja lubię fakty, a nie bajere.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12
Bez urazy, ale sprawozdanie z wykonania jest w "internecie". Ma pani wątpliwości proszę udać się do źródła do Gminy jeśli dalej będzie Pani miała wątpliwości proszę złożyć doniesienie na wójta do prokuratury o nie gospodarność i działanie na szkodę gminy. Bez jakichkolwiek dowodów proszę nie obmawiać jak i Pani nikt nie obmawia. Pani nawet nie spekuluje to są oszczerstwa. Brudna zagrywka.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
Na Pani wątku niejaki ~mh za oszczerstwa grozi sądem mieszkańcom Bojana za uwagi o takim charakterze w Pani kierunku, więc tu zgadzam się z ~adim, jak Pani ma konkretne zarzuty to trzeba było je od razu zgłosić, a nie teraz sugerować coś tydzień przed wyborami
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11
Panie Adi
pan ma jakiś dziwny dar wkładania w usta ludziom słów których nie powiedzieli.
Ja tylko napisałam, że został zaciągnięty kredyt na 4,9 mln i w sprawozdaniu nie znalazłam info na co.
TO PAN NAPISAŁ, ŻE BYŁA TO KONSOLIDACJA.
Inni twierdzą, że kredyt był na halę. Nie wiem, bo na żadną z tych informacji nie trafiłam.
Jednak jeśli to konsolidacja jak Pan twierdzi to kosztowała nas 3 mln i to jest fakt, a nie pomówienie. Jeśli kredyt był na inny cel to zadłużenie się również zwiększyło.
Nikogo nie obmawiam i nic nie spekuluje, TO PANA SUGESTIE, a nie moje.
Proszę mi tylko powiedzieć po co Pan tu tak na naszych wątkach miesza skoro nie jest Pan mieszkańcem Bojana? Po 2 spotkaniach przedwyborczych Pana osobę nie było trudno skojarzyć.

Panie Czesławie,
nie interesuje mnie czy Pan jest atrakcyjny czy nie i czy ma Pan żonę czy nie. Zaproponowałam spotkanie służbowe, przedwyborcze, więc proszę sobie niczego więcej nie dopowiadać.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szanowna Pani,
ja Pani nic "nie wkładam", nawet bym nie śmiał. Kierując się Pani retoryką też "tylko" napisałem. W kwestii kredytu Pani dalej swoje i ponoć ma Pani "zgodę" budować ach... jakoś tego po prostu nie widzę. Wg kwitów jest 1mln mniej wg Pani jest 3mln więcej - trudno.
Pani ugrupowanie w Bojanie nic nie zorganizowało (spotkania wyborczego) a szkoda, to słuchałem Państwa na innych spotkaniach. Z naciskiem na "słuchałem". Rozumiem, że przyjęła Pani taktykę Palikota i o wszystko pyta?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10
Do MK:
zgadzam się, zapędziłem się troszkę, nie miejsce i nie czas na takie rozmowy o charakterze osobistym.

Apropo kredytu to ja, a nie adi pisałem o refinansowaniu (chyba że coś przegapiłem) i stanowczo podtrzymuję bo wiem coś o tym. A do Pani MK mam pytanie, żeby dowiedziała się od swoich kolegów z komitetu kto zarobił na tych żółtych barierkach bo na ten temat zdaje się wszyscy są zgodni, że to przekręt, a zdaje się, że źle adresujemy ten zarzut, bo to chyba Pani koledzy nam zafundowali ten atrakcyjny element podwójnego płotu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
Panie czeslaw rozwin Pan temat barierek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Czesławie,
odpowiem na Pana pytanie Pana słowami
cytat:
"jak Pani ma konkretne zarzuty to trzeba było je od razu zgłosić, a nie teraz sugerować coś tydzień przed wyborami"

Więc jak ma Pan konkretne zarzuty, że to przekręt i ktoś na tym zarobił to proszę to zgłosić do prokuratury.
Jeśli ma Pan pytania do pozostałej części komitetu to proszę te pytania zadać jego członkom, a nie mnie. I nie rozliczać mnie ciągle za coś co nie było moim udziałem. Równie dobrze ja mogę mieć pretensje do Pana, że te płotki stawiali, a Pan nie protestował.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Podsyłam Panu link do dokumentu:
WYTYCZNE STOSOWANIA DROGOWYCH BARIER OCHRONNYCH
NA DROGACH KRAJOWYCH

http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/z/zarzadzenia-generalnego-dyrektor_2677/documents/Wytyczne_Bariery.pdf

Proszę poczytać poanalizować i zgłosić się chyba do Urzędu Wojewódzkiego, bo to im ta droga podlega.
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
No Panie Czesławie, "grubo" Pan pojechałeś, za takie pomówienia znów mogą nam coś wymoderować. Bardzo bym prosił o jakieś konkreta, ponieważ zarzut jest gatunkowo ciężki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem o co chodzi, ale Pani MK założyła swój wątek, a teraz zaczyna rokręcać awanturę na kolejnym...
Szanowna Pani, jeśli ktoś będzie zainteresowany rozmową z Panią, to zapewne odnajdzie wątek Pani autorstwa i tam podyskutujecie.
Pani zachowanie na forum zaczyna przypominać mi ostatnie zebranie wiejskie. Była tam pewna pani, która nie dała nikomu dojść do słowa, skakała z tematu na temat i wszystkim przerywała. Jednocześnie cały czas uważała, że to ona jest pokrzywdzona, że to jej przerywają i ją próbują zakrzyczeć. Przez tą właśnie Panią zebranie stało się mało merytoryczne bo jedynymi tematami w pierwszej godzinie były te poruszane przez tą właśnie panią. Co wiecej osoba ta wykazała się stosunkowo małą wiedzą na temat infrastruktury w naszej wsi i niezbyt mądrymi pomysłami.
Przykłady:
1. Propozycja placu zabaw przy głównej drodze wojewódzkiej, podczas gdy jest u nas może i zaniedbany ale plac zabaw w dużo lepszej lokazlizacji bo za szkołą. Osoba ta nie dała sobie tego na zebraniu powiedzieć, myślała, że jest to na terenie szkoły i nie ogólnodostępne.
2. Siłownia pod chmurką - mamy nową halę, z tego co wiem jest tam siłownia. Oczywiście głównym argumentem była odpłatność, ale chciałbym zobaczyć w jakim stopniu użytkowana byłaby siłownia zewnętrzna zima? Jaki to ma sens, wywalanie kasy dla zasady?

Znakomita część obecnych (w tym ja) była zirytowana wspomnianą postawą, ale oczywiście zostaliśmy okrzyknięci klakierami wójta, co według mnie było absurdalne, ale cóż.

Pytanie: Czy osoba z tym swoiście awanturniczym podejściem na zebraniu to może Pani MK? Czytam, że na spotkaniu z wójtem również się Pani pojawiła i z tego co rozumiem skupiła na sobie sporo uwagi.
Jeśli tak, to proponuje się nieco zastanowić nad poziomem swego egocentryzmu i chyba nie jestem odosobniony w tej opini.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 14
Szanowny zxc, sondaże robione są na zlecenie. Ktos zamawia sondaż i oczekuje konkretnych wyników. Radziłbym, nie sugerować się sondażami. Jest to najzwyczajniej w świecie narzędzie manipulacji. Kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą. Proszę podać źródło sondażu, o którym Pan/Pani wspomina.
Nie obchodzi mnie Gdynia, jestem mieszańcem Bojana. Mimo tego, widzę tam tzw "ruinę". Ruinę w nierównomiernym rozwoju Gdyni. Od kilkunastu lat brak woli wybudowania tunelu pod torami w Chyloni, brak porozumienia z GDDKIA w sprawie Estakady, brak pomysłu na tzw industrialną część Gdyni, mam na myśli ul. Hutniczą, i okolice, bezsensowne wydatki na promocje Gdyni, a w zasadzie na promocje Prezydenta Miasta Gdynia, itp itd.
Dofinansowanie z UE na drogi w Szemudzie? Która droga była wybudowana z dotacji? Szanowny mieszkańcu Bojana, zapamiętaj, UE najpierw zabierze, a potem łaskawie odda, ale pod warunkiem, że wydasz pieniądze tylko na to , na co UE ci pozwoli. Aha, ale pozwolą ci coś wybudować jeśli na resztę weźmiesz kredyt.
Jeśli chodzi o Wójta i rade gminy. Rada gminy jest organem stanowiącym i kontrolnym, a Wójt organem wykonawczym i reprezentuje Gminę w terenie. Wójt może przygotować budżet. Oczywiście to tak w dużym skrócie.
Nie muszę chodzić na spotkania, efekty widzę bez tego, np. Rada Gminy zgodziła się na podniesienie wynagrodzenia Wójta w 2013 (była to jedna z pierwszych uchwal Rady, po objęciu przez p. Kalkowskiego stanowiska Wójta). Widzę, że w 2013 zaciągnięto kredyt na ponad 4 mln. Widzę jeszcze inne rzeczy, ale szkoda Tobie czasu na dyskusje.
Gdyby dożynki były robione przez prv osoby, to Gmina/Wójt nie byłaby patronem. Czy te prv osoby płaciły Gminie za reklamę? Wątpię!
Chcesz się bawić baw się za swoje. To czy mieszam w Bojanie czy w Gdyni nie ma znaczenia. Jeśli nadal będzie społeczne poparcie na tego typu zabawy to czy ja mieszam tu czy tam nic nie zmieni. Mówię o całej Polsce, a nie tylko o naszej gminie.
Jeśli chodzi o tegoroczne wybory, z braku alternatywy trzeba wybrać mniejsze zło.Kalkowski, niestety jest lepszy od kontrkandydatki, to jest fakt. Radni? No cóż, Jacek nie myśli o Gminie ani o mieszkańcach (blokował budowę Biedronki) dlatego pokaże mu czerwoną kartkę podczas wyborów.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście miałem na myśli Jacka Nawrockiego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szanowna Pani MK, o wykonaniu budżetu na 2014 r i o długach, to ja osobiście pisałem w Pani wątku jako pierwszy. Zadałem Pani nawet 2 pytania, ale nie doczekałem się odpowiedzi. Zresztą, nie ma to już znaczenia, nie ten okręg.
Ze względu na to, iż sama Pani zaczęła pisać w tym wątku, to z tego miejsca proszę poinformować swojego kolegę Pana J. Winogrodzkiego o istnieniu tego wątku i o to, aby zabrał tu głos.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tok.Fm w zeszłym tygodniu (debata kandydatów w sobotę o ile pamiętam?) i szczegóły dzisiejsza wyborcza. Poczekajmy do wyników wyborów to pomarudzimy w innym wątku o Gdyni. Dotacje - w Szemudzie droga może nie (i tu trzeba pomyśleć nad zmianami w dziale inwestycji UGS wójcie) ale kanalizy, place zabaw, cześć hali w bojanie itd. Kasa wójta - zgoda, pewnie i u Ciebie kasa w portfelu musi się zgadzać bo u mnie musi. Kompetencji wójta - wg Ciebie wójt to parobek rady gminy, tak była za poprzedniego wójta który potężnie zadłużył gminę a tego rozwoju za 20 mln nie widać, no ale teraz to idzie na konto byłego wójta a nie ówczesnej rady gminy - ciekawe dlaczego?. Co do Twoich wątpliwości dot. kredytów / budżetu, można było zadać pytanie wójtowi jego zastepcy, zresztą teraz też można zamiast powielać czyjeś domysły. Ty widzisz tylko mankamenty masz do tego prawo, ja staram się dostrzegać też pozytywy, także w opozycji - MK rozpoczęła ciekawą dyskusje na temat dróg i warto nad tym się ukłonić. Co do sponsorów imprez... na dożykach zawsze jest cała litania osobób którym się dziękuję za pomoc w organizacji i sponsoring, gmina też jest i to jest prawda, ale Tobie chodzi o sam fakt nawet jak da 1zł to będzie bee prawda?. Co do Pana JN się nie wypowiadam mam swoje zdanie (zresztą podobne). Natomiast, RK miejszym złem od ECH? Ja nie rozpatruje ich w kategorii zła, ale ich programu, tego co mają co powiedzenia, i oboje raczej nie są źli.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zgadzam się bezwzględnie z sald .

Jednak w drugiej grupie , nie pana Kalkowskiego jest postulat o wspieraniu i promowaniu małych i średnich firm : punkt 6 b .

W ulotce pana Winogrodzkiego , okręg 15 , jest również w programie promowanie i wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw , a co za tym tym idzie przeciwdziałanie bezrobociu .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli Tok FM, reżimowa stacja, jest dla kogoś oknem na Polskę i Świat to gratuluje "szerokich" horyzontów. Przypomnę tyko , że właśnie Tok FM nie zaprosiła na debatę, zarówno w Gdyni, jak i w Gdańsku, Lublinie wszystkich kandydatów , a tylko tych, którzy są z jedynie słusznych partii politycznych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Co do żółtych barierek to faktycznie trochę przesadziłem, przeczytałem wcześniej na wątku MK sugestie na temat tego, że ktoś zarobił na tych barierkach i dlatego skierowałem to pytanie do MK, bo z tego co pamiętam to koledzy z jej komitetu wtedy byli przy władzy i powinni coś wiedzieć. Ja swojego czasu na jednym z zebrań poddałem w wątpliwość część z tych barierek (bo oczywiście nie wszystkie, nie neguje stawiania ich tam gdzie ma to sens) i nawet spotkałem się ze zrozumieniem ale było już dawno po zatwierdzeniu projektu więc można było sobie tylko pogadać. Natomiast źle sformułowałem zdanie, przyznaję, że nic nie wiem o żadnym przekręcie i nie takie miałem intencje pisząc to, a jedynie wskazanie na niegospodarność, bo dla mnie barierki za którymi jest metrowy pas trawy, a potem następne ogrodzenie są bez sensu. Że droga wojewódzka to wiem, ale wiem też lokalne władze uczestniczą merytorycznie w takich inwestycjach (zwłaszcza projekcie) co jak pamiętam z zebrania same potwierdzały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
można zdziałać patrz na działania sołtysa z kieleńskiej huty "Razem z wójtem można jeszcze więcej"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
z ciekawości sprawdziłem jakie były ostateczne wyniki wyborów na Radnego z naszego okręgu 15, 88 osób na Winogrodzkiego, ok 230 (nie pamiętam dokładnie) na Nawrockiego. Frekwencja około 58%.
De facto Nawrocki reprezentuje mniej jak połowę mieszkańców naszego okręgu. Zastanawia mnie, dlaczego tak mało ludzi dało żółtą kartkę Nawrockiemu za jego "ekscesy" w sprawie dyskontu (przedkładał interes własny nad interes mieszkańców).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Debata wyborcza 17 kwietnia godzina 14.15 (14 odpowiedzi)

Nareszcie będzie szansa na merytoryczne porównanie kandydatów.

Glosujcie (12 odpowiedzi)

Dalej na kalkowskiego i jego pryncypałów to w Bojanie napewno zobaczycie zmiany na lepsze jak...

Mieszkanie w bliźniaku (58 odpowiedzi)

Jak się państwu mieszka w bliźniakach? Pytam osób którzy wybrali taki dom i w nim mieszkają, za...

do góry