Widok

opinie o dzielnicy

Witam przymierzam sie do zakupu mieszkania na orunii dolnej i wpadły mi propozycje w blokach przy głuchej i równej gdzie są bloki 4 piętrowe i dwa dwupiętrowe. Jak bezpieczeństwo okolicy? Słyszałam że nie jest żle i raczej spokojni ludzie mieszkają. Jak szkoła nr 16? Jakieś opinie? Czy pociągi przy torach obok tych bloków przejeżdzają często? Przeraza mnie trochę,że nie ma zabezpieczenia i dziecko może wejśc na nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkanie na Oruni Dolnej?
Nigdy w życiu.
Jedna z najgorszych dzielnic Gdańska i praktycznie sam slams i patologia.
Nigdy w życiu, przenigdy.
Poprawia się na lepsze, ale i tak jeszcze mieszka tam za wiele patologi, żeby kupić mieszkanie.
Nie dawno jeszcze nie można było spokojnie rowerem jeździć, żeby nikt nie ukradł.
Towarzystwo wiecznie pijane, strach wyjść z domu.
Nie mieszkam, nie mieszkałam i mieszkać nie będę, ale nie raz byłam i nie zapuszczam się tam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 42

Skoro nie mieszkałaś to nie rozumiem po co się wypowiadasz?. Mieszkam na równej. Wczesniej mieszkalam w srodmiesciu i powiem szczerze TUTAJ jest o wiele spokojniej. Nie ma tu zadnego Slumsu. Patologię można spotkać w każdej dzielnicy Gdańska a tutaj wcale nie jest jej więcej niż nigdzie indziej. Cicha okolica budynki przy rownej maja wjazdowa brame automatyczna wiec nie trzeba sie martwic o samochod, pociagi czesciej jezdza w nocy ale przy zamknietych oknach, nie slychac ich wcale. Sasiedzi uprzejmi i w gruncie bezproblemowi. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 7

jeszcze pare lat i inni beda nam zazdroscic i pluc sobie w brode, ze nie kupili tu nieruchomosci wczesniej, kiedy jeszcze bylo tanio. tylko co sprytniejsi to robia, i zacieraja rece ze kupuja w dobrych cenach, a popyt rosnie. ta okolica nie jest juz taka jak byla kiedys, ale kilka lat potrwa zanim gdanszczanie to zrozumieja
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

To sa bardzo przyszłościowe tereny. Wystarczy popatrzeć na plany miasta na najbliższe lata (trwający remont mostu nad Radunią, potem Starogardzka ma być po dwa pasy w każdą stronę, Kampinoska ma iść nad Traktem, mają zrobić nowe przejazdy nad torami kolejowymi itd). Wtedy to bardzo ruszy. Mieszkamy tu z rodziną od wielu lat. Widzę ile sie zmieniło, zupełnie inna dzielnica niż 30-40 lat temu, prawie jak inny świat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sama jesteś patologia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mieszkałem na Oruni Dolnej 9 lat i dobrze znam tą dzielnicę normalni ludzie troche więcej bezdomnych niż zwykle sporo wandali, a nawet złodzieji, ale większość to normalni mili ludzie, a co do bezdomnych to nie ma co ich się bać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

to nie sa przyszlosciowe tereny w Gdansku, warto sie rozejrzec lepiej, kupisz tu mieszkanie a potem nie sprzedasz albo sprzedasz 20 tys taniej. Po co, skoro w innych dzielnicach zarobisz te 20 tys
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 18

to sa wlasnie przyszloscowe tereny .......... ,narazie brak tu lini tramwajowej , czegos na ksztalt centrum handlowego . Polityka miasta zdaje sie jest taka zeby pozbyc sie -zrewitalizowac przez wyburzenie szeregu kamienic na za torzu (przy ul Za Torze ) ,pozbywanie sie kamienic komunalnych dotyczy tez ulic Radunskiej , Rejtana , Malomiejskiej ,Podmiejskiej i sprzedarzy dzialek deweloperom .
Patoli jest tu tyle samo co na Zaspie czy Przymorzu ,wiekszosc to ludzie zapracowani .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja tez tu mieszkam od lat, i nie rozumiem tej nagonki, jedno mieszkanie juz a za drugim sie rozgladam. do wynajmu. tanie, blisko do centrum, a okolica spokojna. co sprytniejsi, zyskuja, na tym ze wielu wierzy ze jest to zla okolica.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludzie chętnie sie tu budują, wynajmują mieszkania czy pokoje. Widzę jakie jest zainteresowanie. W ciągu paru ostatnich lat przybyło mi sporo sąsiadów, którzy się obok pobudowali. Ludzie często pytają gdzie u kogo można wynająć pokój lub mieszkanie. Świadczy to o tym, że ciągle coś sie dzieje i zmierza to w dobrą stronę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokladnie. Od niedawna mieszkam na Związkowej. Jest tu spokojnie i przyjaźni sasiedzi. Jest cicho i milo.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgadza się, Orunia jest bardzo ciekawym miejscem do mieszkania, bardzo spokojnym i rozwojowym. Plany miasta na rewitalizację robią duże wrażenie. Śmieszy mnie jak ludzie powtarzają opinie o Oruni, a nawet nigdy tam nie mieszkali. Proponuję zachować więcej rozwagi i zająć się czymś pożytecznym. Do końca 2021 r. będzie wykonana modernizacja wielu budynków i parków, park Oruński po rewitalizacji zaczął przyciągać wielu Gdańszczan i turystów, zresztą otrzymał ostatnio nagrodę i jest stawiany na równi z parkiem Oliwskim. Lokalizacja atrakcyjna, bardzo blisko Gdańsk główny i piękne Żuławy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja również pozwolę sobie napisać o Oruni jako jej mieszkanka. Nie pozwolę nikomu na pisanie niepochlebnych opinii na jej temat z zasłyszanych dawnych historii typu "Nie mieszkam ale się wypowiem". Na bieżąco śledzę działania miasta mające na celu rozwój naszej dzielnicy. Jestem zachwycona inwestycją związaną z rewitalizacją Parku Oruńskiego, otwarciem miejskiego basenu, z promowaniem Oruni (m.in. organizowanie "Spacerów przez lokalnych przewodników", urodziny Parku Oruńskiego, obchody 680-lecia Oruni) realizacją projektów Budżetu Obywatelskiego i wieloma innymi działaniami w tym także skierowanych do najmłodszych mieszkańców. Jako mieszkanka Oruni zawsze z dumą opowiadam o niej wszystkim znajomym. Więc zamiast narzekać i pisać nieprawdziwe opinie, proszę wszystkich o zapoznanie się z historią oraz realizowanymi inwestycjami naszej w dzielnicy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam bo niema alternaty i sposobności uciec.
Prawdę napisze ci o tej okolicy, o dzieci się nie-bój krzywdy im tu nie robią.
Rowery to znikają jak zaczarowane. I to bez znaczenia jakie. A starych jest tu więcej nisz ustawa przewiduje. To też na dzieci skargi na sto procent będą. A przez ustawę śmieciową mają paranoje to też śmieci lepiej wynosić w totalnej ciemności. Bo inaczej prześwietlą ci śmietnik a broń borze remont. To będą stali pod wiatą. Co do awantur wiadomo jak zaczynają trzeźwieć. W piwnicy to najlepiej weki i jakieś pierdoły bez wartości. Bo inaczej to na kłódki nie zarobisz.
A szkoła kiedyś była fajna ale co w tej chwili się dzieje nikt nie wie bo się nie interesują
z poważaniem życzliwy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15

Jajfajniejszy jest stolik na parkingu przy Zulawskiej 5 ciagle tam siedza ci sami fascynaci piwa 3-4 malzenstwa daja pokaz jak za komuny. Parodia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam na Oruni już 26 lat. 8 na Głuchej i od 18 na Rubinowej.
Większość wpisów widzę tutaj od osób, które tutaj (w sensie na Oruni) nie bywają, a jedynie powtarzają to co zasłyszeli.
Jest basen, dużo zieleni (w tym przepiękny Park Oruński), pod nosem PKP (10 minut do Wrzeszcza, niespełna 20 do Sopotu...). Z piwnicy nic, a nic nie zginęło. Nie spotkałem się też z zabieraniem portfeli czy rowerów. Tym bardziej, że wałem kanału Raduni idzie jedna z najczęściej używanych tras rowerowych.
Jest tutaj pięknie, ale żeby się o tym przekonać, to trzeba tu przyjechać i się trochę rozejrzeć :)
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 4
do góry