Widok

orzeczenie o niepełnosprawności osoba-do-obslugi-sklepu-internetowego

To chyba nie jest normalne że pracodawca żąda przesłania z CV orzeczenia o niepełnosprawności e-mailem

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/osoba-do-obslugi-sklepu-internetowego-ogl7485957.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
normalne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie ma prawa - jest to dokument osobisty. Ma prawo po zatrudnieniu otrzymać kserokopię którą sobie potwierdza z oryginału. Niestety pracodawcy czynią z tych orzeczeń pewien pożytek który jest nielegalny stąd coraz powszechniejsza praktyka w tym zakresie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest norma, mozna wysłać skan orzeczenia lub napisać jaki stopień niepełnosprawności , symbole i jak dlugo ważny.A gdzie tu oszustwo> nie rozumiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oszustwo bo będa doić państwo na część (i to nie mały wypłaty). Swoją droga mógłby ktoś podać ich do Sądu za... dyskryminację. Dlaczego koniecznie niepełnosprawny do takiej pracy. Jej charakter i "ciężkość" nie rózni się od większości biurowych i urzędniczych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co takiego robią proszę o wyjaśnienie? dlaczego jest to nielegalne?pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czym innym jest napisanie w CV: orzeczenie o stopniu niepełnosprawności np. umiarkowanym (oryginał do wglądu na rozmowie) a czym innym wysłanie kserokopii takiego dokumentu. Niestety z osobami niepełnosprawnymi wiąże się wiele przywilei i korzyści nawet w konkretnym wymiarze majątkowym. Jednakże aby je uzyskać należy mieć pracownika z orzeczeniem. Niestety obecnie jest tak że dużo osób odpowiada na ofertę, wysyła orzeczenia a pracy jak nie było tak nie ma. Proszę się nie łudzić że wysłanie kserokopii orzeczenia pozwoli Państwu zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie - jeśli faktycznie firma będzie daną osobą zainteresowana z pewnością zgodzi się na przedstawienie do wglądu oryginału na rozmowie. Niestety ponieważ tak jak napisałam sporo praktyk działania firm jest nielagalnych - bowiem na miejscu zatrudnienia przygotowanym dla osoby niepełnosprawnej zostaje zatrudniona bez orzeczenia - forum nie jest miejscem w jakim można przedstawiać schematy działania. Na koniec dodam iż sama jestem osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności jednakże jako specjalista w swojej dziedzinie nie mam tej informacji podanej nawet w CV. Orzeczenie wyciągam dopiero przy podpisaniu umowy - i właśnie tak komfortowej sytuacji zawodowej Państwu życzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuje Ci za odpowiedź, ja mam lekki stopień i bardzo często słyszę ze ten stopień nie jest potrzebny bo szukają kogoś z umiarkowanym i znacznym są z tego inne korzyści, ze szkoleniami jest podobnie ostatnio też sie dowiadywałam i z lekkim nie mam szans. pozdrawiam i życzę powodzenia również
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...

Ile zarabiacie miesięcznie? (534 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...

do góry