Widok

parafia DOBREGO PASTERZA - Gdynia Cisowa

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
wiem, ze na temat naszego proboszcza kraza juz legendy o jego dobrych i zlych dniach:)
czy ktos z was rowniez bierze slub w tym kosciele?
jak wyglada sprawa z ksiedzem proboszczem i wymaganiami co do papierow etc.
jedyne co na razie zalatwilam to termin ale bylam w pazdzierniku i fartem trafilam na ten 'dobry' dzien :)

pozdrawiam,
Agniecha

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ksiądz... ale bardziej człowiek... ze wszystkimi słabościami...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Moja koleżanka brała ślub w tej parafii i powiedziała,że tutejszy proboszcz jako jedyny nie robił im żadnych problemów:-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja sie wypowiem juz sporo po fakcie-zadnych problemow, wszystko z usmiechem i gladko a kazanie na slubie bylo piekne i tak tylko dla nas :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja dotychczas mialam bardzo dobre zdanie o Proboszczu z Dobrego Pasterza. Wrecz byl moim ulubiencem. Slub byl uzgodniony z rocznym wyprzedzeniem, wszystko mialo byc OK, w lutym poszlam dogadac szczegoly i mimo ze rozmowa byla mila to Ksiadz dal mi wyraznie do zrozumienia ze moj slub przestal byc mu na reke, a wrecz przeszkadza i mam koniecznie zmienic termin. Na pol roku przed slubem takie teksty mi strzelal! Wyszlam z placzem, parafie zmienilam, wiecej do Dobrego Pasterza nie pojde.
image
image
15 sierpnia 2009
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
oooo to w sumie żadna niespodzianka. Ale ciekawi mnie jakie teksty. u mnie też nie było problemu, ale wybieram się do niego i nie wiem czy trafie na dobry dzień... też się obawiam.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
cytuje: "zmiencie termin, sluby w swieta to sa zle sluby", "macie nr tel. do sali? to dzwoncie tu zaraz i pytajcie kiedy maja inny wolny termin i przeniescie slub" itd....
image
image
15 sierpnia 2009
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11
odświeżam
bo stare te opinie

zastanawiamy się na tym kościołem na ślub - macie jakieś świeże opinie?
wesele w 2013 :)



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jest moja parafia... ale ślub odbędzie się gdzie indziej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I cannot tell a lie, that really hepled.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może trzeba było się zapytać dla czego to są złe śluby? Proszę wybaczyć , ale jest to moja parafia od 20 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć na naszego proboszcza.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
That's way the bestest ansewr so far!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi proboszcz nie chciał udzielić ślubu, bo mąż miał tylko, chrzest. Proboszcz chciał zmusić mojego męża by miał komunię i bierzmowanie. Kiedy mój mąż nie wyraził zgody, proboszcz nie chciał dalej bawić się wpisanie pisma do biskupa o udzielenie specjalnego ślubu. Ogólnie jestem w tej parafii 7 lat, ale niestety nie mogę się do nich przekonać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12
chyba leciuchno przesadziłaś, a jak wyobrażasz sobie ślub bez wcześniejszych sakramentów, co ksiądz przyjdzie pokropi wodą, założycie obrączki i wsio? Ślub to nie jest żadna heca, jasełka to przysięga przed Bogiem i warto się nad tym zastanowić co robicie.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1
To jest również moja parafia od dziecka, ale po przygodach i wspomnieniach z komunią św i kolędami w domu biorę ślub w innym kościele :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
kolezanka mi kiedyś opowiadała, ze jej nie chciał ochrzcić dziecka, bo oni nie mieli kościelnego, to poszli do Przemienienia i za 50zł bez problemu ochrzcili dziecko, o innych ciekawostkach tez słyszałam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
co to znaczy nie mieli kościelnego? Kościelny to co jakiś pomocnik, dzwonnik, organista nie to sakrament i to jeden z najważniejszych, a wy podchodzicie do tego jak do gumy do żucia. Gdzie jest wasza miłość szacunek dla partnera Kościół katolicki nie popiera związków nie formalnych gdyż to rodzina jest wartością, a nie życie na kocią łapę. Taki związek nie rokuje żadnej przyszłości. Podchodzicie do ślubów jak do smarkania, a to jest coś naprawdę ważnego i jeśli partnerzy mają świadomość tego sakramentu to cementuje ich związek. Proszę nie dziwcie się kapłanowi że nie robi tego co chcecie on nie jest od spełniania waszych zachcianek.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 8
A u mnie na kolędzie Proboszcz stwierdził że chyba w boga nie wierzymy, bo zobaczył w swoich notatkach że na kościół nie dajemy. W taki sposób się określa kto jak mocna w boga wierzy?
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
trudno mi z tym polemizować, powiem tylko tyle jak długo tu mieszkam i przyjmuje kolędę nigdy nikt nie mówił o pieniądzach i nie oczekiwał takich datków
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2
Właśnie się tu przeprowadziliśmy ze świeżo poślubionym mężem. Byliśmy pierwszy raz na mszy w niedzielę - podobało nam się :) Tylko kiepsko, że nie mają strony internetowej, chcemy iść na drogę krzyżową w piątek i nie wiemy na którą i czy jest... A tak właściwie to nawet nie jesteśmy pewni czy to nasza nowa parafia. Mieszkamy na Zbożowej, wie ktoś?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wasza parafia. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wg mojej wiedzy Zbożowa należy do Przemienienia Pańskiego.
http://www.przemienienie.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zbożowa należy do Przemienienia Pańskiego, ja też mieszkam od niedawna przy Zbożowej i jednak chodzę do Dobrego Pasterza, widzę, że wielu sąsiadów również
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak. Brak strony internetowej to obecnie duży mankament. Kościół (proboszcz) musi trochę bardziej wyjść do wiernych...Poza tym jest wszystko OK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ulica Zbożowa należy do parafii Przemienienia Pańskiego na Kcyńskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u nas za 1 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś się orientuje czy drugoklasiści mają Komunię Św.w tej parafii i kiedy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza parafia to jedno wielkie apośmiewisko... Inni jakoś żyją normalnie, chętnie chodzą do kościoła, msze święte dla dzieci są dla dzieci...a u nas? Oomimo, że tłumacze czteroletniemu dziecku, że zabieram ją na Mszę to dziecko nie ma ochoty chodzić do kościoła... Wszystko jest mało zorganizowane, jest dziwna atmosfera imto nie tylko między proboszczem a parafianami, ale również pomiędzy księżmi. Przykro, że każdy ksiądz który się wykazuje, angażuje, dogaduje się z wiernymi zostaje oddelegowany za sprawą proboszcza który czuje się zagrożony, bo ktoś dokonał więcej niż on...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6
Z tego co się orientuję mają Komunie św. w soboty, nie w niedziele.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanów sie co piszesz najpierw zorientuj sie w przepisach prawach kanonicznego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słusznie.......nie chcę za dużo pisać bo wiele rzeczy się dowiedziałam o Proboszczu.Niech lepiej będzie przychylny dla Parafian swoich bo i tak kiedyś prawda na jaw wyjedzie wcześnie czy póżniej!!!!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie powinien udzielać ślubu osobie bez pierwszej komunii i bierzmowania. Nie rozumiem zdziwienia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe to ten proboszcz co na pasterce 2013 pod koniec mszy mówił na ile setek tysięcy kościół wziął kredyt na remont generalny? A po mszy ministranci wręczali parafianom puste koperty?

Dziękuję, do widzenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
To się problem z proboszczem sam rozwiązał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Daruj sobie takie wypowiedzi.
każdy zasługuje na szacunek obojętnie jaki był.
ja nie miałem żadnego problemu moja komunia, bierzmowanie oraz chrzest moich 2 córek.

chciałeś zabłysnąć ???
to słabo ci wyszło.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
orientujecie sie to teraz jest proboszczem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nowy proboszcz; Jarosław Urbański z parafii w Strzebielinie. Szczęść Boże.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję i do zobaczenia na Eucharystii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego tak trudno dodzwonić się do parafii?? Jestem spoza Trójmiasta, mam ważna sprawę i nie dość, że trudno było znaleźć w internecie nr tel, to jedyny jaki znalazłam stale jest niedostępny. Nie chcę przejeżdżać taki kawał drogi w ciemno, czasem są sytuacje, ze trzeba zadzwonić, uzgodnić coś, umówić się. Poza tym... tylko jeden nr tel na tak dużą parafię? U nas jest ogólnodostępny nr tel do każdego z księży.... . Dziwne to jakieś... .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest nowy proboszcz i nowe porządki :/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba właśnie jeszcze stare i nie odnowione ;) . Poprzednio było brak komunikacji, kontaktu i stronniczość. Teraz liczymy na inne postępowanie. Może z duchem czasu zostanie utworzona strona internetowa ;) ? Jakiś dodatkowy telefon, e-mail, biuro parafialne z obsługą czy coś w tym stylu ;) ? Żeby był kontakt jak należy, dla każdego sprawiedliwie :) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
miałam styczność z nowym Proboszczem. Bardzo sympatyczny człowiek, wydaje się, że elastyczne na podejście i dobre podejście do Parafian. Oby to nie było mylne wrażenie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Oby tylko nie dawał się wciągnąć w plotki - jak poprzedni. Najgorsze gdy ktoś wierzy w to co ludzie gadają, a nie widzi rzeczywistości własnym sercem. Czas pokaże jak będzie... .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jest nowy Funpage z aktualnymi informacjami: https://www.facebook.com/DobryPasterzGdynia?fref=ts
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie dawny proboszcz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zmarł 30.09.2014 :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego nowy ksiądz proboszcz nie potrafi zmienić zwyczajów i m.in.zatrudnić sprzątaczkę do sprzatania kościoła,a prosi parafian do tego,wstyd? W dzien pogrzebu ks.Jana, po, widziałam kobiety z mopami, szmatami, miotlami sprzątające w kosciele,tak wytresowane. To był szok. Wstyd!!! I wciąż jeszcze zrzuty na ogrzewanie...I Komunia św. będzie w tym roku znowu w sobotę, jak za ks.Jana! Gdzie ta strona internetowa parafii co ponoć powstaje? Nie wystarczy być sympatycznym księdzem, ale trzeba działać, wprowadzać zmiany na lepsze. Miałam nadzieję na zmiany. Mogłyby np. się pojawić balaski jak w sąsiedniej parafii i modlitwa do św.Michała Archanioła na koniec Mszy św.. Nie lubię tej parafii. Od dawna chodzę już do parafii Przemienienia Pańskiego i chyba się to nie zmieni. Tam mnie ciągnie, tam jest lepiej. Powyższe nie podoba mi się. Czy ks. proboszcza naprawdę nie stać na sprzątaczkę (kiedyś była), żeby wysługiwać się parafianami do sprzątania kościoła? To chyba się nazywa sknerostwo. Na pomnik dla ks. Jana też wciąż nie ma?...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie podoba Ci się, chodzisz do sąsiedniej parafii to po co komentujesz??!! Sprzatasz ten Kościół? Nie? To się nie wypowiadaj! Są Panie które robią to z chęcią i przyjemnością!!! Pomnik dla Księdza Jana jest i jest piękny, nowy Ks. Proboszcz nie tylko jest sympatyczny ale też godnie zastępuje naszego Ks. Jana! Wolalabys gwiazdora jezdzacego super fura, prowadzącego stronę internetową i wynajmującego firmę sprzątające? To jest Kościół a nie Firma!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Komentuję, bo parafia Dobrego Pasterza jest faktycznie moją parafią i mam do niej blisko. Ale wciaz nic sie tam nie zmienilo. Ta, sprzątają z chęcią i przyjemnością...Księża co tydzień 'proszą' do sprzątania, szukają frajerki do sprzątania i śmieją się po cichu, że takie znalazły. A sami co robią. Ksiądz powinien zatrudnić sprzątaczkę i jakieś pieniądze jej za to płacić, nawet jeśli niewielkie a nie bezczelnie wykorzystywać parafian. Oni mają swoją pracę zawodową, mają jeszcze przychodzić sprzątać, za darmo?!!! W sąsiedniej parafii jest opłacana sprzątaczka i tam jest nawet kilku kościelnych. Wiem, że jest pomnik (pieniądze na to z tacy i od rodziny). Z tego co wiem ks.Proboszcz nic nie zmienia, jest wszystko po staremu, jak za ks. Jana. Nie ma wynajmować firmy ale zatrudnić sprzątaczkę!!!!! Ja napewno nie poszłabym sprzątać, chyba że mi zapłaci. Pytałam się ks. Proboszcza dawno temu o stronę internetową, powiedział, że powstaje, powiedziałam to super, a jej wciąż nie ma! A sąsiedniej parafii jest i często wchodzę aby sprawdzać różne informacje a tu wciąż nie ma!!!! A też wchodziłabym. A wszystko to dzięki ks. Janowi, on to wszystko wymyślił a obecni księża podtrzymują to bo przecież tak jest wygodnie. Wstydu nie mają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Napisałam Ci juz- nie podoba się to sobie chodź do Kościoła tam gdzie Ci pasuje!!!!Nikt Cię o sprzątanie nie prosi, a ja znam osobiście Panie, które robią to z ochotą!!!Przestań krytykować- idź się lepiej pomodlić...do "Przemienienia"!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jak robią to z ochotą to niech sobie robią to z ochotą, ok. Modlę się codziennie, jutro idę na Mszę św. i modlić się do parafii Przemienienia Pańskiego. Ciebie też zachęcam, zajdź tam. Uwierz mi tam jest duch modlitwy, tam jest Jezus żywy. Widziałam Go. Ks. Jan jest już w Niebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W zeszłe święta Bożego Narodzenia, ks Jarek poprosił młodzież o strojenie choinek i sprzątanie na pasterke. Sam przyszedl, pomógł nam, ks Mateusz tez. Wiec nie mow ze nic nie robia i sie smieja. Bylo nas duzo, szybko sie z tym uporalismy. Kazdy przyszedl z własnej woli. Nikogo nie zmuszali. Po tym wszystkim ks Jarek poczęstował nas cukierkami i dal kalendarze. Byla mila atmosfera, kazdy sobie pomagał. I zgadzam sie, jezeli Ci sie nie podoba to nie chodz. fakt, mogło by byc lepiej, jak zawsze, ale cieszmy sie tym co mamy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
parafiadobregopasterzajestsuper
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie ta strona internetowa??nawet ogłoszeń nie można sprawdzić....a szkoda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
strona internetowa https;//www.facebook.com./dobry pasterz gdynia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Cisowa

Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza - kobieta przy ołtarzu (10 odpowiedzi)

Od chwili gdy w parafii pojawil sie nowy proboszcz przy oltarzu przed Msza zaczela sie krecic...

Zbożowa (9 odpowiedzi)

Położenie inwestycji w dzielnicy Cisowa daje możliwość komfortowego dojazdu z niej do centrum...

do góry