Widok

pierwsza szosa

Czy triban500 to dobry wybor na pierwszy rower szosowy do pokonywania nie więcej niż 300 km na tydzień?
Czy lepiej szukać w uzywkach(budżet do 1800+/- 200)??

Obecnie jeżdżę na starym(ale jarym) mtb, ale brakuje mi tego czegoś, i mam nadzieję że kupno jej to będzie strzał w dziesiątkę.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Triban na początek nie jest zły. Sam nie testowałem na drodze, ale słyszałem dobre opinie. Wiadomo, używana szosa z wyższej półki w dobrym stanie będzie lepsza, ale weź znajdź w swoim rozmiarze, gdzieś w okolicy, żeby przetestować, żeby była w dobrym stanie i żeby ktoś nie chciał za nią zbyt wiele ;)
Jak takie poszukiwania zaplanujesz sobie na zimę, to może się udać. Sezon się kończy, ludzie zmieniają sprzęt. Przez zimę poszukasz, do wiosny może kupisz. A gdyby się nie udało, to kupisz tego Tribana. Jest ciężki, jest na niskim osprzęcie, ale wszystko co szosa powinna mieć, to ma :)
Tak bym właśnie Tobie radził, poszukać czegoś dużo tańszego, używanego, w granicach połowy swojego budżetu, ale żeby już miał aluminiową ramę i karbonowy widelec (bez uszkodzeń). I tak pewnie z czasem się okaże, że np. wolisz szerszą kierownicę, albo krótszy mostek. Wtedy, o ile nadal będziesz chciał szosę, możesz sprzedać ten który będziesz miał bez większej straty i kupić coś lepiej spasowanego. Albo możesz za resztę kasy wymienić niepasujące elementy. Chyba, że nie jesteś zbyt techniczny, wtedy faktycznie weź nowy rower, wtedy masz przynajmniej gwarancję i serwis w sklepie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poczekałbym do zimy i starał się upolować meridę scultura 900.
Obecnie można dostać za 2600, w zime jest szansa na 2200.
Oczywiście osprzęt najniższy z możliwych ale sama rama do rozbudowa wraz z eksploatacją już przyzwoita.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pod względem komponentów Kross lepszy, ale nie jest wart 1500zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.bikko.pl/rower-szosowy-merida-race-lite-880-16-2013.html

brac czy nie brac?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłem Tribana 500 w lipcu jeszcze na osprzęcie sory model z poprzedniego sezonu (z tego co słyszałem nowy jest na microshifcie) i jestem bardzo zadowolony - też zastanawiałem się nad używką ale uważam że dokonałem dobrego wyboru kupując nowy (to moja 1 szosa więc specjalnych wymagań nie miałem). Sprzęt po wyregulowaniu w profesjonalnym serwisie spisuje się bdb ale po kupieniu przerzutki były rozregulowane i źle złożona tylna kaseta - musiałem kupić nową - nie bawiłem się w reklamację itp.., dokupiłem też inne pedały bo te które były oryginalnie nie pasowały mi. Polecam Tribana ale przed zakupem warto dokładnie go sprawdzić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zakupilem tribana w zzeszlym roku na wyprzedazy jakos we wrzesniu.

Przejechalem na nim Zulawy Wkolo x2 , Kociewie Kolem i rozne wypady rowerowe rzedu 20-50km.

Mam go od roku i z rowerem nie dzieje sie nic. Raz pojechalem do Decathlona zeby mi wyregulowali przerzutki i hamulce i od tej pory jest super ! Niewiem czy jest ciezki , wazy chyba 10,5kg a rozmawialem z uzytkownikiem Treka za 3200zl i jego waga to 10,2kg bodajze wiec cena o polowe nizsza, waga ta sama i jak narazie moja szosowka sprawna po roku w 100% !

Polecam ją !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~zonk, Ile zapłacileś?

szukam jaki rozmiar mam brac pod uwage, ale wszedzie sa inne przeliczniki..mam 168 cm wzrostu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmiar wybierz na miejscu. To najlepsza metoda bo ludzie są różnie zbudowani, a rowery mają różną geometrię. Wybierz z grubsza wielkość ramy i taki rower sprawdź na początku - generalnie musisz zwrócic uwagę czy ci się wygodnie trzyma kierownicę - czy nie jest za daleko lub za blisko, bo mostka się nie da wyregulować inaczej jak kupując nowy (ale i tu są ograniczenia), a reszte można w miarę wyregulować.
Oczywiscie pierw trzeba ustawić siodełko pod twoj wzrost: wysokość tak żebyś miał kolana w minimalnym ugięciu gdy są maksymalnie wyprostowane i przesunięcie przód/tył tak żeby przy poziomo ustawionej korbie kolano było na wysokości osi pedału danej nogi. To jest chwilka zabawy, no ale nie kupujesz rower na jeden weekend. Jak juz to poustawiasz, to się przejedź kawałek i zobacz czy masz komfort przy trzymaniu kierownicy we wszystkich pozycjach: dłonie koło mostka jak w zwyklej kierownicy, skrajnie do przodu czyli na manetkach i na baranku czyli na samym dole. Zwórc uwagę na wszystkie pozycje, bo jeździ się we wszystkich, a róznią się dość zasięgiem - chodzi mi o to żebyś nie poprzestał np. na pierwszej, bo to nie bedzie miarodajne - przy czym tą na manetkach traktuj jako podstawową.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
168 - to rama 54 będzie OK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zajrzyj na facebook. com/groups/gielda.3city
W chwili obecnej jest tam kilka używanych rowerów szosowych w róznych cenach. Wiadomo od kogo i pewnie. Allegro/olx odpuść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czemu Allegro odpuścić? Tam są często promocyjne ceny czy wyprzedaże sklepów, które sprzedaja nowe rowery. Ja w ten sposób upolowałem swojego Corrateca Dolomiti na Tiagrze za mniej jak 3000 - jego normalna cena to około 4000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja wypowiedź dotyczyła rowerów _używanych_.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja na Allegro wyrwałem używanego FUJI na pełnym Dura-Ace za 1600zł... i sobie chwalę. Ale w sumie może i racja, lepiej nie szukajcie używek na Allegro, mniej chętnych, to i ceny niższe :D

Zresztą, oferty na tej fejsbukowej grupie często ludzie mają wystawione też na olx/allegro. Więc zupełnie nie wiem "o co kaman".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dyskusja bez sensu.

Jak ktoś się nie zna na rowerach (szosowych) i zadaje pytanie tutaj, to lepiej niech skorzysta z oferty kogoś, kto się podpisuje na FB imieniem i nazwiskiem, a nie korzysta z niewiadomych ogłoszeń allegro/olx.

Fajnie, że kupiłeś używane fuji na dura-ace za 1600, czyli niewiele więcej, niż nowa korba dura ace. Albo rower i to dura-ace jest sprzed 20 lat, albo ma niewiadome pochodzenie.

Z mojej strony EOT. Chciałem piszacemu "Firstride dobrze poradzić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ależ bardzo dobrze, że chciałeś doradzić. Jednak tak jak z wieloma rzeczami nie ma co z góry przekreślać czegoś absolutnie. Tak samo z Allegro. Owszem, ktoś nieświadomy tematu może nie wiedzieć co jest ile warte, albo się naciąć na kradziony towar itp.
Ale przecież można też kupować bardziej selektywnie, wybrać tylko rowery z pomorskiego, zadzwonić, popytać, podjechać, obejrzeć. Można też spisać umowę kupna-sprzedaży. Wszystko jest do załatwienia.

Ja mam właśnie takie zabezpieczenie, umowę kupna-sprzedaży, z danymi osoby sprzedającej. Rower nie jest 20 letni, ale prawie, bo 10cio. Więc spokojnie, to nie jest taka okazja, która czyni złodzieja ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak sięznasz - to tak można robić. Inaczej - ryzyko!

pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez pierwsza szose kupilem uzywana na allegro, jest to giant defy 1 za ciut ponad 2000zl takze mysle ze cena spoko, rower tez w idealnym stanie, po sprawdzeniu w serwisie i ustawieniu calosci smiga az milo, wiec nie ma co przekreslac allegro czy olx
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Triban 500 jest na takie potrzeby jakie zadeklarowałeś adekwatny. Natłukłem na tribanie 11k km w tym roku bez jakichś usterek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

do góry