Widok

pomoc z mopsu dla kobiety w ciąży

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam
mam pytanie, jestem w ciąży termin mam na czerwiec. Zanim zaszłam w ciążę straciłam pracę (ze stałą umową o pracę), zaraz po tym udało mi się tylko znaleźć pracę na umowę o dzieło, pracuję tam nadal ale w kwietniu umowa mi się kończy. Jest to równoznaczne z tym iż nie przysługuje mi żadne świadczenie z zakładu pracy, ani urlop macierzyński, żadne zwolnienie l-4 ...nic. W tej sytuacji wydaje mi się że zarejestruje się w UP ... chociaż nie wiem czy rejestrują kobiety w ciąży. Niem mam prawa do zasiłku. Pracuje tylko mój mąż. Słyszałam o tym, że można złościć się do mopsu po tzw jakby drugie becikowe, lub zasiłek celowy ... Ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie. Czy może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć czy na jakieś wsparcie finansowe mogę liczyć? Jeśli tak to jaki jest limit dochodu, który do tego uprawnia. Dodam, iż nigdy nie korzystałam ze świadczeń mopsowskich
Ania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i przy okazji mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wygląda tzw. "rodzinne", jaka to kwota i komu ona przysługuje i co i gdzie należy zrobić

z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forum.trojmiasto.pl/chce-sie-udac-do-mops-u-po-pomoc-t215645,1,16.html

zajrzyj do tego wątku, jest prawie wszystko opisane.
Zasiłek rodzinny wynosi 68zł, przysługuje rodzinie w której dochód na jedną osobę nie przekracza kwoty 512zł.

Do urzędu pracy możesz się zerejestrować ( nie ma żadnych przeciwskazań do rejestracji ciężarnych), jesli nie jesteś ubezpieczona to w UP Cię ubezpieczą, ale jak sama piszesz zasiłek Ci nie przysługuję, więc możesz, ale nie musisz się rejestrować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam jeszcze, że oczywiście jeśli uda Ci się staranie o zasiłek rodzinny, to automatycznie drugie becikowe też Ci przysługuje (te same kryteria dochodowe). Jeśli Twoja aktualna sytuacja jest kiepska, proponowałabym zgłosić się po tzw. 'celówkę' - pisałam już o tym w wątku wyżej. W razie pytań - pisz :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje za odp.

ale kiedy mogę się starać o tzw. celówkę i zasiłek rodzinny ? dopiero po urodzeniu dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w każdej chwili :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o celówki to kryterium na 1 osobę w rodzinie wg. ustawy o pomocy społecznej wynosi 351zł, czyli jeśli jesteś póki co tylko z mężem to Wasz dochód nie powinien przekroczyć 702zł netto,ale.... jest cos takiego jak specjalny zasiłek celowy, o który pomimo przekroczonego dochodu możesz się ubiegać z uwagi np. na bezrobocie,konieczność zakupu leków lub zaspokojenie innych potrzeb.Pozdro
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha czyli na celówkę się nie łapię według wyżej podanego kryterium, ale na zasiłek rodzinny to chyba tak ... A mam jeszcze pytanie czy wtedy ktoś z mopsu przychodzi na jakiś wywiad czy coś w tym stylu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli składasz wniosek o celówkę to tak, wtedy przychodzi do Ciebie do domu pracownik socjalny na wywiad, jednak z góry powiem, że nie ma co się bać takich wywiadów, nawet jeśli masz w domu więcej niz komputer, czy telewizor LCD :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jsk mieszkam u mamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

Jaki wózek polecacie (25 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry