Widok

praca pokojowej w hotelu Radisson Blu, Gdańsk

Praca Temat dostępny też na forum:
po przeczytaniu ogłoszenia
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/pokojowa-ogl5307335.html
postanowiłam skonfrontować jego treść z własnym doświadczeniem i ostrzec dziewczyny, które ewentualnie zgłosiłyby się tam do pracy. Praca jest ciężka, wymagania są bardzo duże, a płaca bardzo niewysoka, wręcz skandalicznie niska jak na 5-ciogwiazdkowy hotel: studentki dostają ok. 6,20 zł na rękę, osoby nie uczące się jeszcze mniej, bo ok. 5,60 zł, oczywiście za sprzątnięcie 1 pokoju. Wypłata zależy w sumie od ilości pokoi, które się sprzątnie w ciągu miesiąca, a to również zależy od obłożenia hotelu, co nie jest stałą wartością, może się zmienić z dnia na dzień, co powoduje również takie sytuacje, jak "przymusowe wolne", czyli dni, kiedy teoretycznie powinno się być w pracy, ale się nie przychodzi, bo nie ma takiej potrzeby, a co za tym idzie, nie zarabia się pieniędzy. Wyciągnięcie 1500 zł wypłaty graniczy z cudem, także oferowanie "motywujących systemów szkoleń i wynagradzania" jest zwykłą nieuczciwością, żeby nie powiedzieć kłamstwem. Umowa opisuje jedynie sprzątanie pokoi za określoną stawkę, w rzeczywistości jednak trzeba sprzątać dodatkowo magazynki, korytarze i myć okna, oczywiście za darmo, w ramach "sprzątania pokoju" i "utrzymywania porządku w miejscu pracy".
Rotacja jest bardzo duża, wiele osób przychodzi na szkolenie i często po dwóch dniach rezygnuje, orientując się szybko, jak ciężko i szybko trzeba pracować za jak niewielkie pieniądze.
Ogólnie nie polecam i życzę powodzenia w poszukiwaniu innej pracy.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 8
dzięki Gosia - :) miałam tam aplikowac .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
praca pokojowej jest ciężka, obojętnie w jakim hotelu się zatrudnisz warunki są podobne, dlatego zanim wyrazisz swoje "zbulwersowanie" warunkami pracy przemyśl jaki rodzaj pracy cię usatysfakcjonuje.... fajnie jest być menagerem, ale do tego są potrzebne kwalifikacje
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 32
ale bredzisz dziewczyno, tu nie chodzi o to żeby praca była lekka i polegała na kiwnięciu palcem, tylko że płaca jest skandaliczna. przeczytaj sobie ile kosztuje nocleg w tym hotelu i porównaj z tym, ile płacą pracownikom.
uważasz, że ludzie nie powinni się bulwersować tym, ze zarabiają grosze i do tego są wykorzystywani? bo mycie magazynku to nie jest mycie pokoju.poza tym policz sobie, ile pokoi musisz posprzątać, żeby zarobić godne pieniądze. Dodam, że sprzątanie pokoju w takim hotelu nie polega na przetarciu półki i odkurzeniu. proponuję, zebyś zatrudniła się w tymże hotelu, skoro uwązasz, że nie ma prawa się narzekać. a moze jesteś jego menadżerem (sorry, MENAGEREM!)? no to wszystko jasne.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 12
silja chyba nie wiesz co mówisz, pracuję w hotelu dorywczo, jeśli jesteś dobra to nie ma problemu z większą ilością pokoi, 8 zł za pokój to nie znaczy, że na godzinę, w godzinę możesz sprzątnąć 3 pokoje, a dziennie 15-20 więc policz sobie ile to wychodzi i nie bredź jeśli nie masz pojęcia o tym, a tak się składa, że koleżankę Gosię znam i wiem jak pracowała i dlaczego pożegnano się z nią....
nie mówię, że to super praca, bo trzeba się natyrać żeby zarobić, ale czasami jest to wyjście jeśli chce się zarobić jakąś kasę, nikt nikogo tam nie trzyma na siłę,
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 16
po pierwsze, Gosia nie pisałą o stawce 8 zł za pokój. po drugie, jeżeli tak dużo się tam zarabia (max 160 dziennie, jak wynika z Twoich podanych liczb), to dlaczego ciągle radisson kogoś poszukuje? jak nie pokojówka, to recepcjonistka, to elektryk. Gosi nie znam, w radisoonie nie pracowałam, ale sporo słyszałam o pracy pokojówek w hotelach od znajomych, którzy tam pracowali. Ososbiście wierzę Gosi. Ale jak ci się tam praca podoba, to spoko.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8
praca w hotelu jest pracą przejściową, mało jest osób, które wiążą się na stałe, zdobędziesz jakieś doświadczenie i idziesz dalej min. dlatego, że trzeba się narobić żeby zarobić, nie kwestionuję niskich zarobków, ale pracuje tam sporo osób, które się uczą, a godziny pracy dają możliwość dopasowania szkoły
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
dawno nie widziałam ogłoszenia na pokojowa do Radissona, a chce tam isc i zobaczyc jak sie pracuje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mam pytanie, do dziewczyn pracujących na stanowisku pokojowej odnośnie liczby pokoi jakie dostaje się do posprzątania dziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do Salsy straszne bzdury piszesz znam też Gosię i wiem jak pracowała bo pracowałam z nią i to co napisała to czysta prawda!!! Mega ciężka praca za psie grosze. Sprzątanie to praca straszna i niewdzięczna!!! Zarabia się ok 1000zł robi sie od 10 do15 pokoi 7,50 brutto za pokój
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
właśnie, dlaczego już od dawna nie ma ogłoszeń na stanowisko pokojowej do tego hotelu?
zaszły jakieś zmiany?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Śródmieście

Marina Office (4 odpowiedzi)

Biurowce powstaną w Śródmieściu Gdyni. Jest stąd blisko nie tylko do instytucji miejskich i tych...

Meble biurowe na zamówienie - najlepsza firma? (20 odpowiedzi)

Hej, szukam firmy z Trójmiasta, która zajmuje się produkcją mebli na zamówienie - chodzi o meble...

Wolny czas - co robicie? (51 odpowiedzi)

Co robicie najczęściej jak macie trochę wolnego czasu?

do góry