nowy wąteknowy wątek
praca z zakwaterowaniem

Witam!

Zastanawiam się czy jest możliwość znalezienia pracy w trójmieście wraz z zakwaterowaniem.
Jeżeli tak to gdzie byście Państwo proponowali uderzać na początku, hotele, prace sezonowe, delegacje?

Mieszkam ok. 130km od Gdańska w małej miejscowość. Kilka miesięcy temu straciłem pracę i postanowiłem wyjechać do większego miasta (padło na trójmiasto) jednakże nie bardzo wiem od czego zacząć. Na początek zastanawiałem się nad podjęciem pracy wraz z zakwaterowaniem jednakże nie wiem czy są takie możliwości ( dużo pracowników jest na miejscu ).

Mam 24 lata, z zawodu jestem informatykiem, pół roku pracowałem jako kasjer/sprzedawca w Intermarche, mam także odbyty roczny staż w biurze rachunkowym jako księgowy podatkowy, praktyki zawodowe jako informatyk w gimnazjum, oraz wiele prac bez umowy np. sezonowe zbiory czy praca na budowie.

Prosił bym o jakieś rady czy są w ogole jakieś szanse na znalezienie pracy
(Gdańsk Gdynia Sopot ) czy lepiej sobie odpuścić i wyjechać za granice.

Re: praca z zakwaterowaniem

A co potrafisz jako informatyk? Bo tu na informatyków zawsze spore zapotrzebowanie jest.. Jest tu Intel na przykład.
Na pracę z zakwaterowaniem marne szanse

a mieszkasz może w grudziądzu?

Może lepiej stancje wynająć. Mieszkałam tak rok, moje pierwsze mieszkanko na chybił trafił znalazłam w necie. Mieszkałam wtedy też 100 od Gdańska, więc nawet nie oglądałam pokoju wcześniej, po prostu się wprowadziłam. Warunek jest jednak oczywisty. Nie możesz zarabiać najniższej, bo nie wyżyjesz w najbardziej marnym pokoiku.
p.s. osobiście polecam mimo wszystko emigrację:D

Witam!
Dziękuję za zainteresowanie się moim tematem.

Panie @kkk jestem z okolic Elbląga, od Grudziądza dzieli mnie dość spory kawałek.

@XYZ ciężko powiedzieć co potrafię jako informatyk, moja wiedza jest dość obszerna. Posiadam specjalizację z sieci LAN/WAN/WLAN oraz administrację jednak bardziej odnajduję się w montażu i sprawach technicznych (montaż, rozbudowa pc, diagnosyka i naprawa uszkodzeń sprzętowych i programowych, tworzenie witryn internetowych w CMS, podstawy pozycjonowania (seo/sem) googla analytic, dość obszerna wiedza w marketingu internetowym, afiliacja, win7/win 2000 Server/ Linux opanowany.

@Judyta także zastanawiałem się nad stancją tylko tu pojawia się pierwszy a zarazem dość istotny problem, jak wyżyć z najniższej krajowej ( na rękę ok. 1200zł ) opłacić za to stancję, wyżyć no i fajnie by było coś odłożyć na czarną godzinę, wydaje się to niemożliwe.
Chciałbym podjąć pracę w zawodzie jednakże dzisiejsze realia nie pozwalają nam na przebieranie w ofertach a łapanie się każdej możliwej opcji, dlatego także nie gardził bym pracą na np. magazynie.
Nad emigracją myślałem nad Holandią. Jednak tu też jest problem, wiele agencji pracy oferuje wyjazdy, zakwaterowanie choć na miejscu jest zupełnie inaczej ( wiem z opowieści znajomych, rodziny oraz opinii z różnych forum ). Raz praca jest, raz jej nie ma i to co się zarobiło zamiast odłożyć trzeba za to przeżyć, ciężko jest się dogadać z koordynatorami jednak najgorsze jest to do jakiego mieszkania się trafi i na jakich współlokatorów ( słyszałem niezłe historie o patologii jaka panuję na takich wynajętych domkach przez agencje pracy ).

Może ktoś z Państwa wyjeżdżał przez owe agencje pracy i chciałby podzielić się swoją opinią.
@Judyta mogła byś mniej więcej powiedzieć jakie są ceny stancji/ czy Ci się to kalkulowało.
Chcąc nie chcąc jakaś decyzję muszę podjąć bo na dzień dzisiejszy jestem za przeproszeniem w czarnej d*pie.. a fajnie by było wkońcu wyjechać gdzieś i powoli zacząć układać sobie życie...

Jakieś języki oprogramowania? Bez tego może być ciężko..

Matt, jak wcześniej pisałam za najniższą krajową to na stancji długo nie pożyjesz, nawet na najtańszej ... mój pierwszy pokoik kosztował mnie 500 zeta na suchaninie+własny net, drugi 460 na Żabiance. Z tym, że 460 to chyba jedna z najniższych cen jakie widziałam w ogłoszeniach, 500 też nie jest wygórowane (jak na Gd), znaczna część stancji zaczyna się dopiero od 600 zeta (zauważyłam, że lokalizacja jest często bardziej kluczowa niż parametry pokoju). Kalkulacja opłacalności jest prosta: 500 zeta pokój+100 bilet+50-100 tel/net. To daje 700 zeta samych opłat. Ja zarabiałam średnio 2,5 na łapę, w porywach 3,5 zatem dało się wszystko opędzlować i zaoszczędzić. Jednak po skończeniu"dzieła" gdy miałam się przestawić na tryb pracy nie w zawodzie i proponowano mi max 1500 (no chyba, że ktoś kusił premiami to okrągła 2), to stwierdziłam, że długo nie pociągnę i wyjechałam. Owszem, za 1500 da się na stancji wyżyć, jednak nie zaoszczędzisz, jeżeli miałbyś dzieło to trzeba doliczyć ewentualnego dentystę i już leżysz na łopatkach. Co do wyjazdu to znam dobrze chłopaka, który pracuje przy zakładaniu wentylacji. Nie pracuje przez pośrednika, pensje na czas+ wikt i mieszkanie. W mieszkaniu różnie trafiał, ale on akurat zawsze się jakoś dogadywał i nie narzekał mi. Nie wiem, czy taka praca by odpowiadała Tobie?Jeszcze dodam, że on przeważnie w Belgii czy Luksemburgu pracował, czasem Francja.

Pracowałam kiedyś jako "objazdowiec".Czyli na ciągłej delegacji.Od hotelu do hotelu lub pensjonatu.
Byłam w ekipie otwierającej lub reotwierającej markety jednej z sieciówek.
Do umowy o pracę miałam załacznik dot mobilności.

Fajnie było,-Polskę sie poznało,ale po dwóch latach sie znudziło

Szukaj pracy w Elblągu jak jesteś stamtąd. Często tam teraz poszukują PH w branży FMCG w różnych sklepach z biegłą znajomością systemu CRM. W Gdańsku oprócz Intela szukają ciągle do Implixa i YDP, czyli Young Digital Poland. Ponadto polecam z małych firm Salon Laptopów OPTRE na Wyczółkowskiego w Gdańsku. Serwisantom, których ostatnio poszukiwali proponowali 4-5 tys. brutto w zależności od tempa pracy (najlepiej 10-15 laptopów w ciągu dnia) i efektywności związanej z poziomem zadowolenia klientów. Wymagają szczegółowej wiedzy z zakresu budowy PC-ta / laptopa; notebooka, doświadczenia zawodowego oraz pełnej dyspozycyjności nie tylko w tygodniu, ale też w soboty (zdarza się np. raz w miesiącu nocny dyżur z pon. na wt.). Preferują osoby z własnym autem (dojazd do klienta) choć może szef Tobie przez pierwsze miesiące swoje auto pożyczy. Nie gwarantują zakwaterowania. Wystrzegaj się ofert dla informatyków za 1800 brutto - to chyba jakieś firmy rodzinne lub firmy-krzaki. Najlepszą opcją jest jednak wyjazd z kraju. Holandia jest już pełna naszych i wg. mnie nie masz co tam jechać, bo rosną nastroje antyimigracyjne. kieruj się na Niemcy, Austrię, Skandynawię (oprócz Danii gdzie mieszkają rasiści). A jeśli znasz rosyjski to masz pod bokiem Kaliningrad oraz Łotwę. Powodzenia w poszukiwaniach i nie zgadzaj się na minimalną ani na marne 2000 brutto, bo przez takich ludzi rośnie tylko samowola polskich pracodawców.

Nie ma takiej pracy, musisz coś wynająć

Szukaj pracy opieki nad osobami starszymi, często w zamian dostaje się pokój.