Widok

prezent od chrzestnego na roczek?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
zbliża się roczek chrześniaka. my na roczek naszego synka od nich dostaliśmy tylko telefoniczne życzenia. dodam ze rodzice chrzesniaka, choć nie powodzi im sie najlepiej, sa bardzo wybredni, więc odpada kupowanie czegoś "dla dziecka" (jeśli im się zabawka lub pamiatka nie spodoba to jej nie dadzą, a większość rzeczy im się nie podoba )... no i jest problem....ile zwyczajowo sie przeznacza na prezent? wg mnie do 100 byłoby ok. choć my od wielu osób na naszej imprezie dostaliśmy wiecej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

jeśli są tacy jak piszesz to są biedni bo głupi a głupi bo biedni... a od takich z daleka. Zrób tak> Kup u jubilera jakiś mały, ale złoty medaliczek z aniołkiem (widziałem na allegro za 137zeta) w ladnym pudełeczku, bez łańcuszka , i koniecznie rozchoruj sie w dzień wyprawiania urodzin... grypa żołądkowa, leczenie wódką z pieprzem itp.
Prezent wręcz w pośpiechu na następny dzień narzękając przy tym na pieczący tyłek i kaca od leczenia wódką.
Nikt nic nie powie, bo wkoncu dałeś złoto... Ty będziesz mieć ich z głowy, bo chyba o taką pomoc prosisz :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A moze po prostu karte podarunkowa Akpol , Smyk , Tkmax
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prezent sie oddaje wiec daj to co dali oni... Poprostu zadzwon i bedziecie kwita
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

teoria ze prezenty się wprost "oddaje" do mnie nie przemawia. każdy ma inną sytuację finansową i inne możliwości.... bezrobotnemu na zasiłku czy studentce ciężko się zrewanżować bezdzietnej pani prezes.... dla mnie liczą się intencje i pamięć. maluchowi można zrobić super prezent i za 20-30 zł : wiersze Brzechwy czy Tuwima, wspólna wyprawa do zoo, uszycie sukienki dla ukochanej lalki. takie prezenty bywaja najcenniejsze. A jak ktoś może dac 1000zl to też może.i super.
my naszych gości na chrzcie czy urodzinach nie roznicowaliśmy w zależności ile kto i co dał. nikomu nie mówiliśmy co ma być, chyba ze ktoś zapytał.
zlecenie na złoto dostaliśmy na chrzest :przesłali nam linka do konkretnego i bardzo drogiego z dopiskiem ze jest też do kompletu bransoletka. kupiliśmy. ale jeśli teraz dostaniemy linka z listą życzeń to... trzeba będzie z tego jakoś dyplomatycznie się wymiksowac. aaa w smyku oni nie kupują bo to chińszczyzna
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moje dzieci na roczek od chrzestnych dostawały po zabawce (50-80 zł) i było ok.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak chcesz być taka jak oni to tak rób .Ja bym jednak tak jak oni nie postąpiła i to w stosunku do swojego chrześniaka,niech dzieciak ma miłe wspomnienia ,że miał fajnych chrzestnych.Nie wiem jaka jest twoja sytuacja finansowa jak nie najlepsza to prezent max 50-60 zł.Jak nie najgrosza to fajna zabawka do 100 zł + karta zakupowa do H&M lub Smyka.Wszystko zależy od fiansów,tak jak oni nigdy bym nie postąpiła jak dla mnie szczyt ch.......
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

My na roczek Chrześniaka Męża daliśmy zestaw sztućców ze zwierzakami gerlacha do dzieci (bo to dlugo sie używa i fajna pamiatka, chcieliśmy jeszcze grawer na nich zrobić ale nie zdążyliśmy), konia na biegunach i jakies autka takie jeżdżące na kolkach ale gumowe za ok 7zl sztuka ;) dziecko zachwycone :) aaa i kon byl ma baterie wiec cos mu się świeciło i rżał ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj skąd ja to znam :D od nas na urodziny córka szwagierki dostała klocki za 200zł, a ja mam bliżniaczki w tym samym wieku - dostaliśmy od nich 1 książkę dla dziewczynek - o aniołkach i świętych, mimo,że wiedzą iż zagorzałymi katolikami nie jesteśmy, po prostu żal, ale cóż.... jako chrzestny proponuje udać się do dewocjonaliów i kupić coś religijnego :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moje dziecko na roczek dostało zabawki i ubrania każdy prezent w granicach 100 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

moja córka od chrzestnej dostała rower taki który można pchać ,a od chrzestnego poduszkę i spódniczkę hande made przez jego żonę i 100 zł .Najfajniejsza podusia i spodnica bo robiona specjalnie dla niej przez ciocie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

Gdzie kupię okulary przeciwsłoneczne (41 odpowiedzi)

Czy ktoś może polecić mi sklep z dobrymi okularami przeciwsłonecznymi? Nie mają to być okulary...

do góry