Widok

przed wyborami o Żurawiczu

http://www.piotrcackowski.pl/?p=1158
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.piotrcackowski.pl/?p=2264
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.piotrcackowski.pl/?p=2254
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie Żurawicz powinien siedzieć w kryminale a zarobione tam pieniądze powinny wpływać do kasy gminy. Skandal to malo powiedziane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy gdzieś jest lista innych kandydatów? chciałbym się zapoznać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listy nie widziałem, ale w tym artykule wymienia się kilku kandydatów:

http://kartuzy.naszemiasto.pl/artykul/wybory-2014-sa-pierwsi-zdecydowani-kandydaci-na-burmistrzow,2356098,artgal,t,id,tm.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Litości, tylko nie Krzywonos!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za banińską szkołę to powinien być dla niego kryminał.

Polecam oświadczenie majątkowe naszego 'prezia' http://bip.zukowo.pl/kadry/pliki/1398848327.pdf
Może ktoś podpowie gdzie można w naszej gminie kupić dom 110 m2 (do zamieszkania) za 200.000 zł?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy założeniu, że dom został zbudowany na przykład z materiałów przeznaczonych na skrzyżowanie przy Biedronce w Baninie, nie jest to takie zupełnie niemożliwe... :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
też niezłe :)
http://www.piotrcackowski.pl/?p=730
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Myślę że teraz to nie jest czas na przeglądanie zeznań majątkowych. Były dostępne przez całą kadencje. Również ośmieszanie tego co śmieszne jest drugorzędną sprawą, nie koniecznie może być korzystne.
Teraz należy się ZMOBILIZOWAĆ do wyborów i oddać głosy na kogoś kompetentnego, uczciwego, zaradnego.... (nie jest to proste).
Niestety podejrzewam że kandydatów będzie dużo, i to takich którzy nie koniecznie pragną objęcia stanowiska a jedynie będą działali na rzecz rozmycia głosów. Z korzyścią dla obecnego p. burmistrza.
Skupmy się więc na ocenie potencjalnych kandydatów. Może macie jakieś spostrzeżenia na kogo warto oddać głos?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
a kto z Banina bedzie kandydował?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jacek Mięskowski. Nie znam jednak jego programu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Miąskowski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
" Może macie jakieś spostrzeżenia na kogo warto oddać głos?"

Na kogoś kto jest przeciwko systemowi i jest z poza układu. Głos oddany na każdego partyjnego warchoła nic nie zmieni. Będzie tylko gorzej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
przed wyborami gmina się zabrała za koszenie traw i naprawianie dróg na Kościelnej i Sosnowej (okolice Kościoła) trochę późno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lista znajduje się na stronie PKW

http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/220508
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tej stronie jest podanych tylko 3 kandydatów na Burmistrza. Nie ma Żurawicza, a podobno ma startować - lista jest więc chyba jeszcze niepełna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.zukowo.pl/aktualnosc-2670-Rewitalizacja_Starego_Centrum_Zukowa_w_rankingu_Najlepsza_Przestrzen_Publiczna_Wojewodztwa_Pomorskiego.html

To znaczy został zgłoszony i zajął ostatnie miejsce ? Wielce prawdopodobne

http://www.piotrcackowski.pl/?p=2233
http://www.piotrcackowski.pl/?p=590
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widać Żurawicz i Trepczyk mierzą wyżej lub się jeszcze nie ujawniają by nie przekreślać całkowicie litsty na której się znajdą

http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2014/10/kto-kandyduje-do-rady-gminy-zukowo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale termin zgłoszeń już przecież minął 07.10.2014. Byłażby to prawda, że Żurawicz poddał się bez walki?
Pewnie w ministry ma pójść - już nawet prowadzi przecież z nimi wyimaginowane rozmowy (jak z Kluzik-Rostkowską na temat dofinansowania sali gimnastycznej z budżetu centralnego) ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobre, dobre...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja czytałam, że Żurawicz nie startuje w tych wyborach ze względów zdrowotnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taa przez nieprawidlowosci podczas konsultacji spolecznych nad OM dostal migreny :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ma facet farta. Kto inny dostałby parę lat...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
" Nieprawidłowości " to bardzo eufemistyczne określenie. To było zwykłe oszustwo i fałszerstwo, którego Żurawicz dopuścił się wraz ze swoim zastępcą i grupą innych osób, w tym z dwoma prywatnymi przedsiębiorcami, lobbobując na ich rzecz i działając tym samym na szkodę mieszkańców gminy. Mniej więcej tak określiła to prokuratura, która brak swoich działań uzasadniła tak :

http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2013/07/byly-nieprawidlowosci-przy-ankietach-ws-omt-ale-sledztwo-umorzone

Mam nadzieję, że nastepna ekipa w Żukowie ( o ile nie będzie to znów Zurawicz ) doprowadzi do rozliczenia burmistrza, nawet jeśli miałby trafić tam gdzie według mnie jest jego miejsce - raczej odosobnione.

Część radnych domagała się wyciagnięcia konsekwencji, skutek był pewnie żaden .

http://www.chwaszczyno.pl/wiadomosci-wszystkie/obwodnica-metropolitalna/1067-oswiadczenie-radnych-kzw-zadamy-wyciagniecia-konsekwencji-wobec-wiceburmistrza.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie PKW pojawiła się ostateczna lista

http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/220508
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli jednak startuje... Trochę słabo że aż 3 kandydatów z Banina - głosy mieszkańców się rozłożą na te 3 osoby i trudno może być komukolwiek z nich wejść do 2. tury...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kogo Państwo polecacie?

Jako nowy mieszkaniec nie mam pojęcia komu zaufać i kto będzie dobrym gospodarzem naszej gminy?

A do Rady gminy kto zasługuje na głosowanie i zaufanie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślę o panu Bychowskim, mieszkam w Baninie 2lata i jego nazwisko czesto pojawiało się (jeszcze za nim tu zamieszkaliśmy słyszeliśmy o tym cozrobił z projektem szkoły) - miał odmienne zdanie o Baninie niż pan Żurawicz no i jest z Banina i był burmistrzem, nie wiem tylko kogo na burmustrza nikogo z kandydatów nue znam. Może coś podpiwiecie na kogo warto, bo pan Ż i jego rządy działają mi na nerwy za dużo szkód dla choćby samego Banina wyrządził, przekręty i olewactwo i zawsze inaczej niż lud chciał
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jaki Bychowski ? Przecież nie kandyduje. Chyba że na radnego.
Dla mnie to odgrzewane kartofle. Co prawda za dużo nie osiągnął jako burmistrz, ale na tle obecnego to prawdziwy as.

Ważne żeby głosy się nie "rozeszły", bo wtedy szansę ma obecny burmistrz. Myślę że kandydaci z Banina powinni realnie sprawdzić na ile mogą liczyć. Nie mający szansy powinni zrezygnować. Chyba że są w zmowie z obecnym burmistrzem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skoro macie dość rządów pana 'ż', to odradzam także głosowanie na drugiego z panów 'ż', który nazwisko odziedziczył po wielkim pisarzu, ale nic poza nazwiskiem sobą nie reprezentuje, a uaktywnia się zawsze dwa-trzy miesiące przed wyborami. Czy ktoś słyszał, żeby zrobił cokolwiek dla banina,. Albo dla gminy czy powiatu. No właśnie, nic nie robi a jedyne co potrafi to brać kasę, tak jak w czasach gdy zarządzał spółką komunalna stworzoną specjalnie dala niego, żeby niepotrzebnie nie kłapał zębami i nie przeszkadzał w rządzeniu poprzedniej ekipie.
żurawicz natomiast nie spełnił żadnej z obietnic wyborczych wygłaszanych w poprzedniej kampanii. O basenie nawet nie ma co marzyć, ale największy zarzut, jaki można mu stawiać, to zamiast zmniejszenia zatrudnienia w administracji, rozbuchanie jej do monstrualnych wręcz rozmiarów, przy jednoczesnym doborze wspołpracowników nie z grona ludzi kompetentnych ale z grona rodziny i znajomych.
mierni, bierni ale wierni!!
żurawicz zna dobrze tę postawę, bo reprezentował ją od wczesnej młodości poprzez okres wojskowy, samorządowy, "menadżerski" zresztą bardzo słaby (bankructwo) i ponownie samorządowy. Co jak co ale w samorządzie nawet przy najgorszym zarządzaniu ciężko zbankrutować i dlatego zawsze wszelcy nieudacznicy właśnie w tym sektorze będą szukać dla siebie posady.
a już zupełnie na marginesie, to przecież żurawicz już dawno powinien być na emeryturze!!!!

na stanowisko burmistrza wybierajmy tych którym w życiu się powodzi, którzy potrafią zarządzać własnym biznesem, są kreatywni i mają pomysł nie tylko na napchanie kasy do własnej kieszeni.
wśród zgłoszonych kandydatów jest przynajmniej jeden odpowiedzialny i zaangażowany w życie lokalnej społeczności, a mianowicie jacek miąskowski.
nie chcesz, żeby twój łoś przepadł, głosuj na jacka.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Odnośnie p. Jacka Miąskowskiego:
polecam poniższy artykuł ze stycznia 2013, kiedy wypowiadał się za wariantem niebieskim (czyli bliżej Banina) obwodnicy OMT:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/747669,niebieska-korekta-omt-jest-najmniej-inwazyjna-mieszkancy-do-8-lutego-wypelniaja-ankiety,id,t.html

W tej sprawie p. Miąskowski był więc po tej samej stronie co Żurawicz. Gdybyśmy zdali się na głosy "naszych" radnych i gdyby nie ówczesna "oddolna" akcja mieszkańców Banina w sprawie tej ankiety mielibyśmy wariant niebieski jako obowiązujący.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://polskiepiekielko.pl/2014/10/polska-zelazna-dama-tnie-wydatki-zwalnia-urzednikow-i-uchwala-budzety-z-nadwyzka.html

Na kogoś takiego oddałbym głos, szkoda że nie ma takiego kandydata u nas.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak wygra Żurawicz to swoją niechęć do Banina będzie mógł już jawnie demonstrować a obwodnicę za płotem będziemy mieli na 100%. Miąskowski, no cóż, to chyba rozczarowanie, niezbyt zaangażowany w torpedowanie działań magistratu a niewiele słyszałam by coś dla Banina zrobił lub choćby mocno forsował. Bycie zwolennikiem planów Żurawicza w sprawie obwodnicy, przeciwko opinii mieszkańców Banina, dyskredytuje go w potencjalnej nowej roli.
Wychodzi na to, że trzeba zagłosować na mniejsze zło ( znowu !!! ) by nie dopuścić do władzy Żurawicza i spółki.
Pozostaje więc tylko Żeromski bo choć nie mam pojęcia co w tym starostwie robił to nie słyszałem by działał na naszą szkodę. Ma też jakieś pojęcie o administracji i smorządzie. Oby tylko nie roztaczał wizji szklanych domów i był lepszy od Sienkiewicza ( praprawnuczka oczywiście ).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wolno głosować na mniejsze zło, zawsze należy głosować na dobro albo nie głosować wcale, bo te zło stanie się coraz gorszym jak będzie miało poparcie ludzi.

Szkoda swoją drogą, że na liście wyborczej nie ma do zaznaczenia opcji:

Żaden z kandydatów nie zasługuje na posadę burmistrza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Głosować należy zawsze. To raz. Jeżeli nie ma możliwości wybrania dobrego kandydata, należy zastanowić się nad mniejszym złem. To dwa. Jeżeli mniejsze zło jest nie do przyjęcia - należy wybrać ich wszystkich, bo tylko wtedy, głosu nie da się sfałszować.
Plusem jest to, że po raz pierwszy mamy wybory większościowe (tzw. JOW) i głosujemy na kandydata, a nie na jego partię, której jest on bezwolnym przyciskaczem przycisków. To trzy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
A o tej Pani Angelice Doryń ktoś coś słyszał? Młoda babka, może coś jej się będzie chcieć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
XYZ: nigdy nie głosuje się na mniejsze czy większe zło, Jedyne co dobre to JOW, a co do fałszowania wyborów to jesteś w wielkim błędzie, polecam ci krótki filmik jak władza przeprowadza nielegalne wybory sprzeczne z konstytucją za co powinien być kryminał.

7 minuta filmu: https://www.youtube.com/watch?v=9xV3hpNS6M0&index=29&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg

https://www.youtube.com/watch?v=SXxzbxjNv8E&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg&index=27

https://www.youtube.com/watch?v=QgF7RMUT33M&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg&index=31

https://www.youtube.com/watch?v=9xV3hpNS6M0&index=29&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak tam oceny z algebry? Bo z czytaniem ze zrozumieniem, jak widzę, jeszcze kiepsko.. Za to Ctrl+C / Ctrl+V wzorowo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja o p. Angelice Doryń dotychczas nic nie słyszałem, więc trudno żebym miał oddać na nią głos tylko dlatego że jest młoda...

A co z pozostałymi kandydatami? Wojciech Kankowski to chyba kumpel naszego byłego burmistrza Bychowskiego. Jest tez Piotr Fikus z Chwaszczyna - ktoś coś wie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
fikus - psikus. wiele będzie gadał, nic nie zrobi, bo nawet dla Chwaszczyna nic nie zdziałał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Doryń powinna zorganizować spotkania przedwyborcze, zresztą podobnie jak inni kandydaci, żebyśmy mogli lepiej ich poznać. Może poza tak znanymi jak: Żurawicz, Żeromski, Dorniak czy Kankowski, bo ich poglądy (kłamstwa) są chyba wszystkim znane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A pani Doryń jest wystawiona przez pana Szewczyka jako pomoc panu Żurawiczowi. Prosze sprawdzajcie komitety z których sa kandydaci. Jest wystawiona po to aby odebrac głosy Miąskowskiemu co za tym idzie Żurawicz dostanie swoje a pozostałe będa podzielone.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli zaś mowa o Miąskowskim to zadajmy sobie jedno ważne pytanie SZKOŁA w Baninie- kto o nią walczył jak nie on jeśli macie wątpliwości zapytajcie pania dyrektor oraz stowarzyszenie. Jeśli chodzi o obwodnice w tej sprawie nie wiadomo co kto powiedzial nawet wywiady byly fałszowane a nawet zablokowano strone RS Banino.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Zgadzam się z powyższym. W/w osoby Doryń, Miąskowski są dla rozmycia głosów - kumple Żurawicza.
Ale na kogo głosować?
Żeromskiego?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sprawie obwodnicy Pan Miąskowski jasno występował za wariantem niebieskim. W razie potrzeby służę mailem jaki od niego otrzymałem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest prosty sposób aby nas przekonać. Niech zaczną się Ci kandydaci w końcu z nami komunikować - liczą, że będziemy sami o nich szukać informacji w internecie ?!!!! Niech się odniosą do zarzutów i pokażą swoje osiągnięcia. Na razie jest zlewka z ich strony za to pełno Żurawicza w mediach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Udostępnij, aby nie było wątpliwości, trzeba raz na zawsze wyjaśnić tę kwestię - działał na szkodę Banina i wbrew opinii mieszkańców czy też nie miał z ta sprawą nic doczynienia ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę bardzo:
"...osobiście jestem radnym Rady Miejskiej w Żukowie zamieszkuję w Baninie i w Miszewie i do moich zadań należy dbałość o interes Gminy oraz jej mieszkańców . I jeśli był Pan w dniu wczorajszym na spotkaniu to zapewne usłyszał Pan o skutkach szkód społecznych wariantu czerwonego (23 wyburzenia ) versus niebieski(7 wyburzeń ) to 16 ocalonych budynków w tym też istniejąca firma Hydromega oraz nie blokowanie rozbudowy firmy Ashland jednych z większych pracodawców w Gminie Żukowo tym samym podatników . Musimy mieć też świadomość że drogi muszą powstawać . Jeśli Można ograniczyć skutki społeczne to ja zawsze będę za taką opcją . Ponad to niebieski wariant daje nam też odsunięcie węzła od skrzyżowania w Miszewie co też ograniczy w moim mniemaniu ewentualny paraliż komunikacyjny na tym odcinku . Nadmienię tylko że w moim przypadku to czerwony i różowy są dla mnie osobiście bardzo korzystne . Wariant niebieski mam jakieś 150 m od domu i mimo wszystko patrząc na interes społeczny optuję za niebieskim. Wszystko wskazuje że będziemy mieli drogę w porównywalnej odległości od naszych domów. Zakładam że Pana dom jest na totalnym obrzeżu Banina i na wysokości szczytu elipsy wariantu niebieskiego. Na koniec dodam Panu jeszcze że przebieg niebieski jest najbardziej odpowiadający planom obwodnicy Żukowa istniejącym od bez mała 20 lat."

...poza tym nic do tego pana nie mam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i wszystko w tym temacie. Miąskowskim nie należy już więcej zaprzątać sobie głowy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja uważam iż nie powinno sie oceniac człowieka w ten sposób. Obwodnica była jednym wielkim nieporozumieniem. Czy pamietacie jak później wspieral i działam z rada sołecka aby organizowac spotkania w baninie i Miszewie? Radni tez byli oszukiwani przez góre tak samo jak my a jednego można byc pewny Miąskowski nigdy nie był za Żurawiczem. Wystarczy poczytac o sesjach w nie przekreslac odwodnica.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przypomnę - Opinia p. Miaskowskiego nadeszła niejako w momencie kiedy mieszkańcy mobilizowali się do składanie ankiet. A tu taka wypowiedź osoby (radnego) i to skąd.... z Banina. To było jak SZPILA w plecy.
Pomijam fakt nieprawdy zawarty w wypowiedzi o tym jakoby przebieg trasy niebieski był uwzględniany od 20lat.
Od miej więcej 16 lat był czerwony.

Ja również nic poza tym do p. M nie mam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy ktoś z forumowiczów wie, do kogo należy portal banino.pl, który w "szczytowym" momencie dyskusji o obwodnicy (luty 2013) nagle przestał działać (tamtejsze forum było wówczas dość popularne)?

Wówczas pisano na forum, że ten portal założył jeden z Radnych, ale nie napisano który. To mogłaby być ciekawa informacja, zwłaszcza jeśli ta osoba startuje również w obecnych wyborach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, pamiętam też że na pierwszej stronie tego portalu była kłamliwa informacja o tym że mieszkańcy Banina popierają wariant niebieski i że momencie gdy zaczynaliśmy się organizować portal przestał funkcjonować. Do dziś nie wiadomo kto dowodził tą V kolumną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli już, to CHYBA raczej Miąskowski. Mieszkam tu od 12 lat i widuję go na społecznych akcjach, jak np. blokowanie lotniska po zamknięciu dojazdu do Banina ul. Słowackiego, przy akcji z metropolitalną. Na ogół był sensowny i dość aktywny. W tej chwili sama się waham.... Bychowski startuje tylko na radnego, a jako burmistrz był bardzo nieudolny. Jego grupa jest mocno nastawiona na promowanie kultury kaszubskiej, co akurat mnie niekoniecznie interesuje. Chyba przyjmę taktykę, żeby głosować na ludzi z najbliższej okolicy. Może to będzie trochę większa szansa na rozwiązanie naszych lokalnych problemów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak na pewno zrobi wiele...zwlaszcza to, ze chcial przyblizyc obwodnice metropolitalna do Banina. Jemu juz podziekujemy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest, skreślasz wszystkich. I TAK TRZEBA ZADEMONSTROWAĆ NASZ SPRZECIW. A kogo wybrać ? Może się taki "znajdzie" przy następnych wyborach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zagłosowałbym na Żeromskiego ale niestety startuje z komitetu PO RP a na tych ludzi nie oddam głosu bo by mi Bog rozum odebrał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co! Pleban nie ma kasy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nas (tzn. nasze osiedle) dziś OSOBIŚCIE odwiedził były burmistrz p. Bychowski! Chodząc od domu do domu roznosił ulotki nawołujące do poparcia jego osoby jako kandydata do Rady Miejskiej w Żukowie i Wojciecha Kankowskiego jako kandydata na BURMISTRZA. Z każdym zamienił parę słów i jak 10 lat mieszkam w naszej wsi to po raz pierwszy spotkałem się z czymś takim. Przyznam, że jestem w lekkim szoku. W BARDZO POZYTYWNYM szoku. Mój głos w każdym razie zdobył. Mógł przecież po prostu wrzucić ulotki do skrzynki jak ma to przeważnie miejsce (lub zlecić to choćby listonoszowi), ale zadał sobie tyle trudu i poświęcił czas, żeby zrobić coś więcej.
Dodam, że p. Kankowski był przewodniczącym Rady Miejskiej za czasów burmistrza Bychowskiego i był to jeden z lepszych okresów dla naszej wsi. Dla chętnych -> (wuwuwu).zrzeszenie.info
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Miło ze strony P, Bychowskiego ale co na P. Kankowski ? Może jest wielkim zwolennikiem obwodnicy w Baninie, może uważa że Lotnicza to najbezpieczniejsza droga w powiecie o do przystanku kolei metropolitarnej nie potrzeba organizować dojazdu bo ruch to zdrowie i te 5-7 km na piechotkę wyjdzie nam na dobre. A może zwyczajnie nie życzy sobie by Banino na niego głosowało. Sorki, ale to P. Kankowski powinien nas zachęcić i przekonać do swojej osoby.
Czy tylko zamierza zrobić coś w tym kierunku ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem co zamierza robić, ale mam nadzieję, że zada sobie trochę trudu i zorganizuje jakieś spotkanie przed wyborami. Trochę można wyczytać z programu:
- Park&Drive dla PKM
- rozbudowa ośrodka zdrowia.
Mógłby dorzucić trochę konkretów. Jedno co za nim przemawia, że nie jest politykiem, ale samorządowcem.

Przy okazji skromny apel do wyborców-sąsiadów. Nie dajmy się omamić kiełbasą wyborczą i obietnicami typu aquapark, kosmodrom i tor Formuły 1 w naszej wsi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś gdzieś widział programy kandydatów na burmistrza?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieco o moim "ulubieńcu" i jego kolegach
http://www.chwaszczyno.com/news,9220,1.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://din.info.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Głosuję na J. Miąskowskiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja nie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam tu od 13 lat czyli mniej więcej zaliczyłam 2 kadencje Bychowskiego w roli burmistrza. Jak myślicie, dlaczego go nie wybrano na 3 kadencję? Ano dlatego, że wszyscy mieli dość jego rządów łącznie z baniniakami. U mnie też wczoraj był i.... przeczytałam jego program wyborczy i powiem wam, że nie różni się niczym od tego sprzed 10 lat a takie kwiatki jak budowa sali gimnastycznej (już się buduje) czy wybudowanie parku rekreacyjnego Przemysłowa-Księżycowa (uchwalono, że powstanie z pieniędzy sołectwa) zakrawa na kpinę. Ludzie chodzą na zebrania sołeckie. Panie Bychowski czas oddać stery młodszym, którzy mają wizję nowoczesnego i uporządkowanego Banina, którzy mają odwagę zawalczyć o pieniądze na rozbudowę docelowej infrastruktury drogowej, bo niedługo zmienimy nazwę na Banino-Yumby.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A są tacy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żurawicz to ma nas głęboko w.......nawet na zebrania nie raczy się pofatygować. Pamiętam jak na Bychowskiego wieszano psy bo wszystko tylko do Banina ma iść bo zlecił projekt nowej szkoły, powstała remiza z największą salą świetlicową w gminie itp. Musimy wiedzieć jaki był stan gminy jak przyszedł i jaki został co powstało. Jedno tylko wiem nie bał się kontaktu z ludźmi i był uczciwy. Żurawicz chce nas zarzucić papierami za publiczne pieniądze gdzie chwali się nawet tym czego nie ma.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście popieram nowe osoby , które są społecznikami -
mój głos oddam na P. Marię Cieszyńska i zachęcam pozostałych do dania szans komuś kto jest wstanie poświęcić się i zawalczyć o rozwój banina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
czy będzie jakaś debata kandydatów na burmistrza? Przed ostatnimi wyborami coś takiego organizował "Dziennik Bałtycki"
http://kartuzy.info/wiadomosc,8198,Debata-wyborcza-w-Zukowie.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze, że zostało to przypomniane. Spotkania z Bychowskim w różnych sprawach były organizowane wiele razy. I choć nieraz obrywało mu się dosyć solidnie (inna sprawa, czy słusznie), to zawsze miał odwagę stanąć ponownie przed ludźmi. Nawet jak poszło się ze sprawą do Urzędu Gminy to nie było problemu, żeby spotkać się osobiście. Nie mówię, że wszystko robił dobrze! Ale coś robił. A nie myli się tylko ten, który nic nie robi. A dla Banino zrobił bardzo dużo.
A teraz? Ile razy był u nas Żurawicz? Raz? W największej wsi gminy! We wsi, która przynosi gminie najwięcej dochodu! I do tego wyglądało to jak rozmowa pana z chłopem pańszczyźnianym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejna porcja "ciepłych" słów na temat obecnego burmistrza

http://www.chwaszczyno.com/news,9224,1.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żurawicza należy rozliczyć za tę niegospodarność !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
z komentarzy w Kartuzy Express pod artykułem

http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2014/10/burmistrz-zukowa-wykonalismy-90-proc-zalozen-przed-nami-nowe-wyzwania
na szczególna uwagę zasługuje jeden:

http://chomikuj.pl/zukowska-teczka/Dokumenty/*c5*bburawicz+Jerzy+burmistrz+Gminy+*c5*bbukowo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
link pod artykułem w kartuzy Express już zniknął
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Expresskaszubski.pl włodarzom gminnym się nie naraża!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre :) Już wiadomo skąd ta mentalność.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ORMO zaliczone zostało do zbrodniczych organizacji ? Ciekawe co IPN gromadzi o Żurawiczu !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żurawicz były członek ORMO i PZPR - ciekawe co robił w stanie wojennym ? O ile bycie członkiem PZPR można tłumaczyć koniunkturalizmem to bycie I sekretarzem i wstąpienie na ochotnika do ORMO w 1976 roku tylko chęcia pacyfikowania robotników po strajkach w Radomiu i Ursusie. Wstyd Panie Żurawicz !!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ekspress Kaszubski z tym redaktorzyną Drewną żyje z artykułów sponsorowanych więc jak ma się narażać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Precz z Komuną
Precz z Żurawiczem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.piotrcackowski.pl/?p=2465

do poczytania

Czy autentyczność dokumentów z ORMO została już zweryfikowana ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli ktoś po tym wszystkim będzie głosował na Żurawicza, to jest "frajerem" ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale o czym mowa??? Bychowski NIE STARTUJE na burmistrza, ale na radnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pan Bychowski był burmistrzem przed Żurawiczem (przez 1 kadencję). Był baaardzo nieudolny. Wszyscy marzyli, żeby jego kadencja dobiegła końca. Zajmował się głównie uświetnianiem kaszubskich imprez. Poza kostką brukową wokół domów swojego i swoich sąsiadów dla Banina szczególnie się nie zasłużył.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak na szybko - zrobił asfaltówkę do Pępowa, dokończył ulice Kolejową, przygotował budowę szkoły, w ramach schetynówek wyremontowano Lotniczą, wybudował ujęcie wody w Pępowie, z którego korzysta spora część Banina, zrobił kanalizę na Tuchomskiej i Księżycowej - to jest nieudolność? To co powiedzieć o Żurawiczu?
Oby drugi co najmniej tak "nieudolny" nam się trafił.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lotnicza jest drogą powiatową.
Przespał obwodnicę metropolitalną, raczej wariant pomarańczowy który nie kolidował by z Żukowem, Miszewem, Pępowem i Baninem w żaden sposób. Budował drogi z kostki wokół swojej nieruchomości.
Pętla w Baninie - typowy dla środowiska Kaszubów (których za inne rzeczy cenię) brak planowania i myślenia o przyszłości. Przecież pomijam fakt umiejscowienia pętli dokładnie w tym samym miejscu gdzie wykonali ją "komuniści" to jeszcze jest wąska, nie pozwalająca na parkowanie innych linii np. 157. Pętla powinna być przesunięta do Miszewa, a w okolice Dąbrówki co najmniej. Dziwne że tego p. Albin nie dostrzegł mieszkając przecież w Baninie.
Oczywiście burmistrzem "gorszym" niż obecny nie był ale chyba nie o taki minimalizm chodzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj jest debata w Żukowie z kandydatami na burmistrza. Niestety nie mogę dzisiaj tam być ale może ktoś się spyta Żurawicza

1/ Jaki był przebieg służby w Ludowym Wojsku Polskim, szczególnie w latach 1968 i 1970 ?
2/ Co motywowało kandydatem do wstąpienia do ORMO w 1976 roku - podaje za dostępnymi w sieci dokumentami

http://chomikuj.pl/zukowska-teczka/Dokumenty/*c5*bburawicz+Jerzy+burmistrz+Gminy+*c5*bbukowo

i czy brał udział w wydarzeniach w Ursusie i Radomiu gdzie oddziały ORMO mocno się "wsławiły".
3/ Co robił w stanie wojennym i za jakie zasługi dla umacniania komunizmu właśnie w stanie wojennym zostaje ( w 1982 ) Naczelnikiem Gminy Żukowo - osiągnięcie bez precedensu w tamtym czasie - musiał dobry małojec być
4/ Jak do z zakładami drobiarskimi było i jak zarządza się firma by została z niej sterta gruzu
5/ Czy w magistracie w 2013 roku doszło do sfałszowania głosowania w sprawie obwodnicy metropolitarnej a jeśli nie to jak doszło do cudownego rozmnożenia głosów na niekorzyść Banina

Jeśli można proszę zadać te pytania kandydatowi bo cały czas się miga i omija te tematy.

Proszę
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bychowski nie kandyduje na burmistrza, więc bzdur wypisywanych przez qwer1 nie warto komentować. Nie masz pojęcia o czym piszesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
podobne pytania zadałem w Ekspresie Kaszubskim pod artykułem o debacie ale tam jakiekolwiek negatywne informacje o Żurawiczu sa permanentnie usuwane - pełna cenzura :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bychowski nie kandyduje na burmistrza i bardzo dobrze - tradycja Kaszubska pomylona z zacofaniem. Został wywołany więc wyraziłem opinię.

W którym miejscu jest ~xing opinia jest bzdurna?
Co za obłudna nie konsekwencja - "nie warto komentować" - ale komentujesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z debaty kandydatów na burmistrza Żukowa:

J. Żurawicz: Brak obwodnicy metropolitalnej jest wielką uciążliwością żukowian. Wiemy, co dzieje się w godzinach szczytu. Żukowo jest totalnie zakorkowane. Będę się starać, aby ta obwodnica jak najszybciej powstała. Już podejmowałem takie starania. Wariant, który zostanie zaopiniowany ma być korzystny dla mieszkańców i zakładów pracy. Ten wybrany teraz przechodzi przez dwa przedsiębiorstwa, co jest niedopuszczalne. Chcę zrobić wszystko, aby przyspieszyć budowę obwodnicy.

hmmmmmmmmm, smiac sie czy plakac????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ten Żurawicz elokwentny:
No ale, no ale, no i, no i...
"- Mój program w 90% został zrealizowany. No ale, na przykład chciałem zrobić windę dla osób niepełnosprawnych w Urzędzie Gminy, ale się okazało, że PFRON już tego nie finansuje. Nie zdążyliśmy z budową strażnicy, no ale umowa jest już podpisana, dzisiaj wykonawca wchodzi na budowę no i buduje. Jest dość trudny proces inwestycyjny z uwagi na położenie blisko stacji Orlenu. No i załatwianie wszystkich formalności z tak dużym koncernem jest bardzo trudne, w przypadku małej gminy, jaką jest Żukowo. No ale jest podpisana umowa, jest wykonawca wybrany i są zabezpieczone środki i w dniu dzisiejszym rozpoczynamy budowę."
http://kartuzy.info/wybory,samorzadowe,2014,20461,Gmina-Zukowo-Podsumowanie-kadencji-2010-2014.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejna skucha pana Żurawicza
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2014/11/burmistrz-zukowa-pozwal-dziennikarza
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koleżanko, Kolego - był 2 kadencje. A co zrobił ? On sam wie najlepiej !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z portalu ekspress kaszubski o pozyskiwaniu zewnętrznych środków inwestycyjnych w powiecie kartuskim - wypadamy blado

" Dobra władza efektywnie pozyskuje środki zewnętrzne na inwestycje. Tutaj Kartuzy nie wypadają najgorzej, z pozycją nr 2 pośród wszystkich gmin (19,7 mln zł). Lepsze są tylko Sierakowice. ALE już w przeliczeniu na mieszkańca, ta przewaga bardzo maleje. Okazuje się, że na mieszkańca, Kartuzy pozyskały niecałe 600 zł w porównaniu do ponad 1400 zł w Sulęczynie czy ponad 1300 zł w Sierakowicach (Kartuzy zajęły ostatecznie 6-te miejsce). Tylko Żukowo i Somonino pozyskały mniej niż Kartuzy. "
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taką mamy władze jaką wybieramy
http://chwaszczyno.com/news,9245,1.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno nazwisko w kontekście tej brudnej sprawy, a mianowicie przewodniczący RM ADAM OKRÓJ.
Żurawicz, Okrój (Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe dla Kaszub)- tych panów wyrzucamy z urzędu!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

do góry