Widok

przedszkole damroki gdansk

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dostał się ktoś do tego przedszkola?Wiecie co dalej?Są protesty żeby się nie wybudowało.
Mój synek się tam dostał i się denerwuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też mam tam zapisaną dwójkę. UM twierdzi, że jeżeli będzie opóźnienie to najwyżej dwa tygodnie. Pozostaje nam chyba być dobrej myśli. Ale bardzo ta cała sytuacja leży mi na sercu. Bo jak coś nie wypali, to nie mam pojęcia co zrobię z dziećmi od września ... Jeżeli awaryjnie chciałabym zapisać do prywatnego to utrata wpisowego i kara za zerwanie umowy na dwójkę będzie sporo kosztować a Miasto się nie będzie zapewne poczuwać ... Ech
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A kiedy mowili ze 2 tygodnie?Jeżeli dłużej to podobno mamy zapewnione miejsca na dąbka ale od połowy pazdziernika.
Też się stresuje tą sytuacją i mam nadzieję , że w najbliższym czasie się wyjaśni.
Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Informacja o dwóch tygodniach jest z dzisiaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytat z artykułu na trojmiasto.pl:

Co z dziećmi, które zostały zapisane do przedszkola, w sytuacji, gdy to jednak nie powstanie?

- Cały czas zależy nam na tym, by mali gdańszczanie mogli zostać jak najszybciej przyjęci do przedszkoli - mówi Olimpia Schneider z biura prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku. - Dlatego kiedy dowiedzieliśmy się o proteście, a było to niestety już w trakcie rekrutacji, od razu "przyblokowaliśmy" 250 miejsc w innych przedszkolach na terenie całego Gdańska. Zaproponujemy więc te miejsca rodzicom dzieci, które rekrutowały do tego przedszkola.

Miasto rozważa też drugie rozwiązanie. Rodzicom, którzy zapisali swoje dzieci do przedszkola przy ul. Damroki (w sytuacji, gdy to nie powstanie) chce zaproponować miejsce w przedszkolu przy ul. Dąbka.

- Rekrutacja w tym przedszkolu miała zostać uruchomiona z rekrutacją uzupełniającą. Bierzemy pod uwagę, że miejsca w tej placówce zaproponujemy rodzicom dzieci rekrutowanych w przedszkolu przy Damroki - dodaje Olimpia Schneider.

Czytaj więcej na:
http://dziecko.trojmiasto.pl/Mieszkancy-protestuja-Nie-bedzie-publicznego-przedszkola-na-Jasieniu-n100608.html#tri
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam córkę, która się dostała.
Pani z urzędu cały czas mówi o porozumieniu z mieszkańcami ale to nie jest do końca pewne...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na chwilę obecną w miejscu gdzie ma być przedszkole jest tylko pole. Nie dzieje się tam kompletnie nic.
Z tego co wiem procedura odwoławcza może potrwać 3 miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spokojnie. Zdążą ze wszystkim. Miasto doszło do porozumienia z protestującymi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naprawde?Skad Pani wie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aaa juz widze jest artykul😉
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie widze żadnej informacji - moja córka również się dostała i się denerwuję strasznie,
jak można robic rekrutacje i przyjąc dzieci a dopiero potem brac pod uwage opinie mieszkańców..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uzyskałam dziś informacje że do 16 maja będzie informacja na stronie http://www.gdansk.pl co dalej z naszymi dziećmi. Buduje się przedszkole na Ujeścisku na ul Dabka ( ono już ma opóźnienie - otwarcie na 15 października 2016 ) więc być może tam przeniosą dzieciaki, a Samorządowe Kolegium Odwoławcze ma w maju podjąc ostateczna decyzje w sprawie budowy naszego przedszkola. Nie podpisano porozumienia z mieszkańcami.
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam dzisiaj w okolicach sp 85 i ul. Damroki. Niestety nic oprócz tablicy "Tu buduje się przedszkole" i kilku opuszczonych baraków nie zobaczyłam... Także chyba nici ..

Ja jestem załamana, bo mam syna w podstawówce obok, niemowlę w domu i nie wyobrażam sobie dowożenia na drugi koniec miasta córki do przedszkola...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To co zrobiło Miasto w tym roku z przedszkolakami na Jasieniu jest dla mnie szokiem. Wypowiedziało umowę przedszkolu artystyczno- językowemu, które do tej pory miało status przedszkola publicznego i zrekrutowało dzieci do nowobudowanego przedszkola, na które nie ma pozwolenia pozbawiając szansy dzieci z naszego osiedla na przedszkole publiczne w naszej okolicy. Na trzy duże dzielnice (Kiełpinek, Szadółki, Jasień) nie ma ani jednego przedszkola publicznego ...
No i fajnie ... Niech się rodzice głowią żeby to sobie poukładać :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
uważam że skoro ludzie mogli się sprzeciwić budowie i tak zmienic decyzję - my też powinniśmy jako rodzice - może trzeba sprawę nagłośnić ? może wystosować jakieś pismo? co sądzicie? jeśli nic nie zrobimy, przedszkola nie wybudują, jesli zaczniemy walczyć - jest szansa - bo miasto nie będzie chciało się publicznie ośmieszyć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
przedszkola nie będzie w tej lokalizacji, miasto już szuka innej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to sprawdzone info?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiadomo co z dziećmi, które się dostaly do przedszkola ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w środę - 18go maja o godzinie 17:00 jest spotkanie w sprawie przedszkola w Szkole Podstawowej na Jasieniu, przyjdźmy i zawalczmy.
Dziś ( poniedziałek) ma byc informacja na stronie gdansk.pl co dalej - prawdopodobnie dzieci nasze zostana przekwalifikowane do przedszkoli drugiego wyboru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś dzwonili do nas ze przedszkole nie powstanie i ze mamy miejsce we Wrzeszczu na Waryńskiego. Czyli totalnie w drugą stronę. Masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakies inne wyjscia sa??ile lat ma dziecko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 lata. Innych opcji brak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakbyś spróbowała w rekrutacji uzupełniającej?właśnie ruszyła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a pod jaki nr tel dzwonicie żeby uzyskać informacje? Ja jestem zainteresowana przedszkolem na Dąbka- rekrutacja miała być z uzupełniającą, ale ostatecznie jej nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani do mnie dzwonila i powiedziała , że na dąbka nie przyjmują narazie dzieci dopóki nie będzie odbioru budynku.Pewnie chcą uniknąć sytuacji takiej jak na damroki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak...tylko jak będzie budynek to nagle się okaże, że już po rekrutacji. Wolałabym na bieżąco dzwonić i się dowiadywać. Tylko pod jaki nr/ gdzie?
Na Dąbka na razie nic się nie dzieje...niby przedszkole miało ruszyć od połowy października.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
58 323 67 56 - kierownik wydziału edukacji - kobietka ma najwięcej informacji, ale dodzwonic sie ciężko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki...będę cierpliwa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, a czy mówili że przeniosą dziecko jak powstanie przedszkole na Damroki ?
Ja dowozić to jeszcze dam radę ale nie chcę narażać dziecka na dodatkowy stres związany ze zmianą przedszkola ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, pani rozpoczęła rozmowę od: wie już Pani ze tego przedszkola na Damroki nie będzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani mówiła ze opoznienie budowy może trwać 2-3 miesiace i wtedy przeniesiemy dziecko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ze mna równiez tak zaczęła rozmowę - że nie powstanie wcale. Nie rozumiem dlaczego najpierw mówia, że dzieci np 3 letnie będą razem umieszczone żeby je razem potem przenieść na jasień a teraz każdy porozrzucał?? i nagle nie powtanie wcale? kto za to poniesie odpowiedzialność? ja dzis ide na te spotkanie o 17:00 to jest niepowazne,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a spytajcie o to przedszkole na Dąbka...podobno też ma go nie być :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do mnie dzwonili że na żabiance !! a mieszkam na jasieniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niepoważne to jest to, że przez jakiegoś jednego protestującego, zgryźliwego, starego capa ma nie powstać przedszkole :/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ten stary cap chce 20 tyś rocznie i wtedy przedszkole już mu przedszkadzac nie bedzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masakra!!! A może teraz czas na protest rodziców dzieci, które się dostały do przedszkola , którego nie ma...





popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
słuchajcie, spotkanie było w szkole w maju. Już od miesiąca mieliśmy mieć informację co dalej, kierownik podawał termin 27-29 maja, byliśmy tego świadkami. jest 30 czerwca dalej robią sobie z nas po prostu żarty. Proponuję coś z tym zrobić. jakieś pomysły?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś na trójmieście był artykuł, że to przedszkole powstanie ale zaczną prace dopiero wrzesień/październik i otworzą w przyszlym roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tylko trzeba jeszcze przeczytać ze zrozumieniem, zaskarżony projekt nie został odrzucony tylko został uchylony czyli jakby do ponownego rozpatrzenia w wyżej instancji - z tego co wiem chcą zmienić lokalizację tego przedszkola, dlatego nie budują już - co powinno być oczywiste skoro ma być budowane jak wszyscy zrozumieli, tylko w połowie września. Co znaczy że skończą pewnie po zimie, zanim zrobią odbiór budynku będzie maj-czerwiec, co znaczy że dzieci przyjmą od września 2017.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie, czytanie ze zrozumieniem... uchylono nie projekt a skargę mieszkańców. Projekt trafia ponownie do analizy do Wydziału Architektury, gdzie zapewne po raz kolejny zostanie zaakceptowany i wtedy ruszą prace.

http://dziecko.trojmiasto.pl/Bedzie-przedszkole-na-Jasieniu-zaskarzenie-mieszkancow-uchylone-n103168.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie, mam wrażenie, że temat przedszkola umarł razem z szansą na dostanie się dzieci do niego. Podzielę się z wami drodzy rodzice korespondencją z UM w tej sprawie:

mój @ :
Proszę o wyjaśnienie co oznaczają nowe przepisy dotyczące przedszkoli?
Czy jesli córka jako 3 latek dostała sie w poprzedniej rekrutacji do tego przedszkola, lecz z uwagi na to że go fizycznie nie ma chodzi do prywatnego, czy musi przejsc proces rekrutacji do 4 latków ponownie czy jest juz zakwalifikowana obligatoryjnie?

odp UM :

nowych przepisów właśnie nie ma - odwołano stare i nie wprowadzono jeszcze nowych, ale nie zakładamy sytuacji, że odstąpimy od tego, iż dzieci zrekrutowane do tego przedszkola nie będą mogły w nim być, bo w ostateczności będziemy się trzymać interpretacji, że prawo nie działa wstecz.

----------------------------------------------------------------------------

czy dobrze rozumiem, że nasze dzieci, które sie dostały do p-la, ale sie nie dostały bo go nie było, teraz moga zostać nie przyjęte na nastepny rocznik??

wiecie może coś również w tej sprawie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Jasień

Novo 30 (3 odpowiedzi)

Budynek powstanie u zbiegu ulic Leszczynowej i Gabrysiak na Jasieniu. Blisko stąd do terenów...

Osiedle Hiszpańskie - opinie i oceny (1999 odpowiedzi)

Osiedle Hiszpańskie powstaje w południowej części Gdańska, pomiędzy potokami Kozackim i Oruńskim....

Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt? (413 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście...

do góry