Widok

puder czy krem na odparzenia?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
co jest wg was lepsze?

mam krem na odparzenia, ostatnio kumpela mi dała puder.
Moge używać raz to a raz to? czy lepiej używać tylko jedno?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie na odpażenia najlepiej dzialała mąka ziemniaczana:)

krem to tylko rozbabrał jeszcze bardziej,
imageimage
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcialam to samo powiedzieć; nie ma jak mąka ziemiaczana. ja sama ją używam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bepanthen
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie rewelacyjny był sudokrem... Tyle że po umyciu pupki dokładnie wysuszałam pieluszką tetrową i dopiero nakładałam krem....
image
[url]image[/url]
[url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na szyjke, pod paszki - puder Nivea
do pupy - bepanten (na odparzenia), sudokrem
na pachwinki - krem przeciw odparzeniom Nivea
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej miia!
Puder jest dobry szczegolnie dla noworodka, ktory ma duzo faldek, kazda faldke sie pudruje aby sobie tam nie odparzal.
Wszelkie kremy , czy to sudokrem, czy bephanten tez sa dobre.
Tak naprawde wazne jest aby noworodka w miare czesto przewijac w czysta pieluszke, dobrze domywac, raz dziennie kapiel i czyms zabezpieczyc skore pod pieluszka i w faldkach. A czego do tego uzyjesz to juz kwestia co ty lubisz.
Dopiero gdy dziecko nabawi sie odparzen bedzie problem, bo trudno sie je leczy, czesto trzeba siegac po masci typu clotrimazolum. Wiec staraj sie dbac o pupe niemowlaka lepiej jak o wlasna i bedzie OK.

Ja polecam sudokrem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dziecko wystarczy kilka razy posmarować sudokremem i wszystko znika. Ale on jakoś nie miewa za bardzo problemó ze skórą i praktycznie nie smaruję niczym.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uzywam linomag i nigdy nie bylo ani jednego odparzenia (cena 7,20:P).bephanten tez jest dobry.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja smaruje dupke raz dziennie, kiedyś bephantenem, teraz alantanem. raz mieliśmy zaczerwienioną, to częsciej smarowałam bephantenem. Przeszło o 2 dniach. Sudokrem rozbabrał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja smaruje tylko po kupce.po siuśkach-nie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny :)

ja dopiero zapoznaję się z tym tematem.

Kupiłam Bepanthen, Sudocrem i w krążku maść NIVEA Nutri Sensitive SOS na zaczerwienioną skórę.

Położna w SR mówiła, że na początku stosować Sudocrem, jak jakiś problem ze skórą do Bepanthen, a później jak dzidziuś zakończy okres noworodkowy to maść cynkową w okolicach tylko odbytu.

Powiem Wam, że jak czytam opisy wszystkich moich kremów to jest ono takie samo.

Napiszcie proszę, które stosować mam codziennie po każdym przewijaniu dla noworodka ? bo ja pomiedzy nimi nie widzę żadnej różnicy

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamietajcie że sudokrem wysusza, czy wg mnie profilaktycznie lepiej bephanten, a juz coc sie wydarzy to sudokrem. Ja od poczatku smarowałam raz dziennie, po kąpieli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
smarowac nie musisz za każdym przewijniem - ja smarowałam tylko wtedy gdy widziałam zaczerwienienie ( miałam oryginalny niemiecki Penaten - jest super) . Wazne jest aby po uzyciu wilgotnych chusteczek czy wody ( jak kto lubi) wytrzeć pupę do sucha pieluszka tetrową - wtedy nie powinna sie w pampewsie odparzac, ja tak robiłam - odparzonej pupy nie mieliśmy nigdy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a właśnie to racja - ja przecierałam po chusteczkach ręcznikiem papierowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o, dobrze wiedzieć :)
raczej bym nie pomyślala żeby przetrzeć czymś suchym, pieluszką, papierem czy czymś tam innym. Pewnie bym uzyła tylko chusteczki nawilżonej i zakładała odrazu pieluszke. A do sucha wycierałabym pewnie jedynie przy myciu.
Jak dobrze dowiedzieć się czegoś nowego :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak samo jak się dupcia zaczewieni, to zostawiac dzidzię po każdym przewinieciu na kilka minut bez pieluchy - najlepsze jest wietrzenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po kazdym przewinięciu i oczyszczeniu pupy husteczkami Bambino (takie sie nam najlepiej sprawdzały) tez wycierałam do sucha miekkim papierem toaletowym ( nie perfumowanym) i smarowałam niewielką ilośc kremu bepanthen
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas najlepiej działał Bepanthen krem
po posmarowaniu pudrem trochę moze sie zwałkować i chybanie ma takich właściwości leczniczych jak krem
Niektórzy stosują tez sudocrem - u nas po nim było jeszcze gorzej :(
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam maść Klorane Bebe Eryteal. Francuska maść bardzo dobra na odparzenia i podrażnienia skóry dla dzieci o wrażliwej skórze. Tanio można kupić na aukcjach internetowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maka ziemiaczana polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas odparzenie bylo tylko raz jak uzywalam kremow to nic nie pomagalo a stosowalam bepanthen, nivea itd... uzylam maczki ziemniaczanej i pupka w moment doszla do siebie
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sudocrem
Nie wiem co to odparzenia u Dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TORMENTIOL maść - rewelacyjnie leczy odpażenia, 100razy lepiej niż sudocream. Mój synek miał bardzo dużą skłonność do odpażeń i ta maść nas uratowała i ratuje do dziś. Bez recepty w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja gotuję krochmal i kąpie małego- dodaję do wody w wannie, jak był młodszy nie było problemów z odparzeniami, a teraz już dwa razy się zdarzyły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja profilaktycznie stosowałam przeważnie sudocrem, natomiast jeśli coś się już poważniej czerwieniło to rewelacyjnie się sprawdzał Alantan Plus maść - ładnie szybko goi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na początku stosowałam maść pośladkową teraz Linomag. Oba specyfiki sprawdzały się świetnie, używałam ich tylk owtedy jak coś się zaczynało dziać. Smarowałam i na drugi dzień nie było śladu. Do tej pory nie mieliśmy poważniejszych problemów w tym temacie.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A u nas nie pomagało nic , ani linomag, ani masc posladkowa, ani sudocrem... koleżanka z forum przypomniala mi o zwyklym pudrze... i to u nas zdziałało cuda ! :)
Teraz jak jest wszystko ok, używam tylko pudru na noc, profilaktycznie.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie sprawdza się bez pudła patent: po umyciu pupy dokładne smarowanie oliwką wszystkiego, a na to krem. Używałam Pantena, Sudokremu (drogi, ale niesamowicie wydajny), Bepanthen maść (nie krem). Odradzam produkty Rossmanna, raz awaryjnie użyłam i porażka w porównaniu z markowymi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w ulotce Tormentiolu jest napisane, że nie wolno stosować u niemowląt...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jedynym skutecznym środkiem na odparzenia okazał się sudocrem, stosowałam go nawet profilaktycznie, tyle że w mniejszych ilościach. Sudocrem posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Jest całkowicie bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
U mnie się sprawdził i sudokrem, i bepanthen - stosowałam zapobiegawczo i odparzeń nie było. Każde z moich dzieci miało odparzoną pupę przy ząbkowaniu - dzieciaczki już większe, higiena taka sama jak wcześniej, no ale coś takiego było, że każde złapało przy pierwszych zębach odparzenie. I leczniczo rewelacyjnie pomógł nadmanganian potasu. Pupa była moczona w wannie w różowym roztworze kilka, kilkanaście minut. Na szczęście dzieciaczki były na tyle duże że sobie siedziały w wannie. Po trzech dniach było wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
najlepsza maść jaka może być na odparzenia to maść cynkowa. W aptece kosztuje ok. 2 zł a jest rewelacyjna :)
córka miała strasznie odparzoną pupcię po całodziennej biegunce, wieczorem posmarowałam bardzo grubo pupę tą maścią i rano prawie nie było śladu po odparzeniach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nigdy nic nie stosowałam "zapobiegawczo"... a już tym bardziej Sudocremu.

Jeśli zdarzyło się odparzenie - wtedy najlepsza była maść pośladkowa z apteki(na receptę) lub później odkryty krem (polecony przez koleżankę) http://www.bangla.pl/opinie/p3477/dax-cosmetics-perfecta-baby-krem-przeciw-odparzeniom-z-alantoina-tlenkiem-cynku
poza tym wietrzenie i zasypka z mąki ziemniaczanej :]

Sudocrem u nas się nie sprawdził.

i tak jak Dziewczyny pisały wyżej - po użyciu mokrych chusteczek wycierałam pupcię do sucha miękkim papierem toaletowym ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas nie ma odparzeń jak używaliśmy jednorazówek (pieluch jednorazowych) i były upały to sypałam mąkę ziemniaczaną zapobiegawczo :) teraz jesteśmy an wielorazówkach a to całkiem inna bajka ;P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na odparzenia bardzo dobrze sprawdza się mąka ziemniaczana, ja zapobiegawczo zawsze smaruję pupę po przebraniu specjalnym kremem pod pieluszkę https://oristyl.pl/produkt/krem-pod-pieluszke-z-serii-baby-o/ . To dość nowy produkt, ale jestem z niego bardzo zadowolona. Pupa mojej Rozalki nie odparza się już tak często jak wcześniej. Według mnie kremik spełnia swoje zadanie ochronne i nawilżające w 100 %.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma to jak odgrzebać wątek sprzed 11 lat żeby wstawić reklamę. Jedno masz rację, najlepsza mąka ziemniaczana, nie trzeba wcale tego twojego kremu kupować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas rewelacyjnie sprawdza się też lecznicze mydło aleppo Szamir z olejek laurowym. Pomaga na odparzenia, łagodzi takie zmiany skórne. Przyśpiesza ich gojenie. Zamawiam w sklepie Pachnąca Kraina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

do góry