Widok

ratunku okna! jakie wybrac????

nie chodzi mi tu ofirme, chcemy biale okna plastikowe ze szprosami, na co mamy zwrocic uwage? co to sa te komory? naprawde sie na tym nie znamy a chcemy porzadne i ladne okna, czy moze mi ktos po ludzku napisac co najwazniejsze przy wyborze okien? bylabym wdzieczna za pomoc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
PROSZĘ PODPYTAĆ SIĘ O PRZENIKALNOŚĆ CIEPŁA. IM WIĘCEJ KOMOR TYM NIŻSZA PRZEPUSZCZALNOŚĆ. PROFILE OKIENNE POWINNY BYĆ KLASY A.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i bez ołowiu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. pewna i sprawdzona firma - najlepiej bezposrednio od producenta
2. prawidłowe pomiary i fachowy montaż
3. profile 5 komorowe w klasie A (Veka, Salamander , Schuco itp)
4. markowe okucia (Winkhaus, Roto itp)
5. im tańsze tym gorsze - najczęsciej - proponuję kompromis ceny do jakości

to na szybko najistotniejsze punkty, w razie potrzeby mogę rozpisać się dokładniej, zamawiałem okna w ostatnich latach do 2 mieszkan i domu i dla znajomych do Niemiec, kontakt: patrykz3@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zawracaj sobie tym głowy...obecnie proponowane okna, obojętnie gdzie je zamówisz na pewno Cie zadowolą..i daruj sobie oceny typu przenikalność cieplna bo tego rodzaju czynnik nie jest odczuwalny..Ważnym jest tylko dokładne wstawienie i dalsza obróbka, osadzenie parapetów. Nie kupuj drogich bo to tylko strata pieniędzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam drewniane, takie mam w domu i jestem zadowolona (firma chyba urzedowski, ale wszystkie sa dobre, tylko dlugie terminy oczekiwania-jak mowia 5 tygodni i moze szybciej to nie bedzie szybciej - 5 tygodni i moze troche dluzej)
mam w biurze plastikowe okna i jak sa zamkniete to czuje sie jak w puszce, trzeba rozszczeniac, a drewniane w domu nie sprawiaja takiego wrazenia
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
O rozszczelnieniu okna decydują uszczelki, a nie to czy okno jest drewniane czy plastikowe. Generalnie wycinane są uszczelki w górnej częsci okna i stąd taki efekt ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My zamówiliśmy okna w zeszłą środę ii jedno wiem na pewno polecam okna vetrexu, są one na profilach veki (ktoś wyżej wspomniał o tych profilach) z okuciami roto (też niemieckie), moi Dziadkowie mają okna vetrexu od hoho i jeszcze dłużej, moi Rodzice od 7 lat, więc i my poszliśmy Ich śladem i zamówiliśmy w vetrexie :)
Maja kilka sklepów firmowych w 3mieście a sami pod Pruszczem Gdańskim mają fabrykę :D na okna czeka się 2 tyg (w naszym przypadku - chcemy białe bez jakiś bajerów, przy innych kolorach czeka się dłużej).
Śmiało mogę polecić te okna - bo je znam od kupy lat :) Zanim moi Rodzice zamówili okna Tata "oblookał" okna Dziadków które już wtedy miały ok 10 lat i stwierdził że są bardzo dobrze wykonane i mimo upływu czasu świetnie pracują i trzymają ciepło i też sobie te okna wstawili, ja mieszkając z Rodzicami chwalę sobie vetrexowe okna z codziennego użytkowania :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam bardzo duży dylemat pomiędzy pcv a drewnem, w końcu zdecydowałam się na to drugie w firmie Pol-Skone. Naprawdę chyba z 1000 opinii przeczytałam i usłyszałam o różnych markach, jednak coś trzeba było wybrać i uważam, że dobrze trafiłam. Okna są solidnym produktem, nie opróżniają portfela i nie ma problemu z dbaniem o nie - nie jest uciążliwa czynność, a jednak drewno - to drewno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do słoneczko
dziadek ma okna vetrexu zamontowane 10 lat przed ojcem.ojciec ma 7 lat,i ty przynajmniej z rok.razem daje to dziadkowym oknom jakieś 18 lat,a vetrex produkuje je od 15.zanim zaczniecie pisać pierdoły zastanówcie się nad tym ,żeby miało to sens
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Ci firmę Stolmar Sp z o.o. Są oni bezkonkurencyjni. Dobiorą okna pod Twoje wymagania. Jestem przekonany, że będziesz zadowolona!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas spisują sie avantgarde'y z dobroplastu bardzo dobrze, co dom to inna historia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my jesteśmy zadowoleni z okien, które nabyliśmy z Sapor. Nie jest to tak znana firma, chociaż mają dobre rozwiązania w tym zakresie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przenikliwość he he dobre a co mają okna o małej przenikliwości jak ściany przepuszczą zastanówcie się co za bzdury piszecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiłem okna dobrego procenta, mimo to nie obyło się bez nerwów - ekipa, która miała zamontować moje okna nawaliła po całości - musiałem wzywać kolejnych "specjalistów" az w koncu okna są dobrze zmaontowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co kupić - wyposażenie

Stół + krzesła - gdzie najtaniej? (51 odpowiedzi)

Gdzie najtaniej kupię zestaw stół +6 krzeseł,może któraś z was wie coś na temat?

Jakie meble do salonu ? (141 odpowiedzi)

Jakie macie propozycje do wąskiego salonu 3,5 x 6 m. Podobał mi się ostatnio w internecie komplet...

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

do góry