Widok

relokacja / co gdzie i jak

Witam

Od pewnego czasu zastanawiam się poważnie nad przeprowadzką do trójmiasta jednak nie bardzo wiem jak się za to wszystko zabrać. Być może ktoś z was już był w takiej sytuacji i podpowie co i jak.

Aktualnie mieszkam w małym mieście ok. 100 km od trójmiasta. Wydaje mi się, że w trójmieście mógłbym się rozwijać zawodowo, poznać nowych ludzi i przede wszystkim 3miasto bardzo mi się podoba.

Mam 27 lat i jestem po technikum informatycznym ( nic szczególnego ) ale jak na swój wiek mam trochę doświadczenia zawodowego. Rok pracowałem jako operator maszyn na hali produkcyjnej, rok pracy w biurze rachunkowym na stanowisku młodszy księgowy podatkowy oraz ponad rok jako informatyk w jednej z sieciówek.

Prywatnie zajmuję się wdrążaniem projektów stron i sklepów internetowych oraz optymalizacją ich pod względem wyszukiwarek. Często wspieram sklepy internetowe w zakresie logistycznym i administracyjnym. Z sukcesem wprowadzałem produkty Polskich sklepów na rynek zagraniczny w tym USA za czym idzie marketing internetowy także nie jest mi obcy. Choć chciałbym zaznaczyć iż nie jestem programistą. Trochę handluje na giełdzie kryptowalut.

Jestem w miarę kumatym chłopakiem, potrafię kreatywnie myśleć i nie boje podejmować się trudnych decyzji, lubię rozwiązywać problemy ; )

Czy moglibyście Państwo pokierować do jakich firm w trójmieście mógłbym aplikować? Wiem, że mam słabe wykształcenie na papierze ale nie biorę tego pod uwagę, zdarzało mi się prowadzić szkolenia dla pracowników z dyplomem magistra i inżyniera IT.

Oraz jak organizacyjnie rozwiązać kwestie przeprowadzki, pierw szukać stancji czy pracy? Idealnym rozwiązaniem byłaby sytuacja gdyby pracodawca zapewnił zakwaterowanie choćby na okres próbny za opłatą choć wiem, że jest to niemożliwe.

Jeżeli ktoś był już w takiej sytuacji i ma to za sobą, byłbym wdzięczny za wszelkie porady.

Serdecznie pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty się weź lepiej gdzieś u siebie w okolicy za fizyczną robotę. Na pewno lepiej zarobisz niż siedząc przed komputerem. Albo zrób studia. W trójmieście z wykształceniem technik informatyk możesz zatrudnić się co najwyżej w osiedlowej kablówce dowożąc klientom dekodery za 2 tysiące brutto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cześć, na Twoim miejscu najpierw zaczęłabym szukać pracy. Co będzie jak po przeprowadzce nic nie znajdziesz? Łatwiej znaleźć mieszkanie niż pracę. Ja tak zrobiłam, jak się przeprowadzałam z mojej wsi do miasta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmm, masz 27 lat i tylko 3-4 lata łącznie pracy zawodowej a skończyłeś technikum. A pozostałe lata?
Zresztą nieważne, łatwiej znaleźć mieszkanie niż pracę.
Dojazd z jednego końca Gdańska na drugi w korkach to czasem nawet 1,5-2h w jedną stronę. Płatne strefy parkowania i problem z parkowaniem. Gdańsk-Wrzeszcz i Oliwa to masakra parkingowa. W Gdańsku bardziej stoisz niż jedziesz, ludzie mówią że najszybciej teraz rowerem się jedzie :)
I z tymi studiami to pic na wodę, studia już nie są przepustką do dobrej pracy, jednak mogą utrudnić czasem awans, ale w branżach technicznych raczej nikt już na to nie patrzy. Dasz radę, ogarnij pracę, reszta to tylko formalność. Tylko popatrz na ceny najmu bo Trójmiasto jest bardzo drogie ale jakoś po pensjach tego nie widać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A pozostałe lata tak jak pisałem.. wdrążał projekty stron i sklepów internetowych z których mam średnio ok. 15 tyś zł miesięcznie. Po prostu chcę się wyprowadzić do trójmiasta i być może podjąć pracę dla firmy z większymi projektami. Na studia nie pójdę bo po co? studia są od poznawania ludzi i nabywania nowych znajomości. Napisałem owy post na forum bo myślałem, że może ktoś poleci jakieś większe firmy w trojmiescie, podpowie w jakich dzielnicach się najlepiej mieszka i gdzie szukać mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A od czego są agencje pośrednictwa pracy i agencje nieruchomości?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"agencje pośrednictwa pracy" haha jakbym aplikował na ochroniarza biedronki to może bym skorzystał ;)

A tak poważnie... napisałem ten temat na forum by poznać opinie ludzi, którzy byli w takiej sytuacji tzn. kwestie organizacyjne przeprowadzki oraz o podpowiedzenie mniej więcej czy są jakieś konkretniejsze firmy IT lub jakieś znane marki jak Amazon w Poznaniu.

Nie rozumiem po co ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia, udzielają się (...) sprawia wam to przyjemność jak komuś dogryziecie w internecie? idź do pracy fizycznej... idź na studia... 27 lat a tylko 3 lata staży pracy .. ludzie litości, nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

Sądziłem iż forum trójmiasta będzie fajnym miejscem aby zaczerpnąć opinię mieszkańców, chyba byłem w błędzie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz rynek jest rynkiem IT, jest bardzo elastyczny. Zawsze możesz spróbować pracować zdalnie zanim się przeprowadzisz. Może coś w tym kierunku? A myślałeś o jakimś kursie? W jakim kierunku IT?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są agencje wyspecjalizowane w IT, tak poza tym jeśli IT to gdańsk programowaniem stoi. Mamy u nas Sii, luxsoft, Lufthansa solutions, Kainos, Intela, Amazon też jest u nas. Pytanie czy znasz Pythona lub Jave
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

GDDKIA praca opinie (6 odpowiedzi)

Proszę o opinie na temat pracy w dziale finansowo-księgowym w Gdańsku,

Hostessy (17 odpowiedzi)

Witam serdecznie Czy możecie polecić jakieś agencje gdzie można złapać dodatkową pracę np. jako...

praca na zmywaku (18 odpowiedzi)

Co sądzicie o tej pracy? W miarę możliwa czy lepiej szukać czegoś innego?

do góry