Widok

rodzinny problem

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Opiszę krótko historię. Jest nas trójka rodzeństwa. Każde poszło w inny zakątek kraju. Ja mam dwójkę dzieci. Brat córkę, moja siotra wynosI wkrótce za mąż. Każdy z nich na dobrą pracę mieszkanie które zakupił mój ojciec i który pomaga do tej pory mojemu rodzenstwu. Nasza matka zmarła 10lat temu. Co mam ja :wynajęte mieszkanie, niepełnosprawne dziecko do końca życia , drugie dziecko zdrowe. Musiałam zrezygnować z pracy by zająć się chora corka. Pracuje tylko mąż. Pomagają jak tylko mogą tesciowe. Osatnio mój mąż zadzwonił do mojego ojca z prośbą ze chcemy dzieciom kupić dwa tapczany a nie stać nas by kupić z wypłaty a on na to,,co mnie to obchodzi ja mam komu pomagać,,dałem na wesele drugiej córce wam pomagac nie będę,, ,,oni maja nowy samochod i raty placa oni maja wesele musialem dac pieniadze,, a my z mezem tylko dla dzieci chcielismy na te łozka...Taka jest prawda nigdy nam nie pomógł. Mieliśmy z mężem tylko cywilny ślub na kościelny nie było nas stać. W prezencie od mojego ojca dostaliśmy 6słoików z dżemem dosłownie:(
Parę lat temu jechaliśmy setki kilometrów po to bo obiecywał pomoc tylko mówił przyjedŹ. Pojechaliśmy w efekcie wypial się wszystkiego i kupił tylko bilet powrotny. Nigdy nie interesował się moimi dziećmi a jego wnukami. Wpatrzony tylko w dwójkę mojego rodzeństwa. Cóż jesteśmy silni dajemy jakoś radę ale strasznie mi przykro....Z rodzeństwo zerwała ze mna kontakt odkąd dowiedzieli się ze corka jest niepełnosprawna...Czy taki ojciec jest potrzebny gdzie od obcych ludzi dowiaduje się ze moją córkę nazywa ,,kaleka,,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak sama widzisz, taki ojciec nie jest ci potrzebny. Będąc na twoim miejscu ja bym na pewno nie zabiegała o kontakty, wręcz przeciwnie, odseparowałabym się.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przykre to wszystko. Żal, że Twoje rodzeństwo odcięło się od Ciebie, że ojciec traktuje jak piąte koło od wozu..
Wiesz co, pomyśl, że masz męża, i że musicie być dla siebie i dla Waszych dzieci wsparciem. Nie oglądaj się na rodzinę, skoro sprawy tak wyglądają. I pamiętaj, że nienawiść czy złość (jeśli taką żywisz) będzie najbardziej trawiła Ciebie, nie ich.
Liczcie na siebie. Dobrze, że mąż pracuje. Poza tym mając niepełnosprawne dziecko możesz liczyć na wsparcie finansowe państwa. Będzie dobrze :-) Trzymam kciuki!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przykre to, ze nie masz wsparcia w najblizszych, ale pieniadze skutecznie potrafia ludzi zaslepic i wlasnie w takich sytuacjach czlowiek przekonuje sie na kogo tak naprawde moze liczyc. Na Twoim miejscu odcielabym sie od takiej toksycznej rodziny bo kontakty z takimi ludzmi nie sa dobre ani dla Ciebie ani Twoich dzieci (jak mozna takie rzeczy mowic na wlasne wnuki..., rodzenstwo tez nie lepsze). Pamietaj, ze wyrzadzone zlo (karma) wraca do czlowieka. Odnosnie niepelnosprawnosci dziecka, to popytaj w swoim miescie, bo sa rozne programy pomocowe, dofinansowania itp. Duzo zdrowia, sily i milosci zycze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro i tak nie masz wsparcia w rodzinie, olewaja Ciebie i Twoją rodzinę, złóż do sądu o zachowek po mamie, który Ci się należy. Może chociaż tak podreperujesz domowy budżet. Bo do ojca raczej i tak nie dotrze, że Cię krzywdzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet chyba nie o zachowek, tylko po prostu o spadek po matce. Należy się współmałżonkowi (chyba 1/2) i dzieciom reszta do podziału. chyba, że mama zmarła dawno temu, to wtedy sprawy spadkowe mogły się już przedawnić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

do góry