Widok

rośliny do ogrodu, gdzie kupić?

Witam,

szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny i drzewka do ogrodu.

Na razie zalezy mi na iglakach (tuje, choinki) i drzewku lisciastym Głóg dwuszyjkowy.

Moze cos polecacie, co nie 'powali z nog cenowo', a tez ma jakis poziom.

Dziekuje bardzo za rady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Większość roślin znajdziesz w sklepach typu Praktiker ,jeżeli potrzebujesz czegoś bardziej wyszukanego i fachowej porady polecam P.Justyne znaną także z TV http://www.ogrodyjustyny.pl/
Ja bardzo lubie szkolke w Chwaszczynie, nazywa sie zdaje sie Cyrzan, jest tez fajna w Koleczkowie. Jednak musisz pamietac, ze sezon na iglaki zacznie sie jesienia, na te z gruntu i wiekszosc szkolek ich po prostu teraz nie ma, a jesli sa to tylko doniczkowe,te mniejsze. Bardzo dobre wyprzedaze sa aktualnie wlasnie w marketach. Ostatnio widzialam sliczne brabanty i szmaragdy w Castoramie, zdaje sie 180cm wysokosci za 38zl. To na prawde malo :)
image
proponuje Ci zerknac do szkółek. Tam gdzie ja kupowałam swoje rosliny naprawde jest spoko. Ja kupowalam akurat stacjonarnie, ale maja chyba tez aukcje na allegro, zerknij sobie na roslinydoogrodu.pl i tam dowiesz sie wszystkiego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
może zamiast szukać punktów w których pewnie bedzie niewiele roślin do wyboru to poszukaj na allegro. Ja często kupuje od firmy roslinydoogrodu.pl bo mają bardzo duży wybór i bardzo dobre ceny.
Zerknij sobie może na jakąś szkółkę. Na pewno lepiej wyjdziesz na tym jak kupisz rośliny ze szkółki, a nie z supermarketu. Szkółki zakładają zwykle ludzie, którzy uwielbiają kwiaty, krzewy, wszystkie rośliny! W marketach jest niby wszystko, ale i też nic...nie ma porównania w kwiatach z marketu a tych ze szkółki. JA swoje kupowałem właśnie na roslinydoogrodu.pl
roslinydoogrodu.pl przypuściły szturm marketingowy po 4 latach od założenia wątku :)

A co do meritum... ja kupowałem krzaczory przez Net, na allegro.
Od tego użytkownika.
Wszystkie się przyjęły, dzielnie zniosły zimę i pięknie rosną.
Przy okazji kupiłem też inne, dla znajomej Forumki (za jedną przesyłką).
Niedawno mi się chwaliła, jak Jej pięknie kwitną :D
Nawet zdjęcia zrobiła :)
Dzięki za polecenie ;) Naprawdę zacne sadzonki, szkoda, że nie ma sklepu internetowego, ale przez allegro też jest wygodnie!

Kupuję tam dość często ;) I jestem zadowolona. Super ceny, roślinki ekstra, wybór bardzo duży. Zakupy przez allegro, nigdy zadnych problemów. przesyłeczki szybko mnie ;)
Ja korzystalam z uslug architekta krajobrazu rock&flower. Nie miałam czasu sama się tym zająć, dlatego zdecydowałam się na firme, tym bardziej że u znajomej fajnie wszystko zaproejktowali.

Zrobiłem sobie na altance truskawkę pnącą. Konkretnie ta odmiana domisad.pl/product/truskawka-pnaca. Zobacz, w jaki sposób rośnie na zdjęciach. U mnie jest podobna. Owoce faktycznie bardzo duże. Rodzina chwali. Dekoracja i przyjemność smakowa w jednym. Zadzwoniłem też w sprawie przystosowania podłoża do konsultanta. Wysłano mi skrupulatną notatkę. Trzymałem się wytycznych. Naprawdę łatwa w uprawie odmiana truskawek. Jak chcesz to na priv wyślę ci zdjęcia.

A co myślicie o zakupie nasion i sadzonek przez internet? Znalazłam na Sprzedajemy ciekawe ogłoszenia. Bardzo spodobały mi się astry i szcz*wik pstry też się pięknie prezentuje. Zamówilibyście takie online czy nie za bardzo? Tutaj są fotki:

https://spplthumb.blob.core.windows.net/1000x901c/5f/2e/23/aster-astrymarcinkibyliana-wieloletniawysylka-gdansk-427515302.jpg
https://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/53/c5/eb/nasiona-szcz*wiku-pstrego-20-sztuk-302078302.jpg
do góry