Widok

sala zamówiona, suknia kupiona co dalej???

Wesele Temat dostępny też na forum:
hej dziewczyny
Tak jak w temacie salę mamy zarezerwowaną na czerwiec 2015, sukienkę mam kupioną co teraz dalej załatwiać? Zastanawiam się nad bukietem ślubnym. Jakie kwiaty wybrać, myślałam o chabrach lub słonecznikach. Potem dalej czy już zamawiać makijaż i fryzjerkę.
I kiedy rozdawać zaproszenia??
Z tą całą organizacją jest tyle zamieszania. Może na forum są osoby, które mi pomogą??
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zaproszenia proponuję rozdać około 3 m-ce przed ślubem.
Makijaż i fryzjerka - myślę, że na początku 2015 roku wystarczy.
Jeśli bierzesz ślub kościelny to oczywiście powinnaś też załatwić nauki przedmałżeńskie i poradnię rodzinną. Możesz przejść się do księdza i potwierdzić termin ślubu.
Jeśli zamawiacie fotografa/ kamerzystę to też jest, moim zdaniem, dobry czas na rozejrzenie się i ewentualny wybór. Z orkiestrą/dj podobnie.

Ja miałam słoneczniki w bukiecie, ale to było w sierpniu, więc to był "ich czas". W czerwcu nie jestem pewna czy będą dostępne bez problemu, jeśli tak to na pewno po dużo wyższej cenie. Ale ja się nie znam, nie jestem florystką :) A chabry to wdzięczne kwiaty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ślub mam tylko cywilny, a co do zaproszeń to też mam pewien dylemat bo nie zapraszamy dzieci tylko osoby dorosłe i nie wiem czy to jakoś zaznaczyć i czy jakoś prędzej rozdać, żeby ludzie zorganizowali sobie opiekę dla dzieci ???
Kolejny dylemat to, że nie chcemy prezentów tylko pieniądze czy mówić gościom czy napisać taki tekst w postaci wierszyka o tym w zaproszeniu??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wychodzę za mąż w lipcu 2015. Sala juz jest, kościół wybrany i suknia też jest :) fotograf, orkiestra są ale kamerzysty jeszcze nie mam. Zaproszenia planuję zacząć rozsyłać tuż po Nowym Roku i tak samo doradziła mi fryzjerka żeby umawiać się w styczniu na konkretny termin na fryzurę i makijaż. Teraz myśle że bedzie mały przestój w organizacji a po Nowym Roku czas na załatwienie formalności kościelnych, nauki itp...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kiedy robisz próbną fryzurę i próbny makijaż?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Planuje na miesiąc przed ślubem, spróbuje się wcelować w wieczór panieński :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
Jeśli tylko cywilny to:
- czy termin zaklepany w urzedzie?

Mi florystka powiedziała że najpóźniej to tydzień przed ustalimy a miesiąc wcześniej nie ma sensu.

Tak samo uważam wysyłanie zaproszeń pół roku przed - max. 2-3 miesiące, ale zamówic możesz szybciej jeśli masz i w urzedzie ustalony termin i na sali

Jeśli zależy ci na bardzo pożądanych podwykonawcach to należałoby już zaklepac: fryzjerke, makijażystke, dj, kamerzyste i fotografa.

Moi usługodawcy spełnili sie w 100%, co prawda ja miałam tylko obiad ale co tam :)

Obrączki 2-3 miesiące przed.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tymi zaproszeniami to pomyślałam ze wyślę po Nowym Roku zeby goście mogli sobie zaklepać termin urlopu (zwykle pracodawcy każą sie określić juz w styczniu kto kiedy bedzie chciał isc na urlop). A ze bedzie to lipiec i większość gości bedzie przyjezdnych z drugiego końca Polski to pewnie bedą mieli ochotę zostać parę dni dłużej nad morzem :)
Spodziewam sie ok 130 os na weselu wiec lepiej żeby wiedzieli jak to poplanować.
Nie znam się ale mysle że chyba nic nie szkodzi ze wyślę zaproszenia z tak dużym wyprzedzeniem, potwierdzenie przybycia i tak bede chciała znać na miesiąc przed weselem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Save the day" - poczytaj :) Ja powysylalam już wiadomosci do gosci o dacie naszego slubu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także biorę na dniach ślub cywilny i powiem tak - z racji tego, że wypada to w piątek to udało się z około 2 miesięcznym wyprzedzeniem umówić jedną z najlepszych makijażystek/wizażystek (Marta Miazga - profesjonalistka, z której usług korzystałam już wcześniej), by wykonała makijaż ślubny a tydzień przed, przedłużenie rzęs, ALE - jeśli bierze się ślub w sobotę, naprawdę trzeba się umawiać z dużym wyprzedzeniem, żeby tak, jak napisała Malami, mieć "zaklepaną" naprawdę dobrą makijażystkę, fryzjerkę itp. Wspomniana wyżej Marta przyjmuje już zapisy na 2015, a ten miała tak obładowany przez "ślubne m-ce", chyba od maja do września, że dostać się do Niej było barrdzo ciężko.

Mawia się, że zaproszenia na ślub, który jest z weselem, daje się około 3 m-ce przed uroczystością, oczywiście nic się nie stanie, jeśli da się wcześniej :)

Dzieci - ciężko mi się ustosunkować, bo już sami musicie ocenić, jak zaproszone osoby zareagują na to, że zapraszacie bez dzieci. Chyba najlepiej powiedzieć każdemu osobno, im wcześniej tym lepiej.

Pieniądze - myślę, że w tej sytuacji wierszyk byłby najodpowiedniejszy, bo stawiając się po stronie gościa, nie chciałabym usłyszeć wprost - "dawajcie nam pieniądze zamiast prezentu", bo jednak ktoś mógłby chcieć dać Wam coś od siebie, wysilić się itp., niż dać pieniądze. A wierszyk będzie takim łagodnym poproszeniem.

Obrączki - my zamawialiśmy około 5 - 6 tyg. przed terminem ślubu, jubiler zaznaczał czas wykonania między 1 a 3 tyg., ale jeśli możecie to zamówcie wcześniej, żeby mieć czas na ew. poprawki itp.

Kwiaty - nie potrzeba na to jakiegoś wielkiego wyprzedzenia, spokojnie można na tydzień, czy dwa przed, bo zwykle nie ma żadnego kłopotu z jakimiś kwiatami - A WYBÓR - to już sama musisz zdecydować, jakie będą Ci się podobały, jakie kolorystycznie będą pasowały do Twojego ubioru itp., żeby wszystko jakoś ze sobą się zgrywało. To indywidualna decyzja, bo część kobiet lubi małe bukieciki, część po 1 kwiatku itp.

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też zapraszaliśmy bez dzieci, jednak kilka (5) ich sie pojawiło, bo:
- nie mieli z kim dzieci zostawic
- bratanków nie wypada "nie zaprosic", tak samo jak dzieci świadka

Jeśli chodzi o pieniądze, to wiekszośc znajomych wiedziała, że chcemy taki prezent, bo jesteśmy ze sobą już długo i też mieszkamy razem jakiś czas, wiec wszystko mamy. Dostaliśmy kilka prezentów, bo wydaje mi sie, że gości nie stac było na koperte dlatego zdecydowali sie na prezent no i ja to szanuje, czemu miałabym krecic na to nosem?

O pieniądzach był mały wierszyk w wkładce informacyjnej (w której też daliśmy tipsy "jak dojechac, gdzie zaparkowac, itp.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mamy ślub w czerwcu, ale mamy konkordatowy. Dużo rzeczy mamy już załatwionych: sale, wódke, drink bar, limuzyne, makijażyskę, poradnie i nauki, kamerzyste i fotografa, zespol na wesele i do kosciola. W grudniu wybieramy sie po obraczki i suknie. Z zaproszeniami poczekamy, az spiszemy w kosciole protokol. Termin i godzina niby zabukowane... ale to roznie bywa. Na koncu garnitur, kwiaty, napoje, dodatkowy alkohol i owoce... Na chwile obecna poszukuje fryzjerki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My nie mieliśmy żadnych wierszyków, a prezent spośród prawie stu gości dostaliśmy tylko jeden, więc myślę, że pocztą pantoflową możecie rozesłać wieść, że nie chcecie prezentów :) Rodzina sobie takie rzeczy przekazuje :)

Odnośnie dzieci. Myślę, że też warto wspomnieć w rodzinie. Ja bym po prostu napisała: np. Annę i Mariana Kowalskich . Bez dopisku "bez dzieci", bo to niegrzeczne, moim zdaniem. Jeśli ktoś się dopyta dlaczego dzieci nie zapisaliście, to po prostu powiecie, że prosicie bez nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A makijaż próbny kiedy robić ? Mam jeszcze problem z doborem koloru makijażu, wielkością bukietu. Zastanawiam się też nad butami, chciałabym kolorowe. I gdzie kupić bieliznę ślubną? Są jakieś specjalne sklepy w Trójmieście z bielizną i dodatkami ślubnymi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja makijaż próbny planuje zrobić na miesiąc przed ślubem (moze uda sie zgrać z wieczorem panieńskim) :)
Co do bielizny to chyba nie ma podziału na ślubną i nieślubną, zwykle są to cieliste stringi bezszwowe i cielisty stanik np bardotka-w zależności od kroju sukni. W intimissimi mają super majtki cieliste bezszwowe w 2 odcieniach ( jaśniejsze i ciemniejsze). Za stanikiem narazie sie nie rozglądałam bo do ślubu zostało jeszcze trochę czasu i wiem że zrzuce parę kilo wiec się wstrzmam i kupię tuż przed ślubem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja makijaz bede robic pare dni przed slubem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

Fotograf na ślub i wesele 15.09.2018 (64 odpowiedzi)

Witam, szukam fotografa na ślub i wesele w Gdańsku plus plener. Interesują mnie tylko oferty bez...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry