Widok

slisko na zwyklych ?

-czy na kolcach (inne zimowe ) latacie ludzie?po ostatnich minusowych temperaturach.
pozdrawiam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolce nadają siętylko na mocno ubity śnieg lub lód. Zakładanie ich do innych warunków to bezsens.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nawet bywa niebezpieczne, bo na czystm asfalcie lub kostce koce się ślizgają :-(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Póki nie ma gołoledzi lub wyślizganego sniego to nie ma potrzeby kompletnie - mróz sobie moze być póki jest było/sucho. Dziś jeździłem rowerem i nie było zadnych problemow. Ryzyko stanowią jedynie kałuże ale mozna je ominąć lub pokonać zdecydowanym prostym strzałem bez skręcania i hamowania. Możesz najwyżej spuścic trochę powietrza zeby był lekki flak (ale nie w domu, tylko na dworzu jak się schłodzi powietrze w kołach) coby nie jeździć na mocno napompowanych - bedziesz miał wtedy nieco lepszą przyczepność.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opony z kolcami radzą sobie w trakcie mrozów zdecydowanie lepiej od zwykłych. Kompletnie nie trzeba na nich zwracać uwagi na to czy jest lód, ubity śnieg czy tylko zmrożona ziemia ani kluczyć wokół kałuż. W głębokim śniegu radzą sobie podobnie jak zwykłe...chyba że pod śniegiem jest lód, czyli żywioł opon kolcowanych :)
Zwykłe opony na śliskiej nawierzchni łatwo wpadają w poślizg, zawodzą na byle jakim podjeździe a hamowanie jest beznadziejne.
Uślizgi opon kolcowanych na asfalcie ? Przyznam, że nie zauważyłem.
Kto spróbował zimówek - wie, że rower prowadzi się na nich świetnie.

J.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bez huraoptymizmu proszę, bo dużo zależy od modelu opony.

Np. Marathon Winter kiepsko sobie radzi na luźnym śniegu. Na lodzie też bez rewelacji, tyle, że da się kontrolować rower przy spokojnej jeździe.

Uślizgu na asfalcie też nie doświadczyłem, ale na pochyłej kostce (między chodnikiem a ścieżką) tak. Na kamieniach pod śniegiem również.
Nie czuję, żeby moje opony chętnie trzymały przy położeniu się w zakręt. Na spokojnie nie ma problemu, ale na pewno nie próbowałbym jeździć tak samo jak na zwykłych oponach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie - wiele zależy od modelu. Tak więc porównywać można jakiś model opony zwykłej z odpowiednikiem kolcowanym. Maraton Winter ze swoim bardzo mało agresywnym bieżnikiem i rozmiarem 1,75, mimo iż nie używałem - na oko wydaje się słabym pomysłem na zmarznięte podłoża i choć trochę trudniejsze warunki niż ścieżka rowerowa w mieście. Bez kolców na tego rodzaju bieżniku w ogóle nie chciałbym zimą jeździć.
Sam używam Schwalbe Ice Spiker i mogę ją polecić. Zakładam przy pierwszym mrozie i zdejmuję dopiero wiosną. Niestety opony z kolcami swoje ważą (Ice Spiker prawie 1000 g), więc o biciu rekordów i wyścigach raczej można przy nich zapomnieć... :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prędkość to bardziej ogranicza jej grubość, szerokość i bieżnik, a nie te dodatkowe gramy ;)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dodatkowe gramy na obwodzie pozwalają co najwyżej utrzymywać osiągniętą prędkość (z powodu większej masy rotującej). Rozpędzanie takiego koła niestety wymaga znacznie większej energii niż w oponach klassic.
Z pewnością opona kolcowana to nie opona dla ściganta
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
m.youtube.com/watch?v=rE_xdDQOz7k


przód -Schwalbe Snow Stud 26x1.90
na oblodzenia i mały śnieg spoko
na głęboki jak w opisie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak w nawiązaniu do tematu.
Obecnie raczej ślisko na zwykłych i trzeba uważać, bo to co zdaje się mokrym asfaltem bywa lodem. Termometr pokazuje +3°C, ale przy ziemi jest koło 0°C.
W lesie podobnie, większość dróg w miarę sucha, ale są też mniej lub bardziej oblodzone odcinki. Tam gdzie poświeci słońce trochę błota.

Uważajcie i wypatrujcie błyszczących powierzchni. Do tego teraz zaczął padać deszcz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Do tego teraz zaczął padać deszcz."

a u mnie śnieg ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jest minus osiem ;-)
czyli była sekwencja mróz + deszcz + mały "maskujący" śnieg
idealne warunki do wypróbowania kolców ;-)

jeździć ostro....ŻNIE!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam podobne pytanie: jakie opony 26" polecacie na śnieg, świeży i miejscami ubity? Tak do 5 cm to moje obecne opony dają radę, ale przy większym śniegu zakopują się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Np. Dillinger od 45NRTH ;)

Podaj model obecnych, bo inaczej ciężko cokolwiek doradzać.
Na jakim ciśnieniu jeździsz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za podpowiedź, ale te opony są do rowerów typu fat-bike, jak wyczytałem. Ja mam MTB i na razie opony z takich uniwersalnych, raczej na ubita drogę gruntową lub żwirową. Szukam sprawdzonych przez innych opon na śnieg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podałeś tylko rozmiar koła bez żadnych szczegółów.
Generalnie szukaj najszerszych jakie zmieszczą się w ramie i widelcu o raczej agresywnym i w miarę luźnym bieżniku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no kaman, przecież wiadomo ze takiej opony nie wepchniesz w standardową ramę i widelec...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znalazłem coś takiego:
KENDA K816 opona rowerowa terenowa drutowa 26x2.10

Na oko wygląda nieźle, ale jak to mówią: "na oko, to można..." :)

Zobaczymy, jak wyjdzie w realu. Na razie i tak śnieg nie jest problemem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry