Widok

ślub za granicą, w polsce? pomocy...:)

Wesele Temat dostępny też na forum:
witam wszystkie panny młode, mam dylemat otóż mieszkamy w niemczech, rodzina z jednej strony mieszka tutaj a druga w polsce. problem pojawia się gdzie zorganizować ślub :(
-mamy małe dziecko i pracę więc dojazdy na nauki przedmałżeńskie do polski raczej odpadają z tego co wiem a zrezygnować z nich się nie da, tutaj robiliśmy chrzciny i ksiądz ( nie mówi po polsku) jest bardzo sympatyczny i organizacja ślubu to pestka w porównaniu z pl.
- zaprosić całą najbliższą rodzinę tutaj to po pierwsze; czy płacić im za nocleg? chyba nie wypada nie ...
na pewno nie przyjadą wiekowi goście co dyskwalifikuje nam pare ważniejszych osób
tak jak wspomniałam ślub nie bedzie po polsku, czy to w ogóle ma sens dla połowy gości?

ślub chcieliśmy raczej kameralny, ok 20 osób. po uroczystości planujemy podróż... i naprawdę nie mam pojęcia jak to zrobić żeby było dobrze:( ma któraś pomysł albo radę?

i z góry mówię że skoro mieszkamy za granicą nie, nie posiadamy góry pieniędzy wiec noclegi dla gości to też nie taki mały kłopot
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mieszkamy za granicą, ślub mamy w Polsce gdzie załatwiliśmy tylko poradnie przedmałżeńska i to na jednym spotkaniu i poszliśmy do urzędu żeby załatwić to zaświadczenia które trzeba dać księdzu ale też zrobiliśmy to kilka miesięcy wczesniej i upoważniliśmy siostrę która to odebrała tak jak trzeba 3 miesiące przed, a i nauki i protokół przedślubny załatwialiśmy na miejscu :) z małą pomocą rodziny wszystko można zorganizować, załatwiając wszystko tylko raz byliśmy w Polsce i teraz dopiero będziemy kilka dni przed ślubem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolezanka góralka wychodzila za Greka. na 70 osob tu, a tam wielkie greckie wesele. tydzien po tygodniu:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o super, czyli da się logicznie. tą opcję musimy sprawdzić :) dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kuzyn mojego meza mial podobny dylemat. ozenil sie z tajka a mieszkaja w stanach.
wzieli slub w stanach. cale wydarzenie oczywiscie bylo nagrywane. tam zrobili tyko obiad na rodziny pani mlodej, bo wiekszosc z nich tam mieszka.
m-c po slubie zorganizowali cos jakby wesele w pl dla rodziny tutejszej (obiad+tance)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agata460 czyli mozna zalatwic USC szybciej. I napisac upowaznienie i rodzina moze odebrac?? Jesli tak to moze nam to pomoc i nie bedziemy musiieli przyjezdzac specjalnie na dlugi weekend:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mieszkamy w niemczech, mamy tak samo połowa rodziny mojego narzeczonego mieszka w De, ale jednak robimy ślub w pl, nauki robiliśmy w poznaniu, weekendowe, a co do noclegu dla gosci to nie pokrywamy kosztów, o czym będziemy informować gosci, dla nas to jednak będzie duży wydatek, a dla pary 15 euro dac to tyle co nic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak można szybciej, Pani w USC w Gdyni sama nam to podpowiedziała bo też chcieliśmy specjalnie przyjeżdżać i w kwietniu wszystko podpisaliśmy a w połowie czerwca siostra odebrała :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super :) dzieki bardzo za info:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, my jestesmy para polsko francuska, mieszkamy na codzien we francji. Ślub zdecydowalismy sie zrobic w Polsce. Oczywiscie jest nam troche latwiej bo nie mamy dzieci i pracujemy w szkole wiec mamy sporo wakacji:) ale moge cos podpowiedziec. Moj narzeczony nie ma bierzmowania wiec myslelismy ze to bedzie problem, poza tym, jak wspomnialas niemielismy mozliwosci przyjezdzania na nauki itp. Ale, znalezlismy wspaniala parafie Św Walentego w Gdansku, gdzie ksiadz nam oznajmmil ze bierzmowanie nie stanowi problemu, bo nie jest obowiazkowe a pierwsza komunie narzeczony przyjmnie podczas slubu. Ale nie w tym rzecz. Przyjechalismy w kwietniu do polski na tydzien (slub mamy w lipcu) i zrobilismy nauki w trzy dni (trzy spotkania) ale z tego co wiem nauki mozecie zrobic w niemczech, nie ma problemu uznaja to. Jesli chodzi o przysiege, ze wzgledu na gosci roznych robimy tak ze ja powiem po polsku a moj narzeczony przeczyta po francusku (jako ze ksiadz nie mowie po francusku i powiedzial ze mu nie powie do powtorzenia ale mu przygotuje wszystko i po prostu narzeczony przeczyta:) W taki sposob wszyscy zadowoleni:) Jesli chodzi o gosci z francji, nie placimy za ich noclegi, ale poniewaz mamy kilku znajomych ktorzy sa w slabej sytuacji finansowej, rozlokowalismy ich u mojej rodziny, dzieki temu placa tylko za dojazd a nocleg maja free! Pozostali placa za siebie. Jedyne co pokrywamy to rodzicow narzeczonego nocleg po slubie bo mamy poza gdanskiem wiec zeby nie musieli po nocy wracac do hotelu.
Mam nadzieje ze troche pomoglam:) jak cos to pytaj smialo:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super, dzięki za pomoc!

nasza rodzina pochodzi z pod trójmiasta, więc może "wykorzystamy" ta samą parafię!

:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja równiez mam gosci z daleka ale nie wyobrażam sobie, żeby sami płacili za nocleg, skoro zapraszam ich na ślub i wesele to również zapewniam im nocleg...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (210 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry