Widok

spowiedż - regułka...

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
jak wygląda ta regułka? jak ją sie mówi?
z 10 lat nei byłam u spowiedzi i nie wiem :P a będe musiała iść, bo potrzebuje podpisana karteczke, wiem że pisze tam przy tym spowiedniku czy jak to sie tam zwie, ale żeby nie wyjść na głupią wolałabym tego sie troche poduczyć.

Jeśli ktoś mógłby mi napisać mniej więcej jak to się mówi, była bym bardzo wdzięczna :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS OSTATNI RAZ U SPOWIEDZI BYŁAM...ROZGRZESZENIE OTRZYMAŁAM POKUTE NAZNACZONĄ ODPRAWIŁAM ŻADNEGO GRZECHU NIE ZATAIŁAM ANI NIE ZAPOMNIAŁAM A TERAZ OBRAZIŁAM PANA BOGA NASTEPUJĄCYMI GRZECHAMI....DALSZYCH GRZECHÓW NIE PAMIĘTAM ZA WSZYSTKIE SERDECZNIE ŻAŁUJE I PROSZĘ O ROZGRZESZENIE... MUSISZ ZAZNACZYĆ NA POCZĄTKU ŻE JEST TO SPOWIEDŻ PRZEDŚLUBA POWODZENIA
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja zawsze mówię tak:
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus (trzeba się przeżegnać)
Ostatni raz u spowiedzi byłam .... Odprawiłam zadana pokutę. Obraziłam Pana Boga następiującymi grzechami : ...
Wiecej grzechów nie pamiętam, za wszystkie szczerze żałuję, przyrzekam poprawę i prosze o rozgrzesznie.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A i kartkę dajesz od razu jak podchodzisz do konfesjonału, żeby ksiądz wiedział, że to spowiedź przedślubna.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co to za różnica? spowiedź "normalna" a przedślubna ??:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja uważam, że takie formułki to trochę takie dziecinne - dawno się nie spowiadałaś - mówisz o tym księdzu i szczerze opowiadasz co i jak, a takie udawanie, zasłanianie się formułkami i udawanie szczerego, gorliwego katolika to hipokryzja!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja mysle że może skorzystać z formułki skoro wie że taka obowiązuje. W ten sposób wyraża szacunek do Kościoła. Formułka dostepna jest w każdej książecce do nabożeństwa i myślę że na internecie. Korzystanie z formułki napewno nie jest udawaniem gorliwego katolika skoro zaraz potem sie powie że nie było się kilka lat u spowiedzi. Aha ja dodaje jeszcze swój wiek, bo zawsze mnie ksiądz pytał, chyba po to że wtedy zadaje jeszcze pytania dodatkowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://www.antoni.w-w.pl/podstrony/archiwum/spowiedz/spowiedz.html wklejam przydatny link
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co to za różnica? spowiedź "normalna" a przedślubna ??:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
generalnie ta pierwsza spowiedz przedslubna powinna byc spowiedzia z calego zycia (chyba,ze mieszkacie razem i bedziecie miec tylko jedna spowiedz w dniu slubu lub dzien przed).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam taką formę spowiedzi - spowiedź generalną. Niesamowite przeżycie
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spowiedź to inwigilacja w nasze życie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (210 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

do góry