Widok

stara cegla

dzis trafilem w google na plytki starej cegly bauherra czy ktos z was ich uzywal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

posiadam na stanie płytki cięte ze starej ,rozbiórkowej cegły.do wyboru w różnych kolorach-odcieniach.jest to prawdziwa cegła,nie imitacje
501 022 055. magazyn na miejscu w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A grzyba w srodku sie nie boicie, jeden z drugim ? ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

-wygotuja sobie na kuchni ...cegly..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez moment się zastanowiłem... ale na zdrowy rozum...

Zarodniki grzybów są wszędzie.
Nawet wysterylizowane (np. w piekarniku) cegły, w "sprzyjających" warunkach z czasem zagrzybieją, jak wszystko inne.
A umieszczone w warunkach "niesprzyjających" czyli przede wszystkim - w pomieszczeniu suchym i przewiewnym, nie zarosną grzybem, choćby pochodziły z zatęchłej piwnicy.

Jeśli się mylę, niech mnie ktoś skoryguje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy okazji "się podkleję" pod wątek, zamiast zakładać nowy, bo tematyka zbliżona:
Chciałbym sobie zrobić część ścian w cegle.
W moim mieszkaniu to akurat najmniejszy problem, bo wystarczy tynk skuć (albo głośniej kichnąć... i sam spadnie :D
Ale...mam dwa inne problemy.
1. Dziury. Po gwoździach (pikuś), kołkach czy po puszkach instalacyjnych. Trza by to jakoś zaszpachlować.
Myślałem o szpachlówce akrylowej albo epoksydowej z dodatkiem pyłu ceglanego. Czy ktoś już może coś takiego próbował? Albo ma inny patent na (w miarę niewidoczne) wypełnienie ubytków w cegłach?
2. Krzywizny.
Na większości powierzchni mi nie przeszkadzają. Ale w kilku miejscach, niewielkich obszarowo, chciałbym mieć ściany proste i pionowe.
Obkładanie ceglanej ściany wypionowanym i prostym kartongipsem tylko po to, żeby przykleić na to płytki z cegły, wydaje się nieco (eufemizm!) idiotyczne, ale chyba nie mam wyboru.
Jak wygląda obciążenie takiej ściany? Niby kartongips znosi płytki ceramiczne i nic się nie dzieje.. ale cięta cegła jest jednak dużo grubsza (a zatem i cięższa).
Ma ktoś doświadczenie w tym względzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gips karton bez problemu utrzyma płytki z cegły.zamiast "szpachlować" wymień pojedyńczą cegłę,lub jej fragment
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lica są fajne ale to też ryzyko pochodzenia. Bo jak trafi się na cegłę ciętą z jakiejś stodoły czy chlewu czy innego kurnika? Zapach w domu nieziemski ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze możesz wybrać Elabrick. Bierzesz wtedy nowy, mineralny produkt, który jest jak klinkier. Sporo kolorów, różne faktury, ogólnie ciekawe rozwiązanie. Można w OBI znaleźć i sobie na żywo pomacać :) Płytki produkowane sa w manufakturze w Holandii, wiec nie ma dwóch takich samych. Przez co to wygląda bardzo naturalnie na ścianie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Wystrój mieszkania (88 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

budowa domu Różyny, Łęgowo (28 odpowiedzi)

Witam, Zastanawiam się nad budową domu w wyżej wymienionych lokalizacjach - cena działki...

jakie drzwi ? (27 odpowiedzi)

Drzwi zakupione za około 500zł w markecie mimo, że mają nazwę wzmacniane to całkowicie nie...

do góry