Widok

testy alergiczne z krwi

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy robilyscie swoim dzieciom testy alergiczne z krwi?
Jesli tak, to gdzie i jakie, w jakiej cenie?

Taka oferte maja Bruss i Luxmed, ale maja 3 rozne panele: pokarmowy, pediatryczny i wziewny. Koszt takiego panelu w Brusie jest 140 zl, a w Luxmedzie 200 zl. Z tym, ze za kazdy alergen, ktory chcialibysmy "dolozyc" trzeba zaplacic ok. 50 zl, a zadne nie ma rownoczesnie np. bialka meleka krowiego i kakao (co u dzieci jest bardzo wazne).
Nie wiem co mam robic, bo koszty sie robia duze, nie bede na dziecku oszczedzac, ale nie mam zamiaru stracic majatku ;-)

Moze ktos cos podpowie????
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hopsa
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz, że te testy u dzieci często nie wychodzą? nawet u mojego 6latka skórne wyszły zafałszowane. wcześniejsze z krwi też. wiemy to na 100%. ja bym sobie na Twoim miejscu podarowała. szkoda kasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
robiłam normalne testy skórne - wg mnie wyszły w miarę wiarygodnie ( syn ma 5 ,5 roku) można je robić od 3 roku życia . Robilam wszystko na NFZ pokarmowe i wziewne nic nie płacilam tylko ok. m-ca czekałam na wizytę u alergologa -w Przychodni Świętokrzyskiej na Orunii Górnej wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a chcesz robić u starszego czy młodszego synka ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W moim przypadku lekarz alergolog nie uznał testów z krwi za podstawę do leczenia (odczulania) dziecka - konieczne było zrobienie testów skórnych. Tak więc okazało się, że testy z krwi zrobione przeze mnie na własną rękę miały wartość jedynie orientacyjną dla mnie. Jeżeli, jak piszesz, nie zamierzasz oszczędzać na dziecku i masz pilną potrzebę, to lepiej od razu idź do alergologa prywatnie i rób testy we współpracy z lekarzem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomnialam napisać - robiłam testy z krwi odpłatnie w przychodni na Morenie ale ceny nie pamiętam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcialm zrobic testy u mnlodszego, dlatego tych skornych na razie nie mozemy zrobic...

nie sadzilam, ze te testy z krwi sa malo wiarygodne, polecila nam je pani dermatolog (nie zwiazana z Brusem), stwierdzila, ze bede wtedy miala pewnosc, co wykluczyc z jadlospisu, bo w tej chwili to sie miotamy niestety, jestesmy wiekszosc czasu na Zyrtecu, co chyba nie jest zbyt zdrowe, ale nie mamy innego wyjscia na ta chwile...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moim zadniem szkoda kasy na testy z krwi ...a Zyrtec nie jest taki straszny moj syn też był od 18 m-ca do 4 lat na Zyrtecu lub Clemastinum ew. na Claritinie w syropie - jak zrobiliśmy testy skorne wiele się nie zmienilo bo bierze Claritine tylko w tabletach . Tak więc nie liczyłabym na wielkie zmiany po testach - ogranicz nabiał , czekoladę , kakao i podawaj ten Zyrtec bo naprawdę wiele Ci alergolog nie poradzi niestety. Przeczekałabym tak do tych 3 lat i wtedy zrobiła testy skórne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja robilam Jaskowi panel pokarmowy, ale moim zdaniem nie jest zbyt wiarygodny. W panelu wyszlo np. ze jablko go nie uczula, a w rzeczywistosci jest to jeden z najgorszych alergenow u nas. I tak bylo z kilkoma innymi. Sam lekarz mowi, ze roznie z tymi testami bywa. A poza tym np kakao, czekolada, orzechy sa zakazane dla alergika i na te na pewno robienie testu jest bezsensu. Poczytaj tez o alergenach krzyzowych.
Przy alergii najwazniejsza jest obserwacja i czas, zadne testy nie dadza Ci pewnosci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam dokładnie takie samo zdanie jak Altea. mój syn był przez prawie 5lat na zyrtecu, a od kilku m-cy bierze aerius i singulair. co poradzić. lepiej podawać leki i minimalizować objawy niż męczyc dziecko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja testy przećwiczyłam akurat na sobie (i skorne i z krwi) - mam nawracajacą alergier i nie do końca wiadomo na co :) niby z testów wszystkich wyszło że na nic nie jestem uczulona a jednak - najprawdopodobniej mam alergię krzyzową, a tego testy nigdy nie wykryją - musze się obserwować i analizować co jem lub co zjadlam danego dnia jeśli coś się pojawia na skórze; od roku nie biorę żadnych tabletek ale ograniczyłam do minimum podstawowe alergrnty: orzechy, soję, czekoladę itd. :) Musisz obserwować dziecko (najlepiej zapisuj co jadło i w jakich kombinacjach - jak danego dnia będzie miało wysypkę to staraj się wykluczać dane produkty i dalej obserwuj - metoda upierdliwa ale skuteczna);
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny za odpowiedzi, jak zwykle mi pomoglyscie :-)))

podaruje sobie testy na razie i wezme skierowanie do alergologa od pediatry i pojde do Akademii chyba.

Bylismy wczesniej z jedym i drugim synem u dr Malaczynskiej, ale niestety strasznie sie zawiodlam na tej wizycie...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Polecam dr Marię Manitius - pracuje w szpitalu na zaspie i jest tam ordynatorem oddziału pediatryczno-alergologicznego (oprócz tego prywatnie przyjmuje w Medica Polska);
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy dr Manitius przyjmuje gdzies na NFZ?
my juz mamy za soba dr Malaczynkska, dermatologow prywatnie i niestety nikt nic nie zdzialal do tej pory...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

do góry