Widok

uczulenie na promienie słoneczne...pomocy!

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny,jesli doswiadczyłyscie to bardzo prosze o rady....
od dwoch miesiecy,kiedy słoneczko porzadnie zaczeło grzac na miom dekoldzie pojawiły drobniutkie krostki,tworza one jedna plame,czerwone i niekiedy piecze i swedzi,stosuje dwie masci i biore calcium z kwertycyna i niewiele pomaga,rano po nocy prawie nie mam po tym sladu....co robic? prosze o pomoc.....

ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam tak zawsze w kwietniu i maju zawsze mi w czerwcu przechodzi a smaruje zwykłym kremem Nivea

ślub cywilny
image

ślub kościelny
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stosuj 1 dziennie Zyrtec albo Xyzal. Mojej kolezance pomogło.

Pozdrawiam
Ola

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
calcium i zyrtec lub alertec.Jak nie pomoze wizyta u lekarza

***********************************************
Magda i Michał
6 wrzesien 2008
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co takiego ten XYZAL?

ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sa tez w aptekach specjalne balsamy na poparzenia od slonca-moze to zlagodzi Twoje krostki? a poki co..mysle, ze powinnas smarowac sie z samegto rana, przed wyjsciem np. do pracy kremem z mocnym filtrem ochronnym

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli to jest uczulenie to powinnas pic wapno to pomaga na uczulenia a jesli to nie pomoze idz do lekarza pierwszego kontaktu on napewno Ci doradzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coraz więcej osób to ma, m.in. ja, niestety:( zwykle słońce działa na moją skórę bardzo dobrze, ale to pierwsze niestety uczula.
rada: calcium + aleric/allertec/itp., ale polecam te z loratadyną, gdyż jest to nowsza i skuteczniejsza generacja leków niż cetyryzyna (np. zyrtec), m.in. nie wywołuje senności, nie zatruje też organizmu (mojej mamie "konował" przepisał zyrtec, a nie jest alergiczką, zatruła się i odtruwała relanium - brzmi śmiesznie,ale jazdy to z tym miała...:(
jak nie przejdzie, to do dermatologa (nie potrzeba skierowania), a przynajmniej do pierwszego kontaktu, bo mogą to być początki alergii (czego absolutnie nie życzę)...

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rewelacyjna jest maść/krem cutibaza - do kupienia bez recepty w aptece --- ja smaruję nią mojego synka który jest alergikiem i wszelkie krostki po kilku godznach schodzą Polecam w 100% A buzia po niej jest super gładziutka - hihi - sama wypróbowałam :)

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TO UCZULENIE NA PROMIENIE SLONECZNE STOSUJ FILTR 30/50 I ZAPYTAJ O TABLETKI W APTECE NAPEWNO COS DORADZA JA POSIADAM TAKIE UCZULENIE NA NOGACH I REKACH MIESZKAM 20KM OD PLAZY W HISZPANI SZOK JAK TU SIOE NIE OPALAC NIE? TABLETKI JAKIE BIORE TO ZYRTEC I BALSAM DO OPALANIA DLA ALERGIKOW TEZ KUPIONY W APTECE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam to samo. Poszłam do dermatologa i dostałam tabletki claritine, maść advantan i maść pilarix. Pomaga, więc polecam wybrać się do lekarza.
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja stosowałam calcium duo-alergo, aleric i taki spray-pianka panthenol forte na oparzenia i oczywiście unikałam słońca jak ognia zanim całkiem nie zeszło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam to samo z tym, że plamy wyskakują mi na plecach i brzuchu. Dla mnie jest to dziwne, ponieważ pajawiają się one nawet kiedy mam na sobie urbanie. Plamy bardzo mnie swędzą i są gorące. Poszłam do dermatologa- powiedziała mi, że jest to pokrzywka reakcja alergiczna na promienie UV. Powiedziała, że powinnam zacząć brać beta-karotem 2-3 miesiące przed sezonem letnim aby przygotować skóre na promienie słoneczne, używać kremu do opalania z filtrem 50 i jeżeli to możliwe nie przesiadywac na słońcu do godziny 16. Zadne talbetki i wapno mi nie pomagają ;/ Nie wiem co mogę jeszcze zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0