Widok

uprzedzam o trefnym sklepie

Jesień, robię przetwory. Od lat słoje brałem w sklepiku "Lech" przy Starym Rynku Oliwskim 4, a zawsze brałem ich dużo, idzie w setki, bo kiedyś miałem pasiekę. Ostatnio w partii słojów dwa miały małe skazy, takie gwiazdki, które czasem lekceważymy nawet w przedniej szybie samochodu. I tak nie ma szans wypatrzyć tego w sklepie, bo słoje są sprzedawane pakowane w pomarszczoną folię, skaz nie widać, zresztą nigdy dotychczas nie było problemów. Jednak tym razem jedna skaza pod wpływem mycia wrzątkiem znacznie rozszerzyła się i objęła całe dno, choć słój jeszcze nie rozpadł się (patrz foto). Druga skaza pozostała jako mała gwiazdka, a tamten słoik stoi już na półce spiżarni wypełniony przecierem z jabłek.

Słój zaniosłem do sklepu, ale sprzedawca reklamacji odmówił, bo "nie ma reklamacji szkła". Przy okazji kupowałem następną partię, w której mimo folii, na szczęście już w sklepie, wypatrzyłem kolejną skazę. Bardzo się starałem, bo to był mój ostatni raz. Uprzedzam wszystkich, jak tam cokolwiek kupujecie, sprawdźcie dobrze, bo reklamacji nie ma.

Przy okazji, gdzie jeszcze w pobliżu kupię słoje litrowe twist-off? Oraz miednice plastikowe, płyny do mycia naczyń i mydło w płynie "z kija" (do własnego opakowania)?

duże zdjęcie słoja https://drive.google.com/file/d/0B-D2EqNhHaakS3A2XzRfT0xXRjg/view

a to ten sklep https://goo.gl/maps/V9pmAH9zB5k
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie kontynuował bym, ale skoro pięciu minusińskich Januszy zdecydowało się ocenić...

W czasach "copy-paste" łatwo wysłać zapytanie do sekretariat@ihgd.pl, zrobiłem to przed założeniem tego wątka, serio pytając, czy sklepikarz miał rację, by ewent. usunąć lub odszczekać mój text. Odpowiedzieli już parę dni temu, ale jestem w szpitalu, nie codziennie włączam tablet. Właściciel sklepu bredzi, IH proponuje mi akcję ale mi się nie chce, ten słoik jest za jakieś 1,60zł, jeśli sklepikarz uważa że warto mu się szmacić dla takiej kwoty, to nie mi to podważać. Pod koniec tygodnia, jak będzie ładna pogoda, pokażę mu ten list i opiszę Wam tu jego reakcję.

Liczę na więcej minusów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
OK, to mój ostatni wpis na ten temat. To starzy lidzie, więc pewnie ten sklep zdechnie jak wiele podobnych, ale ich jakby mniej szkoda.

Poszedłem, pokazalem listy, właścicielka pogardliwie wyjęła monetę dwuzłotową i niemal nią we mnie rzuciła. Wziąłem, bo pecunia non olet, ale forma taka jak by z "Misia", taki skansen z czasów Edzia Ochaba i Włodzia Gomułki.

Powtarzam: niekoniecznie musicie ich unikać. Mają dobre towary. Ale sprawdzajcie wszystko, a wychodząc od nich wyrzucajcie rachunki, bo reklamacji nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Oliwa

Atrium Oliva (18 odpowiedzi)

Położenie inwestycji w zabytkowej części Oliwy, u zbiegu ulic Bażyńskiego i Grottgera zapewni...

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

Oliva Koncept (40 odpowiedzi)

Osiedle powstanie w otoczeniu zieleni, w pobliżu ogrodu zoologicznego. Budynki rozmieszczono na...

do góry