.
Baner
nowy wąteknowy wątek
wstawianie zębów, proszę o pomoc
[Rodzina i dziecko]

Mam taki problem, otóż miałam robioną czwórkę ( ząb) kanałowo rok temu, niby wszystko było ok ale teraz ten ząb się rusza :(
podejrzewam że zostanie wyrwany, czy ktoś z Was się orientuje jak wygląda wstawienie takiego zęba ? Czy czwórka zalicza się jeszcze do zębów przednich ? czy mozna wstawić taki ząb na NFZ? Jestem umówiona do dentysty dopiero na 8 stycznia, wiec dlatego pytam Was tutaj ;) pozdrawiam

Re: wstawianie zębów, proszę o pomoc

Niestety nfz zeba nie zrobi.Ja myslalam o mostku na koronkach(sama nie mam 4 gornej) ale sie boje,bo piluja 2 zeby po bokach aby zrobic most dla zeba brakujacego.Koszt to ok 1500zl nfz nic nie doklada.Inplanty sa jeszcze drozsze i mnie na nie nie stac...chetnie tez poczytam o mostach koronkowych,jak dlugo sie trzymaja,czy warto robic?Pozdrawiam

up up

image
image

Zęby przednie są do trójki włącznie.

Ja mam 5 koron w tym most.
Robiłam 3,5 roku temu na Przymorzu w dentico,koszty są duże ale i tak nieporównywalnie mniejsze od implantu.
Jak na razie odpukać wszystko trzyma się bez zarzutu.

Podstawa to dobrze wyleczone kanałowo zęby pod korony.

Niestety ale chyba teraz to już nigdzie nie wstawi się koronki za darmo.

Może można go jednak wyleczyć porządnie kanałowo i założyć tylko 1 koronkę bez robienia mostu?
Wtedy nie trzeba piłować sąsiednich zębów.
Jeśli zostanie usunięty to tylko mostek pozostanie .

Koszt to ok 1500zl

Jeśli to koszt całego mostu (czyli w sumie 3 koron) to i tak nie wiele.
Koszt zależy od rodzaju koronki i wkładu pod koronkę oraz leczenia kanałowego.

Mozna ząb umocować na włóknie szklanym i o ile wiem nie wymaga to piłowania zębów obok. Koszt to około 500 zł, pewnie zalezy od dentysty

Zrobić rtg zęba.Może trzeba będzie zrobić reendo(powtórne lecz.kanałowe).W najgorszym razie ekstrakcja zęba, w najlepszym wkład k/k + korona(nie koronka!!) lub wlókno szklane i odbudowa.Wszystko zależy od tego w jakim ten ząb jest stanie.Możliwosci jest kilka.Nfz nie refunduje takich zabiegów

ja za ząb który jest wkręcony na śrubę zapłaciłam nie całe 2 tysiące teraz wstawiam kolejny koszt około 1600. Trzeba poszukać po gabinetach stomatologicznych.
Pozdrawiam

A gdzie wstawiaja za 1600,prosze powiedziec chetnie tez bym zrobila.

Ludzie że sie boicie się w takich przypadakch chodzić po gruponach wiadomoze ze reklamuja sie tam ludzie którzy nie maja normalnie roboty...wiec chyba to daje do myslenia szczeolnie w przypadku uslug zwiazanych ze zdrowiem....to nie hipermarket gdzie liczy sie tylko cena...znam przypadek wkrecenia implantu na gruponie....tylko ze byl wkrecony poza koscia...wiec GORACO POLECAM ;)