Widok

wypadanie szyjki macicy

jestem po 2gim porodzie, lekarz stwierdził u mnie obniżenie tylnej ściany pochwy ( co wyczulam podczas mycia) czytałam że naprawia się tą dolegliwość operacyjnie choć mój lekarz stwierdził że u mnie operacja jeszcze nie jest potrzebna ale równocześnie zakazał mi się forsować... Czy któraś z was miała podobną przypadłość???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
może jednak ktoś chociaż słyszał o podobnym przypadku... nie wiem co robić czy czekać i obserwować czy szukać innego lekarza który jednak zaleci operacje albo przynajmniej stwierdzi że nie muszę się wcale tak oszczędzać...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oszczędzać się warto zawsze. Ale o jakim oszczędzaniu mówił lekarz, jakiego rodzaju? Skonsultuj się z innymi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dźwigać nie ćwiczyć nie skakać nie forsować się....może przesadzam ale przy dwójce dzieciaków i pracy w połowie fizycznej to raczej jak na mój gust spore ograniczenia...i raczej nie jestem w stanie ich przestrzegać, czy to możliwe żeby uzyskać pomoc dolegliwość musi być na tyle uciążliwa aż zacznę sikać w majtki, bo konsekwencją obniżania się tych narządów jest min nietrzymanie moczu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To dziwne, bo przecież są kobiety, które nie mają w ogóle narządów rodnych i nie popuszczają moczu. Skonsultuj chorobę z innymi lekarzami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo im nic nie naciska na pęcherz.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o to że więzadła które trzymają macicę osłabiły się. Jeśli będą dalej się poluzowywać to faktycznie chirurg może je prawidłowo zamocować, ale może okazać się że macica się zerwie i całkiem opadnie i może będzie do usunięcia. zobacz na ten link jak to wszystko w środku wygląda: trochę długi ale najbardziej opisowy:) http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.jestemchory.pl/show_ryc.via?id=258&imgrefurl=http://www.jestemchory.pl/chapter.via?id=258&h=522&w=317&sz=28&tbnid=rkZOOwtJK4LBtM:&tbnh=289&tbnw=175&prev=/images?q=uk%C5%82ad+rozrodczy+%C5%BCe%C5%84ski&hl=pl&usg=__sVx3nhUldcb_UGw7R0AYH8AR8FU=&ei=fva4S-KLKIeCOILj5aEL&sa=X&oi=image_result&resnum=3&ct=image&ved=0CAYQ9QEwAg
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje za linka fajnie wszystko opisuje...nie pozostaje mi nic innego jak znaleść konkretnego lekarza ktory odpowiednio zajmie się problemem....zanim stan się pogorszy, póki co ciągle boli mnie podbrzusze...a dźwigania nie jestem wstanie uniknąca, to niose dziecko z fotelikiem a to musze wtargac gdzies wozek...a dotego nieprzyjemna swiadomość wystawania "czegoś" z pochwy nie sprzyja komfortowi psychicznemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam gabinet dr.Smutka na ul Wajdeloty we Wrzeszczu przyjmuje również na NFZ, jest ginekologiem i zajmuje się taką problematyką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Natalia, wybiore sie napewno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taez polecam dr Smutka, on przeprowadza takie operacje i to jest przypadlosc o dziwo bardzo czesta :/

Dr Smutek wszystko wyjasni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może przypadłość częsta, ale mimo ogólnej swobody obyczajów i braku skrępowania w rozmowach w tej swerze nie spotkałam nikogo kto by się zetknął z tą dolegliwością...lub miał ochote o tym mówić
Zastanawiam się czy dr Smutek też nie odeśle mnie z kwitkiem mówąc że za wcześnie na operacje i w ogóle jak to wygląda w praktyce czy on sam sugeruje operacje mimo że wg większości lekarzy wskazaniem jest dopiero nietrzymanie moczu itp, czy może trzeba go uprosić...
Przepraszam że tak dopytuje ale jesteście moim jedynym źródłem informacji w tym temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno Cię nie odeśle, kobiet z taką dolegliwością jak twoja jest wiele wiem bo sama z nimi się spotkałam w pracy, tylko to taki temat niby tabu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem w jakim wieku jesteś i czy są jakieś przeciwskazania do narkozy, ale w usa takie operacje odbywają sie w znieczuleniu miejscowym. U nas to bardziej inwazyjny zabieg a lekarze żyją w średniowieczu i uważają że nie będą ryzykować operacji dla twojego komfortu, po co kroić skoro życiu nie zagraża :P wielu lekarzy lekceważy problem, ty się go nie pytaj czy trzeba - każ mu zapisać się na operację bo na operacje planowane się czeka. Jeśli bedzie kręcił nosem to zapytaj się czy samo przyrośnie - przecież może być już tylko gorzej. A z terminu zawsze możesz zrezygnować a na pewno będzie się pogardzać z czasem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli sama o siebie nie zadbasz to nikt inny tego za ciebie tego nie zrobi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za wsparcie:)Mam nadzieje że uda mi się go przekonać że ta operacja jest mi potrzebna, a jak nie będę szukać pomocy u innego lekarza....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,mam takie pytanie też mam ten sam problem z wypadaniem macicy mam ją tak nisko że w każdej chwili może mi ona wypaść bo mam ją na samym dnie,a pracuję bardzo ciężko w Biedronce i jak wiadomo towaru się nadzwigam codziennie,czy na takie coś można dostać zwolnienie lekarskie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koniecznie idź do ginekologa, powiedz mu w jakiej jesteś sytuacji i jak pracujesz. Myślę, że dostaniesz zwolnienie i skierowanie na zabieg - załatw to jak najszybciej i żyj normalnie ! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie mam umówioną wizytę prywatnie bo w przychodni najwcześniej termin jest na pażdziernik.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakiego lekarza polecacie który zna dobrze ten problem?
do kogo warto pójść?
najlepiej w Gdańsku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytanie podstawowe: czy chcesz się leczyć czy wyleczyć ?
Jeśli chcesz się leczyć to Narodowa Fikcja Zdrowia w każdej postaci. Jeśli chcesz poznać przyczynę i problem oraz alternatywą skuteczną metodę to proponuję zgłosić się tutaj : http://www.centrumzdrowegozycia.com.pl/page5.php
Żadne czary mary. Porada za free i nie musisz czekać w kolejce jak do lekarza, i dowiesz się tego czego na pewno lekarz Ci nie powie NIGDY. Proszę nie traktuj tego jako reklamy czegokolwiek. Jeśli szanujesz własny czas i zdrowie to skorzystaj dobrej rady. Inna opcja to czekanie na termin do specjalisty, tłuczenie się po lekarzach oraz operacje co jakiś czas (do czasu aż się nie da już nic zrobić - lekarz dopiero Ci to powie jak z niego to wydusisz). Na wizytę poświęcisz 30 minut własnego czasu bez ponoszenia kosztów (oprócz dojazdu), a potem zdecydujesz co dalej. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Problem jet w większości przypadków wyleczalny bez stosowania tabletek (chemia) i operacji.
Jeśli skorzystasz z mojej porady to napisz swoją opinię na ten temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest coś takiego jak pessary ginekologiczne. Wiem, że są pomocne w leczeniu schorzeń takich jak Twoje. Podpytaj lekarza o nie. Myślę, że będzie potrafił doradzić najlepszy model i przybliży Ci temat pessarów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeczytaj informacje na tym blogu: https://doctorpro.pl/blog,

Ale przede wszystkim udaj się do ginekologa. współczesna medycyna radzi sobie z takim problemem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Krótki stosunek (6 odpowiedzi)

Witam, tak jak w tytule, nie jestem zadowolony z długości swojego stosunku :/ Pierwsza gumkę...

dobry stomatolog - nfz i ceny (16 odpowiedzi)

Witam Czy znacie jakiegoś dobrego stomatologa na nfz? Taki który nie jest tam za kare z ludzkim...

kolezanki z nerwica poszukiwane:) (670 odpowiedzi)

Może znajda się tu jakies kobietki które chorują na nerwice(rozne postacie).Ja niestety choruje...

do góry