Widok

wypadek w pracy co dalej procedury

hej miałam wypadek w pracy ile czasu ma pracodawca zeby zawiadomic bhpowca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypomnij sobie ze szkolenia bhp ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli jest to porządna firma, to powinna zawiadomić dział BHP niezwłocznie. Wiem,że w dzisiejszych czasach to słowo jest interpretowane na różne sposoby. Ale jeśli przyczyną wypadku nie były rażące zaniedbania pracodawcy, np. wadliwy sprzęt, to nie leży też w jego interesie "przeciąganie sprawy". Musi zostać sporządzony protokół powypadkowy, z tego co pamiętam, to pracodawca ma na to 2 tygodnie. Jest tam m.in opis wypadku osoby poszkodowanej i świadka, a także 3 czynniki, które doprowadziły do wypadku. Z ostateczną wersją protokołu musisz się zapoznać i się zgodzić, lub wprowadzić swoje zastrzeżenia. To też jest istotne, bo jeśli okaże się, że przyczyną wypadku był np. błąd pracownika, czy nieprzestrzeganie zasad BHP, to maleją szanse na odszkodowanie z ZUS-u. Jeśli po wypadku będziesz na zwolnieniu lekarskim, to zbieraj wszelką dokumentację związaną z wypadkiem, wizyty u lekarza, itp. o odszkodowanie z ZUS-u można się starać dopiero po wyleczeniu i rehabilitacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

prawnik/ radca prawny odnośnie ZUS - szukam (17 odpowiedzi)

nie wiem czy dobry temat; czy ktoś może polecić prawnika,radca prawnego lub kancelarię...

Ile zarabiacie miesięcznie? (534 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...

do góry