Widok

zaczerwienione białka oczu dziecka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
synek od 3 dni ma czerwone białka oczu, trze także je i nie wiem sama czy lecieć do lekarza, czy poczekać i co mogłabym ewentualnie zrobić na własną rękę, synek ma 15 miesięcy, poradźcie...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
nic nie rób na własną rękę - to może być zapalenie spojówek - alergiczne lub wirusowe - idz do lekarza napewno przepisze jakieś krople, nie ma na co czekać bo zap. spojówek jest bardzo nieprzyjemne i za chwile może mieć zaklejone ropką oczy :-(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
hej my wlasnie sie leczyny na zapalenia spojowek, objawy podobne czerwone oczko i tak jakby zaszlo mgla, byalam u pediatry dala krople bidacyne i tedy po nich sie pogorszylo, poszlam do okulisty i przepisala flaxal i masc i po 2 dniach stosowania jest znacznie lepiej. od razu idz do lekarza najepiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja przy takich objawach u jednego syna bylam u pediatry, dostalismy krople, ktore po jedym dniu juz pomogly, okazalo sie ze to rzeczywiscie zapalenie spojowek.
a z drugim synem bylam w Szpitalu Studenckim w calodobowej poradni okulistycznej, tez zapalenie spojowek, kropelki i po jednym dniu juz bylo o wiele lepiej.

z oczkami na wlasna reke nic bym nie robila.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
tak jak pisze Rybalon, Czarna bioacyna to faktycznie badziewie-antybiotyk źle przepisany przez lekarza, Nasz Malec też miał zapalenie spojówek ale te krople w ogóle nie pomogły.......!!!
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bylismy u pediatry, twierdzi,że to alergia, dostaliśmy kropelki do oczu Cromohexal i zyrtec, najgorsze ze synek jest jeszcze za mały na testy alergiczne i tak naprawdę nie wiadomo na co ta alergia:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to alergia najprawdopodobniej na pyłki i kwitnące trawy - niestety częsta u dzieci w okresie wiosenno-letnim , syn naszej sąsiadki tak właśnie ma z oczami w tym okresie , natomiast u mojego alergia ta objawia się kaszlem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy oprócz leków powinnam czegoś przestrzegać albo się wystrzegać, aby pomóc dziecku?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
aa mogę ci doradzić aby wychodzić na dwór z rana jak jeszcze powietrze jest w miarę czyste od pyłków , skoszonych traw itp lub po deszczu.
Po powrocie ze spaceru dobrze jest zmyć z dziecka te wszystkie alergeny , obmyć buzię i przebrać w inne ubranko. w okresie kwitnienia i pylenia podawać Zyrtec lub coś podobnego wg zaleceń lekarza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.alergen.info.pl/kalendarz/region3.html
tu masz co i kiedy u nas pyli ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
tak, zyrtec tez mam podawać,najgorzej z tym podwórkiem,bo to jednak lato i jak tu siedzieć w domu:((
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

do góry