Widok

zamieszkanie w budynku gospodarczym

Witam. Rodzice posiadają działkę na, której stoi dom działką w MPZP jest przeznaczona pod usługi. Chciałam tam wybudować dom, ale w związku z jej przeznaczeniem nie można. A moje pytanie jest: jak bym wybudowała jako budynek gospodarczy, czy mogłabym tam mieszkać? Czy i jakie można ponieść konsekwencje? gdzie można się coś dowiedzieć na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie będziesz mogła się tam zameldować.
Poza tym nie ma raczej innych problemów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jw + niebezpieczeństwo, że ktoś doniesie.

Natomiast przyjrzałbym się dokładnie MPZP - często w planie jest dopuszczona funkcja usług z zamieszkaniem właściciela. Jeżeli to plan gdański to podaj nr planu i nr karty terenu - będzie można dokładniej się do tego odnieść.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to wiem, że nie będę mogła się zameldować, ale będę zameldowana w domu mieszkalnym, który stoi obok

w MPZP funkcje wyłączone: mieszkania integralne związane z prowadzoną działalnością

a jak by ktoś doniósł jakie są konsekwencje?

tak to plan Gdański, ale za bardzo nie chciałabym podawać numeru na forum

a Sh, czy jesteś zorientowana w tych sprawach może wiesz jak legalnie wybudować mieszkanko? może na prv porozmawiamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem czy się da - najwyżej mogę zwrócić uwagę na pewne aspekty na które można uważać.

A możliwe konsekwencje - do rozbiórki włącznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to poproszę więcej info na ducius@vp.pl z góry dziękuję

a w sumie zajmujesz się takimi sprawami, bo mam jeszcze jedno pytanko, ale na prv
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wiem że to stary wątek ale czy mogę prosić o pomoc na działce rolnej którą właśnie mam zamiar kupić stoją dwa domki drewniane łącznie 100 m2 z piętrem budowane na zgłoszenie wybudowania budynku gospodarczego. W biurze nieruchomość ogłoszenie brzmi jako sprzedaż domu z działka. Czy kupując coś takiego mogę tam
Przebywać nocować traktować to jako domek rekreacyjny jakie mogą byc konsekwencje prawne i czy jest w ogóle sens to kupować cena jest jak na działkę rolna spora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dlaczego rozbiórka?
Jeśli budynek gospodarczy zostanie zbudowany zgodnie z przepisami, to jakie są podstawy prawne, żeby go rozebrać, tylko dlatego, że ktoś w nim mieszka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli został wybudowany niezgodnie z przeznaczeniem MPZP to jest to samowola.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nadal nie rozumiem.
Masz zgodę na budowę budynku gospodarczego.
Budujesz budynek gospodarczy.
Robisz wszystkie odbiory - jako budynku gospodarczego.
Do tego momentu jest ok, prawda?
Nikt nie moze się o nic przyczepić.

Czy jeśli ktos później zamieszka w takim budynku, to są jakiekolwiek przepisy, pozwalające na jego rozbiórkę?
W aż taką bzdurę w polskim prawie nie chce mi się wierzyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masz rację - nie zrozumiałeś.

Chodziło o budowę od podstaw typowego budynku mieszkalnego.

Zresztą sprawę już przeoraliśmy dokładniej - więc temat zamknięty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie mozna przekształcic prawa uzytkowania na funkcje mieszkalne ? dzisiaj sa gdzieniegdzie mozliwosci przeciez meldunku i zamieszkania w domu w ogrodkach działkowych itp. Wiele osob mieszka w bud. gospodarczych i ma meldunek jezeli mają prawo wlasnosci do działki , bo to jest najwazniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co innego zaadaptować stary budynek na cele mieszkalne, a co innego wybudować NOWY budynek typowo mieszkalny.

A co do ogródków działkowych - to chyba totalne łamanie prawa - tam się powinno wpuścić inspekcję budowlaną z nakazami natychmiastowej rozbiórki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
mysle ze w dzisiejszych czasach lepiej niech sobie ci w ogrodach działkowych mieszkaja nawet jezeli sie łamie prawo bo przynajmniej bezdomnymi sie nie stają i mają w miare normalne warunki . A co do tych budynkow gospodarczych to mysle ze duzo zalezy od dobrej woli urzednikow danej gminy bo jezeli budynek gospodarczy jest zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną i nie grozi zawaleniem to tylko dobrej woli potrzeba zeby zmienic sposob jego uzytkowania bo tak naprawde budynek jako sam budynek w sumie niczym sie nie rozni od typowego tzw. domu , nieraz nawet ludzie mają w budynkach gosp. lepsze warunki niz inni w Domach .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jeżeli plan dopuszcza budynek gospodarczy to można taki wybudować. Jak ktoś nie podkabluje to można w takim mieszkać. Ale jeśli plan nie dopuszcza funkcji mieszkaniowej to nie ma żadnych możliwości żeby wybudować budynek mieszkalny, ani niczego żeby adaptować na mieszkalny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a le masz pomysłt a jak ktos nie ma gdzie mieszkac to co na bruk jestes bez serca sam bym taki chciał miec gospodarczy i mieszkac teraz sa takie fajne projekty i nie drogie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak można wybudowac budynek gospodarczy o pow . zabudowy 25m2 i wysokości 5m na działce budowlanej lub 35m2 na działce rolnej ale problem z tym że aby uzyskac pozwolenie na rozpoczacie budowy takiego budynku na zgłoszenie, trzeba posiadac na tej działce budynek mieszkalny. Całe te przepisy budowlane to jedna wielka masakra i wyłudzanie kasy na poszczegulne projekty i pozwolenia. Zaraz ktoś napisze że dobrze bo samowola powinna byc karana no i przepisy bezpieczeństwa budowlanego ble ble ble, jedna wielka ściema. Jak by mieszkania nie były takie drogie a kredyty w bankach dostępne dla każdego szarego czlowieka który ma prace i płaci podatki to ludzie nie kąbinowali by z budową takowych budynków w których chcą mieszkac z braku możliwości. Młode małżeństwa muszą wynajmowac mieszkania bo nie mają zdolności kredytowych( takie umowy np. zlecenia o dzieło) a mieszkac gdzieś trzeba. Jeśli chodzi o ogródki działkowe tak zwane RODy, to co lepiej aby bezdomny mieszkał w sypie na śmieci w twoim bloku czy w takiej altanie? Ja myśle że lepsza dla niego i ciebie będzie altana na tak znienawidzonych przez ciebie RODach.
ZA CAŁY TEN BAŁAGAN ODPOWIADAJĄ NIEUDOLNE RZĄDY OD 20lat SLD, PIS i PO. Każdy z nich tylko upycha do kieszeni a ludzi mają w du..e!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Tobie poczytać trochę w Prawie Budowlanym pewne urywki znajdziesz na stronie firmy http://remoncik-bojano.otobiznes.pl oraz znajdziesz tam wszystko to co Cię interesuje.Do 25 m2 nie potrzebujesz pozwolenia na budowę ale tam na stronie masz dokładniej to opisane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz zamieszkać w pomieszczeniu gospodarczym i nie ma z tym żadnych problemów. Tak przynajmniej mi mówiono.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tych, którzy uważają, że w Rodzinnych Ogrodach Działkowych są tylko "altany" zapraszam na spacer po terenie ROD Jasień ;) stoi wiele domów całorocznych, murowanych, wieeeelkich :] nawet jeden widać doskonale z Kartuskiej - bo tak akurat "obcięli" róg działek przy przebudowie drogi (przy dawnym Auto-Barze) ;) taki wieeelki szary z masą okien - widać go na górce ;)
albo domy "skrajne" - od ul. Źródlanej :] większość całoroczna ;)
wcale tacy biedni bezdomni tam nie mieszkają ;) a bodaj ponad 70 rodzin mieszka tam przez cały rok :) (i mają meldunek)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry