Widok

zielone kupy u 6 miesiecznego dziecka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
witam, mam pytanie moja mała robi zileony stolec raz jest bardzo ciemny , raz jaśniejszy , czasem ale bardzo żadko żółty, mała była na piersi do 5 i pół miesiąca, ale diete ze wzgledu na sówj rozwoj miała rozszerzoną już wczesniej , wtedy juz zdarzały sie stolce o takim kolorze ale rzadziej, melko modyfikowane dostała najpierw NAN HA, potem NAN, bylismu u pani doktor kazała zmienić nam mleko na bebiko, zadnej poprawy potem na bebilon i cały czas tak samo, mała nie ma żadnych zmina skórnych ani alergii, nie wiem co mam robic , miała ogólne badanie kalu ale tam wszystko wyszło ok , martwie sie ale lekarz mowi ze ze jest wszytsko ok i juz sama nie wiem co robić a jak jest u was
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie tez czasami zdarzaja się zielone kupki ale to pewnie dlatego, że jest na nutramigenie. Oczywiscie dostaje już stałe pokarmy, obiadki itp ale jednak zdarzaja się zielone kupki
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a posiew kału robiłaś? Długo się czeka na wynik, ale według mnie warto - z ogólnym będziesz mieć komplet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a jak zęby? bo przy ząbkowaniu mogą być zielone kupy :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
tak, ja karmiłam piersią i też kupki były rzadsze i zielone. Tak jak zwykle miało zatwardzenia to tak przy ząbkach rozwolnienie. Teraz znowu zatwardzenie, co może na to pomóc?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,

moja córcia robiła szaro-zielone kupki i też mnie to bardzo martwiło. Myślałam, że to od mleka - podaję jej mleko NAN HA. Na którymś z forum przeczytałam, że przyczyną może być zła jakość wody - mleko przygotowywałam na przegotowanej "kranówce", taką też wodę dostawała do picia, a więc kupiłam na próbę wodę źródlaną niskozmineralizowaną (poniżej 500 mg składników mineralnych/l) i problem rzeczywiście znikł. Córcia robi kupki o normalnym kolorze - w zależności od tego, co zje :) A wcześniej każda kupka była szaro-zielona i do tego strasznie śmierdziała...

Marka wody nie jest istotna - istotne jest, aby była to woda źródlana o jak najniższej zawartości składników mineralnych. Ja kupiłam wodę "Górski Kryształ o sumie składników równych ok 131 mg/l za ok. 4,50/5l w Carrefourze. Każda woda ma taką informację na etykiecie.

Może warto spróbować zmienić wodę, którą podaje się maleństwu, a gdy nie pomoże wykonać badania kału. U nas różnicę widać było już następnego dnia!

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz synek miał kupki różnego koloru w tym wieku, moja położna a potem i lekarz(mały jak miał 4 mies.robił kupki z krwią,ale szybko przeszło,badania nic nie wykazały)mówili mi,że zawsze trzeba udać się do lekarza jeśli w kupce znajduje się krew(wtedy jak najszybciej) i jeśli jest koloru czarnego,inne barwy jak najbardziej OK,
myślę,że Twoje dziecko poprostu tak ma i jeśli zrobiłaś badania to powinno być wszystko oki:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hello, mój maluszek mial podobnie. Karmie tylko piersia i przez tydzien robil zielone kupki do tego bardzo wodniste. Pediatra przepisala mu probiotyk lekobaby i po tygodniu stosowania (przez pierwsze 4 dni 2 saszetki rano i wieczorem i nastepne 3 dni po jednej) przeszlo...kupki staly sie idelalne :)
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja córeczka miała nietolerancję laktozy. Przez to robiła zielone kupki, czasem były lekko pieniste. Podawałam jej Kolaktaze. Problem zniknął niemalże od razu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas procz takich pienistych, zielonkawych kupek byly jeszcze straszne kolki, nieutulony placz trwajacy kilka godzin, tez podawalismy kolaktaze, karmilam piersia dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas winne byly sztuczne wit d i k :/ odkad to odkryłąm Młody nie dostaje sztucznych witamin :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
problemy brzuszkowe (ból) moze powodowac wit k, dlatego też zaleca się podwać je osobno dzieciaczkom (nie preparaty wit d plus k w jednej kapsułce), jedną rano (k), drugą na noc (d), wtedy mozna zaobserowć czy k powoduje bóle brzuszka (jesli tak, będzie płacz w dzien , nie w nocy). autorka wątku wspomina o kłopotach u 6mies dziecka, wit ka podaje się do 3 miesiąca podczas karmienia piersią, wiec to raczej nie to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas po odstawieniu d i k nadal byl problem, bo ogolnie sztuczne wit, odstawiłam d problem znikł, ale podawać tzreba (wg pediatry), dostalismy inne d i nadal problem, pozniej jakieś an recepte że na wodzie i te de - i znów to samo, odstawilismy w cholerę ;) dziecko dużo na dworze przebywa, troche jak mulat wygląda - na brak d nie narzeka ;P
niedługo bilans dwulatka zrobimy badanie poziomu d i w razie wu jednorazowo dostanie zastrzyk ;) nasza pediatra i tak jak dziecko zdrowe to co 2 miesiace na kontrole ma przychodzic, wiec gdyby cos sie działo od razu by mogła reagowac :)
image image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli podajac kolaktaze karmi sie piersia? wydawało mi się że właśnie trzeba te krople dolewac do mleka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas były problemy z brzuszkiem i zielonymi kupami, gdy nafaszerowali mnie w szpitalu żelazem po porodzie. Po wyjściu z domu odstawiłam żelazo w cholerę, ale z dziecka dopiero po tygodniu zeszło. Podobny problem pojawił się jakiś czas temu. Po przeanalizowaniu mojej diety (karmię piersią) wyszło, że to jagody (zawierają żelazo), które przez kilka dni zajadałam garściami. Po tygodniu od odstawienia jagód brzuszek dziecka się unormował.
W niektórych dzielnicach Gdańska jest bardzo wysoki poziom żelaza w wodzie - skoro zmiana mleka nie pomogła, to może to właśnie kwestia wody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka robiła rzadkie zielone kupki, kiedy miała nietolerancje laktozy. Pomogła jej na szczęście kolaktaza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Różne są przyczyny takich kup u niemowlaka i zawsze trzeba się skonsultować z lekarzem, bo przyczyn może być wiele.
Faktycznie sporo malutkich dzieci ma problem z nietolerancją laktozy, bo ich układ pokarmowy nie radzi sobie z trawieniem laktazy w mleku. Jeśli to jest przyczyną, to podanie enzymu laktazy w postaci kropli rozwiąże problem brzydkich, zielonych kup.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Ile czasu bawicie się ze swoimi dziećmi? (4 odpowiedzi)

Witajcie:) mam na myśli dzieci w wieku 8 lat- czy i ile czasu dziennie się z nimi bawicie? Jakie...

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

do góry