Widok

zwalczanie przestępstw internetowych!

od tygodnia mam problemy z włamaniami internetowymi. ktoś bez przerwy pomimo moim ciągłym zmianom haseł i najróżniejszym sposobom zapobiegania włamuje mi się na poczte wp.pl i na portal epuls.pl . usunal mi 400 wartosiowych maili, roczny pamietnik na epulsie i zniszczyl mi wyzywajac ludzi w moim imieniu. kontakt z obslugą portali w niczym mi nie pomógł, poniewaz podobno nie moga udostepnic mi numeru ip czlowieka ktory to robi, a bylo tego jeszcze wiecej, jednak daruje sobie wymienianie. podsumowujac - sprawy zaszly za daleko, moja prywatnosc zostala powaznie naruszona i portal epuls pomimo deklaracji na stronie glownej ze nie mozna sie wlamac na konto udostepnil komus moje dane osobowe. Zmieniłam hasło na poczte i na epulsa, myślałam że jest juz wszystko ok i ktos włamał mi sie PONOWNIE. nie moze tak byc w kolko, a nie chce zmieniac tych kont. Dowiedzialam sie ze cala ta sprawa podlega mianu przestepczosci internetowej i poszlam z tym na policje. niestety policjant z ktorym rozmawialam nie przejal sie za bardzo ta sprawa i w ogole nie znal sie na internecie. to co do niego mowilam bylo co najmniej czarną magią.
napewno są jakies oddziały ktore zajmuja sie przestępcami internetowymi, ktos specjalnie do tego stworzony, a nie zwykly policjant ktory nawet nie ma poczty.
nie umiem nic znalezc dlatego pisze z zapytaniem czy mieliscie kiedys takie włamania i problemy i jak to zwalczyc.
przede wszystkim chce sie dowiedziec kto za tym stoi i to policja musi to sprawdzic, ale gdzie szukac takiego oddziału?
pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciezko bedzie ci pomoc
jesli mieszkasz w wojewodztwie pomorskim, powiem ci, ze jest tylko kilku policjantow, ktorzy sie tym zajmuja
i raczej marna szansa, zebys sie do nich dobila
tym bardziej, ze bedzie to raczej podlegalo pod znikoma szkodliwosc spoleczna czynu
(gdyby wlamujacy sie na twoje konta szantazowal cie albo grozil byla by inna sytuacja)

co do zmiany hasla, nie pomoglo, poniewaz jak znam zycie ktos wlamal ci sie do komputera (najczestsza przyczyna to banalny trojan)

zaden uslugodawca nie poda ci adresu IP, moze to zrobic tylko na wniosek policji i tylko im

co do poczty, zawsze rob sobie kopie, jesli nie potrafisz popros starszego kolege, na pewno ktos moze ci pomoc

tak czy owak, napisz mi prywatnie wiecej o problemach, przekaze je dalej
jesli ktos uzna, ze potrafi ci pomoc (co podkreslam jest maloprawdopodbne) to dam znac

pozdrawiam
jurek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prosiles o wiecej informacji.
problem polega na tym, ze ktos skorzystal z podpowiedzi hasla na epulsa i wyslal je na maila. skoro wlamal sie na poczte odczytal to haslo.
w epulsa włożyłam duzo pieniedzy, okolo 300/400 zl, duzo czasu i poswiecenia. ten kto tam wszedl usunal caly moj pamietnik prowadzony dokladnie przez rok. zaczal wyzywac ludzi w moim imieniu a pozniej zalozyl na epulsie drugi profil podając się tam za mnie i wsadzając moje okropne fotki, sciagniete z poczty którą opanował. takie zdjecia ktorych przewaznie nie wystawia sie na swiatlo dzienne. pisal do moich znajomych i podawal sie za mnie. do tego oproznil cala skrzynke odbiorczą z mailami ktore zawieraly glownie duzo zdjec. do tego zmienil hasla do epulsa i do poczty. korzystajac z roznych opcji przypomnienia hasla i kontaktu z obsluga udalo mi sie odzyskac te hasla i tym samym profile. zmienilam je i myslalam ze wszystko jest juz ok, gdy wlamywacz zadzialal ponownie i zrobil wszystko to samo co poprzednio.
nie moge tak ciagle zmieniac hasla i czekac az ten ktos bedzie sie logowal w moim imieniu. poza tym na poczcie mialam maile z haslami do najrozniejszych innych portali, for itp wiec wlasciwie ktos przejął wszystko co do mnie nalezy.
epuls nie potrafi zapobiec tym wlamaniom i utrzymuje ze cos mi sie pomylilo w glowie bo na epulsa nie mozna sie wlamac. ludzie z poczty wp w ogole sie do mnie nie odezwali.
przede wszystkim chce sie dowiedziec KTO ZA TYM STOI . nie wydaje mi sie az tak trudne sprawdzenie numeru ip i dojscie do tego czyj to numer :| a tymczasem ani epuls ani policja nie chce mi pomóc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jest trudne sprawdzenie, z jakiego IP ktos wchodzi na twoje konto
jednak portal tego ci nie moze podac
moze to zrobic tylko policji, a policja moze od ciebie zgloszenie przyjac
ale pewnie nie wiele zrobi

to co ty powinnas zrobic, to przede wszystkim nie trzymac hasel na komputerze
a na kartce, zwyklej, papierowej takiej w notesie
wszysto co piszesz i co dostajesz na poczte, czy na forum zgrywaj sobie na plytki, pendrive albo cos podobnego

jak wczesniej mowilem, mysle, ze jest wysoce prawdopodobne, ze ktos wlamal ci sie do komputera

na forum wiecej juz ci nie powiem...
przyjdz kiedys na spotkanie
dasz mi dane swoich kont, a ja popytam ludzi

pozdrawiam
jurek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostalem maila z tymi informacjami
z racji tego, ze nie wiem kto poza toba moze czytac twoje maile, nie odpisze przez poczte

jedna rzecz mnie zastanawia
w naglowku mam dwa adresy mailowe
jeden z wp, drugi z interii
czy zdajesz sobie sprawe, ze wysylasz oba?
czy ten drugi adres nalezy do ciebie?

sporym problemem tez jest samo lacze, neostrada nigdy nie nalezala do bezpiecznych

pozdrawiam
jurek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
twoim zasadniczym problemem jest to ze ktos cie doskonale zna , przez co jest w stanie odgadnac twoje hasla , lub masz keylogera na kompie lub w jaki kolwiek inny sposob ktos sie dostal na twoj komputer np: brak hasla dla wbudowanego uzytkownika Administrator .
z moich doswiadczen wynika ze moze pomuc antywirus ,a pozniej przeinstalowanie windy - w poprawny sposob - z haslami , wylaczeniem pulpitu zdalnego itp .. uzyciem nowych hasel przy instalacji tylko niech to nie bedzie imie siostry czy brata lub sympati , nazwa ulubionego zwierzaka itp ... nic co by mozna bylo z toba kojazyc . np otwierasz dowolna ksiazke na chybil-trafil , pierwsze slowo o 7 literach + numer strony jest twoim chaslem - zanotuj je i nie pokazuj nikomu .
inna sprawa jest to na co EPULS zbiera tyle danych o swoich uzytkownikach ???? nie zastanawialas sie na co komu twoje dane ze szczegolami , ilosc rodzenstwa , szkola do ktorej chodzisz , klasa , i wiele innych . zapytalem o to epuls i jakos do dzis nie uzyskalem odpowiedzi .
------ jestem subiektywny ----------
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
90% osob podaje odpowiedz na podpowiedz do hasla jesli tylko zostana poproszeni. Widzialem informatykow ktorzy mieli podpowiedz od hasla "moj pies +123"
Wystarczylo zapytac ;)

kiedys znalem 8 latka ktory zdobyl numer gg dziewczyny ktora uwazala ze sie super zna na kompach, napisal tylko "mam awarie pliku config.dat w gg, mozesz mi podeslac ten plik?"

A juz nie wspomne o tych wszystkich ludziach co otwieraja przypadkowe @, nie wiedzac ze nawet pod jpg mp3 czy avi mozna podczepic dowolny program...do tego tysiece stron www specjalnie spreparowanych by sciagnac od nas wszystkie haselka....

Tylko by bawic sie w takie sztuczki jak w tym ostatnim akapicie to trzeba miec pretekst - internetowi przestepcy to zazwyczaj dzieciaki lub niedowartosciowani faceci - ludzie z natury raczej leniwi.

Narazilas sie czyms komus ostatnio?
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na ul. Białej zajmują się wszelkimi sprawami internetowymi.
Tam zgłoś się a najlepiej napisz z kopią.
Nigdy nie podawaj żadnych danych nikomu i jurkowi też a tymbardziej prywatnie.
Jak chcesz coś prowadzić prywatnie w internecie nie korzystaj z serwerów masowych jak te eplus , onet czy wp lub inne.
Zapomiałem adresu, ale jest serwer, na którym kopiuje sie wszelkie strony internetowe i tam możesz odzyskać utracone dane.
Jak jurek zna ten adres to może go tu publicznie napisać.

Takie jest moje zdanie

Ryszard Zieliński
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kto zna ten adres?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmienialas hasla a podpowiedzi do hasel tez?

Duze serwisy sa zabezpieczone dosc dobrze.
Nie sa zabezpieczone super, wiec mozna sie na nie wlamac. Ktos kto jednak potrafi sie wlamac do wp na pewno nie bawilby sie w podszywanie sie pod kogos lub bluzganie Twoich znajomych.

Ten kto to robi to ktos kto przeczytal kilka stronek dla poczatkujacych hackerow i teraz chce sie popisac, pokazac, sprawdzic.

Tak jak mowili inni - ip od serwisow nie dostaniesz.
Ale jak napisalem wyzej problem nie lezy po stronie tamtych portali ale po Twojej.

Najlepsze zabezpieczenie to skonfigurowany firewall (zablokowane nie tylko przychodzace ale i wychodzace polaczenia) - dzieki niemu mozesz tez zdobyc ip - albo chociaz dowiedziec sie z kim masz do czynienia.

Jezeli on kozysta z keyloggera to to co piszesz na klawiaturze jest wysylane do niego - mozesz sie dowiedziec do kogo - uzyskac adres @ tego osobnika.

Osoba ktora Ci miesza to ktos z Twojej sieci lub ktos kogo znasz.
Sam mialem podobna sytuacje, logi z firewalla przekonaly czlowieka by juz wiecej tego nie robil.

Wazne jest firewall - to podstawa. do tego aktualizacje systemu i dobre hasla (conajmniej 12 znakow - literki, cyfry i znaki specjalne - wymieszane razem). Wszystkie hasla najlepiej przechowywac w glowie lub w sejfie. Kazde haslo inne. Zadnych podpowiedzi przy mailach - przez to najlatwiej zdobyc czyjegos maila.
Skanuj sie antywirusem online, czyms na trojany, spyware i inne takie. Z takich waznych rzeczy to proponuje sie pozbyc IE i przejsc np na firefoxa

Wszystko co wazne przegrywaj na plytki (tylko nie RW bo mozesz omylkowo wymazac cos istotnego).
Rozumiem ze zdjecia o ktorych piszesz to jakies akty?:P - takich rzeczy to albo nie powinno sie posiadac, albo byc otwartym na to ze predzej czy pozniej pojawia sie w necie :) Mowienie komus ze gdzies skladuje sie jakies ciekawe i kompromitujace fotki lub inne rzeczy to super zacheta dla kazdego;)

Jesli bardzo zalezy ci na bezpieczenstwie i niezawodnosci to zmien system na linuxa

Jak chcesz zostac przy windowsie to zainteresuj sie bezpieczenstwem - najlepiej poprzez poznanie metod atakow. Sa strony dla poczatkujacych hackerow, poczytaj, zdobadz troche wiedzy. Nauczysz sie jak sie bronic.
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anty masz sporo racji, jednak nie zawsze to ktos znajomy
mialem u siebie w sieci przypadek, gdzie facet wlamaj sie do zupelnie obcej kobiety, mieszkajacej w innym miescie

poznal ja troche po tym co miala na kompie i byly z tego problemy

pozdrawiam
jurek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możesz to po prostu zgłosić na policję, bo teraz to oni się tym już umieją zajmować, więc bez większych problemów możesz uzyskać pomoc w tej sprawie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niestety, to coraz częściej jest problem a policja na razie nie ma zbyt wielu specjalistów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Towarzyskie

Gay Gdańsk (71 odpowiedzi)

JA 21 lat strarówka...

Para szuka pary (4 odpowiedzi)

Hej, chcielibyśmy się spotkać z fajną parą na drinka- inteligentni i zadbani - ona 34 on 42....

czat (25 odpowiedzi)

gdzie mamy wejsc,aby rozmawiac na czacie?????????????????

do góry