Widok

zwolnienie a zus

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
moze ktos mi pomoze, w zeszlym tygodniu skonczyla mi sie umowa o prace jestem teraz na zwolnieniu do 1 kwietnia i moje pytanie jste takie teraz nastepne zwolnienie musze dostarczyc bylemu pracodawcy bo jest ciaglosc czy musze je dostarczyc do zusu? jesli do zusu to ile mam dni na dostarczenie i czy musze je dostarczyc osobiscie tzn np ktos z mojej rodziny czy moge wysłac je poczta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostarczasz do zus, bo już nie pracujesz skończyła Ci się umowa
Masz na to 7 dni i możesz PP wysłać
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki kasiu za odp:)czy oprocz zwolnienia musze jeszcze cos dostarczyc do zusu?, i jesli wczseniejsze zwolnienie bylo juz dluzsze niz moja umowa o prace to pracodawca ma obowiazek wyslac je do zusu zeby on mi zaplacił? i czy zus zaplaci mi dopiero jak bede miala ciaglosc 30 dni po zakonczeniu umowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
upppp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwsze zwolnienie wysyła Twój pracodawca. Drugie Ty. Masz na to 7 dni. Możesz osobiście lub pocztą. Do zwolnienia załączasz druk ZUS Z-10. W zwolnieniu nadal powinien być podany Twój zakład pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja byłam osobiście i wypelnialam jakies oswiadzczenie czy cos takiego to bylo rok temu wiec niestety juz dokladnie nie pamietam podawalam tez numer konta na ktore mialy byc wplacane pieniadze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostałam też informacje ze do zusu trzeba wyslac kpie swiadectwa pracy
wiem tez ze taka osobe wzywaja na dywanik do zusu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny niech mnie wzywaja:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
musisz dostarczyć z zakładu pracy z-3 a nie z -10 i świadectwo pracy,masz na to 7 dni od daty wystawienia zwolnienia,oprócz tego dostaniesz od nich druk na którym podasz im nr konta,i co jest ważne-musi być przez ciebie podpisane ,więc jeśli ktoś inny bedzie zawoził zwolnienie to i tak bedzie musiał ponownie jechać z Twoim podpisem.oprocz tego bedzie jeszcze jeden dokument który także Ty misisz podpisać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno z-10 to jest druk o wniosek o wypłatę świadczenia po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego.
Może to jest ten druk, który dali Ci na miejscu do wypełnienia.
Zatem aaa nie pisz, ze tego druku nie trzeba składać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy zwolnienie moge wyslac poczta i czy wtedy decyduje data stempla tzn moge je wyslac 7 dnia czy data wplywu do zus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i jesczee pytanie co z tymi dniami po ustaniu umowy o prace , kto mi za nie zaplaci i kiedy? czy tez do tego zwolnienia musze cos doatraczac do zus czy dopiero do nastepnego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
liczy się data stempla pocztowego.
Za każdy dzień zwolnienia po ustaniu stosunku pracy zapłaci ZUS.
terminy mają różne. Jeżeli będą Cię wzywali do wyjaśnienia lub uzupełnienia, to do tego czasu nie zapłacą
Dlatego chyba lepiej osobiście, bo w razie jak będzie coś źle, albo będzie czegoś brakowało, to będziesz mogła uzupełnić na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok dziekuje bardzo, chodzi mi jezcze o toczy to pieniadze za pierwsze zwolnienie przyjdzie mi od pracodawcy, czy musze isc do zusu podac im nr konta i reszte tych dokumentów zeby dostac pieniadze z za dni ktore wychodza poza umowe o prace? czy poprostu ta cala procedura obowiazuje mnie za nastepne zwolnienie. Przepraszam za te wszytkie pytania ale robie to poraz pierwszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie jestem po operacji i takie dokumenty zus kazał mi złożyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny,a jak to jest na zwolnieniu w ciąży-jeśli zwolnienia są w różnych terminach i ZUS płaci mi raz inną kwotę,raz jeszcze inną,czy powinien ZUS mi wystawić jakieś rozliczenie na jakiej podstawie nalicza mi wypłatę?Czy księgowa z pracy powinna mi takie rozliczenie zrobić,bo nie wiem jak ZUS nalicza mi wypłatę i czy kwota się zgadza-jak mam to sprawdzić???Dzięki za odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przedszkole Mądry Maluch Rumia - proszę o opinie. (11 odpowiedzi)

Witam, szukam aktualnych opinii o tym przedszkolu, może któraś mama posyła tam dziecko?

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

dobry okulista w Gdańsku-poradzcie (19 odpowiedzi)

szukam okulisty moja Mała 8 m ma zeza ale nie wiem do kogo pójsc - interesuje mnie prywatnie...

do góry