Widok

zwracanie się do teściowej

Wesele Temat dostępny też na forum:
jak zdania sformułować, żeby nie użyć słowa Pani i mamo. Przykłady zdań dajcie;).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
mów po prostu teściowo :P
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja do swojej przyszłej teściowej mówię po imieniu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
He he mam ten sam problem chociaż Tesciową ma już lat 19 ale słowo Mama nie przechodzi mi przez gardło niestety...:( odkąd urodziła się moja córka mówię do niej Babciu...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Używaj form bezosobowych, zaczynając od trzeba, można, można by... coś zrobić, postawić, przygotować itp.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Najlepiej babciu, jak są wnuki albo po imieniu ;) A może na początek należałoby się w ogóle zastanowić, w czym tkwi problem ;)
The woods are lovely, dark and deep...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak się zwracać do teściowej, która ma 71 lat, a Ty 27?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z moim teściem też miałam problem, ja nie chciałam mówić do niego Tato albo na "Ty"- po imieniu, a kazał mi... i wkońcu mam mówić teściu.. ale też bardzo rzadko tego używam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bezosobowo... babciu... wg mnie bardzo nieeleganckie. Chyba bym unikała takiej synowej, która do mnie mówi bezosobowo.

Mów normalnie jak do tej pory "proszę pani" z szacunkiem i poczekaj, aż ona zaproponuje. Albo zapytaj, jak by chciała, żeby się do niej zwracać. Macie spędzić w dość bliskich relacjach dłuuuugie lata i zwracać się do kogoś bezosobowo, to naprawdę niezręcznie. Może warto trochę popracować nad tym "przechodzeniem przez gardło" i wziąć pod uwagę to, jak ona by chciała być nazywana - oficjalnie "pani", luźno po imieniu, czy rodzinnie "mamo".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy Twój mąż zwraca się do Twoich rodziców bezosobowo? Ja do swojej tesciowej zwracam się z szacunkiem czyli od samego ślubu mówię " mamo" myślę, że gdybym zwracała się do niej bezosobowo zrobiłabym przykrość jej i mężowi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chudi - w ogole się z Tobą nie zgodzę. Twoja teściowa nie jest Twoją mamą - chociaż tak się przyjęło, żeby mówić. U mnie w rodzinie w ogóle nie jest to praktykowane - u żadnej ze stron. Wydaje mi się, że jest to po prostu kwestia umowna dwóch osób i ważne w tym wszystkim jest to, żeby każdy czuł się z tym dobrze. Nie rozumiem, dlaczego brakiem szacunku miałoby być zwracanie się po imieniu, albo per Ty, albo w jakikolwiek inny sposób - każdy chyba wie jakie ma z kimś relacje i na co w tych relacjach może sobie pozwolić. Dodatkowo wydaje mi się, że jest to częsty problem i bądź co bądź - dużo osób ma z tym problem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
mi się wydaje że najlepiej jest po prostu zapytać ... mi teściowa jeszcze przed ślubem powiedziała że mam się do niej zwracać mamo mnie to nie przeszkadza i tak też mówię... znam też osoby które zwracają się na Ty do teściowych które same powiedziały że tak mają mówić bo ona nie jest jej matką ... to zależy od osoby i jej podejścia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale bezosobowo to chyba jednak trochę bez szacunku ;) wydaje mi się, że szacunek okażemy wtedy, kiedy będziemy się do teściów zwracać tak, jak sobie tego zażyczą. koniec końców osobiście nie wiem dlaczego, miałoby mi nie przejść przez gardło "mamo" czy "tato", jeśli teściom to odpowiada, chyba, że teściowe niefajni i nie wzbudzają ciepły uczuć ;)
The woods are lovely, dark and deep...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
odkąd jest wnuczka, mówię daj Babci, a może babcia itd.
wcześniej starałam się bezosobowo ( teściowa nie jest wiekową kobietą, parcująca itd i nie było to obraźliwe) albo jak się nie dało, Pani... i już :) w czym problem, jak się wachasz zapytaj męża albo samą teściową jak by wolała, przecież Cie nie zje? :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
A może właśnie w tym problem, że zje :D
The woods are lovely, dark and deep...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A może autorowi wątku nie chodziło o to że teściowa nie chce by do niej mówić mamo tylko że sam nie chce używać tych słów. W takim wypadku najlepiej unikać właśnie tege zwrotu i jest w tedy bezosobowo tylko gorzej jak trzeba zawołać i albo zwrócić gdy jest więcej osób. Wydaje mi się że zwrot "babcia" czy "pan"i nie jest bez szacunku. U nas często w rodzinie mówią osoby "babcia" na swoje teściowe. A gdy się mówi "pani" to raczej tak mało rodzinie a po ślubie jest się przecież rodziną. No ale każdy powinien zwracać się tak by czuł się swobodnie:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja napewno nie bede zwracac sie do tesciowej mamo... Bo mame mam tylko jedna i niech tak pozostanie :) Mysle, ze moi rodzice beda chcieli zeby moj przyszly maz mowil do nich po slubie po imieniu.... a ja do swoich tesciow bede mowic na Pan i Pani...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry