Widok

zwrot kaucji

Witam, sprawa jest dosyć prosta. Miałam 30 dni na wypowiedzenie umowy najmu i tak też zrobiłam. Wyprowadziłam się, gdyż nie dało się wytrzymać w tym mieszkaniu - typowe blokowisko, kilkanaście pięter... Na górze codzienne bieganie, przesuwanie non stop mebli i upuszczanie czegoś na podłogę, na dole imprezy i dziecko, wrzeszczące na cały blok o 5 rano i sąsiedzi, którzy nie dają przejść spokojnie... Właścicielki temat nie poruszył, nawet to mnie zobligowała do dodania ogłoszenia w sprawie wynajmu z moim nr telefonu. Nie chciałam robić problemu, więc tak zrobiłam. Niestety właścicielka milczała, w ogóle nie angażowała się w szukanie nowej osoby, mimo iż wiedziała kiedy opuszczę lokal. Teraz chyba lokal nadal jest pusty. Danego dnia po prostu się wyprowadziłam, przesłałam zdjęcia stanu liczników i wysłałam klucze listem. Teraz nie chce mi oddać kaucji, najpierw mówiła, że jak kogoś znajdzie, teraz, że nie ma wypowiedzenia i w końcu, że nie odda kaucji dopóki nie będzie wypełniony przy niej protokół zdawczy lokalu. Nie jedno mieszkanie wynajmowałam i nigdy z niczym takim się nie spotkałam, jakie protokoły w takiej runie... Dodam, że musiałam kupić wersalkę, bo łóżko, które było w mieszkaniu nadawało się na śmietnik, było brudne, pozalewane i całe w sierści psa. Nie dało się go domyć i oczyścić. Meble były stare, przyniesione przez nią z piwnicy, stół ledwo się trzymał, duży pokój praktycznie pusty, raptem jakaś komoda, półka pod tv, brudny i oblepiony fotel, który kazałam jej wynieść... Mieszkanie nie warte swojej ceny, ale nie mogłam nic innego znaleźć w tej cenie... Nic do niej nie dociera, nawet to, że będę zmuszona zgłosić sprawę do sądu.. Nie mogę jej odpuścić tyle kasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoro dałaś wypowiedzenie to wierzę że miałaś umowę(pisemną) jeżeli tak było to w Twoim interesie jest sporządzić protokół odbioru przed przejęciem mieszkania. Na nim zapisać wszystkie wady mieszkania wraz z odczytami liczników. Jeżeli tego nie zrobiłaś to teraz masz zmartwienie, pamiętaj że nigdy niczego nie robi się na gębę. To że zobligowała Cię do szukania kogoś na Twoje miejsce to jakiś żart. Według prawa najmujący ma 30 dni na zwrot kaucji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jeśli miałyście spisaną umowę i w niej była informacja na temat kaucji to kobieta nie ma wyjścia, bo przegra w sądzie sprawę. Co do protokołów to ja w kazdym mieszkaniu taki wypełniałam i nigdy nie było problemów. Po prostu właściciel przed wyprowadzką przychodził i sprawdzał, czy niczego nie zepsułam, żeby w razie czego potrącić z kaucji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też wynajmowałam kiedyś kilka mieszkań i zazwyczaj dostawałam kaucję w momencie, wyprowadzki lub kiedy właściciel dostał kaucję od następnych najemców. Raz tylko miałam taką sytuację, ze właścicielka mieszkała na stałe chyba za granicą, bo przez cały okres nie widziałyśmy jej ani razu, mieszkanie pokazywały nam poprzednie lokatorki, wszystkie ustalenia robiłyśmy mailowo bądź telefonicznie itd. Czułyśmy ze współlokatorką, że mogą być problemy, bo nie było nikogo na nasze miejsce, w związku z tym ustaliłyśmy z właścicielką (bardziej stawiając ją przed faktem dokonanym, ale za jej zgodą), że zamiast zwrotu kaucji, nie płacimy ostatniego czynszu (kwota taka sama). W innym wypadku pewnie miałybyśmy problem z jej odzyskaniem, a właścicielka nawet nie widziała mieszkania po naszej wyprowadzce. W Twoim wypadku niestety na to za późno, ale na pewno masz też protokół zdawcz-odbiorczy sprzed wprowadzki, więc jeśli nic nie uległo zniszczeniu to masz wygraną w kieszeni. Upewnij się też, czy właścicielka odprowadza podatek (ale pytając jej, a nie US), pewnie nie, a wizja dużej kary pieniężnej powinna ją zmotywować do oddania pieniędzy. Powodzenia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prosiłam ją o przesłanie protokołu na maila, a ja odesłałabym podpisany. Wczoraj kazała mi przyjechać, że do 15 będzie w tym mieszkaniu, a teraz pisze mi, że z powodów rodzinnych może się spotkać 30 maja... Coś kręci i tyle. Chyba pozostaje mi tylko sąd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spytaj ją czy zgłosiła do US wynajem mieszkania? Jeśli tak to lipa, bo będziesz miała mało argumentów. Zawsze możesz podać adres i nazwisko kobiety w necie, przynajmniej ostrzeżesz innych. Jej zapewne nie chodzi o Twoją kaucję bardziej chodzi o to że nie ma nikogo na Twoje miejsce i jest po prostu złośliwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

O tak, też bym tak zrobił. Mam dość konkurencji nie płacącej podatków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kamila, idź do sądu, jestem ciekawy wyniku. Chętnie zobaczę Twoja przegraną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kamila, z Twojego opisu wynika, że jesteś osobą nie dojrzałą społecznie. Roszcząc sobie pewne prawa powinnaś zadbać o nie naruszanie praw drugiej strony. Czy w Umowie była mowa o sposobie wypowiedzenia (pełen miesiąc czy 30 dni - różnica)? Klucze wysłałaś listem - dziwne zachowanie (bez uzgodnienia?).

Jeżeli sąsiedzi ci przeszkadzają, to nie jest wina osoby Wynajmującej. Masz prawo wezwać policję do sąsiadów zakłócających Twój spokój. Więc nie jest to rzecz podważająca Umowę najmu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

policja nie pomaga w tym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobieta w ogóle olaa temat. Poinformowałam ją na 30 dni przed zgodnie z umową, że wyprowadzam się z końcem miesiąca. Ona to ignorowała. Teraz z kaucji chce zabrać 860 zł. Rzekomo za 12 dni maja kiedy to mnie w mieszkaniu już nie było... Czy nikt z czymś takim nie spotkał się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie spotkałem się z tym aby odsyłać klucze pocztą.... poza tym protokół zdawczo odbiorczy wymaga obecności dwóch stron. nic z tego nie rozumiem a wynajmuję kilka mieszkań, trafiłaś na kogoś nienormalnego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i stało się najgorsze. Najpierw myślałam, że poszła mi na rękę, bo kazała mi przesłać mój protokół. Przesłałam go jej na podstawie jej protokołu. Następnego dnia napisała, żebym przesłała jej protokół i tak w kółko. A to żebym napisała usprawiedliwienie dlaczego liczników nie spisałam, że uciekłam z mieszkania, że jej nie wpuszczałam, że nie wpuszczałam zainteresowanych. Dodam że w ogłoszeniach był mój nr telefonu i nie było żadnego zainteresowania. Z mieszkania nie uciekłam, bo wiedziała, że pod koniec miesiąca się wyprowadzę. W ogóle takie rzeczy mi wypisuje, że ma świadków, że mieszkanie zastała w gorszym stanie niż było... Dbałam o nie jak o własne, meble były tam stare i brudne, wersalka i koc w sierści, musiałam kupić drugą. Przyniosła z piwnicy stary, brudny i cały w sierści fotel... Nawet nie byłam go w stanie doczyścić... Mieszkanie było praktycznie puste... Zaniedbane... Teraz mi napisała, że kaucji w ogóle mi nie odda i koniec kropka. Jeszcze się dziwi, że niski rachunek za prąd przyszedł. I nie chce przesłać skanu faktury... Nie wiem co mam robić... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to czesto bywa ze tylko kasa sie liczy i o nie oddawaniu kaucji czesto slysze i bylem swiadkem awantury o kaucje... ja bym udal sie do radcy prawnego bo jak by nie bylo nie chce ci zwrocic Twoich pieniedzy licze ze oda Twoje pieniadze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zrób sądowy nakaz zapłaty. dołącz dowody napisz konkretnie na temat dlaczego wisi ci kase i bedzie miala 14dni na zgloszenie sprzeciwu jesli tego nie zrobi platnosc przejdzie z automatu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Urządzenie pokoiku dziecięcego (7 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Zastanawiam się ostatnio nad aranżacją pokoiku dla mojego dziecka i natrafiłem...

rośliny do ogrodu, gdzie kupić? (28 odpowiedzi)

Witam, szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny...

Projektant wnętrz Trójmiasto (76 odpowiedzi)

Szukam projektanta wnętrz w trójmieście w dobrej cenie czy możecie kogoś polecić ?

do góry